Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
bir nokta

Biriniz Hesap Verin

Recommended Posts

anlamıyorum ,bu nasıl bir iş ,bazen en güvendiğiniz örnek aldığınız kişi size hayatınızın en büyük hayal kırıklığını yaşatabiliyor.

Neden Bahsediyorum?

Çok yakın bir zamanda internette hilal tv'deki iz bırakanlar programını izledim üstad hakkında bilmediklerimi öğrenmek hevesiyle...Ve birden o adam,hüseyin üzmez'den bahsediyorum.çıkmış konşuyor bu adamın üstadla nasıl bir bağlantısı olabilir diye düşündüm daha sonra izlemeye devam ettim.Ama söylediklerine inanamadım,ne kadar kendime bu adamın anlattıkları deli saçması,yalan desemde düşünceler peşimi bırakmıyor.o cinayet Malatya suikastı yani olacak iş değil bir adamın ölüm emrini Necip Fazıl veremez...böyle kalpsiz bir adam olsaydı o okuduğum şiirleri nasıl yazardı.o adam kim olursa olsun Üstad Allah'ın (c.c.) verdiği canı, kendi almaya tenezzül etmez hem böyle bir iş için 17 yaşındaki çocuğu alet etmez......

hüseyin üzmezin bu anlattıkları doğrumudu.Eğer doğru değilse size diyebilecek bir şeyim yok üstün davanın üstün hizmetkarı sizlere.. lakin doğruysa SİZ tamamiyle insanlara kandırmaya yönelik ucu teröre kadar dayanabilen bu davaya hizmet etmeye niçin devam ediyorsunuz.Ayrıca bu konunun yanında büyük doğu terör örgütü hakkında da bir açıklama yapabilirmisiniz böyle bir açıklamay çok ihtiyacım var lütfen acil, bir açıklama bekliyorum hepinizden açıklama yapamayacaksanız HESAP VERİN

Gönüldaşım biraz bekle. Bu soru beynini hiç kemirmesin!

Saçma salak bir adamın lafına kanma.

Siteye hakim adminler tüm dosyaları şimdi önünüze serecek. Üstad'ın o aptalla hiçbir bağlantısı yoktur. Büyük Doğu gayesini kirletmiştir o ahmak. Ve malatya müdafası kitabında Üstadımız O aptal hakkında ne fikir beslediği belli.

Biraz müsade ver serelim önünüze.

Selamun Aleyküm...

Bu topraklarda İslami davaya Cemiyet çapında Üstad Hazretleri kadar katkı sağlamış yoktur!

En başta Hilal Tv gibi sapık bir kanaldan bunu dinlemenize üzüldüm. Ve o bidat ehli kalkım Üzmezi oturtmuşlar oraya. Ben o programı gördümde izlemedim. Farkındayım.

Bende bir yandan siteyi araştırıyorum sizi feraha kavuşturacak belgeleri bulmak için.

Selametle...

Öncelikle şuna değinelim. Hüseyin Üzmez, hakiki manada Üstadın dava arkadaşı değildir. Neden derseniz de bunun en önemli cevabı olarak karşımıza bu Malatya Hadisesi çıkar. İzlemiş olduğunuz Hilal Tv’deki İz Bırakanlar Programında her ne kadar sunucu Hüseyin Üzmez’i Üstadın dava arkadaşı olarak takdim etse de, Hüseyin Üzmez Üstadın inceliklerle dolu, ürkütmeyen, kaçırmayan, asla Müslüman’ı zora sokmayan çizgisinden hiç nasiplenememiştir. Belli ki siz Malatya Hadisesini tam olarak bilmiyorsunuz. Hüseyin Üzmez, 17 yaşında, içi içine sığmayan, ruhu ve fikriyatı gelişmemiş, icraatleri İslama göre yontulmamış, lakin İslama yapılan hakaretleri de asla kabul etmeyen, Müslüman olduğu için Ahmet Emin Yalman’ın gazetesindeki ağzından salyalar akarak İslama küfredenleri okudukça ateş alan bir gençtir. Ve o yaşlarda Üstadın Büyük Doğu dergisini de okumaktadır. Üstad gazetesinde Ahmet Emin Yalman’ın pisliklerini gözler önüne sermekte, bu dönmenin Müslümanlar için ne kadar zararlı bir neşriyat yaptığını hücum ve polemikleriyle anlatmaktadır. Hüseyin Üzmez, kendi tabiatındaki yabanilik ve yontulmamışlıkla Ahmet Emin Yalman’ın öldürülmesinin gerektiğine karar verir. Hüseyin Üzmez Malatya’da, Üstad ise İstanbul’da yaşamaktadır. Ve Hüseyin Üzmez Ahmet Emin’i vurup da Üstadı hapse tıkmak için ellerine koz geçenler Üstadı gözaltına alıncaya kadar da Üstad Hüseyin Üzmez’in varlığından haberdar değildir.

