Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Miralay

Nazlı Ilıcak-Yorumsuz Bir Tweet

Recommended Posts

Bakın samimiyetle söylüyorum ben bunda kötü hiç bir şey göremiyorum, mahkeme kararı ile dinlenene zaten kimsenin bir şey demeye hakkı yok. Mahkemelerin geçerliliği ayrı bir konudur, zira aşağıda anlatacağım üzere mahkeme kararı olmadan dinlense de duruma bağlı hoş görülebilir.

Mahkeme kararı ile dinlenmeyenlere gelirsek, ben bunu bir yerde okumuştum -ki neresi olduğunu hatırlamıyorum, maalesef araştırırsak buluruz illaki- iki kişi arasında kamunun zararına olacak bir şeyi konuşuyorsa bunu ifşa etmek caizdir şeklindeydi.

Durun durun hatırlar gibi oldum -eğer yanlış hatırlamıyorsam- bu fetvayı bizzat hükümetin ihtiyaçlarına göre fetva veren Hayrettin Karaman vermişti taaa Chp ve Mhp'lilerin kasetlerinin çıktığı zaman.

Onların şahıslarını ilgilendiren- daha deşersek temsil ettikleri kitleleri de işin içine zor da olsa katarız- günahların ifşası caiz ise paraları sıfırla evlat ve anlamadım babacığım'ın ifşası hayli hayli caiz olmalı değil mi?

Bununla ilgili farklı şahısların da fetvası var zira, işin dini kısmı böyle.

İşin ahlaki yanına gelirsek, hırsızlığın ifşası mı ahlaksızlıktır gizlenmesi mi? Bunu da sizin vicdanınıza bırakalım, -yorumsuz- olarak.

kes parçala birleştir tekniğiyle kaset oluşturmak da caiz midir DE HELE?

• Like 1

İşin teknik kısmı konusunda uzmanlığım yok, senin var mı?

Benim dinlediklerim -uzman olmayan biri olarak- kes parçala yapıştırlık kasetler değildi.

Bilal'in anlamadım babacığım dediği kaydı dinlemiştim mesela veya Efkan Ala ile emniyet müdürü arasındaki kayıt kes parçala yapıştır gibi durmuyor, bak durmuyor diyorum kesin konuşmuyorum çünkü konunun uzmanı değilim. Sen nasıl bu kadar emin olabiliyorsun kes parçala yapıştır olduklarına peki?

Benim dinlediklerim -uzman olmayan biri olarak- kes parçala yapıştırlık kasetler değildi.

Bilal'in anlamadım babacığım dediği kaydı dinlemiştim mesela veya Efkan Ala ile emniyet müdürü arasındaki kayıt kes parçala yapıştır gibi durmuyor, bak durmuyor diyorum kesin konuşmuyorum çünkü konunun uzmanı değilim. Sen nasıl bu kadar emin olabiliyorsun kes parçala yapıştır olduklarına peki?

Bilal ERDOĞAN yerine yanlışlıkla tayyip erdoğanın sesini koyulunca kolay farkediliyor.

Evet uzmanım desem ne lazım gelir.

Nasıl emin olduğuma gelince:

meslek sırrı.

Bilal'in sesinin yerine Tayyip'in sesinin koyulduğunu farkeden bi sensin herhalde, hani biz farkedemedik, bir elin parmakları bir değil ya her insan da bir olamıyor neticede, sen gösteriver arkadaşım de ki şurada şurada böyle yapılmış.

Biz de diyelim ki başbakan gibi montaj bunlar montaaaj.

Gerçi montaj montaj deyip sonra da kabul etti ya gerçek olduklarını, o da ayrı mesele.

Ana çarşaflı kız kardeşi ilahiyat okuyor bizim cemaati komşu mütevelli chpye oy verecek oldu. Arkadaşım gece gündüz beddua edip duruyor persilvanyaya.ailemizi parcaladilar diyor.ki düşünün anasinin çarşafın parçalama ritüeli yapan bunlar ve bacısının kamuda basortusuyle çalışma ruhsatını veren kanunu mahkemeye veren bunlar.

İnsan gerçekten hayret ediyor.sorarım bu haşhaş yutmamış mıdır? Bunun hesabını toparlar emekli vaiz sorarlar Allah büyüktür.

