Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
tugra

Binbir Başlı Kartal'ı Nasıl Taşır Kanarya?

Recommended Posts

Şiirdeki manayı hiçe sayarak zıt bir mana çıkarması bakımından saçma...

Gerçi, evvelden de girmiş (malum konuya) ve pek çoğunda sportif üstünlüğümüzü sağlamıştık/göstermiştik Fenerbağ- bahçe- emlak işleri takımının sempatizanlarına.

Öyle değil mi Hasip kardeşim, sende şahitsin smile.gif

İşte başta Ü.Y kardeşim olmak üzere, diğer arkadaşları kastediyorum.

Olmuyor ve uzun sürede olmayacak gibi bu hasretin sona erişi. Galiba, bu kupaya ayrı bir transfer ve oyun anlayışı şart oldu. Ya da psikolojik, mental ve fizik durumunda başka başka şeyler.

Evet, mizah gibi mizah olmuş başlık ve resim. Aşırıya kaçma yok, tahrik yok, hakaret yok.

Ben de üç beş söz edip, bitireyim:

Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya?

Paran var, pulun var, stadın ve tesislerin var;

Fakat hala çim üstü sürünmektesin,

Ayağa kalkta, havalan kanarya.

Muhabbetle ve eyvallah.

Üstad söylemiş, biz de resmettik. E elbette bu cümlede yatan mefhumun futbol takımını methetme olmadığını ve buna binaen Üstad'ın da bu tür işlerle mürekkep tüketmesinin olanaksız olduğunu şükür ki idrak edebiliyoruz. Sözüm namüdriklere.

Bence de iyi oldu, hoş oldu, güzel oldu vesselam.

Kartallar ile balıklar arasında derin bir bağ olduğu bilimsel olarak kanıtlandı :)

Ligdeki maçların sonuçları çok çabuk unutuluyor.

Bence çok hoş. Fenerlilere geçmiş olsun. Böyle giderse bir çeyrek asır daha beklerler... :)

Selamlar,

Yukarıdaki mesajın sahibi kullanıcı, yöneticilik prensiplerimizle bağdaşmayacak şekilde, bir grup üyemize karşı rencide edici bir tavır içerisinde bulunduğundan 1 uyarı puanı ile cezalandırılmıştır. Hadi bakalım, en büyük fener. :)

Saygı ve selamlarımla

Yazılarınızı, fikirlerinizi, şiirlerinizi ilgiyle okuyorum ve mütevazi cevaplarınız beni mestediyor.

Yazdıklarınızı karalama diye adlandırıyorsunuz. Sizin karalama dedikleriniz boş sayfalara mana katıyor. Biz ise toplum olarak içi mana dolu karalanmış sayfalara boş gözlerle bakıyoruz... Ne acı...

Allah siz ve sizin gibi insanlardan razı olsun.

Saygılar... (Onur1)

Maske ve düşmekten kasıt nedir, bilmiyorum ama? Bu sitedeki bazılarının hem varlık, hemde fikir olarak duruş sorunu var sanırım. Bana, yukardaki övgüleri kullanmış bir arkadaşımızın, başka birisine yazdığım cevaptan sonra maske ve düşmekle alakalı atak/teşebbüste bulunması da manidardır.

Şimdi size soruyorum:

Siz kimsiniz, nesiniz, neyi amaçlıyorsunuz, burada davadan ve ahlaktan dem vurup, neden bu iki unsurun dışına çıkmakta ısrar ediyorsunuz? Kendinizi burada farklı mı konumlandırmak istiyorsunuz? Yani ''sanal kahraman'' olmak falan mı istiyorsunuz?

Kafanızı kaldırın biraz, Allah aşkına bre kardeşim? Polemikçilik, felsefecilik, büyük doğuculuk, ahlakçılık, dava adamcılık oynama/görünme gibi bir derdiniz mi var sizin?

Yani, burası n-f-k.com olabilir. Fakat ne siz Üstad'sınız, ne de beyanlarınız? Hamaset nutukları atarak, bir amigo edasında ve ağır dava adamıyız türünden yorumlar yapmaktan vazgeçin.

Bırakın yaftalamayı, hiç tanımadığınız kişiler hakkında çirkin ifadeler kullanmayı.

Ne başınız göğe erer, ne de onur madalyası takarlar size? İkide bir çıkıp dost beni bahçede türünden çıkışlarla gereksiz ve alakasız sözler sarfetmeyin?