Yani Üstad hiç kimseye gidin de şunu öldürün dememiştir. Asla da demez. O programda Hüseyin Üzmez, bana öldürme emrini Üstad verdi mi diyor? Böyle bir şey hatırlayamadım ben. Üstadın İslam davasını savunurken ve anlatırken asla ve asla kanuna ve dine aykırı iş yapmadığını bazı başlıklarda anlatmıştım. O başlıkları okursanız kafanızdaki soru işaretlerine cevap bulabileceksiniz. Ki Üstadın Malatya Müdafaasını okumak bile başlı başına bu meseleyi anlamaya yetmektedir. Üstad bu olayın azmettiricisi değildir. Lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız ve yazıları okuyunuz. Ayrıca kanunlara ve İslama karşı gelerek Üstadın davasına aykırı şekilde yol tutanların da Üstad ile alakası yoktur.

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?s=...ost&p=36925

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?s=...ost&p=35141

• Like 1

Bir de Büyük Doğu terör örgütü denmiş ki oraya da ben değeyim, değineyim, dünya kimseye kalmaz. Bu bir hesap verme filan değildir, bu tabiri sevmedim pek. Neyse, iyi niyetinize inanıyorum.

Büyük Doğu bir derginin, gazetenin, marşın, cemiyetin, yayınevinin, mefkurenin ismidir, terör örgütü filan değildir. İbda-C'den bahsediyorsanız da (İslami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi), bu da Üstad'ın arkasına sığınan bir güruh olmakla beraber H.Üzmez'in başka bir türden benzeridirler. Kofluk, anlamamazlık, idraksizlik filan diye alır başımı giderim de sitede bu örgüt hakkında konuşmak yasaklandığı için bununla yetineyim, hızımı alamazsam bu sefer kesin atılırım :sticky: Aslında ibdaya bir terör örgütü bile demek ne denli doğru bilemiyorum, marjinal bir fikir grubu ve ufak bir çete arasında sıkışıp kalmış dar çevreli bir oluşum diyelim. İyi niyetli olduklarına inanıyorum aslında ama niyet herşey değil, biraz da dirayet, akıl ve anlayış lazım. Bunlar olmazsa 'yolunda yürüyorum' dediğin davaya karşı, davanın karşıtlarının maşası olursun. Üstad'ın kendi kitaplarını okuyun, konuşmalarını dinleyin. Üstad'ın mevcut nizamdan hoşlanmadığı bir hakikattir, yanlış yapıldığını söylediği ve savunmadığı yığınla yön vardır, utanmasam ve kronolojiyi hesaba katmasam 'bana çekmiş' diyeceğim ama o kadar da sapıtmaya gerek yok şu an. Ehem, neyse. Cıvıyoruz işte biraz ya, kızmayın. Heh, şey diyoduk. Üstad'ın sistemin çoğu temelinden ve dinamiğinden hoşlanmadığı bir hakikattir, yalnız o kendiliğinden zuhur metoduna inanıyordu. Şartlar olgunlaştıkça, halk uyandıkça zaten herhangi bir devrime ve illegal hareket girişmeye gerek kalmaksızın, kadrolaşma esaslı bir ıslahla Anadolu halkının ruhu köklerini bulur, bunu der üstad. Nihayetinde hiç kimse bu sistemi herşeyiyle sevmek zorunda değil, 'ya sev ya terk et' diyenler çok biliyor ve onlar gerçekten dünyanın en zeki insanları. Ne o, inanmış gibi durmuyorsunuz? Aaaaa.

