Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mürid

Simgelere Yasak Getirebilir Misiniz?

Recommended Posts

Yukarıdaki arkadaşım da öyle zannediyorum ki konu mesajını amuda kalkarak okumuş. Eğer öyle olmasa idi böyle bir algı garabeti hasıl olmazdı. Yine öyle zannediyorum ki bu algı faciasının en büyük nedeni partizanlığın beyin etrafına ördüğü duvardır. Nasıl ki hücrenin içinde çekirdek çevresinde hücre duvarı var aynen öyle. Ama şu unutulmamalıdır ki bu mevzu bir parti mevzu'u değildir.

Dostum yanılıyorsun, Eleştirilerimin arka planında bir kişi veya parti fanatikliği yok, böyle bir sığlık ve basitlikten çok şükür uzağım. Tahmininizin aksine 2 seçimdir oyunu AKP ‘ye kullandığımı da ekleyeyim, yani bir AKP düşmanı da değilim. Ben her türlü menfaat ve duygusal tepkilerin ötesinde kişisel fikir dünyama ve doğrularıma göre yorumda bulunuyorum, elbette herkesin düşüncesi, kanaatleri farklı olabilir. Erdoğan hakkında sayın kelimesini kullanmaktanda imtina etmedim ,ama ben dost meclisinde bir yorumda bulundum sadece, Sayın Erdoğan diyemeyecek kadar nezaket mahrumu değilim elbette. Siz arkadaşlarınızla sohbet ederken böyle konuşmuyor musunuz?

Sizinle politik dünyaya farklı bakıyoruz ;

Ben bu menfi atmosferde, dünya görüşümü paylaşan insanların bilhassa politik arenada her türlü aidiyetin ötesinde ‘müslüman’ profilinin temsilcileri olduklarına inandığım için kanaatimce zaaf gösterme lüksüne sahip değiller diye düşünüyorum. Eğer yanlışlık ve zaaf görüyorsak tabiî ki herkesten çok biz tenkid edeceğiz ki kusurlar tekrar etmesin. Bu anlamda benim eleştiri noktalarım ;

Fikirde, Dilde, uslüp ve tavırda örnek olsunlar istiyorum.

Çok daha önemlisi; mevkileri davaya hizmet aracı olarak görüp her türlü pis menfaat ve çıkar ilişkilerinin ötesinde dümdüz eğilmez bükülmez bir karakter ortaya koysunlar istiyorum.

Her türlü makam ve mevki emanet kabul edilsin ve sadece ehline teslim edilsin istiyorum.

Buna mukabil zaaf gösteren parazitler varsa alakasız kalınmasın, aksine hemen tasfiye edilsin istiyorum.

Merkezi hükümeti her şeye rağmen birçok noktada fevkelade başarılı buluyorum, değindiğim zaaflara dikkat edilirse çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Meslek icabı sürekli irtibatlı olduğum belediyelerdeki tefessüh ve kokuşmaya şahit olduğum için kusura bakmayın sizin gibi susamıyorum, eleştirilerim yoksa amuda kalkıp dünyayı seyretmekten kaynaklanmıyor kadreşim, bilmem anlatabildim mi ?

Ayrıca AKP’yi her eleştirene Emin Çölaşan muamelesi yapılmasını çok yanlış bulduğumu söylemek istiyorum..…

esselam;

sevgilil kardeşim 'yorumyok' yapma Allah aşkına şuraya herkesin tasvip etmeyeceğini bildiğin şeyleri yazıp da insanların damarına basma.farkında olmayabilirsin ama konuşmalarında sürekli birilerini(ki onlardan biriyim)sürekli yaralıyorsun

