Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
bozkurt

Bd'ye Gösterilen İlginin Azlığının Sebepleri?

Recommended Posts

ben büyük doğuya olan ilgiyi az zannediyordum yalnız üstadın gecen ölüm yıl dönümünde daruzziyafede program olmustu oradaki ilgi müthisti coğu ünv.öğrencisi herkes pürdikkat dinliyordu acıkcası cok hosuma gitti.fikrim değişti aslnda ilgisizlk değil ama herkes susuyor icinden yasıyor beraber ortaya birseyler cıkarılamıyor.

büyük doğu dergisi ?

büyük doğu ocakları ?

büyük doğu gençlik insiyatifi ??

ayasofya zincilerden kurtulsun komünü ???

yoksa üstadı anma toplantılarında mendil kolonya ağlamaya devam edelim..

Ustadı hapisteyken ayakta tutan güctü gencler

gencler ama davasına sahip cıkan gencler.biz ne yapıyoruz yada ne yapmalıyız.

ilgisizlk varsa ortada bunu elimizden geldiğince kaldırmaya calısmalıyız

tanımayanlara ustadın eserlerini okumamıs olanlara ulasmalı onları tesvk etmeliyiz

ben Ustadın kitabını aldıktan sonra onu sınıfımdaki arkadaslar arasında gezdiriyorum

ilk baslarda ilgi azdı ama inanr mısınz simdi okuma listesi hazırlıyorum listeye sığmaz oldular

tek sınıf arkadslarıma değil beraber gidip geldiğim yol arkadslarım,temas icinde olduğum herkese Ustadı anlatmaya calısıyorum birde haftada birgün rehberimdeki kisilere Ustaddan siirler,kitaplarından kısa notlar yazıyorum.yeter mi diye sorarsanz yetmez biliyorum...simdlk sadece bu yaptığım.daha cok sey yapmalıyız bilhassa genclerden tanımayan okumayan kalmamalı.

Beklenen inkilapları gerçekleştirmek için eğer bir gün anadoludan bir ana bir kahraman doğurur Türkün mahmur suratına Osmanlı tokatını çarparsa ve bu tokatın etkisiyle ne idik ne olduk muhasebesini yapmaya başlarsa Büyük Doğu ve ideolocyası o vakit bu coğrafyanın gerçek fihristesi olacaktır.Yoksa dikkat,rikkat ve teeccüsün neredeyse yok olduğu ezberciliğin,sürü psikolojisinin hüküm sürdüğü ülkemizde Büyük Doğu farkedilemeyecektir.

ben katılmıyorum.büyük doğuya verilen ilgi azalmadı arttı.üstad yaşarken bir iki kahraman vardı.şimdi kahramanımız olmasa bile sayımız arttı.ilgi çok ama kahraman gelemedi.hepimiz onların bu dava uğrunda çalıştığının yarısı kadar çalışsak bu ülke dünyanın en güçlü ülkesi olur.ama bu fikir yangınını çıkartmak içinbir kıvılcım lazım.kahraman geldiği an büyük bir infilak olacak.biz sadece öğrenmekle yetiniyoruz.kahraman gelmedikçe o büyük infilak olmayacak.o infilak ki yıkmayacak inşa edecek,o infilak ki ,başıboşluğu değil hürrriyeti getirecek,o infilak ki ,aczimizi anlatıp acizlikten kurtaracak,o infilak ki,filistini,çeçenyayı, insanlığı kurtaracak.bu kahraman ömrü boyunca yanmayı göze alacak,yanacak ve vakti gelince içinde ki yangını dışarıya sıçrayacak ve büyük infilak o zaman olacak.

bende ilginin arttığı fikrindeyim fakat sizde takdir edersiniz ki Üstadı anlamak baslı basına önem arz eden bir mesele. Onunla temasta olmak,belli bir bilgi birikiminden sonra anlayabilmek kolaylasıyor. Fakat Üstadla yeni tanısanlar anlamadıkları icin okumayı bıraktıklarını söylüyorlar. Bu tür sorunlarla cok karsılastım Cevremde Üstadı tanıtmak adına siirlerini dile getirdiğim zaman anlayamadıklarından yakınıyorlar. Anlasılamayan biri doğal olarak sevilmiyor. Demek istiyorum ki her seyiyle Üstadın anlatıldığı,şiirlerinin tahlil edildiği bir vakıfa ihtiyac var. Bilhassa Üstada olan ilgi artmısken...