Velhasıl Üstad kaba kuvvetle sistem değiştirmeye inanmaz. Gönülleri kazanır, akılları doldurursun, gerisi kendiliğinden yürür gelir. Öyle 'höyt!' demeyle olacak şeyler değil bunlar. Üstad'ı anlamak istiyorsanız onu başkalarından değil, kesinlikle ve kesinlikle kendi eserlerinden takip edin. Bu esnada onun fikirleriyle en yakın duruşa sahip olan kaliteli insanlardan istifade edebilirsiniz, yalnız asıl yöneleceğiniz yer Üstad'ın kitapları olsun. Onu başkasının penceresiyle tanıyıp o pencerenin gösterdiği gibi okumaktansa; kendi eserleriyle tanıyıp başkalarının çerçevesinden, ulaşamadığınız yerlerini de incelemek daha evladır..

Bu arada 'Üstad beni kışkırttı' dediğini sanmıyorum, o kadar da değil artık, 'oha' deriz kendisine. Zaten Çile'nin Böylesi adlı kitabında da işin böyle olmadığını söylüyordu. Bu yaştan sonra kalkıp da 'Beni kışkırttı' diyeceğini sanmıyorum. Yanlış anlaşılma olmuştur muhtemelen. Bizim terelelli savcılarımızın üfürüğüydü bu suçlama.

Bizim eksikliğini gördüğümüz ve hasretini çektiğimiz hareketse, herhangi bir rejimi kanun dışı yollarla devirmeyi hedef tutan bir iş ve aksiyon çalışması değil,ona, her an, her şeye muktedir bir “Efkar-ı umumiye” yaşadığını hissettiren,asla nöbet yerini bırakmayan ve ancak kanun tepelendiği zaman kanun yollarını düşünmeyecek olan içtimai dayanışma ruhudur.

Demokrasya, getirdiği prensiplerle ,icap ederse kendi kendisini tepeletmek yolunu da açık bırakan ve bu yolu hiçbir pahaya ve hiçbir fert ve zümreye kapattırmayan telakki ve teşkilatın ismidir ve sadece içtimai dayanışma ruhudur.

Demokrasyanın tam hakkını isteyerek, kanun yoluyla, fakat sonuna kadar tam hareket ruhunu elde etmedikçe, “ukde-i hayat” ımızda bütün canımız emilecektir!Biz, kanuna aykırı şekilde “İslamı getirin!” demiyoruz; “Demokrasyayı getirin, ötesi kolay!” diyoruz.

-Necip Fazıl KISAKÜREK (ideolocya örgüsü)

bu alıntı kafanızdaki "acaba"lara ve "niçin"lere cevap oluşturabilecek mahiyette olduğunu düşünüyorum.

Bizim eksikliğini gördüğümüz ve hasretini çektiğimiz hareketse, herhangi bir rejimi kanun dışı yollarla devirmeyi hedef tutan bir iş ve aksiyon çalışması değil,ona, her an, her şeye muktedir bir “Efkar-ı umumiye” yaşadığını hissettiren,asla nöbet yerini bırakmayan ve ancak kanun tepelendiği zaman kanun yollarını düşünmeyecek olan içtimai dayanışma ruhudur.

Demokrasya, getirdiği prensiplerle ,icap ederse kendi kendisini tepeletmek yolunu da açık bırakan ve bu yolu hiçbir pahaya ve hiçbir fert ve zümreye kapattırmayan telakki ve teşkilatın ismidir ve sadece içtimai dayanışma ruhudur.

