Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
MÜNZEVİ

Kadın Nasıl Olmalı?

Recommended Posts

Meramım anlaşıldı mı meraktayım Fatma Hanım.

Anladığımı umuyorum. Anlama hususunda sıkıntı var da. Ama bir kez daha okursam anlarım. Herkes 2. şansı hakedermiş, öyle işte..

Kadın, mücerret olarak kadın, mücerret güzellik ölçüsüyle, ancak İslâm şeriatinin gizlenme hadleri ve görünme şartları içindedir ki, tesir ve kıymetinin azamîsine ulaştırılmıştır.

Kasap dükkânlarında kuyruğuna kadar yüzülmüş çırılçıplak etin vahşetini esirî bir tılsıma götüren ÖRTÜ SIRRI, münhasır estetik gözüyle de yalnız İslâmdadır.

s. mirzabeyoğlu_

Selamlar,
İbrikçi kullanıcı isimli üye bayan üyelerimize yönelik edebe mugayır ve tahkir edici tavrı neticesinde 5 hafta süreyle uzaklaştırılmıştır. Ceza bitiminde dönmeyi düşünürse benzer en ufak bir davranışında forumdan atılacak ve tespit edildiği takdirde diğer nickleri de banlanacaktır.
Saygı ve selamlarımla

Bu nasıl bir suçlama ve nasıl bir tesbit ise artık.

Suçlamaların hiç birini kabul etmiyorum. Aksine şahsıma insafsızlık ve adaletsizlik yapılarak zulmedilmiş olduğuna inanıyorum.

Siz kafanıza koyduğunuzu yapıp duracaksınız zaten...

Dediğim gibi Taşralılara düşmanlık ve köylüleri şehre sokmama kavgası...

İpek libaslar içerisinde tokluğun zemmi...

Kurbanım sen bıkmadın mı?
22 yaşına geldin hala kavga edecek yer arıyorsun.

Az sakin ol.
İnsanlar hakkında ithamda bulunmakta acele etme.

Ortada düzeltilmesi gereken bir yanlış varsa da düzeltmenin bir adabı vardır.

Buyur derdin neyse bana anlat dinleyeceğim inşaallah.

Size de tek tek cevap vermek gerekecek sanırım...

Kurbanım sen bıkmadın mı?

-Kafanızda nasıl bir kurgu var bilmiyorum." Bıkmadın mı ?" Derken neyi kasteddiğiniz belli değil. Haksız bir şekilde cezalandırdınız ceza bitti geldik hakkımızı arıyoruz. Hakkımızı aramaktan bıkmamız mı gerekiyordu?

Sakin ol insanlar hakkında ithamda bulunmakta acele etme

- Burada ilk olarak kendisine sataşılan , dalga geçilen kişi benim. Ben durup dururken kimseye ithamda bulunmuyorum. Neden taşlandım ve dalga geçildiğimi sorarsan bayanlar için "avrat" kelimesini kullanmam.

Yasaksa "yasak" deyin kullanmayayım dedim bir tane adam çıkmadı ... İftiraya ve cezaya gelince ...

Düzeltmenin bir adabı vardır

-Bence kimsede bir düzeltme kaygısı yok ...

Derdin neyse bana anlat

- Aslında bu soruyu benim sormam lazım. sizin derdiniz ne ?

Netice olarak , şu yukarıda bana iftirayı atan teşirci arkadaş gelsin aynen burada kendini de teşir etsin ve özür dilesin. Kovarsa tabi gideriz o ayrı mesele... Açıkça işlenen günahın tövbesi de açıkça olur. Gelsin o arkadaş aynen özür dilesin

veEsSelam

Ayrıca 22 yaşında değilim. 36 yaşındayım.

Söyleyin o vefasıza gelsin hemen özür dilesin vesselam...

Bir şiir;

Nedir bu sevdalar serde ilâhî

Ben yanarım ağlayanım el oldu

Hicran döşeğinde müşkil hâlim var

Ağlamaktan dîdelerim kan oldu

Kavim kardeş yüz çevirdi yanımdan

Daha sormaz oldu ad u sânımdan

O kadar usandım tadı canımdan

Her bir günüm bana birer yıl oldu

Sâkî son camından verdi zülâlim

Kazındı defterim doldu zevalim

Gelsin o vefasız helâllaşalım

Bugün Celâlî'ye gel ha gel oldu

Bayburtlu Celali Baba

Buyur facede son paylaştığım

Bunun yanında Başbakanımız Davudoğlunun gülüşüne hastayım...
Böyle ensesini düzelterek ,kafasını hafif öne eğerek gülüşü var ya...
Buyur gel çık işin içinden...

can, canan, kan, ekmek, su, hava, çay gibi olacak. insanın içine, gözüne, gönlüne dolacak kadın. erkeği tüm alemle savaşır hale getirecek, erkeğin sırtını dayayabileceği erlikte olacak, söz gibi olacak, su gibi olacak, eşine erine muhabbet duyacak.

gerekirse meydanda, gerekirse evde, gerekirse ameliyathanede, gerekirse kürsüde, gerekirse bağda bahçede, gerekirse evinin en mahrem yerinde olacak. nerede olması gerektiğini, kendisinin neye ve nereye yakıştığını kendi bilecek belleyecek. yerini ve yurdunu bilecek.

kadın güzeldir, kadınlar değerlidir, kadınlara ilişkin mis gibi hadisler, şiirler, türküler vardır.

kadın ötelenmeyecek, dışlanmayacak, bir şey bilmez muamelesi yapılmayacak, erinin eşinin babasının abisinin annesinin ardında değil yanında duracak.

onun ne olduğu, ne olması gerektiği, neden olması gerektiği erkeklerin cinsellik ve fantezi mevzuları üzerine değil; fıtratında ve şahsiyetinde malum olduğu bilinecek. buna göre muamele yapılacak.

çok söyledim azca bitireyim: erkeğe erkek olabilmek, kadına kadın olabilmek yaraşır vesselam.

Kadın nasıl olmalı? Soru açık ancak cevap o kadar açık değil. Herkes ideal kadın profilini hayal ederek yorum yapmakta. İdealarda ki kadın mükemmeldir her zaman. Kimi zaman şiirler yazarsın ona monna-rossa,piraye,lavinia gibi kimi zamanda ilahi aşka ulaşmak için araç görürsün Leyla,Şirin,Aslı gibi...

Kimi zaman ceylan gibidir su başında kimi zaman avcıdır su kıyısında en güzeli en yakışanı da aşktır sahipsizliğin ortasında.... Geceleri yıldızlara el uzatırsın gündüzleri görmeyince güneşe yolculuk sayarsın kimi zaman cezayir çiçeklerine daha bir yakıştırırsın bazende nefret askerine teslim edersin. Kadın nasıl olma(ma)lı bilmiyorum ama kadına en çok yakışan ünsiyettir azizim aşka ünsiyet sevgiye ünsiyet yaradana ünsiyet...