Bu işler internetle, sanallıkla ve bilimum teknolojik dünyanın önümüze sunduğu kısıtlı imkânlarla gerçekleştirilemez. Büyük Doğu, müthiş bir dirilişle yeniden kurulmalı ve memleketin her tarafına Büyük Doğu ocakları peyderpey yerleştirilmelidir. Büyük Doğu gibi bir isim, yıllardır haybeye çürüyor ve toprak altında diriliş günününü bekleyen bir iskelet misali ayağa kalkacağı günü bekliyor. Ama yazık ki, bu iskelete ruh üfleyebilecek bir aksiyon adamına rastlayamıyoruz. Hiçbir sisteme benzemeyen, ne solcuların üflense yıkılacak derneklerine eş, ne de ülkü ocaklarının ardındaki esrar perdesine denk, hiçbirine uymayan ve taptaze, tamamen maneviyatı elinden alınmış gençliği yeniden şahlandırmak için ortaya koyulması gereken büyük hareket, Büyük Doğu hareketidir !

Ancak bu iş, laf ebeliğiyle olmaz, eylem gerektirir. Necip Fazıl' ın dediği gibi, şu veya bu liseden mezun olmuş, iğreti ceketiyle sokaklarda bomboş gezen, yaktığı sigarasının küllerini ufuklara doğru silkeleyen yüzlerce genç var bu memlekette. İşte bu gençler, başsız oldukları için çarklar arasında mahvolup gidiyor. Toprak altında yatan iskeletin kıpırtısız ve ruhsuz halini gördükçe kendisinden geçiyor ve her şeyi boşveriyor. İşte böyle gençlerin Büyük Doğu aşkı, başsız oldukları için heba olup gidiyor... Büyük Doğu tanıtılmalıdır, gittiğiniz her yerde, her toplantıda, arkadaş, eş, dost, ahbap arasında geçen her türlü tartışmada Büyük Doğu fikri ortaya atılmalıdır. Şu günümümüz solcularının göklere çıkardığı Nazım Hikmet, ve şimdiki ulusalcı ayak takımının dilinden düşmeyen bu Mayakovski mukallidi muhteşem ahmak Nazım Hikmet' i 5 yaşındaki çocuklar dahi tanıyor ! Ama Necip Fazıl' ı, ancak ders kitaplarından görenler varsa tanıyor, yahut Lise Edebiyat dersinde bir şiirini işlemiş olanlar varsa biliyor. Bunun dışında, Rusya' nın attığı yemlerle beslenen ne kadar dalkavuk varsa hepsi günümüz medyası tarafından yüceltiliyor, ama hakiki fikir adamlarının üstüne kürek dolusu ölü toprağı atılmaya çalışılıyor !

Uyanacaksınız, kendinize geleceksiniz, '' ben neyim ve bu hal neyin nesi '' diyeceksiniz, yatağınızda doğrulup iki elinizi ense kökünde birleştirecek ve '' büyük devrim mutlaka '' diyeceksiniz. Ama şu iptidai acuzelerin ortaya attığı safsata devrimi değil, İslâm' ın bütün üstünlüğüyle galip geleceği ve topluma gerçek barışı, hakiki intizamı getireceği büyük devrimi can evinizden arzulayacaksınız, toparlanacaksınız ve Büyük Doğu' yu yeniden şahlandıracaksınız !

