Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Endaze yol

İslam Dünyası Nasıl Hareket Etmeli?

Recommended Posts

Selamun aleykum arkadaslar!!!

Bugün islam dünyasinin gücü herkezce malum,ama bu güclerimiz sömürülüyor bazi dis gücler tarafindan bunlarin önüne nasil gece billiriz önerilirinizi bekliyorum arkadaslar?

Selam ve dua ile...

cemaat hukukunu tahsis edebilecek tek mektep tasavvufdur dedi bize büyüklerimiz,

anadolu dervişinin ruhundan başka bir ruh müslüman alemini diriltemez bence....

Tüm milletlerin ortak düşmanı yahudiler.Bugün tüm İslam ülkesinde ki vahşette ortak bulunan İsrail!!

Az önce okuduğum haber de Patani İslam Krallığı'nda Müslümanların katli için Tayland Ordusu askerlerini İsrailde eğittiriyormuş.Bildiğimiz bu bilmediğimiz nice vahşet işinde israil var..

Bugün haberlerinde israil vahşet yaptı diye yırtınıp, reklam arasında en fiyakalı yahudi mallarının reklamı yapan sözde İslami kanallar oldukça ve bazıları hala coca cola içip, head&shoulders le saç yıkadıkça birşey olacağı yok..

Anca sabır ve batıldan uzak durmak.En büyük örnet Doğu Türkistan...Yavuz Bülent üstadımız bir köşe yazısında yazmıştı.Orta Asyadaki Türki devletler ordusu olmadığı için rusların eline düşmüş, kolayca.

Ordu önemli, El Qassam, Türkistan İslam Partisi gibi BAĞIMSIZLIK için savaşan cihad erlerine maddi-manevi destekte bulunmalıyız..Tek çıkar yol; Barış için Savaş.

Yapılacak şey ayan beyan ortada. Bunun yanı sıra bize yapılanlar da ortada. Önce ''bilinç'' denilen şeyi uyandırmak gerekiyor. Kişinin, kişilerin içinde tahkiki bir iman olduktan sonra hangi güç bize ''zincir vuracakmış şaşarım!''. İlk önce Üstadımızın sık sık üzerinde durduğu şey; gençliği harekete geçirmek. Dünya genelinde üstünde bahse değecek kadar çok genç nüfusa sahibiz. Lakin bu genç nüfus ayakta uyuyor; ''marka müslümanlığından'' öteye gidemiyorsa önce bu kesimi uyandırmak gerekiyor. Mesela Tandoğan meydanına dökülen kafir sürülerine karşı hareketsiz olmadığımızı yaptığımız ve düşündüğümüz işlerle gözlerine sokmak yerine samimi bir şekilde ''Bu benim dâvâm!'' deyip yola çıkarsak işlerimizin daha da kolaylaşacağını düşünüyorum.

Eskiden ''Allah'' diyen insanın sözüne inanılır, ''Allah'' diyorsa bundan zarar gelmez derlerdi. Şimdi devir tersine döndü ''Allah'' diyenden korkar olduk. Yine üstadın dediği gibi; ''Kendi içimizde tefrika; âlâ!''...

Başbakan Erdoğan'ın da Mayıs ayında toplanan İslam Şûrasında belirttiği gibi: '' Her sözüne esirgemek ve bağışlamakla başlayanlar bugün hep zulüm görenler oluyorsa, birşeyler eksik ve ters gidiyor demektir!''

Altını çiziyor ve bir tasavvuf terbiyesinden hallice geçmeyi umuyorum.

Hakk bu yolda gidenlere yâr ola...

Allah diyen yolda kalmaz kardeş...

Bu konuda özellikle Bediüzzaman hazretlerinin 1908 yılında şamda Emevi camiinde irad etiği hutbe-i Şamiye'yi okumanızı öneririm. http://www.risaleara.com/oku.asp?id=5116

İslam dünyasının Altı büyük hastalığından ve bu altı hastalığa altı çareden bahsediyor...

"Ben bu zaman ve zeminde, beşerin hayat-ı içtimaiye medresesinde ders aldım ve bildim ki: Ecnebîler, Avrupalılar terakkide istikbale uçmalarıyla beraber; bizi maddî cihette kurun-u vustâda durduran ve tevkif eden, altı tane hastalıktır. O hastalıklar da bunlardır:

Birincisi: Ye'sin, ümitsizliğin içimizde hayat bulup dirilmesi.