misal;"başka bir konu açmak istemiyorum ama buradan bir kayıp ilanı vermek istiyorum : akp ikdidara gelmeden önce kızlarımızın milli ve manevi duyguları ile oynayıpokul önlerine zincerletilmesi, sıksık eylemler yapılması sözkonusu iken, akp ikdidara geldikten sonra dişe dokunur bir eylem yapılmaması, hatta eylemlerin durma noktasına gelmesi bizlerin bazı "komplo teorilerine" maalesef kapılmasına yol açıyor. herneyse ben bu eylemleri yapıp altı senedir ortalarda gözükmeyen arkadaşlarımızı duyan gören varsa haber vermesini istiyorum."bak burada yoklama yapmışsın ya buyrun efenim ben hitap ettiğiniz zümredeyim ve buradayım.ihl'de okurken neler yaşadığımızı bir biz biliriz siz utanmadan o günleri başımıza mı kakıyorsunuz??yaptığımız protestolar nasıl içinize battıysa artık hep aynı teraneleri söyleyip duruyorsunuz ama bizim o günlerde çektiklerimizin müsebibi olarak hesap veremezsiniz sütten çıkmış ak kaşıksınız çünkü....

sayın başbakan döneminde de okuyorum aradaki 7 farkı tahmin edin bakalım;)kimse bizim örtümüzü okul önleride çekiştirmedi kimse bahçede örtülü geziniyor diye okuldan atılmadı kimse hakarete uğramadı tamam yeterli çoğunluğunuz yoktu ama bunlara mani olabildiniz mi şimdiki kabadayılıklarınızı o günlerde de görebilseydik keşke!!!kaldı ki konyaya geldiklerinde "başörtüsü namuz meselemizdir çözmezsek namerdiz" deyip oyları toplayan zevat küfreder gibi kendi vekilinin başını açtırmadı mı??ve şimdi size güvenmediğimiz için biz suçluyuz!!!e ama yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış boşuna dememişler....

kavramlarla oynamışsınız ya hani samimi olduğunuzu ancak köşeye sıkışınca böyle yaptığınızı düşünüyorum zira madem ümmetçi demeyecek kadar bu konuya ehemmiyet veriyorsunuz neden aynı hassasiyeti konunun çözümüne bu kadar yaklaşılmışken tutumlarınızda göremiyoruz??neden sürekli bir ranta dönüşüyor bu mesele??sadece sizin değil hepimizin acısıysa eğer bu nasıl bizi suçlayıcı cümleler kurabiliyorsunuz??"biz milletimize oy oranımız için chp gibi sırt dönmedik" demiştiniz bence sizin durumunuz daha tehlikeli zira sol gösterip sağ vuruyorsunuz... yazık ne deyim...

son olarak kardeşim!!

abdülhamidi "cımbızlamakla" suçlarken bir sonraki cümlenizde bu gafa asıl düşenin siz olduğunu görmeyecek kadar gaflet içersindesiniz ne yazık ki....

Allah biribirimize tahammül edebilmeyi her birimize nasip eder inş.....

selametle....

esselam;

sevgilil kardeşim 'yorumyok' yapma Allah aşkına şuraya herkesin tasvip etmeyeceğini bildiğin şeyleri yazıp da insanların damarına basma.farkında olmayabilirsin ama konuşmalarında sürekli birilerini(ki onlardan biriyim)sürekli yaralıyorsun

misal;"başka bir konu açmak istemiyorum ama buradan bir kayıp ilanı vermek istiyorum : akp ikdidara gelmeden önce kızlarımızın milli ve manevi duyguları ile oynayıpokul önlerine zincerletilmesi, sıksık eylemler yapılması sözkonusu iken, akp ikdidara geldikten sonra dişe dokunur bir eylem yapılmaması, hatta eylemlerin durma noktasına gelmesi bizlerin bazı "komplo teorilerine" maalesef kapılmasına yol açıyor. herneyse ben bu eylemleri yapıp altı senedir ortalarda gözükmeyen arkadaşlarımızı duyan gören varsa haber vermesini istiyorum."bak burada yoklama yapmışsın ya buyrun efenim ben hitap ettiğiniz zümredeyim ve buradayım.ihl'de okurken neler yaşadığımızı bir biz biliriz siz utanmadan o günleri başımıza mı kakıyorsunuz??yaptığımız protestolar nasıl içinize battıysa artık hep aynı teraneleri söyleyip duruyorsunuz ama bizim o günlerde çektiklerimizin müsebibi olarak hesap veremezsiniz sütten çıkmış ak kaşıksınız çünkü....

