Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Hâcegân

Resimlerim... Çalışmalarımı Sizinle Paylaşmak Istedim.

Recommended Posts

Elhamdülillah Kuran bülbülleri hiç susmadı.Susmayacak O'nun izniyle. Elinize sağlık resim gerçekten güzel ve anlamlı olmuş.

• Like 1

Esnafların yaya yolunu işgal etmeleri... Hem kendileri ve hem de ticari malları yaya yolunu işgal ediyor ve insanlar yaya yolu yerine yoldan yürümek zorunda kalıyor...58271644731362776163745.jpg

• Like 1

Çizimlerini başarılı buldum. Özellikle kara-kalem çizimlerini beğendim. Biraz daha çabalarsan, kendini bu konuda daha da geliştireceğini düşünüyorum. Özellikle kara kalem çizimlerin hoşuma gitti.

• Like 1

Miralay kardeşim, çok değerli görüşlerin için Allah razı olsun senden... Kendimizi her zaman geliştirmeliyiz... Ancak ben resimlerimde iddialı değilim... O resimler boş zamanlarımda karaladığım, öylesine bir şeyler çizdiğim, üzerinde özenilmeden çizilen resimlerdir... Hepsi de 5 bilemeden 10 dakikada çizilmiştir... Bundan sonra da çizer miyim çizmez miyim, Allah bilir... Bu işler böyledir, bir bakarsın bir kaç saatte 10 resim çizersin, bir bakarsın aylarca yıllarca çizmezsin... Mesela benim yıllarca çizmediğim zaman oldu... Şiir yazmak da böyledir... Bu anlamda biz işi biraz keyfe döktük, efendim...

Biraz alakasız olacak ama,kağıdın arkasında öğrenci psikolojisi yazıyor. Siz neden sebeple pedagojik formasyon dersleri çalışıyorsunuz? Ne bileyim masa başı muhendis havası seziyorum ama yanılıyor da olabilirim? Merak ediyorum kim ne işle meşgul. Yıllar oldu soyut

birer remzden ibaretiz.

Pek dikkatlisiniz... Orada öğrenci psikolojisi değil, öğrenme psikolojisi yazıyor...

Evet, formasyon dersleri çalışıyorum zira ben bir öğretmen adayıyım... KPSS filan yani... İşte böyle ders çalışırken, arada bir çok sıkıldığım vakitlerde boş yerlere resimler yapıyorum... 5 dakikalık resimler... Bazen şiir filan da yazdığım oluyor... Bazen de kitabı bir alıyorum elime, duvara çarpıyorum...

Sanki hesap soruyor gibi oldunuz.

Masa başı mühendislik bana uzak... Buraya yazdığım yorumları, aklımda ne varsa onu yazarım... Bunun için internete bakmam mesela... Oralardan araştırıp, gelip burada yazmam... Buraya ne yazıyorsam, bir emeğin ürünüdür... Okumalarımın, araştırmalarımın ürünüdür... O yüzden öyle masa başı mühendislik benim işim değil...

Neyse...

Çok açık yazdım...