Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
trradomir

Kimler Geldi, Kimler Geçti? N-F-K.com Nostaljisi

Recommended Posts

Oww. Kalenderle fena girmişiz birbirimize, tamam mevzuyu hatırladım. En sonunda 'ben de aynı şeyi söylüyorum zaten, ne bağırıyosun ki' numarası çekmiş. Şimdi olsa önce daha yumuşak girerdim ama sonunda da bu kadar sakin bırakmazdım. Duba gibi şişip betona bırakılmış futbol topu gibi sönmüşüm. Kuru boya setini kazandığım için çok mutluyum. Artık kazağımın arkasına 'Hüsamettin Hurşit Mahmutoğulları - Since 1993' yazabileceğim. Hediyemi bizahmet vereceğim adreste Abdullah diye bi çocuk var, ona gönderin ben sonra ondan alırım. T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği 06689 Çankaya, Ankara

Adminim, sayın adminim, güzel adminim. Bakınız haşmetmeap; sizin yüce ihsankarlığınızla s.mod'luk mertebesine  layık gördüğünüz bir şahıs adminliğin teorisine çalışıyor. İşin pratiğini de anlaması için kendisine biraz ceza verebilir misiniz? Bendegânınız üyeleriniz sizlerden bunu istirham ediyorlar. Sizlerden adminliğinizi göstermenizi bekliyorlar. Bakınız şunlara, kırmızı filan diyorlar. Ayıp, sizin olduğunuz yerde ne hakla bu sözü ağızlarına alıyorlar? Hiç yakışmıyor. Kadim üyeler rahatsız. :)

Ha bak şeyi unuttuk. Burada görünmez diye bir yönetici var. Siz görmemiş olabilirsiniz ama bi aralar yarene âyân idi. Majestelerine sitede ilk rastladığımızda mitajanı, mürid ve ben birbirimizi boğazlayacak noktaya gelmiştik. Her sohbetimiz 'Görünmez sensin di mi lan', 'bırak şimdi abi ya, düpedüz sensin işte', 'ayak yapma olum, hadi itiraf et bak', 'Hacı ayıp oluyor, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor, söylesen ne olacak ki?' falan diye akar olmuştu. Evet, biz aramızda böyle papatya serseri gibi konuşuruz. Adam resmen fitne tohumu gibi aramıza serpildi. aynı mevzu üstünde yarım saat konuştuğumuz oluyordu. Hayır bir de tesadüfen adamın sülalesindeki bazı şahısların soy isminin, Mitajanı'nın pek de yaygın olmayan soyadıyla aynı olduğunu öğrenmedik mi? Sanki arkadaşın yedi ceddi vaktinde bize tezgah kurmak için çalışıp didinmiş.

İçimin içimi yediği bir gün mahut şahsın verdiği telefon numarasını aradım. Ankara Devlet Konservatuvarı'nda spikerlik, İsmek'te diksiyon eğitimi almış bi genç çıktı. 'Ee hani üstad, hayatın boyunca aksanı meşhur bi bölgenin dışına çıkmış değildin sen? Senin ağzın niye bu kadar büyük?' diye sordum. 'Aksanımı terbiye ettim efendim. Değil mi sevgili dinleyenler?' falan dedi. Yok yani öyle demedi tabii ama bu konuşmayı da ben onun teatral yeteneğine verdim, bir türlü ikna olamadım. 'Mitajanı akrabalardan birini ayarladı herhalde, az çakal değil şu herif ya' diye düşündüm. Görünmez de o sıralar sürekli mitajanına göndermeler yaptığından, onun farklı bir adam olduğuna inanmak epeyce vaktimizi almıştı. Üslup deseniz, bizim müridin yan sanayii gibi ahahah. Şu dağlar, şu taşlar, şu mürid dile gelse de söylese!

