Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
esvc.emre

Üstâd'ın Tiyatroları

Recommended Posts

Esselâmun Aleykum.

TRT arşivindeki Üstâd'ın tiyatrolarını edinmiş veyâ bedeliyle de olsa edinebilecek olan arkadaş varsa bizimle irtibâta geçebilir mi?

Meselâ yapımı 2006 biten Üstâd'ın "Para" oyununu 2006 sonlarına doğru yayınladılar. Bunun gibi elinde diğer oyunlarla da ilgili VCD, DVD vs. bulunan veya elde edebilecek arkadaş varsa bedeliyle de olsa alabileceğimi söyler, çok makbûle geçeceğini bildiririm.

Vesselâm.

ben de üstadın tiyatro eserlerinin oynandığı bir tiyatro var mı diye soracaktım.bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa çok mutlu olurum.bunu soruyorum çünkü benim en büyük hayallerimden birisi üstadın tiyatrolarından birine gitmek(hepsinin ayrı ayrı değeri var ama özellikle mukaddes emanet, reis bey ya da ahşap konağı izlemenin keyfi hiçbirşeyde yoktur herhalde) tabi bu hayalin dahada büyüğü ve benim için ütopya olanı: bir gün üstadın tiyatrolarının birinde oynamak.eğer bir gün çok param olursa ve böyle bir tiyatro yoksa o tiyatroyu ben kuracağım :)

ben de 'bir adam yaratmak' tiyatrosuna gitmiştim.

bu sitedeki birçok şeyi indirmek istiyorum çok istifade ediyorum.devamlarını heyecanla bekliyorum :)

Para'yı, Ahmet Yenilmez abinin oyununda izledim. Oyundan sonra ''bulgur bulgur'' terliyordu Ahmet abi, o denli bir performans gösterdi anlayacağınız.

Şimdide Parmaksız Salih ilişti gözüme, afişlerini gördüm. Bir gençlik merkezinin tiyatrocuları oynayacakmış. Bakalım hakkını verecekler mi? Yoksa sadece eser sahibi üzerinden bir reklam mı olacak?

selamlar,

sayin buyukdogu, siz nerde ikamet ediyorsunuz ? bahsettiginiz oyun, parmaksiz salih ne zaman nerde oynanacak?

muhtemelen oyun Istanbul yada Ankaradadir. ama tarih ve saat konusunda hic bir tahminim yok. :)

birde diyorum ki; keske anasayfa da soyle kucucuk bir pano gibi birsey olsa, onemli duyurular(tiyatro, konferans, kultur faaliyetleri, imza gunleri, kitap kampanyalari vs) adminlerimiz ve uyeler tarafindan, oraya konsa, siteye ara sirada olsa ugrayan biri varsa o da faydalansa bizlerde mudavimler olarak faydalansak, sanki cok guzel olurdu. :)

selametle

Şu an için Karadeniz'de ikamet etmekteyim Sinan kardeşim. Bizde fırsat buldukça, takip ediyoruz organizasyonları-faaliyetleri.

selamlar,

cok sagolasin sayin buyukdogu kardesim. oyun istanbul yada ankara da olsaydi bir ihtimal izleme sansim olabilirdi, ama kismet degilmis. insallah baska bir zaman ustadin butun piyeslerini isin ehli olan kisilerin yorumuyla/oyunuyla izleme firsati bulabilirim. tekrar tsk ederim selametle