Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Miralay

�Müdür�Den Başbakan�A Ağır Hakaretler

Recommended Posts

Konuyu tek tek yazmaktansa buraya sadece linkini veriyorum.

http://www.habervaktim.com/haber/337343/mudurden-basbakana-agir-hakaretler.html

Aslında böyle bir şirketin genel müdürünün gerçek halet-i ruhiyyesini anlamak bakımından ve onun benzerlerinin halet-i ruhiyyesini göstermesi bakımından süper bir örnek kabul edebiliriz...

Emin olun ki, büyük holdinglerdeki yöneticilerin hemen hemen hepsinin düşüncesi bu şekildedir...

Daha doğrusu ben bu şekilde olduğunu düşünüyorum...

İlginç olan böyle kurumsallaşmış bir firmanın genel müdürlüğüne getirilen bir şahsın, siyasi bir konuda açıkça tavrını belli edip, siyasi rakip olarak gördüğü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaretler yağdırmasıdır.

Ben sosyal medyadan ve diğer yerlerden şunu net bir şekilde müşahede ettim.

Adamlar fırsatını bulsalar, Tayyip erdoğan ve ekibinin canlı canlı derisini yüzecekler...

Bu adamların zihniyetinin okumuşu da böyle, cahilide böyle...

Tabiki kolay değil, 100 senelik bir diktatörlük ve uzantısı ile bir nebze de olsa hesaplaşılıyor...

100 senelik köhne bir Üstad'ın tabiri ile "Babıadi" ile hesaplaşılıyor...

Adamların kurduğu düzenin surları gediklerle doldu, ve her tarafından rüzgar almaya başladı...

Yakında acaba gerçekten bu surları tamamiyle yıkacak bir fırtına gelir mi diye korkuyorlar...

Sosyal medya'da adamları biraz takip ederseniz, yaptıkları yorumlardan aslında onu demek istediklerini net bir şekilde müşahede edersiniz...

Gezi Parkı eylemleri ile umutlanan ama söndüğü zaman da geri vitese takan sözüm ona sanatçıkları, aydıncıkları umarım bu millet asla unutmaz...

Şahsen ben asla unutmayacağım...

Adamlar korkuyor, çünkü kurdukları saltanat yavaş yavaş altlarından kayıyor.

Belki bu şimdi olmayacak ama, bu bile onun net bir işaretidir..

Adamın attığı yorumlardan birisine baksana...

"Chp milletvekilleri adınızdaki Cumhuriyet ve Halk'ın haklarını korumak üzere doğru Taksim'e yoksa bu millet sizi de affetmez"

Ben genelde ilgimi çeken haberleri bir bizim cenahtan, bir de karşı cenahtan okurum.

Daha doğrusu habere yapılan yorumlara bakarım..

Hürriyet gazetesinin internet sitesinde bu haber ilgili yorumları okudum da, gerçekten insan bu kadar da olaylara at gözlüğü ile bakmaz diye içimden geçirmedim değil...

Bu tipte haberleri ismini verdiğim ve benzerlerinin sitesinde ve yorumlarına bakarsanız bunu net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz...

Uzun lafın kısası, yorumcuların yaptığı yorumlardaki haleti ruhiyyesi bu ex genel müdür ile aynı kutup dairesi içerisindedir...

-Korkuyorlar ve korktukları içinde hakarete sarılıyorlar..

Ben özellikle sosyal medyada "Başbakan" hakkındaki hakaretlerden bunu çıkardım...

Ama ne demişler

"Korkunun ecele faydası yok"

"Yarasalar istedi diye, güneş parlamaktan vazgeçmez."