Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Dervish

Akp Dava Sonucu

Recommended Posts

30 Temmuz 2008 18:06

Anayasa Mahkemesi, AK Parti'nin kapatılması istemi ile açılan davada kararını verdi. Kararı Anayasa Mahkemesi Heyeti Başkanı Haşim Kılıç açıkladı.

Anayasa Mahkemesi, Türkiye'nin gündemine aylardır damga vuran AKP kapatma davası hakkında kararını verdi.

Kararı Anayasa Mahkemesi Heyeti Başkanı Haşim Kılıç açıkladı.. Kılıç, AK Parti'nin laikliğe aykırı eylemlerin odağı haline geldiğine ilişkin açtığı davada 6'ya 5 oyla AK Partİ'nin kapatılmaması kararı alındığını açıkladı.

Kılıç, dava sonucunda AKP'nin kapatılmadığını, ancak 6 üyenin kapatılma, 4 üyenin de Hazine yardımından yoksun bırakılması kararına vardığını, partinin son yıl aldığı Hazine yardımından 1/2 oranında yoksun bırakılmasına karar verildiğini bildirdi.

Haşim Kılıç kendisinin kapatılmaması yönünde karar bildirdiğini Sacit Adalı, Ahmet Akyalçın Serdar Özgüldür, serruh Kaleli'nin ise odak olduğu yönünde görüş bildirdiğini ancak kapatmaya yetecek kadar eylemlerin pekişmediği yönünde karar verdiğini açıkladı.

KARARI ALAN HEYET ÜYELERİ

Anayasa Mahkemesi Heyeti, Başkan Haşim Kılıç,

Başkanvekili Osman Paksüt,

ÜYELER

Fulya Kantarcıoğlu,

Ahmet Akyalçın,

Sacit Adalı,

Mehmet Erten,

Necmi Özler,

Şevket Apalak,

Serdar Özgüldür,

Serruh Kaleli,

Ayla Perktaş,

AK Parti hakkındaki dava

Anayasa Mahkemesi 31 Mart'ta AK Parti'nin kapatılması istemini içeren iddianamenin Abdullah Gül dışında kalan bölümünün kabulüne oybirliğiyle, Abdullah Gül yönünden de kabulüne oy çokluğuyla karar verdi.

AK Parti hakkında kapatma istemi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, ''laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği'' iddiasıyla AK Parti'nin kapatılması istemiyle 14 Mart 2008'de Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu.

HABER 7

Yakın Ampülleri. Helal Sana Edison! Sonuna Kadar Yanındayız :D İyiki bulmuşssun ampülü

Rabbime hamdolsun, şüphesiz ki umutlarımızı yıkmak isteyenlere fırsat vermeyeceğini bilerek adımladık her yolu...

Geçmiş olsun,,

Perişan olmuştur herhalde,,, Sinirden ne yapacağını şaşırmıştır... :D

Vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum alınan bu tarihi kararın.

Partinin kapatılmasını çok istedikleri halde, buna cesaret edemediklerini zannediyorum 9 üyenin. Bu arada, Haşim Kılıç'ı da saygıyla selamlıyorum... (I)

HAYDI ANADOLU YOL KARDEŞLIK YOLU

ŞAHLANSIN NE VARSA EDIRNEDEN KARSA

HAYDI ANADOLU AK AK AK! :D

DENNIS SEN EN IYISI BU KIŞ EVINDE ÖRGU ÖR YAKISIR SANA :D

ALLAH YARDIMCILARI OLSUN DAIMEN EBEDEN...

İşte bu yaaa...

Milli iradeye pranga vurmak da neymiş, kimin haddineymiş :D ( öle diyor ya ata kayıp şart cart curt )

Hayırlı olsun...

İşte bu kadar! Hepimize hayırlı olsun. Allah yollarını açık eylesin...Şükürler olsun

Evet Türkiye için iyi bir karar ,inşallah ilerde böyle saçmalıklar tekrar tekrar yaşanmaz....

Çok arzu ettiğim birşeydi.. Rabbim ters çevirmedi çok şükür..Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun..

Karanlıklarda kalmayalım, ampüller hep yansın. .

Ülkemiz için Hayırlı olur inş. Hiçyoktan borsa değerleri yükselmeye başlar :D

Umarım bu hayırlı bir başlangıç olur. Ben bir kaç beklentimi paylaşmak istedim:

Şayet AK Parti yeni bir anayasa (sivil, özgürlükçü ve katılımcı) yapmak, çeteler/mafyalar/örgütlerle mücadele etmek, yolsuzluğu ve vurgunları engellemek, ekonomide yeni adımlar atmak için gayret içinde olmazsa; AK Parti'yi mahkeme kapatmadı ama, millet kapatabilir.

Yukarıda saydıklarımın hayata geçirilmesi için Meclis'in ortak payda olması ve bu ortak payda mensublarının işbirliği şarttır. (Bütün siyasi partiler) TÜSİAD, MÜSİAD, TOBB, bütün sendikalar, sivil toplum kuruluşları, dini/kültürel oluşumlarla fikir alışverişinde bulunmak zorundadır.

Bilhassa yeni bir anayasa çalışması üzerinde ciddi olarak düşünmeleri ve bu düşünceyi en yakın zamanda eyleme dönüştürmeleri ve ülkemizi kendi içine kapatan, hantallaştıran, soyutlayan bütün olumsuzlukların giderilmesi üzerinde yoğunlaşmak lazım.

Bunu yaparken herkesi ama herkesi bu işe ortak/katılımcı yapmayı da gözardı etmemelidir.

Türkiye'mizin titreyip kendine gelmesi için; bundan sonra atılacak adımlar çok ama çok önemlidir, inşallah bu adımlar milletimizin geleceğini daha da güzelleştirir.

Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah. Bu fırsatların değerlendirilebileceği umuduyla.

bir ara cem uzan ne diyordu ;açın Türkiye nin önünü durduramazsınız..şimdi aynı sozleri ta yüregimin içinden bağıra bagıra soyluyorum

akp nin kapanmaması tabiki iyi oldu. bazı kesimler öfkesinden çatladı ama olsun....

ben bu partinin izlediği yolu tasvip etmesemde siyasi olarak altarnatif ikinci bir partiyi göremiyorum.

bundan sonrası hayırlı olur inşallah ülkemiz adına.

RAbbim yolumuzu açık etsin ama bu sıkıntılar a.n.sezer in atadigi anayasa mahkemesi uylerinin gorev suresi doluncaya kadar devam edecegi gayet asikardir. sonuc ise : ''SON CIRPINIS''.