Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
serdengeçti

Yetkili Olsanız Kaldırmayı İsteyeceğiniz Programlar?

Recommended Posts

Ben size cevabımın ipuçlarını vereyim siz bulun.

İPUÇLARI:

Testlerde bazen bulunan ve en sona koyulan şık.

Bir de müzik grubu var bunun, dört tane kızdan oluşan.

Saygılarımla...

:lol: aklıma onlarca program geldi çok tv izlemesem de

ilk gelenlerden birtanesi hala yayındamı bilmiyorum ama Mahmut Tuncer Show !!! olurdu :)

ardından efendim şu birbirine eş (!!!) aramaya çalışan saklambaç mıdır adı her ne karın ağrısıysa onları

hemen sonra gereksiz sabah programlarını

...

ardı bitmeyecek sonu gelmeyecek bir yazı yazmak isterdim amaa :)

bir sürü gereksiz yayınların tamamını diyeyim ben :)

kurta katılıyorum hepsini kaldırırdım :lol: ama ''dost tv''ye dokunmazdım reklam yada yanlılık olarak düşünülmesin lütfen izlerken harcadığım zamana üzülmediğim tek kanal. hatta bazen sinirleniyorum o kadar dolu bi yayın akışı varki işlerimi yapamıyorum:)

Selamun Aleykum

Yetki mercisine ulaşmak nasip olsa idi ve ben halen bu ülkede yaşayan bir nefer olmuş ise idim;

Herhangi bir programı kaldırmayı istemezdim. İsteyim daha tuhaf bir şekile bürünürdü. İslam üstünlüğünü baz alarak yetiştirme arzusu ile yanıp tutuştuğum evladıma en hayırlı vesile olarak televizyonu külliyen ortadan kaldırmak isterdim.

Yapmalıyız, başarmalıyız. Nesili Türk, İslam örf adetlerine göre yetiştirmeyi kendimize ilke edinmeliyiz. Velakin bizler az'da olsa iman sahibiyiz arttırma gayretimiz var. Müslümanlar için elbette ki birşeyler yapma zahmetine giremiyoruz en azından televizyon ekranlarından yavrularımızın bu kıyıma, şiddete tanık olmasını istemeyişimiz kalbimize işlemeli.

Selam ve Dua İle

Vesselam

İmansızlık çöplüğünün içinden çıkan, tiksindirici kokuların tezahürü olan o programlardan hangi birini sayalım… En iyisi hangilerini kaldırmak istemezdim, onlardan birkaçını söyleyeyim… :)

Trt 2’de İskender Pala’nın sunduğu divançe, Beşir Ayvazoğlu’nun sunduğu Şehir Mekan ve Selim İleri’nin sunduğu Edebiyat Mekan. Hatta bunların sürelerini uzatırdım.. :lol:

akıl fukaralarının biraraya geldiği özellikle sabah proğramları, sonrasında öğleden sonraki salak salak yayın yapan kadınlarla alakalı yayınlar.

(kadını adeta bir meta gibi kullanan . jilet reklamından tutun araba lastiği reklamına kadar kadınları önplana çıkaran hayasızlar, yüzünüze kocaman tükürük)

• Like 1

Cümlesini kaldırır, yapılacak yeni programlarıda iyice incelerdim.

Eee cümlesini kaldırsak program kalmayacak diyebilirsiniz, izlememek mevcut programları izlemekten iyidir herhalde.

Ben hepsine gıcık kapıyorum ama en başta şu ağır çekim,sanki geri zekalılara yönelik olan kaç sene süren brezilya dizisi kıvamındaki dizileri kaldırırım

Ben hepsine gıcık kapıyorum ama şu ağır çekim,sanki geri zekalılara yönelik olan kaç sene süren brezilya dizisi kıvamındaki dizileri kaldırırım

dizilerden sözü açmanız isabetli olmuş.

hepsinin ıslaha ihtiyacı olduğu aşikar da, şu sihir-büyü eksenli ahmaklıkların bir an önce kaldırılması lazım.Cennet ve çeşitli mukaddesiyatları nasıl tasvir ediyorlar :lol:

şu cankan mıdır nedir onu kaldırırdım gerci onlara gelene kadar kendilerini sanatcı zanneden bir sürü adam var ama ne bileyim onlara daha bir sınır oluyorum. soyledikleri sarkı ile giydikleri kıyafetler birbirini tutmuyor faklı olmak istiyorlar sanırsam, yazık!! :)

şu cankan mıdır nedir onu kaldırırdım gerci onlara gelene kadar kendilerini sanatcı zanneden bir sürü adam var ama ne bileyim onlara daha bir sınır oluyorum. soyledikleri sarkı ile giydikleri kıyafetler birbirini tutmuyor faklı olmak istiyorlar sanırsam, yazık!! :)

