Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
ARIYORUM

ÖSS Meseleleri

Recommended Posts

:) http://portal.osym.gov.tr adresinden nerede sınava gireceğinizi görebilirsiniz. Ben üniversitede Rektrlük Kampüsü'nde sınava gireceğim. Üniversite adayını üniversite çekiyor işte :)

abi heyecan bastı birden ya

Selamlar,

Evet ben de bölümden saymıyorum işletmeyi, kendisi bölümlerüstü bir bölümdür, bölümlerin şahıdır zira... Padişah canım, padişah! Öhö Öhö... :)

Sınav sonuçlarının açıklanmasını iple çekiyorum, şu acharla her halukarda dalga geçebilmek için... :)

Saygı ve selamlarımla

Kazansam bana ulaşamayabilirsin, tanımayabilirim yani o mevzuu :(

ya ben çok dertliyim.. şunu diyebilirim ki 2 ay öncesine kadar sınava çalışmayı bırakacaktım.. hocalarla konuştum ama o zamandan beri çalışıyorum.. şimdi tamamen bırakmış durumdayım.. benim tek kaygım, denemelerde Türkçe sorularının çok basit gelmesi.. ama milli eğitimin sınavları inanılmazdı.. 23 doğrum var ve yanlışlarımı söylemek istemiyorum :angry: (mesela bugünkü denemede 29'a 1 di..) ve Türkçe soruları söylenene göre milli eğitimle paralelmiş.. bunu düşündükçe bana fenalık geliyor.... ve sos 2 nin tarihinden problememim var.. herkes 13'e 0 yapıyor:( offf yaaaa

Allah sınava girecek tüm arkadaşların yardımcısı olsun. İnşallah başarıyla tamamlarsınız bu sınavı. Herşey olmasa da baya bir şey oluyor bu sınav..

Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Dualarımız sizinle.

Sinava girecek butun ogrenci arkadaslarima basarilar diliyorum. Calistiklarinin karsiliklarini alirlar insallah.

evet.. sınavım çok kötü geçti.. karşılık? bunu mu almalıydım gerçekten? neyse olan oldu.. hayırlısı artık.. ne diyelim..

Selamlar,

"Umarım tüm arkadaşların sınavları iyi geçmiştir" diye mesaj yazmayı düşünürken ilk menfi mesaj gelmiş malesef...

İnşallah sınav hepiniz, hepimiz için en hayırlı şekilde neticelenir.

Arkadaşlara kitap okumaya başlamayı tavsiye ediyorum, ders çalışmamanın boşluğunu harika bir şekilde kapatma imkanı sağlar bu size. Bunun dışında gerek sınavı iyi geçenler, gerekse de kötü geçenler önümüzdeki sene için ne düşündüklerine yavaş yavaş karar verip o doğrultuda kendilerini hazırlarlarsa, kararlarını son dakikaya bırakmazlarsa onların faydasına olur. Ayrıca, üniversiteye girip de yatmayı hayal eden arkadaşları bir kez daha uyarıyorum: Bu kocaman bir yalandır...

Tekrardan başarılar ve hayırlar diliyorum.

Saygı ve selamlarımla

inşAllah size öyle gelmiştir arkadaşlar.Allah hepiniz hakkında hayırlı olanı versin.

valla kazanırsam o yalanı ben gerçekteştireceğime inanıyorum.. yatıcam.. hiç zor değil.. gece 5 kere uynadım.. her uyanışımda da başka bir üniverstedeydim.. valla canım çok sıkkın. bu iş hiç hoşuma gitmedi..

ben de bu sene girdim össye.inşallah 320 ile 325 arası bir puan gelecek.bu sene geçen seneye göre mat 1 daha kolay mat 2 daha zordu bence.o yüzden katsayılar mutlaka değişecektir.ama görünen o ki bir sene daha deniyeceğim.çünkü seneye bildiğim kadarıyla anadolu ve fen liseleri mezun vermiyor(4 yıla çıkarılmaları nedeniyle)dolayısıyla önümüzdeki pek çok engel otamatikman kalkıyor.bütün öss gazilerimize geçmiş olsun diyor ve hakkımızda hayırlısı olsun diyorum

:lol: Seneye fen ve Anadolu liseleri değil, düz liseler mezun vermiyor. Bir kez daha düşünün isterseniz :)

Tabi yine de kar kardır, o ayrı :).

şimdi kardeş ben şöyle düşünmüştüm.A üniversitesi 300 le alıyor diyelim.ve kontejyanı da 90.şimdi bunlar bu 90 kişiyi ki illaki alacak.eğer 300 puan üstü alan 30 kişi ulan nasıl olsa seneye az adam girecek deyip burayı tercih etmezse sıra daha az puan alanlara gelecek dolayısıyla.tabi bu şekilde bir düşme en fazla on puan olur.ama bu sene için o bile avantajdır.seneye gelince de mezun vermeyen okullardaki başarılı öğrenciler aynı sıraya kendilerinden başarısız olanlara bırakacaklar.tabi mutlaka konuyu bilen bir rehberlikçiye danışmak lazım.

