Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Hâcegân

Trradomir Bu Komik Hadise Sana Gelsin...

Recommended Posts

Trradomir, bak iyi oku...

Hadise gerçek... Bir Din Kültür hocası tanıdığım var, değerli bir abim...

Hocam sınavını yapış, cevap kağıtlarını okumaya geçmiş... Öyle cevaplarla karşılaşmış ki, akıl alır gibi değil!!!

Soru şöyle:

Mekke'den Medine'ye göç eden Muhacirlere yardım eden, Medineli Müslümanlara ne denir?

Evet, soru bu? Cevap da belli... Ensar...

Çocuk çok düşünmüş olacak ki, şöyle bir cevap yazmış kağıda:

Sansar denir(!)

Bir başka soru gelsin, soru şu:

Kabe hangi şehirde bulunur? Soru bu... Ne kadar basit, ama çocuk bakalım ne cevap vermiş:

İstanbul(!)

Bu hocamız Milli Güvenlik dersine de girmiş bir ara... Şimdi bu dersten bir soru alalım:

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı kim? Şimdi sıkı durun... Cevap:

Abdullah Öcalan(!)

Evvet... Sıra asıl anlatacağım hadiseye geldi... Trradomir bu sana gelsin...

Efendim soru şu:

Abdest nasıl alınır, sırası ile yazınız?

Çocuğun bir tanesi de başlamış yazmaya:

İlk önce ellerimizi yıkarız, üç kere... Sonra ağzımıza üç kere su veririz... Sonra burnumuza üç kere su çekeriz... Sonra kulaklarımıza su alırız ve üç kere çalkalarız... Daha gerisini yazmaya gerek var mı!?!

Not: Siz çocuklar dediğime bakmayın, bunlar lise talebesi...

Başka Not: Bir arada kendi başımdan geçen hadiseleri anlatırım...

Son Not: Bu hadiseleri Trradomir'e niye yazdım!?

Son Nota Not: Orasını ben de bilmiyorum!!!

Sonun Sonu Not: Başka not yok!!!

• Like 1

Abi eyvallah, aldık kabul ettik de bana bunları niye anlatıyorsun. Ben buradan ancak 'bak bak da kendinle gurur duy ey yüce zeka, ey büyük deha' mesajını çıkarırım. Benim sınavlardaki en büyük vukuatım anlatmaya bile değmeyecek saçma sapan bi şeydi. Fen yazılısında (bakın kimya sınavı bile değil), hoca 'iyotun ayıracı nedir' diye bir soru sormuştu. Biz de sorunun yanlış sorulduğunu fark edip hocaya 'Hocam bu nişasta olmayacak mıydı ohuhuhuhu' dedik, o da bir iki öksürüp 'evet evet çocuklar, nişastanın ayıracı olacak o' demişti. Ben de cevap kağıdına kelimesi kelimesine 'iyot diyelim bari' yazmıştım. Hoca kağıdı okurken bunu görünce 'şımarık, serseri! Ben de sana sıfırı veriyim bari' diye tam kafiyeli bir laf etmiş ki sakız manisi diye yazılsa yeridir. O sınavdan 85 almıştım sanıyorum. 18 yıldır okuyorum, en sıradışı sınav hatıram ne diye ezberlettiklerini hala çözemediğim nişasta-iyot ilişkisiyle alakalı saçma sapan bi şeydir. Henüz nişastayı dedelerin yediği muhallebi, iyotu da tuz zanneden çocuklara öğretilen işbu lüzumsuzluk, hiçbir işe yaramadan kafalarda yıllarca çakılır kalır böyle.

Bir de bu yıl sınavlardan dolayı çıldırma noktasına geldiğimde abdest alırken kulaklarımı 3 kere yıkamıştım. Herhangi bi mezhepte böyle bi şey bulamadım ama, 'Sevabı fazladır, takvadandır inşaallah' diyecek bi hoca aramaya devam ediyorum.