Dava, ahlak, nizam adına bildiğiniz ve sahip olduğunuz ne varsa; onun adamlığını ve gerektirdiğini yapın.

İki mesajdır kendi formatımın dışına çıktım, hazetmediğim bir üslupta yazdım, hatta birazda öteye gittim. Hiç yapmadığım (istisnalar hariç) şeylerdi bunlar. Çünkü müslüman bildiğim, insan bildiğim, adam bildiğim kişiler hakkında su-i zan yapmadım, itham etmedim bu vakte kadar.

Lakin, Allah'tan korkmak lazım. Elde etmeye çalıştığımız dava ve ahlak anlayışını böyle bir konuya dahil ederseniz, sert ve belkide yakışıksız tartışmalar yaşıyoruz nihayetinde.

Selamlar,

Arkadaşlar, birbirimize karşı terbiyesizlik yapmaktan zevk mi alıyoruz? Bir fikriniz varsa polemiğe girebilirsiniz, polemik de bir üsluptur fakat yalnızca saldırmak amacıyla, yalnızca sataşmak gayesiyle, en hassas bölgelere alakalı-alakasız vurarak perdeyi açmak kime ne kâr getirir?

Tamam, burada bir ciddiyet problemi olduğundan söz edilebilir. Ben de ilk etapta böyle düşünmüştüm. Üstad'ın bir mısraının günlük bir espriye malzeme edilmesi bana da pek cazip gelmemişti. Fakat insanların mizaha ihtiyacı da var ve neticede bu çok da zararlı bir hareket değil. İnsanların kaynaşmasını sağlayan bir araç olduğu sürece mizahtan sıkıntı duymamak gerekir. Konuyu kaldırmaktan bu düşünceyle vazgeçtim.

Bu konunun açılması davaya ve dava ahlakına karşı yapılmış bir ihanet olarak asla değerlendirilemez. Bir göndermenin ve bu gönderme etrafındaki mizahi bir muhabbetin insanların dava ahlaksızlıklarını gösterdiğini söylemek, muhattaplarınıza karşı yaptığınız korkunç bir terbiyesizliktir. Bu başlıktaki eleştirileriniz, karşınızdakini ciddiyete davet ederek uyarmaktan ileriye geçmemeli. En azından bu şekilde başlamalı... Neticede bu söz ne bir hadis, ne de bir ayet. Üstad'la ilgili bir sitede, Üstad etrafında halkalanmış şahıslara gönderme yapmak amacını taşıyan bir espri bu. Yazdığı yüzlerce mesajla kendini belli etmiş insanları farklı yönlerden eleştirebilirsiniz, kendileriyle polemiğe de girebilirsiniz fakat böyle alakasız bir meseleden hareketle insanların dava ahlaklarını yok saydığınızı söylemek haddinizi aştığınızı gösterir. Ciddiyetsizliğin konuyu kaldırmayı gerektirecek bir noktaya ulaştığına bizi ikna eden bir mesaj gelseydi, konuyu zaten silerdik.

Fikircilesi nickli kullanıcı bir haftalığına tatile çıkarılmıştır. Zira bu kullanıcımızın yazdığı mesajların büyük bir kısmında anlamakla, kendi fikirlerini savunmakla ilgilenmek yerine direkt olarak insanların kişilikleri üzerinde tahrik edici bir biçimde konuşarak gerginlik çıkardığını görüyoruz. Aynı şekilde, zaman zaman zihninde kurduğu senaryolar üzerinden insanları tahrik etmeye çalıştığına da şahit oluyoruz. Bunun pek çok örneği var. Farklı seslere saygı duymak borcunda oluşumuz, forumumuzun böyle şahsi ve alakasız çıkarımlar sebebiyle huzursuzluk veren bir mekan haline gelmesini görmezden gelmemizi gerektirmiyor. Fikir üretmekle veya fikir ekseninde başlayan bir tartışma yapmakla, alakasız verilerden yola çıkarak kullanıcıların kişiliğine ve davasına sataşmayı birbirinden ayırmamız gerektiği düşüncesindeyim.

Lütfen herşeyden önce anlamaya ve şahısları tahrik etmekten çok, onların fikirlerini geliştirmeye gayret gösterelim.

Saygı ve selamlarımla

Yazılarınızı, fikirlerinizi, şiirlerinizi ilgiyle okuyorum ve mütevazi cevaplarınız beni mestediyor.