sayın başbakan döneminde de okuyorum aradaki 7 farkı tahmin edin bakalım;)kimse bizim örtümüzü okul önleride çekiştirmedi kimse bahçede örtülü geziniyor diye okuldan atılmadı kimse hakarete uğramadı tamam yeterli çoğunluğunuz yoktu ama bunlara mani olabildiniz mi şimdiki kabadayılıklarınızı o günlerde de görebilseydik keşke!!!kaldı ki konyaya geldiklerinde "başörtüsü namuz meselemizdir çözmezsek namerdiz" deyip oyları toplayan zevat küfreder gibi kendi vekilinin başını açtırmadı mı??ve şimdi size güvenmediğimiz için biz suçluyuz!!!e ama yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış boşuna dememişler....

kavramlarla oynamışsınız ya hani samimi olduğunuzu ancak köşeye sıkışınca böyle yaptığınızı düşünüyorum zira madem ümmetçi demeyecek kadar bu konuya ehemmiyet veriyorsunuz neden aynı hassasiyeti konunun çözümüne bu kadar yaklaşılmışken tutumlarınızda göremiyoruz??neden sürekli bir ranta dönüşüyor bu mesele??sadece sizin değil hepimizin acısıysa eğer bu nasıl bizi suçlayıcı cümleler kurabiliyorsunuz??"biz milletimize oy oranımız için chp gibi sırt dönmedik" demiştiniz bence sizin durumunuz daha tehlikeli zira sol gösterip sağ vuruyorsunuz... yazık ne deyim...

son olarak kardeşim!!

abdülhamidi "cımbızlamakla" suçlarken bir sonraki cümlenizde bu gafa asıl düşenin siz olduğunu görmeyecek kadar gaflet içersindesiniz ne yazık ki....

Allah biribirimize tahammül edebilmeyi her birimize nasip eder inş.....

selametle....

hanım kardeşim, saygıdeğer kardeşim ve tabiki mücadelenin içerisinde bulunduğundan dolayı "bayraklaşan" kardeşim... sen beni bu kadar ağır ithamlarla zan altında bırakmana rağmen ben sana bütün içtenliğimle böyle sesleniyorum... can kardeşim, yoldaşım... bende senin geçtiğin yoların çok daha çetininden, senin yürüdüğün davanın çok daha çilelisinden geçmiş ve geçmekte olan bir büyüğünüm, bizi ağabeylik konumunu oturtursan ne mutlu... can kardeşim, "başörtüsü namus meselemizdir" diye haykırıpta bu meseleyi halletmeyenlerin Allah bin belasını versin! bak seninle bu konuda hemfikirim, ayırıca mhpli değilim, mhp Başbuğ'dan öncesi ve Başbuğ'dan sonrası olarak değerlendirilmesi gereken bir parti. beni alenen mhpli ilan etmen ve mhpli milletvekillerinin hatalı davranışlarını benim üzerime yıkman çok üzücü. Ben Ülkücüyüm can kardeşim, ülkücü olmaya çalışan, o mübarek vasfı taşımaya çalışan bir insanoğluyum.ben benim fikirlerime uygun bir siyasi parti görmemekteyim ve o siyasi partiyi görürsem söylerim buradan.Yüce Allah, Müslümanız diye geçnipte, siyonistlerle işbiliği içerisinde bulunan bütün siyasi oluşumların belasını versin! kim hatalıysa buradan haykırırım, kimseden gocunmam, korkmam!.Bizim özlemini duyduğumuz ve savunduğumuz mhp, Üstad necip fazılın kürsüsüne çıkıp ülkücülere seslendiği mhpdir.Seyyid Ahmet Arvasi'nin, Serdengeçti'nin mhp'sidir...

Selam ve saygılarımla....