:)

Evet evet en öne onları koyup tekmelemek lazım. En gıcık olduklarımdan biride rober hatemo denen hırsızdır. Bazı şarkıları aşırma. Hem tipide bozuk gibi :)

• Like 1

Bir

Yalçın Çakır, o estetik ameliyatlı yüzüyle hala çıkıyor. Adamı dövdüler zannettim. Meğer göz altı torbalarını aldırmış. Iyykk

İki

Müge Anlı, kadın dedektif edasında, adam öldürmedim diyor. O da emin misin bir kere daha düşün diyor. Çok film izlemiş kendini Nikita zannediyor.

Üç

Ve tüm evlendirme programları. Panayır yeri gibi. Bir türlü de elektirik alamıyorlar birbirlerinden. 80lik amca aşk arıyorum diyor.

Tanrım ne manzara! İntihar etsem suç benim mi?

• Like 1

Televizyonu hepten çöpe atmak lazım.

Ama Rtük başkanı ben olacaksam kökten bir temizlik daha evladır:)

Kadın programları ve dizileri geçtim spor programlarının çoğu da fazla sorunlu.Talkshowlara da el atmak lazım.Sitcom vesaire ahlak çerçevesinde hepsini deterjanlı suya basmak lazım.Reklamlara şöyle bir süsgeç gerek.

Ben RTÜK müyüm şimdi.Ooo beklediğim görevi almaya layık görüldüm sonunda:)RTÜK başkanı olsam ilk yapacağım şey önce sekreterime söyle bol köpüklü bir Türk kahvesi sipariş etmek.Sonra da "Çağır yanıma kızım şu medya yalakalarını yanıma" derim.Adamlar önümde ceketlerini ilikleyerek gelir tabi.(Sanki saygı ceket ve kravat ile oluyor gibi)"Geçin karşıma söyle dizilin bakayım şöyle karşıma hepiniz derim."Bunlar tabi böyle dizilirler önce hepsi inci gibi.Kahvemden bir yudum alırım."Şimdi dinleyin" derim.

"Elinize alın kağıt kalem unutursunuz yazın söylediklerimi unutursunuz şimdi.Size program adları söyleyeceğim.Hemen hepsini zinhar kaldıracaksınız"derim.

1-Muhteşem Saçmalık

2-Ayşegülün Suçu Ne?3 senedir sucu bulunmadı hala:))

3-Bir Velet sevdim.

4-Sensiz Olmaz

5-Kuzey Güney

ve türevi bütün saçma şeyleri.Evlilik programları ve sabah şekerlerini kaldırıyorsunuz."derdim ve hepsini hallaç pamuğu gibi defederdim...

• Like 1

muhteşem yüzyılmıdır ne karın ağrısıdır ilk kaldıracağım filmi olurdu ardından bir çok dizi ve program var tabi saymakla bitmez çünkü çoğu film ve program toplum ahlakına zarar veriyor.

Şu anda böyle bir yetkimiz olmadığına göre...

Bohemlikleri, cahil ama fikir sahibi budalaları, çakallık yaptığını sanarak insancıkları hipnozlayan insan müsfettelerini izlememeleri için yakınlarımızı, en başta da kendimizi tv başından kaldıralım.

Haberlere, konuklara bağlı olmak kaydıyla seviyeli tartışmalara ara sırada yarışma programlarına bakıyorum. Hayali senaryolardan oluşan, temelinde hayırlı bir maksadın güdülmediği, edepten yoksun, sadece ticari amaçla hazırlanmış beyinleri uyuşturan hiçbir dizinin takipçisi değilim ve olmayacağım. Külliyen kaldırılsa kabulümdür.

Bizim meşhur Türk aynıştaynı Sinanoğlu'nun anlattığı bir kıssa var kitabında (by by türkçe/galiba :) )

Televizyonun mucidine sormuş en çok neyini seviyorsun diye bu cihazın.

Cevap bir mucit için hayli garip;

-Büyük olan düğmesini. Kapatmaya yarıyor çünkü...

Hasılı TV hayatımızda kesinlikle olmamalıydı ve rtük olsam topyekün yasaklardım :D

• Like 1

elhamdulillah evimde tv yok o yüzden rtük olsam tv yi topyekün kaldırırım cümlesini samimiyetle kullanabileceğimi düşünüyorum.

kıstasımız İslam olduğuna göre programların çoğu sakıncalı oluyor, sedece belli belgeseller bu durumdan muaf tutulabilir onun haricinde televizyona hayır...