Yazdıklarınızı karalama diye adlandırıyorsunuz. Sizin karalama dedikleriniz boş sayfalara mana katıyor. Biz ise toplum olarak içi mana dolu karalanmış sayfalara boş gözlerle bakıyoruz... Ne acı...

Allah siz ve sizin gibi insanlardan razı olsun.

Saygılar... (Onur1)

Maske ve düşmekten kasıt nedir, bilmiyorum ama? Bu sitedeki bazılarının hem varlık, hemde fikir olarak duruş sorunu var sanırım. Bana, yukardaki övgüleri kullanmış bir arkadaşımızın, başka birisine yazdığım cevaptan sonra maske ve düşmekle alakalı atak/teşebbüste bulunması da manidardır.

Şimdi size soruyorum:

Siz kimsiniz, nesiniz, neyi amaçlıyorsunuz, burada davadan ve ahlaktan dem vurup, neden bu iki unsurun dışına çıkmakta ısrar ediyorsunuz? Kendinizi burada farklı mı konumlandırmak istiyorsunuz? Yani ''sanal kahraman'' olmak falan mı istiyorsunuz?

Kafanızı kaldırın biraz, Allah aşkına bre kardeşim? Polemikçilik, felsefecilik, büyük doğuculuk, ahlakçılık, dava adamcılık oynama/görünme gibi bir derdiniz mi var sizin?

Yani, burası n-f-k.com olabilir. Fakat ne siz Üstad'sınız, ne de beyanlarınız? Hamaset nutukları atarak, bir amigo edasında ve ağır dava adamıyız türünden yorumlar yapmaktan vazgeçin.

Bırakın yaftalamayı, hiç tanımadığınız kişiler hakkında çirkin ifadeler kullanmayı.

Ne başınız göğe erer, ne de onur madalyası takarlar size? İkide bir çıkıp dost beni bahçede türünden çıkışlarla gereksiz ve alakasız sözler sarfetmeyin?

Dava, ahlak, nizam adına bildiğiniz ve sahip olduğunuz ne varsa; onun adamlığını ve gerektirdiğini yapın.

İki mesajdır kendi formatımın dışına çıktım, hazetmediğim bir üslupta yazdım, hatta birazda öteye gittim. Hiç yapmadığım (istisnalar hariç) şeylerdi bunlar. Çünkü müslüman bildiğim, insan bildiğim, adam bildiğim kişiler hakkında su-i zan yapmadım, itham etmedim bu vakte kadar.

Lakin, Allah'tan korkmak lazım. Elde etmeye çalıştığımız dava ve ahlak anlayışını böyle bir konuya dahil ederseniz, sert ve belkide yakışıksız tartışmalar yaşıyoruz nihayetinde.

-Son-

...

Sevgili büyükdoğu, (vahşibatı demek daha uygun şuan için)

Birkaç kelimeden ibaret bir cümle yazdım sadece. Ama ne isim kullandım, ne de bir kişyi ahlaksızlıkla, sahtecilikle,adam olmamakla, yaftalamakla, Üstadcılık oynamakla, sahte dava adamı edalarına girmekle (bakın bana nekadar çok hakaret etmişsiniz) suçladım.

Size sizin cümlenizle cevap vermek zorundayım: ''Bırakın yaftalamayı, hiç tanımadığınız kişiler hakkında çirkin ifadeler kullanmayı.

Evet sizin için övgü dolu sözler sarfettim. Bu sizi el üstünde tutacağım anlamına gelir, ama bir yere kadar...

Size soruyorum diye başladığınız konuşmanızda bana yönelttiğiniz soruları bir de kendinize yöneltmenizi tavsiye ediyorum... İki mesajdır öyle ağır ve suçlayıcı sözler sarfettinizki formatınızın ne olduğunu gösterdiniz. Teşekkür ederim...

Ben balık tutmaya çıkmış bir amatör balıkçı olarak oltamın ucuna çapari(sahte yem) taktım ve denize fırlattım. Ama denizin içinde hangi balıkların olduğunu bilmiyorum. O bakımdan lüfer gel, istavrit gel, palamut gel takıl oltama diyemedim...