Allah' ın seçtiği kurtulmuş millet, güneşten başını göklere yükselt !

ama bu diriliş sayı çokluğuyla olcak iş değil.bu dirilişi davaya gönül verip bu yolda herşeyi göze alanlar yapabilir.herkes bu fedakarlığı göze alamaz .göze alanlar zaten bir arayış içindedirler ve sonunda bulurlar.şimdi nazımı (hikmetinden sual olunmaz)bilen 5 milyon kişi mi cemiyeti tedavi edebilir serden geçmiş 500 kişi mi. 6000 i korkak olan 15000 kişi mi daha güçlüdür.herşeyi göze almış 3000 kişi mi.şimdi diyecek sin ki korkakları saymazsak bile daha fazlalar ama o korkaklar tüm ordunun nizamını bozar diğerlerinin şevkini kırar ve yenilgiye sebep olur.biz sokaktan kendimize yandaş aramay kalkmayız bizimle beraber mücadele etmek isteyen bizi bulur.sen internetten olcak iş değil ortaya çıkmak lazım diyorsun.internetten olmayacağı konusunda haklısın ama ortaya çıkmak konusunda farklı düşünüyoruz.çünkü günümüzde müslüman olduğunu iddia edip islamı savunduğu sanılan çok kişi ve kurum var.ortada savaş yok adamlar kahramanlık iddiasındalar.biz savaş çıkınca ortaya çıkçağız.onlar kof zaten mücadele başladımı tabanları yağlıycaklar.işteo zaman gerçek kahramanlar ortaya çıkacak.ocak işlerine gelince ocakların neye dönüştüğünü görmüyorsunuz galiba serseri yuvası oluyor her biri.sokakta dayak yiyen serseriler bir ocağa giriyor sonra dayılık taslamaya kalkıyor.bu ocaklar adımız lekelemekten başka işe yaramaz.

Üstad'ın bizzat konferanslarına katılmıs yazarlar var. Onların bu konuyla hususi olarak ilgilenmesi gerektiğini düsünüyorum. Ayrıca Üstad'ın ailesi ve yakın akrabalarıda cemiyet kurmak icin yardım edebilirler.

selamün aleyküm

nacizane fikirlerimi müsadenizle sizinle paylaşmak isterim.

büyük doğuyu tüm türkiyeye yaymak için bence bir kampanya başlatalım şu an sitemizin yaklaşık 5000 civarı üyesi var her üye günde 1 kişiye dahi olsa bir kısa mesajla üstadın bir sözünü bir şiirini iletsin. haftada 1 üstadı 1 kişiye anlatsın ayda 1 dahi olsa bir kişiye üstadın bir eserini hediye etsin. yılda bir dahi olsa üstadı anma programlarına katılsın. bakın küçük görünen zincirleri herkes yaparsa neler oluyor. günde 5000 kısa mesaj , haftada 5000 kişi üstadı tanır , ayda 5000 kişi üstadın eserleriyle tanışır , yılda 5000 kişi üstadı tek ses tek yürek olarak anar. benim nacizane fikrim budur.... saygılarımla

Parti üstad Serdengeçti'nin de dediği gibi 'Patırtıdır'.

Ben cahil kula kalırsa;

Çeşitli yarışmalar düzenlenmeli okullarda, ilçelerde, kurumlarda.Şiir-Deneme-Resim vs gibi şeyler.MEB ile anlaşılmalı.Ağaç, orman, bayrak vs konularda yarışma açılmalı gençler ve çocuklar BÜYÜK DOĞU'ya çekilmeli.

Bunların ardından artacak popülalite ile;

-BÜYÜK DOĞU ocakları açılabilir,

-Büyük konferanslar verilebilir.

Bunlar için para elbette gerek.Türkiye'de BÜYÜK DOĞU'yu bilenler bu işler için dünden hazırdır ve elinden geleni yapacaklardır.

Daha önce verdiğim önerilere ek olarak yapacağım bir başka teklifte şu

artık meydana inme zamanı artık basit bir dava olmadığımızı herkese haykırmalıyız. mesela ben ne zaman istanbula gitsem elinde bir dergi bir gazete olan komünist genci görüyorum ne kadar batılda olsa davasını savunuyor taksimde yürüyüşler gerçekleşiyor ''türkiye laikmiş laik kalacakmış '' gibi bol safsatalı laflar duyuyoruz yeter bence ne yattığımız artık mücadeleyi meydanlara dökme zamanı. halk görsün üstadın öğrencilerini tepkisini koyduğunu ama asla ne kimseye zarar ne çevreye zarar gerçek müslümanlar gibi tepkimizi koyalım artık sevgili kardeşlerim.... üstadın surda açtığı gediği büyültme zamanı kahpe rüzgar esmekte lakin bize karşı koyamaz artık büyük islam coğrafyasında silkinme uyanma büyük doğuyu tatbik etme vaktidir diyorum..... saygılarımla sevgili kardeşlerim....

