Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Muvazene

Akra Fm, 'necip Fazıl Kısakürek' Özel Yayın Akışı

Recommended Posts

Sultanı şuara, üstad Necip Fazıl Kısakürek'i, dünyaya gelişinin 103. yıldönümünde AKRA FM'de çeşitli programlarla anıyoruz.

Büyük şair ve fikir adamı Necip Fazıl Kıkasürek’in şiirinin, nesrinin, fikirlerinin ve eserlerinin anlatıldığı sohbet, söyleşi ve belgesellerden oluşan programlarımızı yarın/bugün AKRA FM'den takip edebilirsiniz.

AKRA FM’DE 26 MAYIS 2007 CUMARTESİ NFK ÖZEL YAYIN AKIŞI:

09.30 - 09.45 Tarihten İzler, Necip Fazıl Özel

Programda kronolojik yöntemle Necip Fazıl Kısakürek’in hayatı anlatılıyor.

10.00- 11.00 AKRAdaşım, Necip Fazıl Özel

Çocukların dilinden Necip Fazıl Kısakürek’in hayatı ve şiirleri minik dinleyicilere aktarılıyor.

13.15 – 14.00 Necip Fazıl Kısakürek’in Şiirleri

Necip Fazıl Kısakürek’in seslendirilmemiş şiirleri, özel prodüksiyonla hazırlanıp dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

14.10 – 15.00 Yarışma Aktif, Necip Fazıl Özel

Programda Necip Fazıl Kısakürek’in hayatına, şiirlerine ve eserlerine dair sorular ön plana çıkıyor.

15.00 – 15.45 Necip Fazıl Özel Sohbeti

Merhum Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin 12. Mart 1993 tarihinde verdikleri, “Örnek Bir Şahsiyet Olarak Necip Fazıl Kısakürek” konferansı dinleyicilerin istifadesine sunuluyor.

15.45 – 16.00 Tarihten İzler Necip Fazıl Özel

Programda kronolojik yöntemle Necip Fazıl Kısakürek’in hayatı anlatılıyor.

16.00 – 18.00 Kültürden İrfana, Necip Fazıl Kısakürek Özel

Ömer Faruk Tuna’nın ev sahipliğinde yazar Mehmet Niyazi Özdemir’in konuk olduğu programda “Necip Fazıl’lın Eserlerinin Edebi Yönü ve Medeniyet Bilinci” anlatılıyor.

19.00 – 20.00 Genç AKRA, Necip Fazıl Özel

Necip Fazıl Kısakürek’in hayatından kesitlerin anlatıldığı programda, üstadın fikri yapısı ve gençlere

sağladığı açılımlara yer veriliyor.

20.00 – 21.00 Necip Fazıl Kısakürek Belgeseli

Necip Fazıl’ın ayrıntılı hayatı anlatılırken, şiirlerinden ve eserlerinden kesitler yer alıyor.

21.10 – 22.00 Necip Fazıl Kısakürek Özel Sohbeti

Merhum Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin 14 Mayıs 1992 tarihinde Fırat Kültür Merkezi’nde

verdikleri “Necip Fazıl Kısakürek ve İslam’a Hizmet” konulu konferansı dinleyicilerin istifadesine

sunuluyor.

22.00 – 23.30 Tefekkur Vakti, Necip Fazıl Özel

Programda Necip Fazıl’in eserlerinin özelliklerinden bahsediliyor.

23.30 – 24.00 Necip Fazıl Kısakürek Şiirleri

Necip Fazıl Kısakürek’in seslendirilmemiş şiirleri, özel prodüksiyonla hazırlanıp dinleyicilerin

beğenisine sunuluyor.

24.00 – 01.30 Necip Fazıl Kısakürek Özel Söyleşisi

Üstadın oğlu Mehmet Kısakürek ile şair ve yazar Mustafa Miyasoğlu’nun katıldığı programda Necip Fazıl Kısakürek’in hayatı, şiirleri, fikirleri ve eserleri anlatılıyor.

04.00 – 06.00 Kültürden İrfana, Necip Fazıl Özel

Gece çalışan ve yurtdışında yaşayan dinleyicilerimiz için saat 16.00’daki programın tekrarı...

Günün hemen hemen tamamını Üstad için ayırmalarına sevindim.

Dinlemeye çalışacağım.

:angry:TAM BÖYLE BİR SAYFA AÇAYIM DERKEN BAKTIM REYHAN KARDEŞİM BENDEN HIZLI DAVRANMIŞ. ALLAH RAZI OLSUN VE İNŞ. VESİLE OLANLARDAN DA ... MUHABBETİNİZ DAİM OLSUN ARKADAŞLAR...

amin.. Allah razı olsun Reyhan.. ben de takip etmeye çalışacağım...

14.10 – 15.00 Yarışma Aktif, Necip Fazıl Özel

Programda Necip Fazıl Kısakürek’in hayatına, şiirlerine ve eserlerine dair sorular ön plana çıkıyor.

...............

Bu programı hiç dinlemedim, eğer hediyeli bir yarışmaysa, Üstad'ın kitaplarını hediye edebilirler. :angry:

Hak Teala programın hazırlanmasında emeği geçenlerden ve bizleri bilgilendiren reyhan kardeşimden razı olsun. Durumu müsait olan kardeşlerimin programları takip etmelerini temenni ediyorum.

Dün gece tesadüfen radyolarda dolaşırken denk geldim. Tam sıkıntı anında ilaç gibi oldu gerçekten. Mehmed Kısakürek' i de merak ediyordum onu da dinlemiş olduk....