Ben imanımızın , milliyetçiliğimizin ve vatanseverliğimizin göstergesi olarak beş bine yakın şehidi tekbirlerle toprağa gömmüş bir hareketin mensubu olmaktan herzaman şeref duyan bir insanım, bu bir! ikincisi , mhpnin ikdidar oldğu dönemi tasvip etmiyorum ve inan senden daha fazla eleştiriyorum bu dönemi! ben mhpli değilim ve ülkücüyüm bunu aklının en önemli köşesine yerleştir. şimdi bana "canım olurmu öyle şey?" gibisinden laflar söyleyip kaçamazsın! neymiş efendim ne ümmetçi ne milliyetçi olabiliyormuşuz, şuna bak hele! işte senin milliyetçiliği, türk milliyetçiliğini anlama çapın bu kadar! türk milliyetçiliği "ilay-ı kelimetullah" ı ülkü edinen bir fikriyat sistemidir ve islam'a ve ümmet'e hizmeti gaye edinen bir bir fikriyattır! biz ümmeti sevip, ümmete hiz etme ülküsünü "ümmetçilik" gibi bir sıfatla anmayı doğru bulmayacak kadar samimi bir fikriyatın mensuplarıyız. her ne kadar sonuna "çilik" eki gelmiş kutlu ideolojiler olsa dahi "ümmet" gibi mübarek bir kavramın sonuna "çilik" ekini getirip, diğer fani fikriyatlarla onu aynı kefeye koymayacak kadar ümmet sevdalısıyız. herhalde bu satırların arasından, sen elinde cımbızla dolaşan şahıs, cımbızınla seç beğen cümlelerin arasındabn bir cümle seç ve tartışmayı oraya sürükle bakalım, çünkü ancak bu yolla tartışmaya devam edebilirsin. işte senin gözündeki büyük "ümmetçi" tayyip erdoğanın bir sözü, bu sözü açıklarmısın bana lütfen , lütfen açıkla, büyük ümmetçi tayyip erdoğan diyor ki: "ABD'NİN IRAK'TA SAVAŞAN KAHRAMAN BAY VE BAYAN ASKERLERİN EN AZ ZAYİATLA ÜLKELERİNE MÜMKÜN OLAN EN AZ ZAMANDA DÖNMELERİ TEMENNİSİ İLE DUACIYIZ."selametle...

Evvela, senin yalancı olduğunu söyliyerek başlıyacam yazıma..çünkü ben senin yazının bir kısmını cımbızla çekip sadece o yönde bir tartışma yapmıyorum.senin-sizin genel dünya görüşünüzü eleştiriyorum. ama sen bunu göremiyecek kadar basiretsizsin.ne yapayım herkesin bir kusuru var senin de kusurun basiret yoksunu olmakmış.

Gelgelelim bahsettiğin ve kendine –kendinize maletmeye çalıştığın konulara.bu üke 5 bin vatan evladını şehit vermiştir ve vermeye devam ediyor. ama bu şehitlerin adını kullanma hakkını hiçbir zümre,parti,ocak ve teşkilata vermemiştir.ama görüyorumki siz özelikle ‘’siz’’ diyorum senin şahsına olan saygımdan değil,siz bunu her ortamda kullanıp bu aziz şehitlerin mirasını yemekten vazgeçmiyorsunuz.sana basit bir örnek verecem.bir şehrin ülkü ocakları başkanı olan bir akrabam,esnaftan haraç toplarken senin bu söyledikerini söylediğini övüne övüne sölemişti bana… fi tarihinde.neymiş efendim biz 5 bin şehit verdik sizde bize haraç vermek zorundasınız…siz kimsiniz lann?o insanlar,sizin başka insanlara zulüm yapmanız içinmi şehit oldu?

Ben mhp li değilim ülkücüyüm diyorsun ayrıca bunu anlıyacak çapta olmadığımı üstüne basa basa sölemekten imtina etmemişsin.hazret elinde kumpasla dolaşıp milletin çapını ölçüyor demekki.bu arada o elindeki aletle kendi çapınıda ölçüver bi zahmet..bir olay hakkında hüküm verilirken zahiri olarak verilir batını Allah bilir.şu anda ülkücülük ve ülkü ocaklarını sahiplenen kim? Söleyiver bi zahmet ..ülkü ocaklarını sahiplenen kimm? Yoksa ülkü ocakarında bağımsız bir zümre mi var kimseye bağlı olmayan .şimdi sen bana, onlardan değilim ben kendi çapımda ükücüyüm diyebilirsin o zaman ya kendini ya onların ismini değiştireceksin .

