Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mumin

Twitterın Diline Düşmektense

Recommended Posts

Haberleri tarıyordum, bu rastladığımı okumak diyebilirim ki tüm sıkıntımı aldı. Halkımızın acayip bir mizah anlayışı var vesselam. Buyuruz biraz tebessüm.

Twiter'da alay konusu oldu

Süper Lig'in 3. haftasında F.Bahçe deplasmanda Sivasspor'la 0-0 berabere kalırken Selçuk Şahin maça damga vurdu.

Spartak Moskova maçında oyundan çıkarken taraftarın protestosuna maruz kalan sarı lacivertli futbolcu, Sivasspor maçındaki performansıyla taraftarının tepkisiyle karşılaştı.

Karşılaşmanın son dakikasında kritik bir pas hatası yapan ve takımının belki de son gol fırsatını harcayan Selçuk Şahin, Twitter'da TT listesine girdi.

Fenerbahçeli taraftarlar birbirinden ilginç tweet'lerle Selçuk Şahin'e olan tepkilerini dile getirdiler...

İşte o tweet'ler;

@onderseren: Selçuk Şahin oğlum olsa cami avlusuna bırakırdım.

@onurergen: Aykut Kocaman biz 1500 Lira Kombine + 1500 Lira digiturk = Selçuk Şahin izlemek için mi veriyoruz ?

@HasannOnur: Selçuk Şahin'in yerinde olsam kendimi bilgisayar oyununda bile kadroya almam.

@MSAksal: Halimize şükretmeliyiz, Selçuk Şahin'in sağ ayağı olarak da doğabilirdik.

@_CanancA: Ronaldo mu, Selçuk Şahin mi ? deseler hiç düşünmeden Selçuk Şahin derim. Çünkü düşünsem Selçuk Şahin demem.

@AliGren1907: Kafası karışık bi Alex, aklı başında bi Selçuk Şahin'den kat kat faydalı olur.

@kutanayece: Artık çıkıp birinin, Aykut Kocaman'a ; O Nuri Şahin değil, Selçuk Şahin demesi lazım.

@HsnMarmara: Bence Selçuk Şahin, Aykut Kocaman'ın oğlu

@haluk__sert: Selçuk Şahin kesin jübile yapmalı Net..Başka sözüm yok..

@GkhnKsn1907: Aykut kocaman ıssız bi adaya düşse yanına alacağı tek şey selçuk şahin olur.

@CCerioglu: Son dakika: İsviçreli bilim adamları biraz önce buldukları yeni kanser hücrelerine Selçuk Şahin ismini verdi.

@yatirimrehberim: 9 senedir Selcuk Sahin'e katlaniyoruz!! Bize de yazik ya!!

@smtgulec: Son dakikalarda Selçuk Şahin'in dışarı attığı top yüzünden hala gülüyorum

@Oguzhaaann: Aşk, Aykut Kocaman için 11 harftir; Selçuk Şahin...

@chelishki13: Selçuk Şahin gibi oğlum olacağına, Paris Hilton gibi kızım olsun daha iyi!

@SelimErtmz: Bir kız seni; Aykut Kocaman'ın Selçuk Şahin'i sevdiği kadar seviyorsa, bir saniye düşünmeden evlen onunla

:shiny: :shiny: Hepsi çok orijinal.

• Like 2

Ben de 'Sanal alemde derbi geyikleri!' başlıklı haberlerden genelde hoşlanmıyorum ama bu iyi olmuş. Neticede işin içinde Selçuk Şahin diye bi hakikat var. Fener'den Ortega, Hooijdonk, Alex, Anelka, Carlos, Niang, Kuyt, Lugano, Appiah, Meireles gibi 'dünya çapında' denebilecek adamlar geldi geçti ve bu adamların yanında 9 yıldır Selçuk Şahin diye bi şey oynuyor. Nasıl böyle bi şey oluyor, hangi büyücünün işi bilmiyorum ama koskoca Sow'u bile sepetlemeye çalışanlar buna bir türlü elleşmiyor. Daum'un oğlu dendi, Aykut'un sevgilisi diye dalga geçildi de yeter artık be. Tuncay diye elma yanaklı bi oğlan vardı, son dakika golleriyle kepaze olduğumuz Avrupa maçlarında takımda tek o koşup hırs yapardı, Manchester'a da 3 tane sallamıştı. Adamın kariyeri Bursaspor'a kadar düştü. Sonra Niyazi Serhat Akın derler bir kontraatakçımız vardı, öldüyse Allah rahmet eylesin; bununla birlikte oynardı. Selçuk hala fenerin ortasahasında, yıl olmuş 2012, Alex'in yerine kaptan çıkıyor ya. Herifteki de ne yüzsüzlükmüş anlamadım, bir tane seveni yoktur camiada hala formayı giyip utanmadan insan içine çıkıyor. Belki de saygı duymak lazım ama mümkünse onu ben yapmiyim ya.

Adam profesyönel futbol izleyiciliği kariyerimdeki son 9 yılıma damgasını vurdu resmen. Kabus mudur, karabasan mıdır nedir, çökmüş gırtlağıma inmiyor aşağı. San Siro'daki bi Milan maçında fener kırk yılın başı çok iyi oynuyor, bizim artist takım hücuma çıkarken topuk pası veriyorum diye sen topu tut kaptır, sonra bir güzel itelesinler bize. Yine unutamadığım bi Real Zaragoza maçı var, bizim dingil adeti olduğu üzere saçma sapan bi faul yapmıştı, Galetti de serbest vuruştan direğe çarptırıp takmıştı. Galatasaraya attığı gole sevinemeyenlerden biri de bendim. Adamın herşeyi ofsayt, bir keresinde Denizli'de şampiyon olduğumuz bir maç vardı, o sıralar Hooijdonk filan buralarda, 'Ayhan Işık bizim abimiz' diye reklam şebekliği filan yapıyor. Maç sonunda futbolcular dörtlü çekiyor, sarı-lacivert-şampiyon-fener diye bağırıyorlar. Selçuk aşırı tiz sesiyle 'Sarıı' diye bağırdığında Semih filan gülmekten kendini alamıyor. Ve en son bu adam Alex'i, Baroni'yi filan kesti ya. Fenerle selamı sabahı kesersem sebebi bu herif olacak. Japon gibi yapıştı kaldı adam, bazukayla filan kazımak lazım, aşağısı kurtarmayacak.

• Like 1

Hay Allah ya tekrar tekrar güldüm şu an,öyle ki gözümden yaş geldi. Bir de sanırım Sabri geyiği var.