Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
A.Rahman

Doğu Türkistanda Soykırım! (urumçi Ayaklanması) Temmuz 2009

Recommended Posts

5851_101797736497063_100000005104039_48443_6504758_n.jpg

5851_101797746497062_100000005104039_48446_5436562_n.jpg

Eski adıyla Doğu Türkistan olarak bilinen Çin'in kuzey batısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesinin merkezi Urumçi'de, dün akşam saatlerinde meydana gelen olaylarda 140 kişi hayatını kaybetti. Olaylarda 828 kişi yaralandı. Urumçi kentinde dün gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

5851_101797776497059_100000005104039_48455_3910406_n.jpg

ÖLÜ SAYISI 140'A YÜKSELDİ

Çin'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin merkezi Urumçi'de dün akşam meydana gelen olaylarda ölenlerin sayısı 140'a yükseldi.

Resmi Şinhua haber ajansı, Sincan Üniversitesi ile şehrin banliyölerinin yakınlarındaki bazı yolların halen ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi. Haberde bazı yollarda enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü ve çok sayıda dükkanın kapalı olduğu kaydedildi. Vatandaşların, düzenin sağlandığının açıklanmasına rağmen halen kendilerini güvende hissetmedikleri de gelen haberler arasında.

Hayatını kaybedenlerin kimlikleri ve nasıl öldükleri şeklinde henüz ayrıntılı açıklama yapılmadı.

ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde dün akşam çıkan olaylarda ölenlerin sayısının artmasından endişe ediliyor.

Özerk bölge polisi ölü sayısının 140'a, yaralı sayısının 828'e çıktığını açıkladı. Özerk bölge polis müdürü Liu Yaohua, sokaklardan 57 ceset toplandığını, diğerlerinin de hastanede öldüğünü belirtti.

Çinli yetkili düzenlenen basın toplantısında, olaylarda 190'ı otobüs, en az 10 taksi ve iki polis aracı olmak üzere 261 motorlu taşıtın yakıldığını söyledi.

Olaylarda ilk belirlemelere göre 203 dükkan ve 14 ev hasar gördü. Liu, olaylarla ilgili "yüzlerce kişinin gözaltına alındığını, olayların çıkmasında rolü bulunduğundan şüphelenilen 90 kişinin arandığını" ifade etti.

BÖLGEDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Şehirde ana caddelerin yanı sıra elektrik ve doğal gaz şirketleri ile televizyon istasyonu gibi önemli yerlerde güvenlik önlemleri artırıldı, komşu şehirlere giriş çıkışta kontrol noktaları oluşturuldu. Bu arada şüphelilerin sorgulanması için komşu bölgelerden etnik gruplara mensup 100'den fazla yetkili Urumçi'ye getirildi.

Çin hükümeti, ülke dışındaki ayrılıkçı Uygurların, bölgede çoğunlukta olan Han Çinlilerine yönelik saldırıları planladıklarını savundu.

Sürgünde yaşayan Uygurlarsa, polisin, barışçı şekilde gösteri yapanların üzerine, hedef gözetmeksizin ateş açtığını belirtiyorlar.

Görgü tanıklarının anlattığına göre, olaylar dün birkaç yüz kişiyle başladı, daha sonra 1000 kişiyi aşan gösterilere dönüştü.

Çin Haber Ajansı, protestocuların bıçak, tuğla ve sopalarla saldırıya geçtiklerini, otomobil ve dükkanları tahrip ettiklerini, güvenlik güçleriyle çatıştıklarını bildirdi.

Uygur gruplarıysa, barışçı bir protesto eyleminin, devletin yürüttüğü bir şiddet eylemine dönüştüğünü kaydediyorlar.

Sincan yönetimi, son olayların arkasında, ABD'de sürgünde yaşayan Uygur lideri Rebiya Kadir'in bulunduğunu savunuyor.

Sincan yönetiminin açıklamasında, "Yapılan ilk soruşturma, şiddet olaylarının Rebiya Kadir'in önderliğindeki, ayrılıkçı Dünya Uygur Kongresi tarafından düzenlendiğini ortaya koymaktadır." denildi.