Sevgili NFK-Fan kardeşim,

Söylediklerine katılıyorum tabiki. Fikirçilesi arkadaşın 1 hafta tatile çıkarıldığını söylemişssin, güzel. Tabiki ahlak sınırlarını aşan insanlara ceza, uyarı verilmesi taraftarıyım. Ama bu ceza sınırı aşan herkese verilmeli diye düşünüyorum.

Saygılar....

Bu konunun açılması davaya ve dava ahlakına karşı yapılmış bir ihanet olarak asla değerlendirilemez. Bir göndermenin ve bu gönderme etrafındaki mizahi bir muhabbetin insanların dava ahlaksızlıklarını gösterdiğini söylemek, muhattaplarınıza karşı yaptığınız korkunç bir terbiyesizliktir. Bu başlıktaki eleştirileriniz, karşınızdakini ciddiyete davet ederek uyarmaktan ileriye geçmemeli. En azından bu şekilde başlamalı... Neticede bu söz ne bir hadis, ne de bir ayet. Üstad'la ilgili bir sitede, Üstad etrafında halkalanmış şahıslara gönderme yapmak amacını taşıyan bir espri bu. Yazdığı yüzlerce mesajla kendini belli etmiş insanları farklı yönlerden eleştirebilirsiniz, kendileriyle polemiğe de girebilirsiniz fakat böyle alakasız bir meseleden hareketle insanların dava ahlaklarını yok saydığınızı söylemek haddinizi aştığınızı gösterir. Ciddiyetsizliğin konuyu kaldırmayı gerektirecek bir noktaya ulaştığına bizi ikna eden bir mesaj gelseydi, konuyu zaten silerdik.

Benim öfkemin ve kullandığım üslubunda (buda benim eksiğim oldu) sebebinin bunlar olduğunu zaten izah ettim. Burası lunapark değil, ya da ilkokul sıraları. Sen kalk, bir mizahi durumu ahlak ve dava anlayışıyla bağdaştır.

Bunun mantığı, iyi niyeti, eleştiri amacı olmaz/olamazda. Bu kadar basit ve ucuz mudur dava ve ahlak anlayışımız? Üstelik şu ana kadar, hep sınırlarımı bilmeme rağmen, böyle bir yakıştırmaya maruz kaldım. Yazdıklarım, dile getirdiklerim, çizgilerim/iz, hassasiyetlerim/iz zaten ortada.

Senin de belirttiğin gibi, yakışıksız/ahlaksız/davasız bir mesaj yazsaydım zaten silinirdi ve silinmeside gerekirdi.

Neyse, ben kullanmak zorunda kaldığım üslubumdan ve birazda aşırı tepkimden dolayı özür dilerim. Şahsım adına helallik diler, bu lüzumsuz tartışmanın benim açımdan bittiğini belirteyim.

İlaveten: Madem rahatsız oldun ve hoşuna gitmedi; o zaman nerede durduğunu, duracağını ve kime, neden ve neyi yazacağını iyi bil Onur1. Sende bilirsin ki: söz uçar, yazı kalır.

1. Burada yazılanları baştan aşağıya tekrar okuyun. Yazdıklarımda gördüğünüz gibi kimseye ahlak sınırlarını aşacak sözler sarfetmedim ve senin üzerine alınman gereken bir söz de sarfetmedim. Havaya bir ok fırlattım, bu ok benim için fırlatılmış olmalı düşüncesiyle okun üzerine atladın.

2. Nerede durduğumu ve duracağımı, ne yazacağımı ve kime yazacağımı iyi bildiğim için söylediklerimin arkasındayım.

3. Benim rahatsızlığım senin bana hakaretlerinden sonra başladı. O ana kadar, sence benim rahatsız olmuş gibi bir halim var mı?

4. Senin sarfettiğin sözler senin kafa kağıdındır, Benim söylediklerim de benim kafa kağıdımdır...

5. Hakkında yazdığım güzel sözlere karşılık, teşekkürü bir borç bilmişsin ve çok da güzel teşekkür ettin. Sağol...

Bazı insanlar varki, güzel sözlerle, dini duyguları ve ahlaki değerleri sömürme yoluyla kendilerini kamufle etme çabasındalar. Ama onlara çok hafifte olsa dokunulunca gerçek kimlikleri ortaya çıkıveriyor. Demekki ufak dokunuşlar insanları tanımamızda faydalı olabiliyor...

