Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]

Recommended Posts

Kimisi çatlar hasedinden,

Kimisi gül açmaya durur şafakta...

Gül tohumunu çatlatanlarada, gül saçanlara selam olsun her demde.

• Like 2

dostum!

bilki, sevenin kelamı da hoştur, sükutu da;

kim ki sevdim deyip kem söz ediyorsa, yalandır o.

ya sevgisi, ya da sözü.

Selamlar dervis ruhlu asosyal gardaş (her adama gardaş demem, muhabbetine say)... Hoş kelamın bana merhum Alvarlı Efe Hz.lerinin "Seyreyle Güzel" deyişindeki "yüzleri dost özleri düşmandan usandım" sözlerini anımsattı. Eyi demiş, güzel demiş, doğru demiş...

Çakallar suya inince,

Dağlara seyirtmeli maral..

Dağlara yürümeli ve dağ gibi olmalı;

Yele, poyraza, boğuk seslere, kalabalığa ve kahbe devrana karşı...

* Bir Maral Yiğitliğine Güzelleme ya da Ayaz Türküsü, Anadolu'da Olanlar

• Like 1

Osman Yüksel Serdengeçti ağabeyimin aziz hatırasına....

Adam Osman,

Deli Osman,

Divane adam...

Cümle dururken meydanlarda,

- saat bilmem kaçı kaç gece ölüler gibi -

Biz Fatihâ'ları sebil ettik ruhuna ey Serdengeçti !..

(10/11/2012)

• Like 1

Herşeyin bir sonu vardır adıgüzel...

Lafımızı ikiletmiş (rahmetli dedem lafın ikiletilmesine ne köpürürdü ama, rahmet ona olsun :)) olsakta, eylemi yerine getirmiş olalım değil mi? Bu sayfada yazılanlar, çizilenler, içten dökülenler, baş ağrıları, temenniler, hesaplaşmalar, geçmişim, bizzat yaşadıklarım, öfkem ve dile getirdiklerim nihayete ermiştir. Eksik fazla, hoş nahoş, doğru yanlış, ileri geri ne varsa bendendir ve helalliğe sebeptir okuyanlarca, yorumlayanlarca ve muhabbetimize ortak olanlarca.

Sadece bu konu için değil, forum genelinde ki yazı ve yorumlarıma da son vermiş bulunuyorum. Benden yana olan her türlü kırgınlık, eksiklik, vebal, arıza, takaza, maraza, tartışma, hata ve benzer şeyler için helallik diler; nazımızı çeken, muhabbetimize ortak olan, sanal mahalle olsada her zaman önemi ve değeri bulunan, seven sayan bütün dost, abi, gardaş, hanım ve arkadaşlardan da aynı dileği talep ederim.

Allah (c.c) herkese sağlık, selamet ve neyi diliyorsa onu versin. Muhabbetle ve eyvallah...

• Like 3

Sair başlıklarda gördüğüm rütbenizin tenzili üzerine bu başlığa uğradım meğer veda mahiyetinde yazmışsınız bir şeyler, henüz gördüm Ali abi.

Üzüldüm açıkçası, buradan her gidenin ardı sıra duyduğum gibi. Meseleler yaşandı, yaşadık Allah'tan helalliğimizi almış idik. Gerçekten burada demir başlardan biriydiniz, kudemadandınız bunu nostalji konusunda da dile getirdim. Helal-i hoş olsun abim, isterdi gönlüm daha nice paylaşımlarınızı görelim, dertleşelim, hasbıhal olsun. Bozuk düzene tahammülsüzlüğü, adam karakteri ve Anadolulu yanıyla elbette zordu ayakta durması.

Bizden de daim muhabbet abim bizden de..

-Sevmek-

Düşünerek sevmek,

Susarak dinlemek,

Bakmadan izleyebilmek seni..

Gördüm ve durdum. Bunu yazan insan hayatta kalmak için sıvı yerine 'gam ve bedel' içiyor olsa gerek. Sadakat mi saflık mı bir şey diyemem. Ancak hissedişim şu yöndedir: Ya ağır bir imtihan ya da imtihanı kaybediş. Bir murat ya da netice göremedim bu satırlarda. İnşallah yanılıyorumdur. Yanılmakta isterim.