Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
nedmanün

Üstad Anısına çıkan 1986 Yılı B.d.

Recommended Posts

Anne, vatan , evlât, dost, kadın, renk, tabiat, fikir, ruh kimi ve neyi seversen sev! Fakat söyle bunlar mı sevilmeye en fazla lâyık, bunları yaratan Allah mı? Aşk, Allah'ı bulmak için... Onu deli gibi sevmeye çalışsana!...

Yarabbi; nezdinde, kendimi, en aşağı müminlik mertebesinin ancak ayak tozlarını silmeye memur bir dereceye bile layık görmeyecek böyle bir iddiadan bile kemiklerim ürpererek kaydediyorum: Sadece senin dininden, hak olan yolundan, tek olan kapından nefret ettikleri için, nefret edilmek bana muazzam payedir! Bu payeyi bana sen, hayatım ve bütün insanların hayatı gibi, meccanen yoktan, tek liyakat ve istihkakım olmadan verdin; ve benim ağzımla değil, düşmanlarımın lisaniyle izhar ettin. Artık ben nasıl susabilirim?

Kendimi, fikirde, san'atta, şunda bunda, dünyanın en büyük adamı görmek, bilmek, göstermek, bildirmek isterdim; tek, O Kapı'nın köpeğine mahsus derece bilinsin diye..

Allah razı olsun kardeşim paylaşımından ötürü..her zaman olduğu gibi insanın tüylerini diken diken eden cümleler kurmuş üstad..Allah(c.c.) hepimize O Kapı nın köpeği olmamızı nasip etsin..AMİN

Anne, vatan , evlât, dost, kadın, renk, tabiat, fikir, ruh kimi ve neyi seversen sev! Fakat söyle bunlar mı sevilmeye en fazla lâyık, bunları yaratan Allah mı? Aşk, Allah'ı bulmak için... Onu deli gibi sevmeye çalışsana!...

Aşktan gaye Allah'ı bulmak/sevmek.Bunun dışında bu mananın ruhunu delici her türlü süslü yazı/duygu ve düşünce yahudi hokkabazlığı ile denk derekede. Tüm gaye sonsuzluk.Sonsuzluk peşinde olan genç adam! Sen ki, hayallediğin nizamda O'nun ümmetinden olanların liyakatine nüfuz verme ve devr-i muazzamanın ricallerinden olma/oldurma peşinde, seherde aşıka uyku haramdır diye aşkını vücudunun ateşi ile gösteren Yunus'un beslendiği kaynakla kendini şereflendirmiş bulunuyorsun.

Çok laf edip de aşkın manasına kurşun sıkmayalım...O'nun aşkının tüm zerremizi kaplaması ve bu zerrelerin namütenahi tüm müşahhas ve mücerret satha yayılması dileği ile.