Türk milliyetçiliği ilay-ı kelimetullahı ülkü edinen bir fikriyat sistemimiymiş.bunu hangi kitaptan kopyaladın be kuzum ?yoksa atsız’dan mı alıntıladın. hani şu öve öve bitiremediğiniz ilay-ı kelimetullah düşmanı küfrün denizlerine çırılçıplak atlıyan adam.biz bıktık bu kopyala yapıştır mevzularından ..yok biz şuyuz yok biz şöyleyiz bizim amacımız bu yapacaklarımız şunlar vs.vs.vs.. herkes zahiri hüküm verir batını Allah bilir.biz,dua ederken ‘’Allah türkü korusun’’ diyerek noktasını koyan akıl ve iman cücelerinin gittiği yolu elimizin tersiyle iteriz.ilerde bu ülküyü sahiplenip bayrağı altında toplandığınız vakit o zaman bizde sizinle oluruz.ama şu ana kadar sizin fikriyat sisteminizin ‘’boş’’luğunu görebilecek kabiliyete sahibiz Allah’a şükür.

Açıkçası sizin aklınızdan şüphe duymaya başladım.hem ümmet’te hizmet edip ümmetçi olduğunuzu söyliyeceksiniz hemde bu kutsal davranışı isimlendirirken kendi kafanıza göre isim koyacaksınız.

Veda hutbesinden:kırmızı tenlinin siyahı üzerine,siyah tenlinin de kırmızı tenlinin üzerine hiçbir üstünüğü yoktur.üstünlük ancak takvayla olur.bunun tek ve değişmez adı ümmetçi olmaktır.sonuna ‘’Allah türkü korusun’’noktası koyduğunuz o dualarınızla sizin çürük ‘’milliyetçiliğiniz’’ değil.

En başında seni yalancı olmakla itham ederek başlamıştım yazıma ..şimdi ise hem yalancı hemde tutarsız olduğunu söylüyorum.çünkü , l aflarını cımbızla ayıkladığımı söylemene rağmen görüyorumki sayın başbakanın bir lafını cımbızla tutup bu laf üzerine hükmünü vermişsin.sayın başbakan’da insan bazen dil sürçer yalnış cümle kullanabilir.ama ‘’ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’’ sözünü şair bu gibi durumlar için söylemiş.ama, senin bunu anlamanı beklemiyoruz tabi..seninde dediğin gibi ‘’çap’’ meselesi…

Karşıma yaptığınla gel yapacaklarınla değil.sana saygı duyulmasını istiyorsan saygı göstereceksin.haydi şimdi git elindeki o oyuncaklarla oyalanıver..

kardeşlik aynı saflarda durmak vss güzel tabi de keşke en başta bu bilinçte olsaydınız da kimse bu kadar sizin çelişkili ithamlarınızla yorulmasaydı...

yoklama yaptınız gereken cevabı verdim bence mutlu olmalısınız karşınızda muhatabınız var;)

Selamlar,

Yorumyok nickli üyemize benim de bu hususta haddim olmamasına rağmen bir tavsiyem olacak. Belki iyi niyetle yazıyorsunuz, belki kastettiğiniz şey, tabii olarak anlaşılan şeyden tamamen farklı oluyor. Fakat zülfiyare dokunurken biraz daha hassas olsanız ve yazdıklarınızı göndermeden tenkit nazarıyla bir kez daha gözden geçirseniz hem kimseyi rencide etmemiş, hem yanlış anlaşılmamış, hem fuzuli gerginliklere vesile olmamış, hem de yine fuzuli yere vebal altına girmemiş olursunuz. Yer yer bahsini ettiğiniz yaşınızın hakkını bu şekilde verseniz, eminim, hepimiz için en iyisi olur.

Bu arada bundan sonra başlığa yazmayı düşünen arkadaşlar itidali muhafaza ederlerse memnun olurum. İtidal kaybedildiği takdirde konu kilitlenecektir.