Demokrasyanın tam hakkını isteyerek, kanun yoluyla, fakat sonuna kadar tam hareket ruhunu elde etmedikçe, “ukde-i hayat” ımızda bütün canımız emilecektir!Biz, kanuna aykırı şekilde “İslamı getirin!” demiyoruz; “Demokrasyayı getirin, ötesi kolay!” diyoruz.

-Necip Fazıl KISAKÜREK (ideolocya örgüsü)

bu alıntı kafanızdaki "acaba"lara ve "niçin"lere cevap oluşturabilecek mahiyette olduğunu düşünüyorum.

oktay kardeşim meseleyi çözmüş.... Yani burada ergenekon vari şeyler aramayınız, efendim... Malatya hadisesinden evvel, Hüseyin Üzmez'den habersiz bile üstad...

''Dünya edebiyatında kıskançlığın şahaseri (Otelle)dur. (Şekspir)in meşhur (Otello)su. İmdi; hastalık derecesinde kıskanç bir koca, sırf bu hissi yüzünden karısını öldürse de cebinden (otello) çıksa şu, kürsünün üzerine eğilmiş beni hayretle dinleyen kaytan bıyıklı savcı, (Şekspir)in iskeletine pranga vurulması için Londra savcılığına müzekker mi yazacaktır?''

Üstad Necip Fazıl'ın Malatya Müdafaasından... Bu da benden... Ayrıca hesapverin gibi ifadeler, ne olursa olsun, önyargının sonucudur. Lütfen biraz sabır...

Şu danıştay saldırısını yapanların arabasından Vakit gazetesi çıkmadı mı? E o zaman Vakit mi suçlu bu işten... Tabi ki hayır! Dua ile...

Allah(c.c.) hepinizden razı olsun.beni kafama takılan çok mühim bir konuda aydınlattınız.Ayrıca ''hesap verin'' sözcüğünü kullanmam yanlıştı bunu şimdi anladım, ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

Allahu teala sizden de razı olsun kardeşim. Kafanıza takılan, beyninizi kurcalayan meseleleri sormaktan lütfen çekinmeyiniz. Selam ve saygıyla.

Allah(c.c.) hepinizden razı olsun.beni kafama takılan çok mühim bir konuda aydınlattınız.Ayrıca ''hesap verin'' sözcüğünü kullanmam yanlıştı bunu şimdi anladım, ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

Allah senden de razı olsun, efendim...

Gönül isterdi alimler İslamiyyete küfreden, dine müslümanlara küfreden ve en önemlisi Aleimn Sırrı Muhammed Aleyhi ve Alihi ve Sahbihi ve Ehli Beytihisselama küfreden kişileri öldürmemizin caiz olduğu hakkında fetva verselerdi.Ama bu YOL'a uymuyor, uyamıyor.Hele Üstad gibi Tasavvuf terbiyesi ile yetişmiş bir zatın böyle bir fetva vermesi imkansız.Belliki her yerden nasiblenmeye çalışıyorsunz, nasib ancak Hakktan olur, hak olan yerden olur, ne Hürriyet gibi pislik bir yerden, nede hilal TV gibi bir sapık yuvasından olur.....

Gönül isterdi alimler İslamiyyete küfreden, dine müslümanlara küfreden ve en önemlisi Aleimn Sırrı Muhammed Aleyhi ve Alihi ve Sahbihi ve Ehli Beytihisselama küfreden kişileri öldürmemizin caiz olduğu hakkında fetva verselerdi.Ama bu YOL'a uymuyor, uyamıyor.Hele Üstad gibi Tasavvuf terbiyesi ile yetişmiş bir zatın böyle bir fetva vermesi imkansız.Belliki her yerden nasiblenmeye çalışıyorsunz, nasib ancak Hakktan olur, hak olan yerden olur, ne Hürriyet gibi pislik bir yerden, nede hilal TV gibi bir sapık yuvasından olur.....