İkincisi: Sıdkın hayat-ı içtimaiye-i siyasiyede ölmesi.

Üçüncüsü: Adâvete muhabbet.

Dördüncüsü: Ehl-i imanı birbirine bağlayan nuranî rabıtaları bilmemek.

Beşincisi: Çeşit çeşit sarî hastalıklar gibi intişar eden istibdat.

Altıncısı: Menfaat-i şahsiyesine himmeti hasretmek.

Bu altı dehşetli hastalığın ilâcını da, bir tıp fakültesi hükmünde, hayat-ı içtimaiyemize, eczahane-i Kur'âniye'den ders aldığım "altı kelime" ile beyan ediyorum. Mualecenin esasları, onları biliyorum..."

'Bu din garip başladığı gibi garip yok olacaktır!!!!'

acaba müslümanlığın yahut müslümanların sorunu bu garipliğe doğru akmakta olmasın?????

zaman.....

Facebookta bir video izledim Müslüman nüfus gittikçe artıyor.5-10 sene içinde dünya Müslüman hakimiyeti altına girecek(nüfus) diyordu bir ecnebi.Korkuyordu. :D Ben nüfusi açıdan korkulacak birşey çıkar sanmam.Ama Peygamberimiz (sav) övüneceği bir konu ki; Ne mutlu Müslümanlara.

Beyin tadilatı herşeyden önemlidir. ALLAH'ın seçtiği kurtulmuş millet TÜRKler ipi çekmedikçe pek bilinçli bir hareket çıkacak sanmam.Mesele dünya şeklinde Anadolu'da batmış İSLAMın Üstadında dediği gibi burada (TR) dirilmesi veyahut buradan diriltilmesi lazım(hilafet veya eş bir şekilde müslümanların bir imamının olması)

Facebookta bir video izledim Müslüman nüfus gittikçe artıyor.5-10 sene içinde dünya Müslüman hakimiyeti altına girecek(nüfus) diyordu bir ecnebi.Korkuyordu. :D Ben nüfusi açıdan korkulacak birşey çıkar sanmam.Ama Peygamberimiz (sav) övüneceği bir konu ki; Ne mutlu Müslümanlara.

Beyin tadilatı herşeyden önemlidir. ALLAH'ın seçtiği kurtulmuş millet TÜRKler ipi çekmedikçe pek bilinçli bir hareket çıkacak sanmam.Mesele dünya şeklinde Anadolu'da batmış İSLAMın Üstadında dediği gibi burada (TR) dirilmesi veyahut buradan diriltilmesi lazım(hilafet veya eş bir şekilde müslümanların bir imamının olması)

heh! işte şu yorumun gözünden öpeyim!

Arkadaşlar, siteye yeni üye oldum, sivri dilli demeyin, veya bir arıza daha katılmış aramıza demeyin.

Öncelikle, "Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmamalıyız" diyerekten ve en öncelikle bu söze kendim dikkat ederekten, bazı arkadaşlara sitemlerimi, bazı arkadaşlara da önerilerimi aktarmak isterim.

"Coca Cola" içiyorum, yapan kaliteli yapmış, tebrikler. Ben müslümanım ne yapsam içer bu millet dememiş. Vücuda zarar verir, vermez o ayrı şekilde tartışılır yeri gelince. Ayrıca, saçlarımıda "head&shoulders" ile yıkıyorum, yıkamıyorsam da yıkarım. Yapan, tekrar söylüyorum, araştırmış, yapmış, faydalı bir şey üretmiş.

Kimse kişisel almasın, biz Türk milleti biraz alınganızdır :D. Fakir edebiyatını bırakalım. Bu yahudilerin mallarını kullanmayalım arkadaşlar, yıkılsın, mahvolsunlar. Bu iş olmaz arkadaşlar. Çocuk oyuncağı değil bu, çünkü boykot demek, sanayii demek. İşçi demek. Bir gün niyeti bozup, o malların ve onlar gibi daha bir çok yahudilerin işine yarayan malların şirketlerinde çalışan müslümanların listesini hazırlasak. Gerçekten binlerce kişi çıkar karşımıza. Boykot, işini pek uzun tutmak istemiyorum. Bu fikri savunan arkadaşlar, ömürleri boyunca başarısız olacaklardır. Ancak, sadece boykoyçu arkadaşlara bir önerim var. Ne zaman ki, daha kaliteli bir işlemci üretirseniz, o zaman AMD veta Intel'i hep birlikte boykot edebiliriz. Veya, bir örnek daha vereyim. Ne zaman ki, daha kaliteli bir şampuan üretirseniz, işte o zaman, head&shoulders ürünnünü boykot edebiliriz. Herneyse...

