Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Mehmet Şevki Eygi Beyden:

Merhum Ali Ulvi Kurucu, Medine'de Necip Fazıl'ın bulunduğu bir sırada sohbet ederlerken Üstad'a: "Hâlimiz ne olcak, nasıl kurtulacağız?" diye sorar. Çile şairinin cevabı kısa ve öz olur: "Biz Hakk'a sırt çevirdik, şimdi bâtıl da bizi istemiyor."

(Edebiyatımızın Güleryüzü - Mehmet Nuri Yardım)

• Like 1

üstada yakışır cevap!...

İşte içler acısı durumumuzun kısa net açıklaması yüce insanın dudaklarından dökülmüş.Ama ümitvar olmalıyız.Mevlam çalışanan lutfediyor.

Mehmet Şevki Eygi Beyden:

Merhum Ali Ulvi Kurucu, Medine'de Necip Fazıl'ın bulunduğu bir sırada sohbet ederlerken Üstad'a: "Hâlimiz ne olcak, nasıl kurtulacağız?" diye sorar. Çile şairinin cevabı kısa ve öz olur: "Biz Hakk'a sırt çevirdik, şimdi bâtıl da bizi istemiyor."

(Edebiyatımızın Güleryüzü - Mehmet Nuri Yardım)

Talimat:

Koşar adım geri dönünüz!

İrtica yaftası bizim yakamızdaki maşallahımızdır, bizim alnımızdaki nişanımızdır! Bugün ümmet-i muhammed irticacıdır, tüm Osmanlı Padişahları, ashab, tabiin, tüm Orta Doğu, Türk İslam Devletleri; bağırıyorum duyunuz:

_İrticacıyız!

Ruhumun bekaretini bozan, elimde ne din ne de iman bırakan; kafama şüpheyi, imanıma yobaz modasını giydiren Avrupaî budala seni; kucağına oturmuş, bir sevgili nazenin edasındaki davamı pençelerinden kurtaracağım, bunu elimle yapacağım!

Bay yabancı, der Sezai Karakoç; sizler akrebi bile neresinde tutacağınızı bilmez, ölülerle konuşamaz, yağmuru dahi hissedemezsiniz, siz ne gerizekalı milletsiniz! Bir de size deli divane dört nala koşan ne yazık ki aynı soydaşlığım olan adamlar çıktı, Jön Türkler , İttihad ve Terakki!

Kurbanı olayım taşıdığınız pırıl pırıl imanın, kurbanı olayım aksiyonunu güddüğünüz davanın; bir yerden baş gösterecekse bu inkılâp babaları sizler olacaksınız!

Şu gökkubbede yapılacak tek iş budur!

İnkılâp!

Sırt çevirdiğimiz yere görü dönmek ilk aşama, yakamda yaftam ve bu benim ölünceye kadar şanım, şerefim;

Evet irticacıyım!

Sen de bağır, onların anladığı, anlamadığı her dilde bağır!