Evet, bazı noktalarda hataları var Hilal TV'nin ama, biraz ihtiyatlı olmak gerekmiyor mu? En azından Filistin davasında ortak noktalarımız var. Samimi düşüncelerini anlıyorum. Şunu da söylemeden edemeyeceğim; Şu sabık fikirde olan hariciyeler, vehabiler filan var ya, ha işte onlar sözde İslam adına bu işi çok iyi yapıyorlar. Yani adam öldürmeyi... Aman dikkat... Öldürme işi bütün her şeyi tükettikden sonra olur...

ALLAH RAZI OLSUN İŞTE BURADA ORTAYA ÇIKIYOR YAPTIĞINIZ HİZMET ,BİLGİ VERENLERE VE SİTE YÖNETİMİNDEN ALLAH RAZI OLSUN ....ESSELAM

kesinlikle çok doğru bi hesap sorma Allah razı olsun

Nasssı yani?

İfadenin hoş olmayışını yazan bile kabul etmişken bu tepkiye şaşırdım şimdi ben. Size göre, insanlara hesap vermeyi gerektirecek bi şeyler mi yapılıyor burada? Soruları cevaplamaya açık oluşumuz, hesap vermek mecburiyetinde olduğumuzu mu gösterir? Nasıl yani 'çok doğru bi hesap sorma', meraklandım ben şimdi, zihninizi biraz açar mısınız şu ortalığa? Hem de kesinlikle'si de var, Allah Allah, du bakalım ne çıkacak. :)

Bu arada bir nokta'ya anlayışlı tavrı ve halis niyeti için ben teşekkür ediyorum.

Nasssı yani?

İfadenin hoş olmayışını yazan bile kabul etmişken bu tepkiye şaşırdım şimdi ben. Size göre, insanlara hesap vermeyi gerektirecek bi şeyler mi yapılıyor burada? Soruları cevaplamaya açık oluşumuz, hesap vermek mecburiyetinde olduğumuzu mu gösterir? Nasıl yani 'çok doğru bi hesap sorma', meraklandım ben şimdi, zihninizi biraz açar mısınız şu ortalığa? Hem de kesinlikle'si de var, Allah Allah, du bakalım ne çıkacak. :)

Bu arada bir nokta'ya anlayışlı tavrı ve halis niyeti için ben teşekkür ediyorum.

efendim, öncelikle hemen tartışma ortamı açmaya gerek yok bi yanlış anlaşılma olmuş ben hesap sormak derken o iddiayı ortaya atan kişiye hesap sormak lazım demek istedim çünkü konuyu açan arkadaşımızda üstad böle bişey yapmaz bunu açıklayınız dercesine yorumlamış.Bir tezatlık olmuş.Onun için rahat olun meraklanmanıza gerek yok....selametle

Beyne böylesine kıymıklar sokan Meseleyi, Üsdada Yaraşır Vaziyette Onun muazzam çehresiyle Cevaplayan

Gönüldaşlarımdan Rabbim binlerce kez razı olsun inşalllahhh.... A.E.O.

anlamıyorum ,bu nasıl bir iş ,bazen en güvendiğiniz örnek aldığınız kişi size hayatınızın en büyük hayal kırıklığını yaşatabiliyor.

Neden Bahsediyorum?

Çok yakın bir zamanda internette hilal tv'deki iz bırakanlar programını izledim üstad hakkında bilmediklerimi öğrenmek hevesiyle...Ve birden o adam,hüseyin üzmez'den bahsediyorum.çıkmış konşuyor bu adamın üstadla nasıl bir bağlantısı olabilir diye düşündüm daha sonra izlemeye devam ettim.Ama söylediklerine inanamadım,ne kadar kendime bu adamın anlattıkları deli saçması,yalan desemde düşünceler peşimi bırakmıyor.o cinayet Malatya suikastı yani olacak iş değil bir adamın ölüm emrini Necip Fazıl veremez...böyle kalpsiz bir adam olsaydı o okuduğum şiirleri nasıl yazardı.o adam kim olursa olsun Üstad Allah'ın (c.c.) verdiği canı, kendi almaya tenezzül etmez hem böyle bir iş için 17 yaşındaki çocuğu alet etmez......

