Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Ya-Leyl

"necip Fazıl" Portalı Birincilik Getirdi

Recommended Posts

Balıkesirli iki ilköğretim okulu öğrencisi ünlü şair, yazar ve fikir adamı Necip Fazıl Kısakürek'in hayatını anlatan internet sitesiyle yarıştıkları "8.Uluslararası Bilişim Olimpiyatları'nda (EBİKO) altın madalya kazandı."

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Teknoloji ve Tasarım Merkezi Derneği işbirliğinde bu yıl sekizincisi "Fatih Projesi" kapsamında düzenlenen EBİKO'ya, 49 ülke ve bin 58 okuldan 6 bin 342 öğrenci, 7 bin 550 projeyle başvurdu.

Balıkesir Özel Fırat İlköğretim Okulu öğrencileri Ramazan Salman ve Mehmet Bera Başoğlu'nun hazırladığı ve Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in hayatının anlatıldığı internet sitesi, final için yarışan 110 proje içinde yer aldı. Proje "İlköğretim Web Tasarımı" dalında altın madalyaya layık bulundu. Başarılı iki öğrenciye okullarında düzenlenen törenle ödülleri verildi.web sayfasına ulaşmak için buyrun:

http://www.firat.k12.tr/anasayfa/nfk/

• Like 1

Muhteşem bir site hazırlamış, takipçisi olacağım inşallah... Duyurunuz için çok teşekür ederim. Allah razı olsun ..

Aferin çocuklara. Giriş sayfasının ortasına kendi fotoğrafını yapıştırması haricinde söylüyorum, iyi iş çıkarmışlar. Hepimiz biliyoruz ki böyle projelerde asıl pay öğretmenlere aittir. Gençleri Üstad'a ve bu işe yönlendiren, tahminime göre projenin pekçok yerinde de kendilerine destek sağlayan öğretmenleri tebrik ediyorum. İnşallah attıkları tohumlar filizlenir ve gençlerle birlikte büyümeye devam eder.

küçük bedenlerin büyük zahmetlere katlanarak hazırladıkları ustaca bir eser olmuş RABBİM mükafatlarını arttırsın.

kıskanmadım desen yalan olur, örnek teşkil etmesi dileğiyle