Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
aslıhan

12.12.2012

Recommended Posts

12.12.2012 ne günmüş be kardeşim.Böyle günlerde milletimizin ne kadar saçma şeylere orantısız verdikleri değerlerle şaşırıyorum.

Neymiş efendim 12.12.2012 bi daha gelmezmiş bugün uğurluymuş bugün evlenilmeliymiş yok bugünün ilk bebeği bizim ki olmalıymış mış mış ta mış mış yani. nedir bu tutku nedir bu heyecan bugün nikah kıysan evliliğinin süper geçecek garintisini nerden alıyorsun,çocuğun bugünün ilk bebeği olsa ne olur olmasa ne olur yani kimileri o kadar şaşırmış ve artık kendilerini o kadar kaybetmişler ki çocukları o günde doğsun diye doğumu geciktirmek için nelere neler yapıyorlar aklın hayalin durur yani(bu arada adını da çılgınlık koyuyorlar).okudukça şaşırıyorum , nikah dairelerin de boş saat kalmamış doğum haneler de ''benim ki daha önce doğdu benimki saat 12:12 de doğacak doktorla öyle planladık tam uyumlu olsun'' filan konuları anneler tarafından konuşuluyormuş.pes diyorum yani.

tamam böyle bi günün biraz espirisini katalım küçük bi anı olsun filan diyebilrsiniz anlıyorum ama abartmadan lütfen..

bence bi çok şeyi bu kadar gereksiz ayrıntılara takıldığımız herşeye böyle tesadüflere bağladığımız için kaybediyoruz.arkadaşım eğer evliliğinin güzel olmasını istiyorsan emek harcayacaksın biraz sabredeceksin uyumlu olmaya çalışacaksın yeri geldimi fedakarlık yapmayı bileceksin,çocuğunun hayırlı (onaların deyimiyle şanslı) olmasını istiyorsan başta sen hayırlı anne-baba olmayı becereceksin yani tedbirini alcaksın takdire karışmayacaksın.

biz 12.12.2012 doğmadık diye şansssız mı olduk hayırsız mı olduk ne olduk yani...

bırakın bu işleri yaaa.bunlardan önce yapmanız gereknleri düşünün hatalarınızı düşünün bu takıntıların size ne kaybettirdiğini düşünün ve biraz da öyle hareket edin lütfen!!!

bu arada amacım kimseyi kırmak değil sadece biraz içimi boşaltmak :Smiley (50):

(bu yazdıklarım sadece 12.12 2012 için değil buna benzer tüm takıntılar içindi. kimine göre yazdıklarım ağır olabilir kimine göre yersiz yargılama olabilir ama neticede bunlar benim fikirleim di sadece :) )

• Like 1

12.12.12 rakamlarını görünce bir bizim forumda eksikti şükür onu da tamamladılar şeklinde peşin hüküm oluşmuştu taki içeriği okuyana kadar:) Sosyal medya uzun zamandır malzeme sıkıntısı çekiyordu, 12'lik muhabbet imdatlarına yetişti anlaşılan. Değer yargılarımızı, bakış açılarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor aslında. Biraz rağbet gören birşey anında sulandırılmaya, istismar edilmeye çalışılıyor. Birde 21 Aralık var gündemde oda zirve yapan saçmalıklar arasında.

• Like 3

evet katılıyorum . zaten bu konuyu böyle arşı alaya getirenlere gazı veren başlı başına medyadır

nasıl bir milletiz,nasıl bir toplumuz anlayamıyorum. rakamlara,günlere,tarihlere cebren manalar yükleme de üstümüze yok. başımdan geçen tuhaf bir olay;

resmi nikahımız kıyılacak. zaten doğru dürüst kimse de yok. en yakınlardan 12-13 kişi var yanımızda. ortamda yalnız olağanüstü bir hareketlilik var. yok ilçe belediye başkanı kıyacak, ortada bir tane fotoğrafçı,basından arkadaşlar,vs,...

duramadım gittim görevli memura durumu sordum. "hayırdır bu ne hareketlilik?" diye. "ya" dedi "sizin nikah dedi bizim ilçede 2009 yılının 2009. resmi nikahı da başkan gelecek, gazeteye resminiz çıkacak" dedi.

"yok" dedim. "bana bunu başta söyleseydiniz,ben zaten böyle birşeyi kabul etmezdim,bizim nikahın numarasını değiştirin" dedim. adam şaşırdı haliyle "tamam" dedi. bizden sonrakiler çıktı artık gazeteye.

biz elalemden kaçtıkça bu tür ritüeller de bizi buluyor :)

• Like 3

Ekstra bir başlık açmayayım dedim aynı saçma tarih geyiklerinden biri de malum 21 Aralık. Bunu Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı ile harmanlayınca bakın nasıl bir mizah seyr eyliyoruz, ben bayağı tebbessüm ettim de :)

TWİTTER'DA POLAT ALEMDAR VE KIYAMET GÜNÜ GEYİĞİ

Polat Alemdar'ın ölümle burun buruna geldiği bölüm sosyal medyada da yankı buldu. Defalarca ölümden dönen Polat'ın bu kez nasıl kurtulacağını yorumlayan Twitter kullanıcıları diziyi tiye alan yorumlarda bulundular.