hüseyin üzmezin bu anlattıkları doğrumudu.Eğer doğru değilse size diyebilecek bir şeyim yok üstün davanın üstün hizmetkarı sizlere.. lakin doğruysa SİZ tamamiyle insanlara kandırmaya yönelik ucu teröre kadar dayanabilen bu davaya hizmet etmeye niçin devam ediyorsunuz.Ayrıca bu konunun yanında büyük doğu terör örgütü hakkında da bir açıklama yapabilirmisiniz böyle bir açıklamay çok ihtiyacım var lütfen acil, bir açıklama bekliyorum hepinizden açıklama yapamayacaksanız HESAP VERİN

Arkadaşım bu nasıl bir üsluptur.Üstadı(Rahmetullahi Aleyh) tanımadan temelli temelsiz bilgilerle buraya çıkıpta kimseye hesap verin diye ahkam kesemessin.Üstadın(Rahmetullahi Aleyh) Allahtan gayrı kimseye verecek hesabı kalmamıştır.(Hüseyin Üzmez meczuptur o kadar.)Vesselam...

Arkadaşım bu nasıl bir üsluptur.Üstadı(Rahmetullahi Aleyh) tanımadan temelli temelsiz bilgilerle buraya çıkıpta kimseye hesap verin diye ahkam kesemessin.Üstadın(Rahmetullahi Aleyh) Allahtan gayrı kimseye verecek hesabı kalmamıştır.(Hüseyin Üzmez meczuptur o kadar.)Vesselam...

meczup derken ???

Meczup aslında aklını mağlup eden Allah yolunun yolcuları için de kullanılan bir tabir fakat burada bildiğin zırdeli manasında kullanılmış. Yoksa Hazret-i Behlül'ün de bu lakapla anıldığını biliyoruz. Yer yer aklın hakkını veren insanlara da bu tabirle hitap ediliyor.

Yeniceri, abicim tamam, arkadaş hatasını kabul etmiş, o yüzden sert tepki göstermeye gerek yok bence. Olur böyle hatalar arada sırada. Hatasını kabul etmesi arkadaşın iyi niyetini gösteriyor, kızmayalım, sakin olalım. Kızılacak çok kişi var.

Neden Bahsediyorum?

üzmez ölüm emrini necip fazılın verdiğini mi iddia ediyor.aksine necip fazıla yapılmış bir suikast.oüzmez batarken başkalarınıda o çukura çekmek istiyor o kadar.üstad malatya hadisesini ayrıntılarıyla müdaafalarım isimli kitabında açıklıyor okursanız ne büyük bir iftira olduğunu anlayacaksınız.ikinci soruna gelince oda büyük doğuyu lekelemek amaçlı bir örgüt.müdafaalarım isimli eseri okuyunca bundanda tam anlamıyla emin olacaksınız.

Üstad'ın Cinnet Müstatili eserinden de faydalanabilirsiniz bu konuda. Hüseyin Üzmez bir tek Üstadı değil,beraberinde Osman Yüksel Serdengeçtiyi'de hapishane bataklığına sürüklemiştir.

Suçlarıysa azmettirmek bile olamaz, Hüseyin Üzmezin evinde Üstada ve Osman Yüksel'e ait dergi nüshalarına rastlanıyor ve "bunlar seni azmettirdi" denilip,mahkeme huzuruna çıkarılıyorlar. İşte bu kadar gülünç bir durum. Amaç sadece bahane bulmaktı,düşünceleri "nasıl sustururuz" idi. Şükürler olsun ki hapis ile susturamadılar dava gönüllülerini...

hüseyin üzmez kendi kendini bitirmiştir kendi kalemini elleriyle kırmıştır. Allah sonunu hayr etsin. serdengeçti abinin ricası ile üstadlada topu topu 1 yıl aynı cezaevinde kalmasına rağmen anlata anlata bitiremez aralarındaki diyaloğu ve paylaşılmışlığı.... lakayıt ve tutarsız uslübü işin başka boyutudur