Diğer, (bazı) arkadaşlara gelince. Genel olarak müslüman dünyasından bahseden arkadaşlar. Bir topluluğun başında deilseniz, ve söyledikleriniz bu forumdan başka bir yerde duyulmuyorsa, tek yapmanız gereken, hharika bir kariyer sahibi olmak ve örnek bir müslüman olmak. Çünkü, inanın, sizin söylediklerinizi bu foruma gelen çoğu kişi destekliyor zaten.

Yaşasın müslümanlar, müslüman veya Türk devletler birleşsin vs. vs. Hayır arkadaşlar yok öyle bir şey. Ve uzun bir süre de olmayacak. Çünkü, birleşmemizin altında yatan, işte o boykot var yine. Diğer arkadaşın söylediği. Birbirimize satacak ve ürettiğimiz bir teknoloji yok. Yani, müslümanlara düşman ve müslümanların düşmanı olan kapitalist yapıya mecburuz. Yani, Microsoft - Bill Gates, Mac - Steve Jobs vs. vs. Yani, Alfa Romeo bir aile markası ve bunun gibi daha niceleri.

Ancak, şu anda tek yapmamız gereken, herkes her ne iş ile meşgulse, o işin en iyisi olsun. Yani, öğretmen, memur, işçi, emekli, vs. Bakın, bu tekil çabaların sonunda, öyle büyük bir güç oluşacak ki, biz bile gördüklerimize inanamayacak duruma gelicez.

(Bu kadar konuşuyorsun, sen ne yaptın ki ? diyen arkadaşlar olursa, özelden olmak kaydıyla, ne yaptığımı, yapıyor olduğumu örnek olacak belirtebilirim.)

İnançlı olan ve bu sitede bir şekilde (adminlerin dikkatli olduğuna inanarak) kayıtlı bulunmuş olan arkadaşlarımın hepsinde, anlattıklarımı yapabilecek kapasite olduğuna inanıyorum. Biliyorum ki, sizlerde bu konuyu açarken, sadece bunları düşünürken, tek olmadığınızı görmek ve bir anlamda dert paylaşmak istemiştiniz. Kısa bir zaman sonra, bir çeok şey değişecek, ve bizim sayemizde olacak bunlar.

Teşekkürler.

İslam dünyasının en büyük sorunu Nasyonalizmdir. Derhal terk edilmeli...

Haklısın.

Bizim şovenistler,ellerinde mezule,onun bunun kafasını ölçerler.

Araplar,Arap olmayan beri gitsin mantığında hala.Veda Haccında 'Arab'ın Acem'e üstünlüğü yoktur' denildiğini ne çabuk unutuyorlar...

Zaten bir biz,bir de Araplar olduğumuza göre ve ikimizde en baba nasyonalist olduğumuza göre...(Suudiler var ya o suudiler...)

Zinhar kurtulamayız bu illetten böyle giderse...

Thesultan, önemi haiz konuya dikkat çektiğiniz için öncelikle size teşekkür ederim. Fakat şunu da belirtmek isterim ki kaliteli ürünler yapabilmek için, belli bir sermaye gerek. Boykotun uygulanamayacağını düşünüyorum,belli başlı markalarla kısıtlı değil çünkü. Dünya markaları yahudilere yardım ederken, markaların hepsini kullanmasakta tarım var. İthal meyvelerin,sebzelerin nereden geldiğini öğrenemiyoruz. Bir anda olmasada bence uzun vadede yapılabilecek birşey. Sizinde dikkat cektiğiniz gibi kaliteli ürün üretmekten geçiyor. Fakat bunun yoluda "kaliteli ürün üretin,ben de kullanayım!" olmamalı. Bunu beklersek hiçbir zaman gerçekleşmez. Ürünlerden alarak destek sağlayamazsak,sermaye artmaz,artmazsa ürün kaliteli olamaz.

biz bir bütün olarak hareket etmeliyiz bence düşünerek akıllıca bölünmeden şucu bucu diyerek ayırt etmeden davranmalıyız

düşüncelere saygılı olmalıyız ve onlardan gelecek tehlikeye karşı tedbirimizi almalıyız başkaları(!)çok iyi çalışıyo kendi düşüncelerini yaymak için oysa biz faal deiliz o kadar el ele vermeliyiz ortak yönlerimizle hareket etmeliyiz bence... saygıyla...

