Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
NFK-Fan

14 Ocak 2013 Messenger Toplantısı

Recommended Posts

Selamlar,

Aksiyon Gerek başlığında tartışılan konu ile ilgili olarak, 14 Ocak Pazartesi akşamı, 21:30'da bir MSN Messenger toplantısı düzenlemeye karar verdik. Toplantının küçük bir bölümünü de site ile ilgili diğer konuları tartışmaya ayırmayı düşünüyoruz.

Müsait olan arkadaşlar [email protected] ve [email protected] adreslerini listelerine ekleyebilirse, toplantı saatinde koordinasyonu sağlamak kolaylaşacaktır.

Saygı ve selamlarımla

Davet yollanmıştır. İyi günler

ali_furkan_sn[at]hotmail.com

Yok mu başka müsait olan?

ben de katılmaya çalışacağım.

ancak katılcak kişilerin burda haber vermesi gerektiğini düşünmüyorum

Selamlar,

Allah izin verirse bugün 21:30'da msn toplantısını gerçekleştireceğiz. Daha önce de forumla alakalı toplantılar düzenlemiştik. Msn toplantılarımız, hem forumdaki sorunların tespiti, giderilmesi, hemde tanışma, kaynaşma açısından oldukça faydalı, muhabbetli oluyor. Kullanıcıların soruları ve merak edilen meseleler anlık cevaplandırılıyor. Katılmak isteyen arkadaşları bekliyor olacağız.

Saygı ve selamlarımızla..

Selamlar,

Msn toplantımızı dün itibariyle gerçekleştirmiş olduk. Toplantı yoğun ve etkin katılımın neticesinde oldukça verimli ve akıcı geçti. Toplantıya iştirak eden arkadaşlara ve sair sebeplerden ötürü katılamayan arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere kitap dağıtım projesi ve forumla alakalı sorunların gündeme getirilmesi maksadıyla bir araya gelmiştik. Arkadaşlarla birlikte Aksiyon Gerek adlı başlığın içerdiği talep doğrultusunda projenin adlandırılması, işlevi, işleyişi ve bu sürecin takibi gibi konular üzerinde konuşarak fikir alışverişinde bulunduk. Katılımcı arkadaşlarla ana hatlarını oluşturduğumuz proje için aramızda bulunamayan arkadaşların da fikirlerini alarak daha sağlam bir şekilde ilerlemeyi düşünüyoruz. Proje hakkında görüş ve önerilerinizi şimdilik bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Alınan kararlar şu şekildedir.

• Proje için isim belirlenecek,

• Sticker bastırılacak,

• Projede her il için sorumlu veya sorumlular belirlenecek. bunlar kişi veya kurumlar olabilecek. katılan illerde üstadın eserleri stickerlanarak dağıtılmaya başlayacak,

• Katılan illerdeki sorumlular bir ekip oluşturacak ve hem projenin geleceğiyle ilgili kararlar alacak, hem de fikir paylaşımında bulunacak,

• Proje için n-f-k.com forum kategorisi altında bir alt forum ve n-f-k.com domain i altında bir alt domain oluşturulacak,

• Bir ilde kitap dağıtmak isteyenler ya kendileri kitabı alıp koordinatörün bilgisi dahilinde dağıtacak, yahut koordinatöre para gönderecek koordinatör bu parayla kitap alıp dağıtacak,

• Koordinatör kendi göndereceği kitaplara proje için hazırlanan sticker 'ı yapıştıracak. kendi kitabını dağıtmak isteyenlere de stickerları ulaştırmakla mesul olacak,

• Kitap alımı için gönderilen paraların dekontları, kitapların faturaları vesair makbuzlar taratılarak forumda yayınlanacak, belgelendirilecek,

• Proje kapsamında alınan, verilen sarf edilen her şey kayıt altına alınacak,

• Ayrıca tanıtımlar da Facebook sayfamızdan yapılacak.

Saygı ve selamlarımızla..

• Like 1

Sevgili Arkadaşlar,

Toplantıya ne yalan söyleyeyim, unutmamdan dolayı katılamadım. :) :)

Aslında o saatte internet başındaydım.

Neyse konuyu fazla mecrasından saptırmadan konuya gelecek olursak, bence çok güzel bir düşünce olmuş.

Sticker anladığım kadarıyla, Üstad'ın düşüncesini ve sözlerini içeren broşür şeklinde olacak.