Evet hacegan,sıradaki olayı da ayarsıza gönder. Yazık çocuk kıskanır şimdi. Yıllardır kapısının dış yüzüne dokunan olmadığı için orada muntazam bir habitat oluşmuş; evde birikip dışarı taşan böceklerle, envai çeşit mikroorganizmayla alternatif bir ekolojik denge kurulmuş diyorlar. Belde belediye başkanı gelecek seçimler için propaganda yaparken 'Ayarsızkapusu Böcek Cenneti' isminde bir turistik alan oluşturmayı vaadediyormuş. Kültür Bakanı ve Çevre bakanı bu eseri sahiplenmek için Bakanlar Kurulu'nda birbirlerine zooloji ansiklopedisi fırlatıyorlarmış da Abdullah Gül krizin yayılmasını engelliyormuş. Mehmet Moronsu'ya abiler himmet edip söylemiş de ordan duydumdu, kesin bilgi lütfen yayalım. Neyse. Bu kapıyı en son sokağa çıkma yasağının uygulandığı 2000 nüfus sayımlarında nüfus memuru saat 16:59'da çalmış diye rivayet ederler. Ayarsız o sıra yıllık banyosunu yapıyormuş, kapıyı açamamış. O gün bugündür kendisiyle konuşan hiç kimse yok. Ben de kendisini manevi bir işaretle keşfeyledim. Böyle bir gece vakti uykuda iken kalbime bu zavallının acısı malum oldu. Kan ter içinde uyandım ve perişan hali için biraz gözyaşı döktüm, kendi halime durmadan dinlenmeden şükreylemeye başladım. Derken o sabah Siyah ceketi de ikna ettim de arada acizane ilgileniyoruz işte. Allah katında kıymeti olur inşallah, zavallıya himmet sevaptır di mi arkadaşlar. Fakat işte adam hatun derdinde. Medyum Keto'dan rivayet edilir ki Fuzuli'nin meşhur 'Ne yanar kimse bana âteş-i dilden özge / Ne açar kimse kapım bâd-ı Sabâdan gayrı' beytinin ebced hesabını, Devlet Bahçeli teoremine sokunca çıkan sonuç, ayarsız ve Özge isimli bir kızı işaret ediyormuş. Kim kulağına fısıldamış o da bilinmiyor, bizimki de bunu duymuş. Tutturmuş 'Özge beni bulana kadar kimseyi evime sokmayacağım' diye. Geçende onu hayata döndürebilmek adına büyük bir fedakarlığa katlandım ve Özge rumuzunu kullanarak bir yazışma başlattım. Aşağıya logları alıyorum:

Trradomir: Slm Ayarsız, ben Özge. Tanışab
Ayarsız: Neeee Özge! Özge! Merhaba Özge. Ben ayarsız. Yıllar yılı bu anı bekledim. Uğrunda evlere kapandım, milenyumda gün yüzü, güneş yüzü görmedim. Hazret-i Fuzuli'nin buyurduğu anın gelmesini beklerken kalp atışlarımı saydım, her an öz. ge. öz...ge diye atıyordu. 14 yıl boyunca tam 588672004 defa adını fısıldadı kulağıma. İstersen hesapla Özge, ortalama 80 defa atmış. Senin için döktüğüm gözyaşları klozetler taşırdı da ...
Trradomir: Ayy offf çok irançsen Ayarsıız. Kaç yıl dşndün bunnrı yzmak için yha. Ama ben senin tertmiz kalbnde...
Ayarsız: Evet Özge, 14 yıldır seninle tanışabilmek için süsleniyorum biliyor musun? Yılda bir sakal tıraşı olmaktan, takım elbiseyle uyumaktan iflahım şeyoldu. Neyse o değil de ne zaman geliyorsun?
Trradomir: (Oğlum pabuç pahalı) Eee şey ayarsızcmmmm ben snra ya...
Ayarsız: Efendim, yarın mı diyorsun? Hayır hayır hemen gel, artık bu kalbim dayanmıyor!
Trradomir: Yha cnm beni yalnış anlıosn. Çok yanlız olduğunu biliorm ma sn de bni anlasanaaa. Bn snn bildiin kzlardn deilim amaa kii.
Ayarsız: Kapımda senin için milyonlarca askerden oluşan bir ordu bekliyor. Seni karşılamak için tuttum hepsini.

Aşağıdaki ileti tüm alıcılara teslim edilemedi:
"Kapımda senin için milyonlarca askerden oluşan bir ordu bekliyor. Seni k..."

Ayarsız: Aaah. Ah. ahaaaamaa gitmeeeeeeeeeeeeeaaaaaaü. ühüüüüüüüüüeaaaaeeeaannnneeee... Özgeeaaaahaaa.

Aşağıdaki ileti tüm alıcılara teslim edilemedi:
"Aaah. Ah. ahaaaamaa gitmeeeeeeeeeeeeeaaaaaaü. ühüüüüüüüüüeaaaae..."

Kaçmaktan başka çarem kalmamıştı. Neticede onurumu kurtarmak zorundaydım dostlarım.

• Like 1