Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
sabi

Kime Intisap

Recommended Posts

Tasavvuf yolunda ilerlemek isteyenler mutlak hakikat,tasavvuf ehli bir mürşid bulmalilar.Bunun uzerinde düşünurken aklıma bu kim olmalı diye dusundum.Bunun için sizlerin goruslerinize basnvuracagim.Ama ondan önce sunu söyleyim yaklaşık 2 hafta önce falan Mahmud efendi hz.(ks) ini rüyamda bana sarigini verirken görmüştüm.Bunu onun muritlerinden biri bunu seni müridi seçmiş diyerek yorumladı.Sizler ismini vereceğim bu Allah dostlarından hangisinin müridi olmak isterdiniz niye?

Abdulkadir geylani

Mahmut ustaosmanoglu

Seyda abdülbaki erol

Muhammed konyevi

Ve aklıma gelmeyenleri...

Selamun Aleykum kıymetli kardesim aldığınız karar ağır olmakla birlikte suphesiz çok da değerli ve en isabetli olanı. Vakti geldiğinde her kamil muminin kamil bir murside ıntısabini dusunurum ve insallah da oyle yapacağım. Omur kafi gelirse..

Benim kalbimin aslani Mahmud efendidir. Çok harika. Tam kitabın ortasından yasayan, takva ehli bir alımdir. Hem masallah ki size asikar bir davette bulunmus. Evet bu bir alamettır. Genelde bu isler secmeyle değil secılmeyle olur der buyuklerimiz. Istihareye yatın.

Her kisi muhabbet duydugu zati tavsiye eder. Siz gonlunuze gerçek bit itminani kim veriyorsa ona yapısacaksiniz. Diğer mubarekler de elbet muteber isimler ama ben ille de Efendi Babami derim.

Selamun Aleykum kıymetli kardesim aldığınız karar ağır olmakla birlikte suphesiz çok da değerli ve en isabetli olanı. Vakti geldiğinde her kamil muminin kamil bir murside ıntısabini dusunurum ve insallah da oyle yapacağım. Omur kafi gelirse..

Benim kalbimin aslani Mahmud efendidir. Çok harika. Tam kitabın ortasından yasayan, takva ehli bir alımdir. Hem masallah ki size asikar bir davette bulunmus. Evet bu bir alamettır. Genelde bu isler secmeyle değil secılmeyle olur der buyuklerimiz. Istihareye yatın.

Her kisi muhabbet duydugu zati tavsiye eder. Siz gonlunuze gerçek bit itminani kim veriyorsa ona yapısacaksiniz. Diğer mubarekler de elbet muteber isimler ama ben ille de Efendi Babami derim.

Aleyküm selam

Gönül bağım elhamdülillah Sultanül evliya,Gavsül âzâmadır.Lakin ilim cihetinden Efendi hz (ks) beni kendine bağlamıştır.Yaşım bunlara henüz yetmesede(16) kamil bir mümin olmak için can atar oldu gönül.

Kanımca;

Aşkta,Konyevi(ks)

İlimde,Asrımızın Müceddidi

Yolda,Evliyaların Sultanı

İrşadda,Said Nursi(ks)

Ehli sünnet aliminden şaşmamak doğrudur,sabi kardeşiminde seçimleri doğru.Menzil efendinin yaptığı bana pek doğru gelmiyor.Ayrıca Hakiki Allah dostları Anadolu'dalar lakin ifşa etmiyorlar.