Burası bence güzel düşünülmüş. Ama, ben bu tip broşürlerin fazla etkili olacağını düşünmüyorum.

Benim farklı bir önerim olacak, şimdilik belki basım şeklinde olmaz fakat, ileride başarılı olursak bildiğim dergi gibi, e kitap hazırlayabiliriz diye düşünüyorum.

Zaten foruma baktığımız zaman, Üstad ile ilgili tartışılmayan konunun kalmadığı görülecektir.

Üstadı yeni tanıyanlar tabiki olacaktır, fakat eski geçmiş yıllardaki konulara baktığımız zaman, bunu net bir şekilde göreceksiniz.

Aklınızda takılan bir konu varsa, forumun arama motorundan, aynı konunun(genel manada) tartışıldığını ve açıldığını müşahede edeceksiniz.

Forum bünyesinde aylık, 2 aylık, 3 aylık v.s olabilir, e dergi çıkarılabilir. Üstad ile ilgili, şiiri tartışılabilir. onunla ilgili gündemde Üstad varsa, o konu işlenebilir.

Kitabı özet bir şekilde, okuyucuya aktarılabilir.

Bu şekilde işlenen konunun daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Tabiki sizin konuştuğunuz, üzerinde anlaştığınız, diğer konular yapılmasın demiyorum.

Onların yanında yapabiliyorsak, bu şekilde basit de olsa, 3 aylık da olabilir, 6 aylık da olabilir, Üstad ile ilgili bir e dergi çıkarabiliriz.

Foruma da, derginin bir indirme linkini ekleriz,

1.sayı, 2. sayı, v.s diye gider, hangi sayıyı indirmek isteyen oradaki linke tıklar.

Toplantıya iştirak edemedim fakat, böyle bir öneri sunmak istiyorum.

Bu hareketlenmeleri görmek coşku verici. Rabbim inancımızı daim ve bu uğurda amellerimizi kaim kılsın. Bu toplantının yapılmasına vesile olan afk gönüldaşımı ve kayıtsız kalmayan yönetimimi yürekten kutluyorum.

Vakti zamanı geldiğinde inşaAllah bu hareketin merkezinde olmaktan, arkadaşlarla koordine çalışmaktan gurur duyarım.

Biz elimizden geleni yapmaktan asla geri durmayacağız.

Sticker anladığım kadarıyla, Üstad'ın düşüncesini ve sözlerini içeren broşür şeklinde olacak.

Burası bence güzel düşünülmüş. Ama, ben bu tip broşürlerin fazla etkili olacağını düşünmüyorum.

Maksadı aşağıda açıklanan sticker'lar, yapışkanlı kağıt nevi olup kitaplara yapıştırılacak.

Kitaplara alan kişilere denilecek ki "Bu kitabı okumakla yükümlüsün. Aynı zamanda bitirip başkasına vermekle. Kitap şahsa değil tüm mü'min'lere aittir." Hatta bunlar ayrıca kitabın üstüne de yazılabilir.

bir msn toplantısı daha düzenlememiz mümkün mü?

bazı meseleleri görüşmek mümkün olmadı galiba.

sınıf sistemi vesaire gibi.

hem daha şehir sorumluları tespit edilmemiş galiba bu sefer ki toplantıda belki bazı şehirlerin sorumlularını belirleyebiliriz.ayrıca projeye ilk aşamada hangi şehirlerin dahil olacağını tesbit de mümkün olabilir diye düşünüyorum.

bir de üstada dair karalama kampanyaları yarım aydınların yarım savunmaları sayesinde iyice güçleniyor. karalama kampanyalarına karşı yazı yazacak bir ekip oluşturabiliriz diyedüşünüyorum.

Forum bünyesinde aylık, 2 aylık, 3 aylık v.s olabilir, e dergi çıkarılabilir. Üstad ile ilgili, şiiri tartışılabilir. onunla ilgili gündemde Üstad varsa, o konu işlenebilir.

Kitabı özet bir şekilde, okuyucuya aktarılabilir.

bence islami dergi ve gazetelerden karşılıklı iki sayfa istenip orada üstada dair yazılar, vesaire paylaşarak da tanıtım yapılabilir.bu şekilde ulaşabileceğimiz kitlenin iyice genişleyeceği kanaatindeyim.