yeter bence ne yattığımız artık mücadeleyi meydanlara dökme zamanı. halk görsün üstadın öğrencilerini tepkisini koyduğunu ama asla ne kimseye zarar ne çevreye zarar gerçek müslümanlar gibi tepkimizi koyalım artık sevgili kardeşlerim.... üstadın surda açtığı gediği büyültme zamanı kahpe rüzgar esmekte lakin bize karşı koyamaz artık büyük islam coğrafyasında silkinme uyanma büyük doğuyu tatbik etme vaktidir diyorum..... saygılarımla sevgili kardeşlerim....

Hangi amaçla döküleceğimize bağlı..

Filistin artık monoton kalıyor..Herkesin aklında ilk Müslüman gösterisi: FİLİSTİN!

Kimsenin D. Türkistan ı düşündüğü yok.. Gökbayrak BÜYÜK DOĞUnun da amblemidir.

DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN SOKAĞA ÇIKMALIYIZ!! Siyasete girmemeliyiz.

O zaman canımızla kanımızla meydana ineriz.

sevgili kardeşim islam aleminin derdi bir mi ki tek sebebe değil tüm sebeplere yani islama karşı olan herşeye karşı meydanlara diyorum tabii boş kafalarla değil üstadın öğretileriyle üstad sevgisiyle üstadın düsturuyla.... haddimizi bileceğiz kim olduğumuzu bileceğiz yaşamaya değer hayatı bulup ona geçme mücadelesi bizimki.... üstadın öğrencisi olma olgunluğuna sahip değilim ben kendim ama buradaki büyüklerim sayesinde belki biraz daha iyi bir öğrenci olabilirim inşallah.... saygılarımla.

sevgili kardeşim islam aleminin derdi bir mi ki tek sebebe değil tüm sebeplere yani islama karşı olan herşeye karşı meydanlara diyorum tabii boş kafalarla değil üstadın öğretileriyle üstad sevgisiyle üstadın düsturuyla.... haddimizi bileceğiz kim olduğumuzu bileceğiz yaşamaya değer hayatı bulup ona geçme mücadelesi bizimki.... üstadın öğrencisi olma olgunluğuna sahip değilim ben kendim ama buradaki büyüklerim sayesinde belki biraz daha iyi bir öğrenci olabilirim inşallah.... saygılarımla.

Ben ulusal açıdan örnek verdim.Yoksa başörtüsü için, sivil anayasa içinde çıkılabilir.

burda aslında olaya şöyle bakmak lazım geliyor:Büyük Doğu neydi de ona olan ilgi azaldı?-Bu sorunun cevabı doğru verildiği takdirde sanırım herşey anlaşılacaktır..Büyük Doğu kısaca söylemek gerekirse İslamiyete hizmet eden bir fikirler manzumesiydi...Evet şimdi devrimize dönelim,inançsız aileleri bırakalım da-daha onlara çok var-inançlı aile çocuklarına bakalım,kaç tanesinde doğru dürüst bir müslümanlık bilinci görebilirsiniz ki,kaç tanesinde namazına riayete,günahlardan kaçınmaya özen bulabilirsinizki...burda sorun tabi sadece aileden olmasada büyük kısmı ailelerden kaynaklanıyor,öyle bir devirdeyizki ailelerin çocuklarına çok özen göstermeleri gerekiyor,dışarıya çıkıyorsunuz bakıyorsunuz,tabir yerinde tam bir sudan çıkmış balık,ev bambaşka çevre bambaşka,küçüksünüz,anlamaya çalışıyorsunuz,arkadaş edinmeye çalışayım derken,şu derken bu derken,bir de bakıyorsunuz çok zaman geçmiş,ve siz çok tavizler vermişsiniz...eğer aileler tam bir müslümanlık bilinciyle yetiştirebilirse çocuklarını Büyük Doğu'ya olan ilginin yerinde kalması bile imkansız olur...Burda tabi gene aileden kaynaklanan sorunlardan biri de müslüman çevrenin bile Üstadı çocuklarına sadece şair olarak anlatmasıdır,sanırım başta aileleri yetiştirmek lazım...velhasıl eğer buna bir çözüm getirilecekse büsbütün topluma bir çözüm getirmek demek oluyor aynı zamanda...aek!..