Öncelikle işi ehline vermek gerekir diye düşünüyorum. İslâm dünyasının an itibariyle dağınık olmasının nedeni, diğer etkenleri de unutmazsak, gevşekliğe düşen nesiller/yönetiler nedeniyledir. Yine bilinçli olmak gerekir. Geçmişte bir İran-Irak Savaşına bakınca bu iki Müslüman ülkenin başkalarının çıkarlaı uğruna didiştiğini görmekteyiz. Afganistan'ı Sovyetlere dar eden Mücahitlerin kendi aralarında mücadeleleri ve buna benzer yüzlerce olay sıralanabilir.

Bakıyoruz da bir İslam Konferansı Örgütü var, üye sayısı 55 küsür Müslüman ülke. Ancak alınan kararlar Dünya Siyasetini pek etkilemiyor. Bunun nedeni yaptırım gücünün olmayışı ya da gereğince kullanıl-a-maması. Suudiler petrol açısından dünynın can damarını elinde bulundurmasına rağmen yanıbaşlarında Filistin dramına seyirci kalmaktan başka bir şey yapamıyor. Aynı durum diğer meseleler için de geçerli.

Esasen konu fazlasıyla iç içe. Birlik beraberlik, çalışmak, okumak, üretmek, bilinçli olmak gerekli. Basit meselelrle gündem oluşturmak yerine işlevsel gündem belirlemeli ve herkes meseleyi öncelikle kendi dünyasında bitirmeli. sONRASI DAHA DA BASİTLEŞECEK VE DÜNYA COĞRAFYASI ÖZLEDİĞİ BARIŞA, HUZURA KAVUŞACAKTIR İNŞAALLAH.

Bugün için ümitliyiz. Türkiye çok yakın bir zamanda İslâm dünyasının ataletini sona erdirecektir. Saygılar.

cemaat hukukunu tahsis edebilecek tek mektep tasavvufdur dedi bize büyüklerimiz,

anadolu dervişinin ruhundan başka bir ruh müslüman alemini diriltemez bence....

zaman tasavvuf ve tarikat zamanı değil.zaman bilinçlenme zamanı.beyinler mankurtlaşmaya devam ettiği sürece bu dava öksüz kalmaya ya devam edecektir.

zaman tasavvuf ve tarikat zamanı değil.zaman bilinçlenme zamanı.beyinler mankurtlaşmaya devam ettiği sürece bu dava öksüz kalmaya ya devam edecektir.

bir daha düşün derim kardeş.

üstadın söylediklerine kulak vermemiz yeterli.

selamlar

benim naçizane fikrim büyük doğu ideolocyasında bulunan esasların cihanşumul bir şekilde uygulanmasıdır.... gazze mevzuusunda göründüğü gibi islam dünyasında türkiyenin ufak bi kıpırdanışı nasıl heyecan yaratmakta. o yüzden türkiye önderliğinde bir büyük doğu hareketine girişilmesi şarttır.... bu konu iki satırla anlatılmaz lakin çok aşırı uzatmamadan böyle anlatabilirim... saygılarımla

Tüm milletlerin ortak düşmanı yahudiler.Bugün tüm İslam ülkesinde ki vahşette ortak bulunan İsrail!!

Az önce okuduğum haber de Patani İslam Krallığı'nda Müslümanların katli için Tayland Ordusu askerlerini İsrailde eğittiriyormuş.Bildiğimiz bu bilmediğimiz nice vahşet işinde israil var..

Bugün haberlerinde israil vahşet yaptı diye yırtınıp, reklam arasında en fiyakalı yahudi mallarının reklamı yapan sözde İslami kanallar oldukça ve bazıları hala coca cola içip, head&shoulders le saç yıkadıkça birşey olacağı yok..

Anca sabır ve batıldan uzak durmak.En büyük örnet Doğu Türkistan...Yavuz Bülent üstadımız bir köşe yazısında yazmıştı.Orta Asyadaki Türki devletler ordusu olmadığı için rusların eline düşmüş, kolayca.

Ordu önemli, El Qassam, Türkistan İslam Partisi gibi BAĞIMSIZLIK için savaşan cihad erlerine maddi-manevi destekte bulunmalıyız..Tek çıkar yol; Barış için Savaş.