İşte Twitter'da geceye damgasını vuran Polat Alemdar tweet'leri:

Azrail'e tepki olarak doğdu - Polat Alemdar

Bence Polat Alemdar Süpermen'i döver.

Bayılıyorum Kurtlar Vadisi'ne...; 21 Aralık'ta Kıyamet Kopsa, Polat Alemdar Yaralı Kurtulur...

21 aralikta olmeyecek tek bi kisi var o da polat alemdar

Polat Alemdar'in ölmesine ülke olarak hazır değiliz.

83 kez vuruldum,46 kez bıçaklandım,3 kez bazuka yedim,arabamda 62,ofisimde 38 kez bomba patladı, 3 kez gömüldüm ve ölmedim. -Polat Alemdar.

Polat Alemdar dün evlenmesine rağmen balayına çıkmak yerine Suriye'deki operasyona devam ediyor, işte gerçek vatan sevgisi, helal olsun.

Ölüm bir din olsa Polat Alemdar ateist olurdu...

Kurtlar Vadisi 21 Aralığı ciddiye aldı galiba.Diğer bölümü şirincedemi çekecekler yoksa Benim bildiğim Polat Alemdar'ın kaşı bile kanamaz

Polat Alemdar ölmez ya, o adamın yanıbaşında C4 patlasa sadece eli yanar.

Adam ölümsüzlüğü bulmuş siz hala makara yapın. bknz Polat Alemdar

Polat Alemdar belki öldü ama bir gerçek var şu an etiketi yaşıyor.

21 Aralıkta Polat Alemdar: Selamun Aleyküm Mayalar

Bu Polat Alemdar Cüneyt Arkınıda geçti arkadaş 10 senedir ölmüyor adam.

Rahmetli Özal,vücudunda 4 farklı zehir bulunmasına rağmen zehirlenerek ölmemiş. Bir de Polat Alemdar ölümsüz diye gülüyorsunuz.

polat alemdar 89 kurşun alarak messinin rekorunu kırdı.

Polat Alemdar bazuka yedumi / Vadi kurtsuz kaldu mi / Dizi bugün biter mi / İmdi yürek yirdulir.

Türk halkı Polat Alemdar 'ın 85'e ayrılmış cesedini görmeden itibar etmeyin böyle şeylere.

Matematiksel sonsuzlugu sorsaniz; Polat Alemdar'in can sayisi derim.

Mayalar her şeyi yapmışlar ama Polat Alemdar 'ı düşünememişler :|

Polat Alemdar vuruldu vuruldugu evi bazukayla vurdular ama adamin oldugune ben dahil 1 kisi bile inanmiyor biggrin[3].gif

Polat Alemdar ölürse mayalara inanırım abi, kıyamet alameti olur bu

"Polat Alemdar ölürse yerine Melo'yu verelim. Orda bile oynar."

Necati Şaşmaz sen yıllarca Polat Alemdar takıl "İsrail'i ABD'yi alt et, git kafaya çuval geçir" sonra ergen gibi 12.12.12 'de evlen.Yazık...

Polat Alemdar snaypırla vuruldu üstüne bir de füze ama yine ölmez smile[2].gif

Polat Alemdar'a bozuka attılar, bu seferde ölmezse dalarım öyle senaryoya

• Like 1

şu ikisini okuyunca gülemedim diğerleri komik olmuş. Koskoca Azrail as ı(ki 4 büyük melek, meleklerin peygamberleridir) bu tür şakalara malzeme yapıyorlar ya ona yanıyorum.

Mehmet Paksu'nun "İnsanı Uçuruma Götüren Sözler" adlı kitabında Azrail as ile alakalı ileri geri konuşmanın doğru olmadığını ve insanın imanına zarar verebileceğini belirtmişti. Emri bil maruf nehyi anil münker gereği belirtmekte fayda gördüm. Kusuruma bakmayın.

şu ikisini okuyunca gülemedim diğerleri komik olmuş. Koskoca Azrail as ı(ki 4 büyük melek, meleklerin peygamberleridir) bu tür şakalara malzeme yapıyorlar ya ona yanıyorum.

Mehmet Paksu'nun "İnsanı Uçuruma Götüren Sözler" adlı kitabında Azrail as ile alakalı ileri geri konuşmanın doğru olmadığını ve insanın imanına zarar verebileceğini belirtmişti. Emri bil maruf nehyi anil münker gereği belirtmekte fayda gördüm. Kusuruma bakmayın.

çok haklısınız bu tarz şeyler farkında olunmadan(belki de olunarak) çok yapılıyor ve gittikçe türevlendiriliyor...

açıkçası ben bunların da çizgi filmlerde olduğu gibi sübliminal bi tuzak olduğunu düşünüyorum :)