Sincan, uzun yıllardır gerginliklerin yaşandığı bir bölge.

Sincan'da 8 milyonluk Uygur topluluğunun bir kısmı, Çin'den ve Han Çinlilerinden bağımsızlık elde etmek istiyor.

Geçen ay da, Çin'in güneyinde, Uygurların, Han Çinlilerinin saldırısına uğradığı haberleri gelmişti.

Sincan yetkilileri, polisin bölgede güvenliği sağladığını ve asayişi bozan herkesin gözaltınma alınarak cezalandırılacağını bildirdi. HABER7

feysbuk videoları;

http://www.facebook.com/home.php#/video/vi...6299&ref=mf

http://www.facebook.com/home.php#/video/vi...5710&ref=mf

Sokaklar; http://www.facebook.com/home.php#/video/vi...6159&ref=mf

Foto Galerisi; http://www.facebook.com/home.php#/album.ph...4039&ref=mf

Doğu Türkistan Derneği Başkanı Seyit Tümtürk'ün son açıklamalarına göre gösterilerde ölen Türk sayısı 700den fazla.

Olay tanıkları 8-9 göstericinin bir köşeye sıkıştırıldıktan sonra çinli askerler tarafından tarandığını, anlatıyor..

www.gokbayrak.com da gelişmeleri takip edebilirsiniz.

yine ezilen müslüman türkler, yine sesimizi çıkaramayan bizler...dualarımız sizinle

AĞIT

Şiir: Alişan Satılmış

Müzik:Hasan Sağındık

(Ağıt_"Yusuf Yüzlüler"_1989)

DAĞLARA, DAĞLARA

YÜREKMİ DAYANIR

DAĞLARA

TOPRAĞIN KARA BAĞRINDA

HAZAN YAPRAKLARI GİBİ

SAVRULANLARA

GÜN BATIMI SEVDAMIZ

KATLİN ÇIKMAZ BAKIŞLARINDA

BAĞRIMIZDA ONULMAZ YARA

SEN

ORTA ASYA'NIN EMANETİ

ÇEKİK GÖZLÜM

HANGİ BEDENLE SÖYLEŞMEK İSTERSİN

ŞİMDİ BİZİMLE

BU ALT ÜST OLMUŞ YAZGININ GÜNLÜĞÜNDE

Muttasıl çaresizliklerin billur tanesidir,

Gamzeli yanaklardan mezar anıtlarına süzülen,

Senli-benli gözyaşlarımız.

Bağrımızda açan hüzünlerin nilüfer çiçekleri

Ölümlerin dupduru gözyaşlarında,

Katlin çıkmaz bakışlarında…

ESARET KAMPLARININ

ANTEP RUMUZU

BAĞRIMIZA SAPLANAN HANCER

ŞEREFSİZ SALDIRILARIN

OROSPU ZULASI

KATLİMİZE FERMAN

TAŞ SARAR SIRTIMIZA

BAĞRIMIZDA ONULMAZ YARA

SEN

ORTA ASYA'NIN EMANETİ

ÇEKİK GÖZLÜM

HANGİ BEDENLE SÖYLEŞMEK İSTERSİN

ŞİMDİ BİZİMLE

HANİ BİR SÖZ VAR YA

"ATEŞ YAKINDAN YAKAR İNSANI"

KATLİMİZE FERMAN OLANLAR UTANSIN…

Dünyanın ilgisini Darfur çeker, Saddam'ın zulmu çeker... Daha sonraları gerçekleşecek el sıkışılıp anlaşmalar yapılmadan önce, Rusya ile bloklaşma yıllarında güya Çeçenistan çeker, Osetya çeker...

Ya da petrol çeker, yer altı kaynakları çeker, siyasi ihtilaflarda müdahele hakkı ihtimali çeker.

Ticari anlaşmalar tıkırındaysa zulum diye bir şey de yoktur.

