Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
selahaddineyyubi

Bahşiş Mi

Recommended Posts

siz de bakana katılıyor musunuz?vatandaş işini yaptırmak için helalinden! cebindeki yirmiliği memura sevinçten mii veriyor?sen işini yap diye devlet para veriyor sen bana zorluk çıkarıyorsun çıkarmasan da canım beni herkesle bir tutup sıraya sokuyorsun işlerin aksıyor idi yüzümüzü güldürdün Allah da seni güldürsün diye mi yoksa Allah belanızı versin şeytan uşakları size ihtiyacım olmayacaktı ki o parayı bi güzel yedirecektim size diye mi ben bilmem devlet bilir devlet bunları haklamıyosa vardır bir bildiği diye mi?

mutluluk asrında rasulullah zekat toplamaları için görevlendirdiği memurların hediye aldıklarını öğrendiğinde mübarek sinirlenmiş ve gidin annenizin dizinin dibinde oturun bakalım o hediyeler hala gelecek mi diyerek parayı avuçlayım derken cehennem ateşi avuçlamamaları hakkında onları uyarmıştı.

bunun üzerine tek söyleyeceğim şudur.devlet başarılı bir operasyon yapmış suçluları ele geçirmiştir.ve yine aynı devletin bakanı çıkıp da rüvşet değil kurcalamayın olayı bahşiş canım diyerek dostu düşmanı şaşırtmıştır.devlet içinde ayrı devlet.yazıktır günahtır.

İşte bütün mesele, en küçük tarafından yanlışı meşru gören zihniyet, nihayetinde meşruiyetin bütün sınırlarını kaldıracaktır.

Maalesef bugün en büyük problemimiz ahlak... Dış alemde şuna buna tenkit yağdırıken iç dünyamızdaki perişanlığı görmüyoruz...

Yolsuzluk ve ranta toleransı maalesef bu gidişle AKP nin de sonunu getirecektir.

İnşallah bunu farkedip tez zamanda hassasiyetleri yeniden gözden geçirirler...