Saygı ve selamlarımla

saygısızlık üzerine devam eden bu tartışmaya devam etmeyeceğim. bunu bir "mağlubiyet" olarak algılama gafletine düşmemenizi isterim. Ülkücüyüm, Seyyid Ahmet Arvasi'nin olduğu gibi, Serdengeçti'nin olduğu gibi ve O beş bin şehidin ve bir o kadar şehidin olduğu gibi. isteyenle msn'dede vaktim olduğu müddetçe bu mevzuuyu konuşurum "kuzum!". bir "kopyalamayla" sözümü noktalayayım."Ben, İslâm imân ve ahlâkına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, büyük Türk milletini iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece İslâm'ı gaye edinen Türk milliyetçiliği şuuruna sahibim.

İnanıyorum ki, hem Türk, hem Müslüman olmak, hem de muasır dünyaya öncülük etmek mümkündür. Ecdadımız bütün tarihleri boyunca bunu denediler ve başarılı oldular. O halde bizler niye bu tarihi misyonumuzu yerine getirmeyelim.”

SEYYİD AHMET ARVASİ (r.a.)

Dostum yanılıyorsun, Eleştirilerimin arka planında bir kişi veya parti fanatikliği yok, böyle bir sığlık ve basitlikten çok şükür uzağım. Tahmininizin aksine 2 seçimdir oyunu AKP ‘ye kullandığımı da ekleyeyim, yani bir AKP düşmanı da değilim. Ben her türlü menfaat ve duygusal tepkilerin ötesinde kişisel fikir dünyama ve doğrularıma göre yorumda bulunuyorum, elbette herkesin düşüncesi, kanaatleri farklı olabilir. Erdoğan hakkında sayın kelimesini kullanmaktanda imtina etmedim ,ama ben dost meclisinde bir yorumda bulundum sadece, Sayın Erdoğan diyemeyecek kadar nezaket mahrumu değilim elbette. Siz arkadaşlarınızla sohbet ederken böyle konuşmuyor musunuz?

Sizinle politik dünyaya farklı bakıyoruz ;

Ben bu menfi atmosferde, dünya görüşümü paylaşan insanların bilhassa politik arenada her türlü aidiyetin ötesinde ‘müslüman’ profilinin temsilcileri olduklarına inandığım için kanaatimce zaaf gösterme lüksüne sahip değiller diye düşünüyorum. Eğer yanlışlık ve zaaf görüyorsak tabiî ki herkesten çok biz tenkid edeceğiz ki kusurlar tekrar etmesin. Bu anlamda benim eleştiri noktalarım ;

Çok daha önemlisi; mevkileri davaya hizmet aracı olarak görüp her türlü pis menfaat ve çıkar ilişkilerinin ötesinde dümdüz eğilmez bükülmez bir karakter ortaya koysunlar istiyorum.

Her türlü makam ve mevki emanet kabul edilsin ve sadece ehline teslim edilsin istiyorum.

Buna mukabil zaaf gösteren parazitler varsa alakasız kalınmasın, aksine hemen tasfiye edilsin istiyorum.

Merkezi hükümeti her şeye rağmen birçok noktada fevkelade başarılı buluyorum, değindiğim zaaflara dikkat edilirse çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Meslek icabı sürekli irtibatlı olduğum belediyelerdeki tefessüh ve kokuşmaya şahit olduğum için kusura bakmayın sizin gibi susamıyorum, eleştirilerim yoksa amuda kalkıp dünyayı seyretmekten kaynaklanmıyor kadreşim, bilmem anlatabildim mi ?

Ayrıca AKP’yi her eleştirene Emin Çölaşan muamelesi yapılmasını çok yanlış bulduğumu söylemek istiyorum..…

Bak kardeşim!!!

Benim oradaki tepkimin asıl nedeni senin söylenenleri çarpıtmış olmandan kaynaklanmıştır. Zira sen Tayyip Bey'in söylediklerini bilerek veya bilmeyerek, isteyerek veya istemeyerek çarpıtmışsın. İlk mesajını tetkik edersen ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

Eleştiri elbetteki tabiidir. Kimse, eleştiri yapıyor diye eleştirilemez. Yeter ki eleştiri tutarlı olsun, mesnetli olsun. Siz şimdi söylenenleri çarpıtarak eleştiri yapma yoluna koyulursanız, kusura bakmayın, tepkilere de maruz kalırsınız, hor da görülürsünüz.