"barış türküsü söylüyor dünya bebeğim

yüreğine namlular ateş kusarken

yarınlar seninmiş güya bebeğim

darağacı boynuna kement atarken

çarklar böyle dönüyor inan bebeğim

bu lafların ardında yalan bebeğim

ne sınırsız bir dünya ne insanlık sevgisi

barış çığlıklarında savaş bebeğim

sana dost dost diyenlere kanma bebeğim

sırtındaki hançerin sahibi onlar

yıllar boyu vurulan sensin bebeğim

katleden her silahın mermisi onlar

çarklar böyle dönüyor inan bebeğim

bu lafların ardında yalan bebeğim

ne sınırsız bir dünya ne insanlık sevgisi

barış çığlıklarında savaş bebeğim"

Maalesef çeşitli platformlarda Filistinde, Çeçenistan'da konuşanlar nerde şimdi şeklinde... asabiyet kokan yorumlar yapıldığı için bir şeyin altını çizmek zorunda kalıyorum.

Bu yazıda Çeçenistanla ilgili yaptığım yorumda anlatmak istediğim dünyanın tavrıdır. Yine Bosna savaşında ya da daha önce Afgan direnişinde Amerika'nın barış çabalarının insani duygulardan kaynaklanmadığını nasıl biliyorsak, Çeçen direnişinin Dudayev zamanında dünyadaki olumlu intibanın da belirli hesaplara dayandığını kastediyordum.

Afganistanda bize karışma, Çeçenleri terörist ilan edelim dayanışmasından.

Yoksa Çeçen direnişi gururumuzdur, Allah yardımcıları olsun...

Bir eleştiri getirilmesi gerekiyorsa eğer şu soru sorulmadır : Arap birliği gerekli ve İslami oluyorken, niçin Turan'dan bahsetmek ırkçılık diye algılanıp buğzediliyor ? Müslümanlar, Afrikada ve Latin Amerikada bile tağuti düzenlere karşı kurulması muhtemel birliklere heyecanla ve umutla bakıyorken; Türk Birliği nasıl faşizm oluyor ?

Onları koruyacak, onlara destek çıkacak kadar büyük ve güçlü bir Türk Devleti yok. Ezelden beri düşmanlarımız olan Çinliler şimdi süper güç olmaya adaylar. Atalarımızın korkuları yüzünden sed çekenler şimdi Üniversite basıp kafa kesiyorlar.

Biz hala Çin'den turist çekmeye çalışalım. Türk kafası kesen elleri ülkemizde ağırlayıp en güzel hizmeti onlara verelim.

Diplomatik temaslar felan yapılsın, tepkimiz dile getirilsin. Ama malesef, ne başbakandan ne de devlet büyüklerinden elle tutulur bir tepki veren yok. Bu ne rahatlık anlayabilmiş değilim !

Maalesef çeşitli platformlarda Filistinde, Çeçenistan'da konuşanlar nerde şimdi şeklinde... asabiyet kokan yorumlar yapıldığı için bir şeyin altını çizmek zorunda kalıyorum.

Bu yazıda Çeçenistanla ilgili yaptığım yorumda anlatmak istediğim dünyanın tavrıdır. Yine Bosna savaşında ya da daha önce Afgan direnişinde Amerika'nın barış çabalarının insani duygulardan kaynaklanmadığını nasıl biliyorsak, Çeçen direnişinin Dudayev zamanında dünyadaki olumlu intibanın da belirli hesaplara dayandığını kastediyordum.

Afganistanda bize karışma, Çeçenleri terörist ilan edelim dayanışmasından.

Yoksa Çeçen direnişi gururumuzdur, Allah yardımcıları olsun...

Bir eleştiri getirilmesi gerekiyorsa eğer şu soru sorulmadır : Arap birliği gerekli ve İslami oluyorken, niçin Turan'dan bahsetmek ırkçılık diye algılanıp buğzediliyor ? Müslümanlar, Afrikada ve Latin Amerikada bile tağuti düzenlere karşı kurulması muhtemel birliklere heyecanla ve umutla bakıyorken; Türk Birliği nasıl faşizm oluyor ?