Selamlar,

Yukarıdaki mesajın sahibi kullanıcı, yöneticilik prensiplerimizle bağdaşmayacak şekilde, bir grup üyemize karşı rencide edici bir tavır içerisinde bulunduğundan 1 uyarı puanı ile cezalandırılmıştır. Hadi bakalım, en büyük fener. :)

Saygı ve selamlarımla

Parmağımız acımadı adminim. Lakin sizin yüreğiniz hayli acımışa benziyor. Kolay değil efenim 88 doğumlusunuz. Kupayı göremeyen ekipten... :)

Not: Genç Moderatörler Rahatsız!

Not: Genç Moderatörler Rahatsız!

Ne o, darbe teşebbüsü mü var? Bu sitede NFK-Fan'ı devirmek ham hayaldir ilcege hocam. Boşuna heveslenmeyin. Kendisinin öyle güçlü, öyle kudretli, öyle dehşetli, öyle muazzam bir istihbarat ağı vardır ki, yapmayı planladığınız darbeyi taa günler, haftalar ve hatta aylar öncesinden haber alır. Gereğini yapar. Kendisinin deyişiyle, 'önce rütbe sonra kelle düşer!' Bu riski almaya hazır mısınız? Apoletlerinizin sökülmesini istemezsiniz herhalde. Demedi demeyin.

Ne o, darbe teşebbüsü mü var? Bu sitede NFK-Fan'ı devirmek ham hayaldir ilcege hocam. Boşuna heveslenmeyin. Kendisinin öyle güçlü, öyle kudretli, öyle dehşetli, öyle muazzam bir istihbarat ağı vardır ki, yapmayı planladığınız darbeyi taa günler, haftalar ve hatta aylar öncesinden haber alır. Gereğini yapar. Kendisinin deyişiyle, 'önce rütbe sonra kelle düşer!' Bu riski almaya hazır mısınız? Apoletlerinizin sökülmesini istemezsiniz herhalde. Demedi demeyin.

Darbe mi? Yok canım, nereden çıkarıyorsun? Adminim sen inanma, seni devirmek ne haddimize! En büyük admin bizim admin sanal alemde. Bu arada mitajanı kardeşim, dezenformasyon derler senin bu yaptığına :) Benim söylediklerim kuru lakırdı. Adminimle aramı açma. Zaten altı üstü binbaşıyım, apoletlerimde gözün mü var yoksa?

Buradan buyukdogu nickli kardeşime seslenmek istiyorum.Eleştiriyi kaldıramıyosunuz.Sözün altından neler neler çıkarıyorsyunuz...Ve satırlarca cevap veriyorsunuz ancak hep aynı şeyleri zikrediyorsunz.Sohbetin tadını kaçırıyor ve gönüldaşları forumdan soğutuyorsunuz..Vesselam...

Darbe mi? Yok canım, nereden çıkarıyorsun? Adminim sen inanma, seni devirmek ne haddimize! En büyük admin bizim admin sanal alemde. Bu arada mitajanı kardeşim, dezenformasyon derler senin bu yaptığına :) Benim söylediklerim kuru lakırdı. Adminimle aramı açma. Zaten altı üstü binbaşıyım, apoletlerimde gözün mü var yoksa?

Selamlar,

Ajanıma laf yok, o bana çalışıyor. Kendisine o kadar güveniyorum ki fâş etmekten çekinmiyorum :) Bakarsın bir gün apoletlerin bir bir düşer ve onun göğsüne takılır. Fenerlileri rencide etmek en çok da sana yasak :D

Moderatörler sitenin üyelerinden daha da gariban oluyor. Hele hele bu ilcegeyi 24 saat fırçalasanız 25'inci saati ararsınız. Tam bir moderatör ezmesi mübarek :D

Saygı ve selamlarımla

Buyur yeniçeri38 nikli kardeşim, pür dikkat seni dinliyorum. Çünkü bir çağrı ve uyarı yapmışsın kendince. Bana da dinlemek ve cevap vermek düşer.

Ben anlatım özürlü, ya da kelime oyunları yapan bir sahtekara mı benziyorum Allah aşkına? Kurban olduğum Allah (c.c) sizi bana sayıyla ya da sabır taşını test amacıyla mı nasip etti yoksa?

Bak kardeşim, birilerine ve birilerinin sözlerine/düşüncelerine taraf olabilirsin. Bu sizin en doğal hakkınız ve tercihinizdir. Buna bir şey demiyorum. Dediğim çok başka bir şey.