2 seçimdir oyunuzu ak partiye veriyor oluşunuz nazarımda çok fazla şey ifade etmiyor. İki seçimdir oyunuzu bu partiye veriyor oluşunuz size söylenenleri çarpıtma, parti reisine haksız ithamda bulunma hakkını mı veriyor yani. Bir fikrin geçmişteki savunucu olmak o fikirden dönüş yapılamayacağı, o fikrin düşmanı olunamayacağı anlamına gelmez sizler de taktir edersiniz ki.

Tayyip Bey hakkında yazarken daha itinalı davranmak gerektiğini belirtmiştim. Çünkü bahsi geçen kişi Türkiye Cumhuriyeti başbakanıdır. Dost meclisinde konuştuğunuzdan dem vurmuşsunuz. Bir de ilginç misal vermişsiniz. Demişsiniz ki "siz arkadaşlarınızla sohbet ederken böyle konuşmuyor musunuz?". Tabii ki aynı fikri savunduğum arkadaşlarımla konuşurken daha rahat ifadeler kullanabilirim . Lakin farklı kişilerin, farklı fikirlerin savunulduğu bir ortamda ben arkasında durduğum kişiyi-fikri mümkün olduğu nispette iyi ifadelerle anmaya gayret ederim. Böyle yapmazsam ne olur!!! Bişey olmaz. Davamda samimiyet mahrumu olduğumu kanıtlamış olurum.

Burası da, açıkça görüldüğü üzre, farklı fikirlerin savunulduğu kişilerin birbirlerini göremedikleri, dolayısı ile büsbütün bir dost-düşman ayrımına gidemedikleri sanal bir zemin. Gayet tabii.

Ama siz müddeisi olduğunuzu söylediğiniz partinin reisini ve aynı zamanda devlet başkanımızı anarken gayet küçümseyici ifadeler kullanıyorsunuz, kendisi hakkında haksız ithamda bulunmaktan geri durmuyorsunuz. Akabinde kalkıp, sanki tüm söylediklerinizi temizleyecekmiş gibi "2 seçimdir oyumu bu partiye veriyorum" gibi bir söylemde bulunuyorsunuz. Ne büyük bir tezat, ne müthiş bir dilemma.

Yukarıdaki söylediklerinizde hemfikiriz.Umumi anlamda birtakım eksiklikler, birtakım kusurlar oldugu doğrudur. Aksini iddia etme mevkiinde değilim.Ben de devlet erkanının hiçbir menfi hareketi bünyelerinde barındırmamalarını arzu ederim. Fakat biz de karşımızdakilerin insan olduklarını unutamayız. Tutarlı,samimi ve merhametli davranabilmeliyiz eleştirilerimizde.

Belediyelerdeki tefessüh ve kokuşmaya şahit oluyor oluşunuz, kusura bakmayın, bu mevzuda beni pek fazla alakadar etmiyor. Mevzumuz başörtüsü açılımıdır. Yapılmış bir açıklama- açılım söz konusu. Sizin başbakanın söylediklerini tersinden anlamanız söz konusu. Şimdi ben size amuda kalkarak okumuşsunuz mesajı demişim çok mu, yanlış mı? Ya mesajı yanlış anlamışsın ya ifaden de bir aksaklık bir eğiklik var. Belediyelerdeki tefessühle, kokuşmayla bu mevzunun ne alakası var Allah aşkına.O zaman yapılan her müspet icraati acımasızca eleştirelim, yok sayalım, ezip geçelim, tarümar edelim, tüm doğruları eğri belleyelim................

Neden???

-Çünkü belediyelerdeki kokuşmaya, tefessühe şahidiz!!!!

Sen Emin Çölaşan gibi eleştirirsen Emin Çölaşan muamelesi görmeye, Ertuğrul Özkök gibi eleştirirsen Ertuğrul Özkök muamelesi görmeye, Deniz Baykal gibi eleştirirsen Deniz Baykal gibi ağırlanmaya mecbur, memur ve layıksın kardeşim.

Gocunmaya gerek yok..............