Arkadaşlar, sadece acizane fikrimi belirtmek istiyorum. Sadece bir kaç arkadaş, sorumluluğu kendine yüklemiş ve bu gerçekten takdir edilesi bir durum benim açımdan. Ama çoğunluk, "karı kız dururken, manken yürürken, gece horuladamak varken, vesaire...." halkı kötülemiş. Tuhaf benzetmeler ve isimler yakıştırmalar...

Benim acizane;

Görüşüm : Karşınızdakileri kötüleyerek kendinizi cımbızla ayıklayacaksanız, önce bu fikrin üreticisi siz kendiniz dahi olsanız, bu fikri, dünyaya değil, oturduğunuz mahalleye tanıtamazsınız.

Önerim : Yolda 2 yaşındaki çocuk, sizin davanız nedir dese. Sanki yıllardır bu fikri kimseye anlatmamış, konuşmaya susamış bir öğretmen gibi hiç usanmadan anlatın.

Eğer bunu da yapamıyorsanız, inşallah bir süre sonra, güzel çalışmalar yapmaya başlayacağız, bize yardımcı olabilirsiniz.

Benim Tesbitim;

Kardeşler kısa zaman önce Üstad'ın Bozuk bir yansımasını Sohbetlerinde sunan, benim Üstadı tanıyana kadar en büyük veli olarak gördüğüm kişinin Üstadı taklid ettiğini anladığımdan beri bu davanın duyurulmadığı kanaatindeyim.

Şair Necip Fazıl kısakürek bir kaç aşk verici şiiriyle tanıdığımız insan.

Büyük doğu ideolocyası O da ne

Böyle bir İslami hassasiyetleri olan nesil var karşımızda.İslami hassasiyetler cemaatlere hatta partilere ayrılmış.Bir İslam Fikir ağı düşünülmüyor.Üstad Tanınmıyor.

Büyük Doğu Ocakları olmaz;Bu gün bazı merciler ocak ismini karartmıştır,aydınlata bilmek imkansız değildir.

Ama Büyük Doğu Fikir Kulüpleri Kurulabilir.

Bir Parti veya cemaatin desteğini almadan Herkese ulaşabilecek mekanlar açılmalı.

Bu gün İslami Hassasiyeti olan gençler Ey Kahraman Hasmın Bu olduğu İçin Muzaffersin esası ile bulanık sulardan, Medet umar halde ve İşin membağı olan billur gibi bir Üstadı ve Büyük Doğun ideolocyasını görememektedir.

Ve suç Gösteremeyen bizlerdedir

Bu meseleye “BÜYÜK DOĞU” kategorisi altında “Üstün Buluş”,”Üstün Buluş’a Doğru” makalelerimizle ve forum sayfasının muhtelif yerlerinde temas etmiştik.

Her meseleye şamil bu meseleyi hassasiyeti bakımından liyakatsizlik korkusu içerisinde göğsümü yumruklarcasına tekrar ele almak mecburiyeti ve memuriyeti doğsa da fazla bir tafsilata germeden hülasa süzgecinden geçirelim:

