Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Ya-Leyl

İffetsizliğin Adına "cesur Pozlar" Dediler...

Recommended Posts

• Like 2

gayet güzel sohbet Allah razı olsun.damarı bulmuş ve cemiyetteki hastalıklı beyinlere şifa olabilecek ölçüde başarılı ..... iş hastayı buna inandırmakta !

vatanımdan sular akar başıboş..........

• Like 1

Hocamızın muhteşem hutbesini dinlerken neler düşündüm neler...

Yolda yürürken, birbirine sokulmuş kız ve erkek gördüğümde, hallerine hıçkıra hıçkıra göz yaşı döksem... Bana deseler ki, niye ağlıyorsun? Desem ki; işte şu gençler var ya... Onlar hemen tövbeye gelmezse yanacaklar. Onlar ateşe doğru koşuyorlar. Ecel ansızın yakalıyor, onlar farkında değil.

Hocamız anlatırken, bir yandan da kendi hayatıma bir göz attım. Eksiklerimi gördüm. Gördüm ki, almamız gereken mesafeler var. Bu durumda o kızlı erkekli sahnelerde ateşe doğru koşar adım gidenlere vereceğim nasihatler, işte şu kendi iç ve dış hallerimizden olsa gerek pek etkisiz kalacak.

İmam-ı Azam'ın bal hadisesi gibi... Çok bal yiyen çocuk için nasihat istiyorlar. Büyük İmam bir hafta sonra gelin diyor. Bir hafta sonra geliyorlar, büyük İmam çocuğu karşısına alıyor ve ufak bir nasihatte bulunuyor, sadece balı bırakmasını söylüyor. Çocuk nasihati tutuyor. Bir haftanın sırrı ise İmam-ı Azam'ın önce bal isteğine karşı mücadeleyi kendi nefsinde gerçekleştirmesi.

Hani bir Allah dostunun, eşeğinin huysuzlaşmasını kendi günahına bağlaması gibi...

Allah'ım sen affedicisin, affetmesini seversin, bizi affet.

• Like 1

"Nesiller arası korkunç manzara / Köpek yavrulayan ana çırpınır!"

• Like 1