Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yunuscoskun

Her Sabah Utansın Şiiri İle Başlayan Okul

Recommended Posts

arkadaşlar tekirdağ özel derya ilköğretim okulunda bu hafta her sabah farklı bir sınıf tarafından üstadın utansın şiirini okudular çok gururlandım üstadın bir öğrencisi olarak bu sahne beni çok duygulandırdı...

Güzel bir haber. Üstad gibi edebiyat, kültür, sanat ve aksiyon sahalarında bir dehayı yetiştiren bu topraklar, üzerinde yaşayan çocuklara Çile kitabındaki şiirleri her sabah birer tane okutsa, gelişmekte olan karakterlerin üzerindeki müspet tesir kendisini hissettirecektir davranışlarda ve düşüncelerde. Utansın şiirinde ne muhteşem bir aksiyon ruhu vardır. İnsanı çabalamaya, gayrete, ayağa kalkmaya yönelten, ruhlara enerji veren ne büyük bir kuvvet. Aynı zamanda da tarih muhasebesi. Bunlarla birlikte daha o yaşta Üstadın adını duyan, onun şiirini kıraat eden müşahhasta minik ama mücerrette büyük olma yolunda olan bu çocuklarımız adına çok sevindim doğrusu. (Nazım'ın şiirini okutan karşı cenah okullar da var mıdır acaba. :crying_anim: Aklıma geliverdi birden. )

İleride Üstadın kitaplarını okuyan ve onu anlayarak hayatını, ruhunu hakikat yolunda bir kalıba döken insanlar olurlar inşallah. Okulun müdürüne tebrik mesajı gönderelim.

Okulda hademeye ihtiyaç varsa lütfen bildiriniz. Beş kuruş para almadan devam ettiğim okulumu bırakıp oraya gitmek istiyorum.

Ben özel okullara karşıyım, neyse....

Neyse de kardeşim bunun konuyla alakası ne, açıklar mısın?

Harun Yaşar kardeşim, siz inşallah Büyük Doğu gençliğinin nadide timsallerinden biri olup bir okulun yöneticilik konumuna gelerek sabahları Üstadın şiirlerini taze dimağların okumasını sağlayan bir müdür olursunuz inşallah diyelim. :crying_anim: Veya yapacağınız iş her ne olursa olsun, her hareketinde ve sözünde hakikatten pırıltılar dökülen, Üstada yönlendirici bir merakı kamçılayan, zihinleri manevi kirlerden temizleyen bir insan olursunuz inşallah. Selametle.

İnşallah ben o bahsettiğiniz zümrenin ayakkabılarını temizleyen hizmetkarı olabilirim.

Amin... Cümlemize...

Ben o gencin boynuma ip takıp hizmetkarı yapmasına razıyım. Yeter ki ben yahut başkası olsun.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Selametinizle...

bir gençlik bir gençlik bir gençlik işte üstadın hayal ettiği gençlik bir şiirinin okunduğu zaman o okula hademe olacak kadar nefsinden geçmiş bir gençlik tüm okul ahalisinin size selamları var nfk ailesi.... ALllahın rahmeti üstünüze olsun

Güzel bir haberi bile berbat edebiliyorsun ehl-i cehl!

O sadece bilebildiğimiz bir tek okul ya diğer özel okullar? En iyi şiir okuma yarışmalarında üstadın şiirlerini okuyup üstadı anlatanlar

evet öyle okullar var ben o okulda 5 yıldır hizmet verme şerefine nail oldum hatta şiir okuma yarışması yada şiirle alakalı bir şey olunca 10 şiir okunuyorsa muhakkak 2-3 tanesi üstadın şiirleri oluyor....

Bana cahıl demiş biri

Açılmamış gözün feri

Bulayım der isen Hakkı

Okul mudur bunu yeri?

Ezelden verdim ben ahit

Dinle sözüm değme yahut

Sana birşey diyeyim duy

Ban'olmuş Torlaklar şahit

Arkadaşlar içiniz rahat olsun o ''collage''ler aslında ''collage süsü verilmiş medrese''lerdir; bunu böyle bilin. evet bazı uslup sorunları olabilir, neden bu kadar alttan almaya meyilliler diye kafanız atabilir :) ama düşmanlık yapmaya gerek yok; İslam dünyası adına bu yüzyılın en stratejik hamlesidir bu konu.

Arkadaşlar içiniz rahat olsun o ''collage''ler aslında ''collage süsü verilmiş medrese''lerdir; bunu böyle bilin. evet bazı uslup sorunları olabilir, neden bu kadar alttan almaya meyilliler diye kafanız atabilir :) ama düşmanlık yapmaya gerek yok; İslam dünyası adına bu yüzyılın en stratejik hamlesidir bu konu.

Efendim ben 1.5 sene o okullarda okudum ortaokulda, hala farklı gruplara baglı o tip okullarda okuyan tanışlarım var.Medrese mi?Ben düz lisede okuyorum, içi pis insanları ilk özel okullarda gördüm, cinsellik zaten erkeklerin dilinden düşmüyor ben cinsellik konuşan kızlarıda ilk oralarda gördüm.Tabii bunlar gizli kapaklı, içlerine girmeyenler bilemez.Bizim düz liselerimize bu forumda devamlı laf edilir, ses çıkarmıyoruz! okuyan bayan talebeler adeta Playboy dergisinden çıkmış gibi tasvir edilir, ama gelin görünki alakası yoktur, Zina yaygın, zina yapmış bayan kardeşlerimizde var ama asla ve asla bu konular öyle sulu sulu konuşulmaz gizli kalır!Daha geçen o okullardan bir arkadaşım yurtca yılbaşı günü ibadetlerden sonra hocaların cogu uyuyunca kaçıp votka partisi düzenlediklerini anlattı....