• Evvela Üstad Necip Fazıl Türk milletinin idrak melekelerinin,kültür birikiminin ve tefekkür ve sanat telakkisinin üstünde ve önünde entelektüel bir şahsiyettir.Bu yüzdendir ki Üstad’ın fikir sancısına ancak soylu ve cins kafalar gürühu muhatap olabilmiş; konferanslarında dahi binlerce halkın olmasına rağmen Üstad’ın kürsüsünden ötelere uzanan fildişi rengindeki maverai,bedii,mücerret ve ulvi fikir caddesinden geçerken Halk ancak O’nu bayram yerindeki sloganik ve resmi seronimi kalabalığı şeklinde alkışlar ve kompeti yağmuru altında uğurlayabilmiştir.Halkın içerisinden süzülüp de Üstad’ın o mücerret ve ulvi caddesini fark edebilen ve o caddeye çıkabilen çok az kişi olmuştur.Ve buna mukabil Üstad’a “sizi anlamıyoruz biraz halka inin” deme hafifliğinde ve gafletinde bulunanlar da hiçbir zaman kafa sancısı çekemeyen ”keleş başımı yoramam” diyen Demirelci ve mideci ayak takımı olmuştur.İlk hüküm:Büyük Doğu’nun idrak edilememesinde ki de birinci saik avamcılıktır.(kuru ve muhtevasız halkçılık)• Halk kesret (çokluk) halinde şahs-i manevi olarak bir vahiddir,ferttir.Devlet yapılanmasının içerisinde doğan ve yaşayan hareket halinde ve bu hareket esnasında da manevi olarak yıpranan ve mütemadiyen korunmaya ve tedaviye muhtaç bir olgudur.Öyleyse halk bugün olduğu gibi kendi reçetesini karalayan ve yine kendini ilacını seçmeye memur edilen bir ferttir.Tedaviye muhtaç olan da halk,ilacını yazan da yine halk…Halbuki halk, tabip mesabesindeki ehliyetliler (entelektüeller) elinden çıkan reçetelere tabi olmalı ve halk burada da verilen ilaçtan müspet bir netice alması noktasında da idealize edilmelidir.Yani ilacın prospektüsüne büyük bir rikkat ve sadakatle uyarak ana gayeye irca edilmeli.Demek ki halk bu noktada şekli kaymış bir fert olmaktan çıkıyor,hem de bu vazifesiyle birlikte (pasifize) olmuş toplum yapısından kurtulup ruhunda da en büyük aksiyonu gerçekleştirmiş oluyor.İkinci hüküm:Halkın ne istediğinden ziyade neye muhtaç olduğu bilinmeli ve o minvalde fikirler üretilmelidir.• Büyük Doğu Üstad’ın şahsında remzleştirdiği gibi asla ve asla avamcı değildir.Büyük doğu “ey halkım,benim halkım”,”ezilmiş halkım”,”halk ne derse o”,”Halka inmeliyiz” gibi gayet hafifmeşrep arabeskvari his sömürüsü bir anlayışa kesinlikle tenezzül etmez.Büyük Doğu eşya ve hadiselerin künhüne vakıf olabilme gibi bir mücerred gaye içerisindeyken bile yine eşya ve hadiseleri teftiş ve murakabe altına alma noktasında da gayet realisttir.Öyleyse Büyük Doğu’yu kimler anlayamaz;Büyük Doğu’yu,fikirden,tefekkürden,estetikten anlamayan,nefsinden bir kıl bile çekememiş,cırtlık sesiyle de “cihad,şeriat isterik(!)” diye nara atan din istismarcısı taş kafalı bir Teymiyeci,Abduhçu,Humeynici ve tasavvuf düşmanı asla anlayamaz.Büyük Doğu’yu hiçbir ruhi,tarihi,fikri ve harsi birlikteliğimiz olmadığı halde,kim olduğu,kime hizmet ettiği bile bilinmediği halde kendi öz ruhlarına ve iliklerine kadar kendilerinden olan Üstad Necip Fazıl’ı bile tanımayıp Üstad Ladin(!) diyen kıytırık İslamcılar asla anlayamaz.Büyük Doğu’yu;burnuna kazara bir kitap tozu bile kaşmamış,hamasetci,gösterici,slogancı işkembe beyinli “asacağız,keseceğiz,çakallar,ya sev ya terk et”gibi satıhçı posa bir milliyetçi asla anlayamaz.Büyük Doğu’yu İslam deyince milletini inkar eden bir soysuz;millet deyince de Ümmeti lağveden bir nasipsiz asla anlayamaz.Büyük Doğu’yu “ben halk için varım”diyen bir politikacı ve destekçileri“masaya yumruğunu vuracaksın”diyen bir antifikirci,duvar dibine bevleden tükürükçü bir külhanbeyi;”ben acıların çocuğuyum”diyen bir arabeskçi;”ben sevdim mi adam gibi severim”diyen bir şair(!);Yarası gocunan ve sağa sola çifte atan eşek gibi takım tutup,etrafı yıkan meşin kafalı bir futbol takımı taraftarı Büyük Doğu’yu asla ve asla anlayamaz,ve bunların bu meşrep üzerine Büyük Doğu’ya iştirak etmeleri de beklenemez.Bu saydıklarımızın hepsi avamcı bir görüşün semereleri olup örnekleri çoğaltılabilir.