Kardesim ben viyanada yaisiyorum ve coca cola almamak head and shoulders almamak kalici bir cozum degil kalici bir cözüm icin devlet oteritesine ne diyorsun peki.

ve buradan yüzde 30 zaten yahudiler vergi aliyor kalici bir cözum!!!!

Yapılacak şey ayan beyan ortada. Bunun yanı sıra bize yapılanlar da ortada. Önce ''bilinç'' denilen şeyi uyandırmak gerekiyor. Kişinin, kişilerin içinde tahkiki bir iman olduktan sonra hangi güç bize ''zincir vuracakmış şaşarım!''. İlk önce Üstadımızın sık sık üzerinde durduğu şey; gençliği harekete geçirmek. Dünya genelinde üstünde bahse değecek kadar çok genç nüfusa sahibiz. Lakin bu genç nüfus ayakta uyuyor; ''marka müslümanlığından'' öteye gidemiyorsa önce bu kesimi uyandırmak gerekiyor. Mesela Tandoğan meydanına dökülen kafir sürülerine karşı hareketsiz olmadığımızı yaptığımız ve düşündüğümüz işlerle gözlerine sokmak yerine samimi bir şekilde ''Bu benim dâvâm!'' deyip yola çıkarsak işlerimizin daha da kolaylaşacağını düşünüyorum.

Eskiden ''Allah'' diyen insanın sözüne inanılır, ''Allah'' diyorsa bundan zarar gelmez derlerdi. Şimdi devir tersine döndü ''Allah'' diyenden korkar olduk. Yine üstadın dediği gibi; ''Kendi içimizde tefrika; âlâ!''...

Başbakan Erdoğan'ın da Mayıs ayında toplanan İslam Şûrasında belirttiği gibi: '' Her sözüne esirgemek ve bağışlamakla başlayanlar bugün hep zulüm görenler oluyorsa, birşeyler eksik ve ters gidiyor demektir!''

Altını çiziyor ve bir tasavvuf terbiyesinden hallice geçmeyi umuyorum.

Hakk bu yolda gidenlere yâr ola...

Allah diyen yolda kalmaz kardeş...

kardes bu problemlerin bence ana temeli devlet oteritesi altinda olmadigimiz icin buna ne dersiniz naisl bir cözüm!!!!

İslam dünyasının en büyük sorunu Nasyonalizmdir. Derhal terk edilmeli...

evet davaya devam devam hedefi buluncaya kadar devam gencler uyanin ve uyandirin

!!!!

'Bu din garip başladığı gibi garip yok olacaktır!!!!'

acaba müslümanlığın yahut müslümanların sorunu bu garipliğe doğru akmakta olmasın?????

zaman.....

Kardes islam garip geldi garip GELECEK iyi bak o haisi serife yine bir ayaklanmak icin bosunami caba sarf ediyoruz???

benim naçizane fikrim büyük doğu ideolocyasında bulunan esasların cihanşumul bir şekilde uygulanmasıdır.... gazze mevzuusunda göründüğü gibi islam dünyasında türkiyenin ufak bi kıpırdanışı nasıl heyecan yaratmakta. o yüzden türkiye önderliğinde bir büyük doğu hareketine girişilmesi şarttır.... bu konu iki satırla anlatılmaz lakin çok aşırı uzatmamadan böyle anlatabilirim... saygılarımla

Kardes bir devlete ihiyac var yani!!!

Irkçılık yapmadan tüm müslümanları ne zaman kucaklayabilirsek

ne zaman birlik kurabilirsek

birbirimize sıcacık gülümsemeyi öğrendiğimiz zaman...

işte o zaman...

zaman...

bekliyoruz,aynı zamanda cabalıyoruz

o zaman gelmeli

gelecektir inş...

Metin Tam hatırımda değil sanırım O ve Ben adlı eserden;

Abdülhakim Arvasi Hazretlerine müslümanların kurtuluşu için dua edin diyen şahısa o büyük zatın cevabı:

''-Bana gerçek müslümanı göster ona kurtulmuş olduğunu müjdeleyeyim.''

Dediğim gibi tam aklımda değil hatırımda kaldığı kadarıyla aktarmaya çalıştım. Bizler bireysel değil cemaat halinde müslümanlığı tam manasiyle yaşayamadığımız için serzenişlerimizin anlamsız olduğunu düşünüyorum.