Turan konusunda doğru söylüyorsun.Ağzına sağlık.

Maalesef ülkücü ve alperen gencler saf bir şekilde gelişiyor.Turan diyor ama Türki bölgeleri, devletleri sayamacak haldeler.Ülkücü ve alperen kurumlar ıslah edilmeli.

Bu birliğin gerekliliği bir kez daha ortaya çıktı. Allah sonumuzu hayr etsin.

Ülkücü alperen gençlik mi?!

Ocaklara doldurulan serseri çapulcuları kasdetmiyorsunuz herhalde..

Size bahsedeyim mi sokaktaki ülkücü(!) gençlerden?

Sırf laf ebesi olan bu tipler, icraat noktasında en ufak fedakarlığa girişmezler. Her birinin kollarında birer -affınıza sığınarak- manita, saçlar kirpi misali, ceplerde kelebek, sağa sola hava atmak ve racon kesmekten ibaret 24 saat ve de haftada bir görülen ve yanlızca İslamın şartlarını ezberlemekten ibaret bir din dersi... En mühimi de ağızlarda sakız kelime, Türk! Ne tarih, ne edeb, ne kitap, ne fikir! Kabuktan ibaret, rant tabanlı bir komedi!

Yonta yonta bu hale getirilmedi mi? Turan mı? Bu gençlerle mi?

Size birşey söyleyeyim mi; evini, yurdunu, anasını, babasını, rahatını, döşeğini terkedip; ciddiyetle, samimiyetle, sessiz sedasız ve reklamsız elini taşın altına koyanlar var ya, bahsettiklerinizden on kat, yüz kat milyon kat ülkücüdür!

Türki Cumhuriyetler için ne yapıldı? Ne yapılıyor? Ağabeylik eden m var? Rahatını bozan mı var? Malını paylaşan mı var? Asmak kesmek kolay. Çamur atmak, küçümsemek de öyle..

Ama gerçekten birşeyler yapmak, birşeyleri değiştirmek isteniyorsa, bilinmesi gerekiyor ki, "artık laf yalama oldu!", icraat gerek.

vesselam.

Tabi o durumdalar.Eskisi gibi değiller. Ama hepsi öyle değil.Katliamın olduğu sırada Türkiye de bir gösteri düzenlendi çin konsolosluğunda.Yine az-çok ülkücü vardı.Yani bu davalarla uğraşanları da yok değil.

Turan konusunda doğru söylüyorsun.Ağzına sağlık.

Maalesef ülkücü ve alperen gencler saf bir şekilde gelişiyor.Turan diyor ama Türki bölgeleri, devletleri sayamacak haldeler.Ülkücü ve alperen kurumlar ıslah edilmeli.

Bu birliğin gerekliliği bir kez daha ortaya çıktı. Allah sonumuzu hayr etsin.

Gönüldaş ittihadı ve muhabbeti sağlamak adına şunu kaydetmek zorundayız ki, bu soruyu soran Hakan Albayrak. İslamcı Hakan Albayrak...

Hani maalesef Filistin davası Türkistan davasına muhalifmiş gibi yansıtıyorlar ya...

Yıldırım: Doğu Türkistan Endülüs olmasın

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım Doğu Türkistan’da Endülüs’tekine benzer toptan bir yok oluşun yaşanmaması için Türkiye ve İslam ülkelerine çağrıda bulundu. Yıldırım, Türkiye ve İslam ülkelerinin Çin ile olan ilişkilerini Uygur halkının haklarını korumaya yönelik yeniden değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