Son Hüküm:

• Büyük Doğu’nun anlaşılamamasında ki ana saikler yukarıdaki temas ettiğimiz hususlar olup;Büyük Doğu’nun da kesinlikle “halka inmeliyiz”gibi bir divaneliğe teveccüh etmeyeceğine göre,tek çare entelektüel bir kadronun oluşumu ve dairesinin genişletilmesidir.Ancak bu dairenin genişlemesi nisbetinde halk idealize olacaktır.Kalbur kalbur kainatı eleyen yanık bir kafaya sahip olmak bin tane halkı murakabe altına almaktan daha eftal olup;bütün sırrın yukarıdaki Halkın ne istediğinden ziyade neye muhtaç olduğu bilinmeli ve o minvalde fikirler üretilmelidir. cümlesinde saklı olduğunu söyleme makamındayız.

Harikulade Kılıçkıran kardeşim, bu soru başka türlü izah edilemezdi. Hala üstad üslüp ve muhteviyatlı yazılar yazabilen kardeşlerimi gördükçe gurur duymamak elde değil. Kılıcın keskin olsun!

Büyük Doğunun aksiyon ruhu kurtarıcı fikir, aksiyonsuz ruhsuz üstadın sadece sıradan bir şair olarak sunulduğu bir Büyük Doğu kime cazip gelebilir. Üstadın fikrini hakim kılmak için O'nun gibi yaşamak nefse bahaneler üretmemek , şiir ezberlemeyi Büyük Doğuculuk olarak görmemek, aksiyon ruhunu yakalamak..

Bence ilgisizliğin sebebi bizim insanlarımız artık o kadar maymunlaştılar ki Büyük Doğu diyalektiğini anlamaları imkansız hale getirildi..

İlgisizligin sebebi artık boyle onemli konuları degilde gunluk ve insanın ruhuna maneviyatına bişey katmayacak konulara yonelmemizdir.Kac kişi acaba ideolocya orgusunu duydu ya da ustadın eserlerini biliyor.Bizim için artık din ikinci yada bilmem kacıncı plana atılmıs durumda.BÜYÜK DOĞU davasıyla Üstadın yapmak için yıllarca zindanlarda yattığı,ugraştığı,bilmem kaç defa dergisinin kapatıldığı,susturulmaya calışıldığı değerler şimdi hayatımızda kaçıncı sırada yer alıyor acaba.Onun uğrunda ölümü göze aldığı gencliği karşımızda görmek için Rabbime yalvarıyorum.Eğer BÜYÜK DOĞUya ilgi olacaksa bunu başaracak olanda bu gençliktir diye düşünüyorum. Saygılarımla

"Yaşanmayan Bir Davanın, Yaşama Şansı Yavaş Yavaş Ortadan Kalkar. Zafer; Davasını Yaşayarak Yaşatanlarındır." Seyyid Ahmet Arvasi

Facebook'taki sayfada paylaşılmış bu gün..

Efendim herkesin malumu bir bursa seferimiz olmuş ve fenada geçmemiştir. Elhamdülillah yeni kapılar açılmasına da vesile olmuştur... Şimdi buradan yönetime ve tüm arkadaşlara sesleniyorum.

*Üstadın fikriyatına hakim

*Kendine hakim.

*Hatiplik konusunda iyi

*Tesirli olacağına inanan kardeşlerim...

Çevrenizdeki imam hatip ve benzeri okullara üstadı anlatmaya gidin... Önce okul yönetimiyle , sonra edebiyat öğretmenleriyle görüşün şartları zorlayın... Bursadaki sedat hocanın deyimiyle yasaların boşluklarından faydalanın... Yönetimle istişare içinde bu konularda sizden gayret bekliyorum... yönetimdende...