Bir de işin enteresan yanı üçümüz muhabbet ederken iki kişi birden bir kişiye 'görünmez sensin' diye yüklenince, o kişi ister istemez makaraları koyveriyor ve ihale adamın üstüne tamamen yapışıyor. Bunu ilk önce mitajanı yaptı, daha sonra da ben yaptım ve az daha görünmez biz oluyorduk. Daha fazla dayanamadım ve gidip adamla tanıştım, gerçekten alayımızdan birikimli, kafası canavar gibi bi adam çıktı. İstanbul'da olsa sabah akşam kapısında yatarız yani, öyle bi şey. Mitajanına filan beş atar (bu fitne tohumu da benden gelsin ehehe). Tabii sonra yönetici oldu, pas bile vermiyor artık diye lafımı sokup kaçıyorum. Allah'tan girmiyor, umarım görmez. SMOD kısmısının sağı solu belli olmaz. Bizim haber spikeri, açık unutulmuş mikrofon edebiyatından da haberdarsa kaçacak delik arayalım biz. Gel mitajanı gel.

Kendimi paranoyak sanıyordum... Yanlız değilmişim... Paranoyaklık kalmadı...

• Like 1

Bir de işin enteresan yanı üçümüz muhabbet ederken iki kişi birden bir kişiye 'görünmez sensin' diye yüklenince, o kişi ister istemez makaraları koyveriyor ve ihale adamın üstüne tamamen yapışıyor. Bunu ilk önce mitajanı yaptı, daha sonra da ben yaptım ve az daha görünmez biz oluyorduk. Daha fazla dayanamadım ve gidip adamla tanıştım, gerçekten alayımızdan birikimli, kafası canavar gibi bi adam çıktı. İstanbul'da olsa sabah akşam kapısında yatarız yani, öyle bi şey. Mitajanına filan beş atar (bu fitne tohumu da benden gelsin ehehe). Tabii sonra yönetici oldu, pas bile vermiyor artık diye lafımı sokup kaçıyorum. Allah'tan girmiyor, umarım görmez. SMOD kısmısının sağı solu belli olmaz. Bizim haber spikeri, açık unutulmuş mikrofon edebiyatından da haberdarsa kaçacak delik arayalım biz. Gel mitajanı gel.

görünmez olayı bizi zamanında epey bir yordu, doğrudur. adamı çözene kadar çektiklerimizi yazmış radocan. ama bir şekilde görünmez'in mitajanı ya da herhangi bir başkası olmadığı gerçeğiyle yüzleştik. ilginç birisi olduğunu, çok okuduğunu, sade bir hayat sürdüğünü, ölümü ve cenneti çok düşündüğünü öğrendik, öğrendim. bana beş değil on basar ayrıca. çok da mütevazi bir arkadaşımız kendisi. cevher, cevher... kendisini sahalarda görmek istiyoruz demek isterim ama feysim el vermiyor. bu akşam radoyu aradım bir de, kar boran tipi sörvayvır. sesi gayet iyidi. buna benzer şeyler işte.

Bir zamanlar "Salihbey" isimli bir arkadaş vardı.Güzel paylaşımlarda bulunuyordu. "Barani" adında bir kardeşi de bir süre tanıdık.İkisi de kaybolup gittiler...:('