ya normalde yapılması gereken bütün eğitim hayatının tek sınava bağlanması değildir.bu eğitim sisteminde maalesef dersaneye özel kursa gidenler başarılı olabiliyorlar.parası olmayan yandı...fakat görevlerin verilmesinde ehliyet ve liyakatin gözetilmediği ülkemizde öss objektif diye düşünüyorum.kopye adam kayırma imkansız.biliyosan çözebiliyorsan üniversiteyi hakettin kim olursan ol.ösym başkanı sınavdan önce trtdeki bir programa katılmıştı.ve kendisi avrupalıların eğitim sistemimizle ilgili şu tespitte bulunduğunu söylüyordu.türkiyede anadolu fen ve süper liselerdeki eğitim çok iyi.fakat iş diğer liselere gelince durum vahim.memlekette işsizlik var ama aynı zamanda nitelikli eleman sıkıntısı da var.400 bin kişi her yıl üniversiteye giriyor ama bunların ancak odtü boğaziçi gibi meşhur olanları avrupa standartlarında eğitim veriyor.tabi bu üniversitelere girmek için çalışıp çabalayıp girdikten sonra yılarca okuyup mezun olunca da iş bulamayan bulsa bile hayalllerindeki işe sahip olamayanlar ortaya çıkınca ki sayıları yüzbinlerce huzursuzluk mutsuzluk oluşuyor.şevkle heyecanla azimle yürütülmesi gereken eğitim faaliyetleri öğrenci için bir işkenceye dönüşüyor.üç aylık tatil bile az gelmeye başlıyor ki bu en fazla bir ay olmalı.kısacası devletin her alanda büyümesi sağlanmadıkça bu öss kalkmayacaktır.ha öss demezsinizde olgunluk sınavı dersiniz.farketmez.aliyken mehmet olmuş ne farkeder.yerine konulabilecek farklı ve verimli bir sistem şu şartlar altında mümkün değil bence.

saygılarımla

Ne oldu dostlar, ne yaptınız?

İnşallah hepiniz için hayırlısı olmuştur.

ben artık seneye üniversiteli olacağım inşallah.bu sene bi kapasitemi zorlayım.sağlam çalışmadık inşallah bu sene olur.

kazanan kardeşlere hayırlı olsun kazamayanlara da sabırları bol olsun diyorum

Ben de Gazi Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümünü kazandım ve Allah'a ne kadar şükretsem az çok mutluyum 4 sene sonra 4 sene boyunca kpss ye sıkı bir şekilde çalışarak inşallah öğretmen oluyorum

Allah herkesin gönlüne göre versin inş.kazanan arkadaşlarımıza hayırlı olsun,seneye deneyecek olan arkdaşlarımızında haklarında hayırlısı neyse o olsun diyor, gönlündekileride hayırlı eylesin inş Mevlam diyorum...

selamün aleyküm kardeşler,

malum öss'ye az bi zaman kaldı ve herkesi bi telaş sardı.bende onlardan biriyim.onun içindir ki sizin hayır dualarınıza hem benim(furkan) ihtiyacım hemde buradaki diğer sınava girecek kardeşlerin ihtiyacı var.olsun tanıdık tanımadık dua duadır.eğer dualarınız arasına bu kardeşleriniz hakkında hayır dualarnızı eklerseniz Allah da sizlerden razı olsun.selametle...(ALİ-NFK sanada duacıyım)

Selamlar,

Açmış olduğunu başlık, daha önceden açılan bu konu ile birleştirilmiştir. Öss'ye girecek olan kardeşlerimize başarılar diliyoruz. İnşallah haklarında hayırlı olanı kazanırlar. Yapacakları iş, gidecekleri mekân her ne olursa olsun, Allah'ın rızasını düşünen, vatanına, milletine, dinine faydalı insan olma yolunu seçen kullardan olurlar/oluruz inşallah.

Selamlar...

Bende kof, bayat, ruhsuz ve genç bir tabirle; összedeyim. Bir sene boyunca sınava çalıştık. Ve şu an 10 gün kadar kaldı, malum sınava. Fiili dualar tamamlanmıştır. Kavlî dualar öncelikle sizden. Eksik etmeyin inşallah. Güzel memleketimizde birşeyler söylemek için daha doğrusu söylediklerini dinlettirmek için önce öss yi kazanacaksın sonra da yurtdışı suyu içeceksin. Bizde bir kısım insana (insan diyorum afedersiniz:) birkaç şey söyleyeceğiz. O nedenle seni seviyorum Öss. Sayende sesimiz duyulacak belki! Tekrar selam ederim tüm üstad okurlarına özellikle okuyup ihtilale geçenlerine :)

Ve'ddua...

Selamlar,

Açmış olduğunu başlık, daha önceden açılan bu konu ile birleştirilmiştir. Öss'ye girecek olan kardeşlerimize başarılar diliyoruz. İnşallah haklarında hayırlı olanı kazanırlar. Yapacakları iş, gidecekleri mekân her ne olursa olsun, Allah'ın rızasını düşünen, vatanına, milletine, dinine faydalı insan olma yolunu seçen kullardan olurlar/oluruz inşallah.

İNŞALLAH DEDİĞİNİZ GİBİ OLUR HAYIRLISIYLA manevi yönümüze daha çok ağırlık veririz amin

Allah yardımıcınız olsun

inşaAllah çok güzel yerlere yerleşin..

bitter çikolata kuru üzüm ceviz ii gelir sınavdan önce...:)

Allah yardımıcınız olsun

inşaAllah çok güzel yerlere yerleşin..

bitter çikolata kuru üzüm ceviz ii gelir sınavdan önce... :)

teşekkür ederim Allah razı olsun...biliyorum