Sen demişsin ki:

Yok sözün altında neler neler arıyormuşum da, yok gönüldaşları forumdan soğutuyormuşum da, sohbetin tadını kaçırıyormuşum vs. vs. Kendinize gelin, sadece ve sadece kendinize gelin diyorum. Benim gelmem gerekse, ben kendime geleyim. Ya ne okuduğunuzu bilmiyorsunuz, ya da neyi konuştuğunuzu? Bu sitede beni, sen ve senin gibilerin kullandığı sözlerle itham eden/ilişkilendiren bir Allah'ın kulu daha çıkmamıştı bu vakte kadar? Eleştirenler, kızanlar elbette oldu. Fakat bu tartışmanın düzeyinde ve niyetinde değil.

Şimdi kalmış ilkesizliği ve hakareti savunup, beni zan altında bırakıyorsunuz?

Söyledim, yine söyleyeyim: Mizansen olarak yazdığım ve yazarken de hiç bir ciddiyetsizlik niyeti taşımadığım/taşıyamayacağım dörtlükten dolayı, benim ahlak ve davayı feda edebilecek birisi olduğumu söyleyen insana gösterdiğim tepki çok hafif ve haklı olmuştur.

Siz kimsiniz dedim, evet bu soruyu sordum.

İnsanların dava ve ahlak anlayışlarını ölçülendirecek kadar yüce şahsiyetler mi? Dava ve ahlak gibi kavramları, bu kadar ucuz bir tartışmanın içine çekecek kadar yörüngesiz? Aynı davaya inandığınız arkadaşların olduğu bir mekanda, yazdıkları ve ifade ettikleri ayan beyan ortada olan birine hakereti meşru gösterecek kadar tutarsız mısınız diye sıraladım/demeye çalıştım?

Kimsenin şahsını rencide edecek bir beyanatım olmadı ve olmazda. Ben, fikirsel anlamda eleştirir ve tespitlerimi sunarım buradaki arkadaşlara. Öyle, kahramanlık yapma adına ulvi kavramlar üzerinden polemik falan yapacak adam da değilim onu belirteyim.

Hadi beni geçtik; ben ölçüyü kaçırdım ve haksızca karşılık verdim fikirçilesi nikli arkadaşınızın yazdıklarına. Peki ya NFK-Fan kardeşimizin dediklerini/tepkisini niye görmezden geliyorsunuz? Oradaki yazılanları okusanız bile, meselenin ne olduğu ve ne olmadığını idrak edeceksiniz? O cevap bile, yeterli ve nihaidir.

Karşılık ta veririm, tepki de gösteririm. Bundan hiç geri durmam. Hatta olayı kişileştirmeden, daha sert bir tartışma zeminine de çekerim. İnsanların dava ve ahlak anlayışını lekeleyenler olduğu müddetçe. Yazdıklarının eleştiri değil; çamur atmak ve hakaret etmek olduğunu anlamayanlar olduğu sürece.

Hala kalkmış Ayasofya için mektup kampanyasından uzantılı polemiklerini, buradaki konuyla iliştirip, kendince taraf oluyor ve beni de hedef gösteriyorsun yeniçeri38 nikli kardeşim. Oldu mu şimdi bu?

Burada, yani bu sitede kimin ne olduğu ve ne yazdığı bellidir, herkeste bunu biliyor ve ona göre muamele ediyor. Onun için, fazla söze gerek yok. Fazlası başta bize, sonrada bu siteye yakışmaz.

Ben, ikinci mesajımda dilediğim helalliği ve özrü yineleyeyim: Böyle bir tartışmaya dahil olduğum/edildiğim ve kullandığım ölçüsüz üsluptan dolayı herkesten helallik ve özür dilerim.

...

Moderatörler sitenin üyelerinden daha da gariban oluyor. Hele hele bu ilcegeyi 24 saat fırçalasanız 25'inci saati ararsınız. Tam bir moderatör ezmesi mübarek :)

Saygı ve selamlarımla

:)

Bildiğim NFK-Fan moderatörleri kendi haline bırakır. Onları fırçalamak mı? Gözümle kapalı kapılar ardındakilerini okumadan inanmam.

(Bir ara profilime uğrarsın artık :D)

Vallahi fenerbahçeliyim ama daha fenerbahçenin kupayı aldığını göremedim :) Hep finalde gittik hep finalde bir defa da alsak şu kupayı sonra ölsem de gam yemem :)