Trradomirin bahsini ettiği çay henüz demlenme aşamasındayken; çay bardağı, çay kaşığı, çay tabağı da dahil benim bir çaya ait bu yan aksesuarlardan dahi haberim yoktu sevgili dinleyenler.:) Hiçbir şeyden habersiz, jan valjan olmadığımı söylüyordum ben bernanke olmayan ortağım mitajanına. Ben bernankenin ucuz lokantalarda tarhana çorbası içtiğini tahmin ederken, Marmara açıklarında çayın içilmeye başlandığı, ilk yudumun alındığından bihaberdim. Bütün bunlar 1934te yürürlüğe giren bir kanun yüzünden başımıza gelmişti belki. Soyadı bilmecesinden bahsediyorum. Belki üçümüz birimiz, birimiz üçümüz içindi. Şuan belkileri çoğaltmak mümkün fakat o zamanlar şüpheleri azaltmak pek de kolay değildi. Trradomirle bir sahil vilayetinde, denize karşı sıcak-soğuk içeceklerimizi yudumlarken son şüphe kırıntılarını da tuhaf sesli martılar topluyordu kıyıdan. Gerçi o şüphe kırıntıları ki, martıların midesine inmeden hemen önce bir araya getirsen bir somun ekmek ederdi abartısız. Trradomir ve mitajanıyla birgün bir araya gelmek nasip olursa eğer, son parçayı da yerine oturtmuş, taşı gediğine koymuş oluruz sanırım.

Yahu o değilde bu başlık açıldığı vakit ben bu başlığa bir şeyler karalamayı düşünmüş trradomir'in üşengeçliğinden aşağı kalır yanı olmayan üşengeçliğimin sonra yazarsın bir şey olmaz, başlık kaçmıyor ya gibi telkinleri yüzünden yazamamıştım.

Aynı üşengeçlik şimdide iş başında lakin satranç oynama konusunda hala iddialı olduğumu yazmamı engelleyeme...

Satranç oynama konusunda iddialı olduğunu pek sanmıyorum... Ben bir maç teklifi yapmıştım bundan 3 yıl önce ama... Yani, bilmiyorum...

Biz 'mektepli' değil, 'alaylı'yız... Kitap yüzü görmeden öğrendik oynamayı, efendi!!! Ama anlaşılan senin bilgiler ezbere dayalı, bilmem ne açılımlarına bağımlı... Elindeki bilmem kaçıncı seviye satranç kitabını havuza at da öyle gel:))

Bu site bana çok şey kattı, o ateşli ergen dönemlerim de burası kah boks ringi, kah güreş meydanı, kah sevgi dolu bir yuvaydı. Site de yeniydim, sayın adminimiz küçük harflerle yazmamı söylemişti. Vay sen misin bunu diyen :D Kendimce büyük harflerle okkalı bir cevap döşedim. O esna da konuya dair birşeyler söylemek, empati, üslup diye birşey tabi ki söz konusu değil. İki gün siteye girme engeli aldım. Tabi bu gururlu bir delikanlıya çok dokundu, siteye girip adminin ağzının payını vermeliydim. Girmeyi beceremedim :D Başka bir hesap açıp internet kafeden girmeyi düşündüm. Delikanlı ama gururlu olan birine bu yakışmazdı. İki gün sonun da, kendi dünyam da adminimizi affederek siteye devam kararı aldım :D

