Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
turanemir122333

Kıbleyi Gösteren Kredi Kartı

Recommended Posts

Kıbleyi Gösteren Kredi Kartı

Geçen yazımda “Namaz Kıldıran Secaade” reklamını yazdım. O yazıdan sonra başka bir reklam gözüme çarptı, gerçekten çarptı! Zaten bu gidişle bizi ekmek değil bu reklamlar çarpacak. Reklamın konusu kıbleyi gösteren kredi kartı.

Bu kredi kartlarının ne gibi yetenekleri var bir bakalım:

Kredi kartını bankamatiğe sokunca bismillah çekiyor.

Bankamatik size şifre yerine 32 farzı soruyor.

Para çektiğinizde hangi hayır işlerinde kullanıp kullanmayacağınızı anlıyor.

Para çekeceğiniz sırada ezan okununca işlemi durdurup ezanı dinliyor.

Çekmek istediğiniz para miktarını girdiğinizde yüzde dördünü zekat olarak kesiyor.

Bu kartın en önemli özelliği ise şu: Faize karşı dik bir duruş sergiliyor.

Ben bu kadarını bekliyordum… Niçin mi bekliyordum: Bir ara moda şeklinde çıkan haberler vardı. Hatırlarsınız… Koyunun üzerinde Allah lafzı var diye koskoca adamlar hayret makamında koyunun yanında durup poz vermişlerdi. Yine aynı şekilde Allah diye öten bir karga, Allah diyen aslan, bal arısı peteğinde Allah lafzı ve daha bilmem neler neler… Ama böyle ümmet derdi ile umulmadık deliklere girebilecek delikanlı sert kartların çıkacağını beklemiyordum. Lütuf olsa gerek…

Uyarı: Sen o kartın borcunu ödemeyince gerçek kıbleyi o zaman gösteriyor aslında.

yorumturkiye.com sitesinde yayınlanmış yazımdır...

o başka mevzuları paylaşırsanız sevinirim, onlar için de yazı yazılabilir... bu işlerin suyunu sıkıyorlar artık... şimdi başka bişi yumurtlamışlar onu yazacağım... hani marka inanç meselesini anlarım, marka sgtratejisi olarak... yahu bu işin bir sanat tarafı var... bizde bu da anlaşılmıyor... neyse...

• Like 1