Sakaryada köyleri dolanıyor abla abiler lafta sohbet.arkadaş anlattı başlamış siyasetten girmeye.arkadaş hemen mekanı terk etmiş.akpye oy vermeyin falan demiş.kadınlar bir güzel çekmi bizimşler kalayı.hocaysan bize dini anlat bize siyaset bahsetme demişler.oyumuz akpye demişler.

Bunlar dini kendilerine alet etmediler de başbakan etti öyle mi?size bir ikramda bulunayım ister misiniz esnafın afrikaya kurban parası diye verdiği burs diye verilen paradan içkili masada iftar keyfi ve fonda kuran tilaveti.

Bakın uyaralım odanıza her an eskort kız gelebilir her an kamera cikabilir her an dinleniyor da olabilirsiniz. Her şey gelir elimizden itinayla. Mesela fiziği güzelse badem ablaları birer manken ederiz subay eşi yaparız cansu dereye taş çıkarır. Oldu oldu vallahi ablam bizzat şahit.

İsterseniz sizi daha ziyade aydinlatabilrim repertuar zengin.

Dini kullanmak mi dediniz. Durun guleceğim.

Ha bir de övünülecek mevzu olarak lanse edilen tuvalette namaz kılmak ve sağlam ayı gibi insan olduğu halde ima ile namaz kılma var..sebep ben cihad ediyorum askeriyeye sızmak allaha görevimi ifadan hele üniversite daha kutsal.o abicikler şimdi devletin canina okumaya çalış.ıyor ışte hele üniversitede basortusu serbest olduğu halde cemaatten olduğu belli olmasın dindar sanılmasın diye başını yaramayan ablacıklarmza hiç deginmeye degmez.

E tabi allaha konuşan gülenin lafı nass kiymeti taşıyor itaat farz yerine geçiyorsa bilemem. Duydunuz onu değil mi allah dünyayı onun için devam ettiriyormuş. Bir teşhisim var bekleyin, cemaat 21. Yüzyılın sünni şia koludur. Gülen de gaip imam tecelli etti sonunda.

Allahim aklımıza mukayyet ol yarabbim.sen dinini kullanani da bilirsin ne yapacağını da.

• Like 1

Uzman değilim, emin değilim diyorsun ama kesin konuşuyorsun?

Bu nasıl çelişkidir böyle...

Kesin olmadığını kendinin de bildiği bir konuda, bu şekilde çamur at izi kalsın zihniyetinde haberlere itibar eden sizlerin de bence bunlardan bir farkı yoktur...

Siz kendinize Fetullah Gülen sempatizanı değilim dediniz ya, ordan söyledim...

Arkadaş bu videoyu ben de hazırlarım, zor bir şey değil, kes kırp yaz oraya bilali ver alttan tayyipimin sesini al sana bunlar montaja gül gibi kanıt.

Mevzuumuz ses kayıtlarının gerçekliği ise eğer bunu tayyip efendi itiraf etti zaten, tartışmamıza bile gerek yok, bakın:

"Dün bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem, bugün malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanıma 'Bunu yakından takip et' dememden daha doğal, daha tabii ne olur. Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK'nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, bu kirli ilişkiler, ister istemez 'Burayı yakından takip et' dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için milletim için istiyorum."

Miralay neden kesin konuştuğumu anladın mı?

Siz büyük ihtimalle yoook o öye demek istemedii, şunu şunu kastetti gibi açıklamaya çalışacaksınız, adamın kendi açıklamadığını hem de, geçelim efendim.
Ben cemaatçi değilim arkadaşlar, defalarca söylemem mi gerekiyor bunu? Cemaatten de hazzetmiyorum, hazzetmediğim akpye saldırıyorlar diye ak pak olacak değiller. Yedikleri nanelerin hepsini biliyoruz, dinler arası diyalog diye bir nane yiyorlar ki rezalet, sınav sorularını çalmaktan başlayın da yaptıkları kayırmalara kadar her şey ortada. Müslümanlıktan, dinden, imandan bahsedip sınava giren gençlerin emeğini gasp edenlerin ne halt olduklarını izaha gerek var mıdır?
Önce şu akp'yi sevmeyenlerin cemaatçi veya herhangi bir parti mensubu olduğu yargısını kıralım, öyle değil zira.