Sitenin bekçisi ben idim. Sitemizi zaralı haşerattan korumak, Üstad hakkında araştırma yapmak, dini bilgiler paylaşmak benden sorulur idi. Her ne kadar Reyhan kadar olamasam da, kendime biçtiğim bu payeyi büyük bir gayret ve fedakarlıkla sürdürüyor idim. Birisi Üstad'a taş mı attı, yok efendim Abdülhamid Han'a kulp mu taktı, saygısızlık mı yaptı ümüğüne çöker oracıkta ıktırı verirdim. Rakibim dişli çıkarsa yurdun içinde dört döner, kendi kendimi yerdim. Asla pes etmek, düşmana göz yumdurmak yoktu. Elbette farklı forumlara girer, Üstad'a azcık olsun itimat etmeyen yazılar görürsem. Vazife aşkıma uyarak, yine yıldırma politikasını devam ettirirdim. Mesala, tvye çıkan bir adam beni fasülyeden sayıp tartıştı ve nihayet küfürleşmiştik. Tarihin bilmem neresinde ki adam. Atsızcılarla mücadelem, uzun soluklu ve bol hakaretli geçmişti. Tavizsiz bir şekilde, emin adımlarla dinsiz ve fikirsiz güruhu dize getirip biat ettiremedim. Diğer forumlar da hakaret ve küfür etmiyordum ama gene de banlanırdım. Duam; onlarla reel hayatta bir şekilde karşılaşıp ağız burun dalarak boylarının ölçüsünü vermekti. Üstad'a taş atan bir sanal kullanıcı, karanlık bir yolda arkadaşına 'geçen malın biri girdi siteye şöyle böyle ... derken benden bahsettiklerini anlayıp onları ekarte etmeyi hayal ederdim. Neyse ki yollara çıkıp meçhul şahıslara rats gelip hırpalamıyordum. Bir site de yine Üstad'a uzanan elleri kırmak için hınzırlara cevap yetiştiriyordum, biri de bana destek çıktı, özelden yazdım hemen 'vay kardeşim iyi ettin falan' bizim siteden Cihat çıktı :) Sanırım iki yılım böyle çetrefilli, ateşli geçti. Bu süre zarfında çok kitap okudum çok düşündüm, çok debelendim. Reel hayatımda ki handikaplar, fikir yobazlığımı hiç anlatmayım. Zamanla içimde ki yangının etrafı aydınlatmayıp sadece beni yaktığını anladım. Site beni çok idare etti, sadece beni değil çok kişiyi kazandılar. Şöyle bakıyorum da, benim gibi ateşli bir AliNFK vardı, başka da çıkmadı sanırım. Çok dengesizlik ettim; burda herkesten özür diler, af dilerim. Densizliğim cahillğime verile, hoş görüle.

n-f-k.com okumasını bilene iyi bir hayat okuludur. Hatta rehberdir. Güzel insanlarla tanışmaya vesiledir. Aynı ruh ikliminde ki insanlarla aynı havayı teneffüs ettirir. Güzeldir.

• Like 2

Selamlar,

Evet, Vakıf Ahmet, o ilk tartışmayı ben de hatırlıyorum. Hatta mesele toplantı odasına kadar uzamıştı, kararı da birlikte almıştık hafızam beni yanıltmıyorsa.
Bu arada senin özelden farklı bir kullanıcı ismi alıp attığın mesaj da hafızamızdadır, hayli mutlu olmuştuk. Allah razı olsun. :)

Saygı ve selamlarımla

O özelden yazdığım şey her zaman geçerlidir adminim. Her daim hazır ve nazırım.

Selamlar,

Allah razı olsun, bazı şeylerin söylenmesi dahi kafi oluyor. :)

eski günler he

nostalji mostalji...

ee peki neden böyle oluyor peki abiler ablalar ? bilen yada düşünen varmı?

misafirlere sormuyorum bunu.ne değişmiş olabilir 1-2 senede

• Like 1

Bu sitede 3 gün uzaklaştırma almıştım... Trradomir benden daha çok uzaklaştırma almıştı... O zaman onunla tartışmıştık... NFK-Fan kardeşim, Trradomir'i benden daha çok suçlu bulmuştu...

Tartıştığım başka kişiler de olmuştu... Mümin'le de arada bir tartıştım... O kadar çok oldu ki, şimdi çoğu bu sitede yok yahu... Nerede bunlar???

Mesela ali-nfk vardı, kendisini severdim ama selmanbey vardı, onunla da çok tartışırdım... Sahi bu ikisi de yok ortalıkta...

Ha bir de mitajanı vardı... Ajanlığı tuttu herhalde, o da yok ne zamandır... Gerçi hem ajan, hem ismi mitajanı...

Yani bazı şeyleri bilmem için illa şey mi olmam lazım!!!

Olsa da bir daha azar çeksem der gibi olmuşsunuz;) biraz cekilmek durumundayim. İmtihanlarim var dua buyursun gönüldaşlar. Yoksa burası ne de gönüldaşlar nezdimde nostalji malzemesi olmaz inşallah

herkese saygı ve sevgiler