http://www.ihh.org.tr/Duenyadan-Haberler-A....0.html?&L=

Diken Üzerindeki Doğu Türkistan Mültecileri

Doğu Türkistan meselesi, günümüzde yaşanan pek çok “azınlık” meselesi arasında belki de en fazla kangrenleşen ancak buna karşın dünyaya en az duyurulabilen sorunlardan biridir. Çin’in uyguladığı baskı politikaları nedeniyle dünya çapında yankı bulan ve 2008 Çin Olimpiyatları öncesinde ve olimpiyatlar boyunca bütün dünyada düzenlenen protestolarla uluslararası kamuoyunun gündemine sık sık gelen Tibet kadar “şanslı” olamayan Doğu Türkistan, unutulmaya yüz tutmuş bir coğrafya sayılabilir. Doğu Türkistan’ın ve Uygur Türklerinin bu unutulmuşluğu, Çin politikalarının bir sonucu olmakla beraber uluslararası kamuoyunda bir sorunun ilgi görmesi için hangi kriterlerin gerekli olduğu sorusunu da akıllara getirmekte.

STK’lar Çin zulmünü protesto etti

Taksim’deki Galatasaray lisesi önünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları Doğu Türkistan'da yüzlerce Müslüman Uygur Türk’ünü katleden, binlercesini de yaralayan Çin’i protesto etti.

Allah'a havale ediyorum yine ezilen müslüman kardeşlerimiz...inşallah daha fazla kayıp olmaz

şerefsiz çinliler her halde nüfus bakımında cehenemdede en fazla onlardan olacak..... allah hepsini ıslah eder inş.

bazı arkadaşların yorumlarını okuyunca gerçekten üzüldüm gerçekten ağladım...yazık

klavye başından sallamak ne kadar kolay.yok alperenler, ülkücüler şöyle böyle demek kimin haddine.bende ülkücüyüm ve benim gibi binlerce kişinin hakkını yediğinizin farkında mısınız bundan büyük kul hakkı mı var?

eğer ki sen bugün komünizm altında yaşamıyorsan o insanların sayesinde, yok geçmişte iyidiler ama şimdi bozuldular diyemezsin..benim ilçemdeki ocakta ilk dinlediğim seminer kanayan yara doğu türkistandı ve benim üstad necip fazılı sevmemide sağlayan yine ordaki abilerimdi.o yorumları yazan arkadaşlar; kaç kere ülkü ocaklarına gittiniz.orda ailesi zenginmiş fakirmiş aynı yemek tabağına kaç kere birlikte kaşık salladınız, o soğuk kış günlerinde yarım yanan sobanın başında çay yudumladınız. daha fazla islam hakkında türklük hakkında bilgi almak için evden kaçıp soluğu ocakta aldınız. kandil gecelerinde ocağında ışığı yansın diye kardeşlerinde biraz daha fazla bilgi alsın diye, emekli bir imamla konuşup ocakta seminer vermesini istediniz.ocaklar herkesindir.onlara ne amerikadan para gelir ne ergenekoncu paşalardan nede devletten. ocaklılar kirasını birlikte öder,gençler suyunu elektriğini harçlıklarından vererek öderler.

İlayı kelimetullah davası için nizamı alem diyen neresi varsa orası benim yuvamdır.

büyük doğu,alperen,ülkü ocakları benim yuvamdır.

ve hiç kimse kendine bakmadan benim ocaklarıma söz söyleyemez.

madem ki beğenmiyorsun orda gördüklerini gelirsin düzeltmeye çalışırsın, her ülkücüyüm diyene inanma! onlar ülkcülerin sırtına basıp hep öne çıkmaya çalışan şahsiyetsiz mahluklardır ve onlar her defasında kaybetmeye mahkumdurlar .ülkücülük hayattan bir kesit değil hayatın ta kendisidir.bu ülkeninde %99'u müslüman ama müslüman olarak yaşayan kaç kardeşimiz var.

o insanlar başörtüsü davasındada, filistin davasındada, kerkük davasındada,azerbaycan karabağ davasında nasıl hep meydanda olmuşlarsa yine meydandadırlar.

gelin sizde birlik olun, insanlara hakaret edeceğinize nasıl Türk-İslam birliği için bişiler yapabiliriz diye fikir üretin, iştişare edelim beraber...

klavye başında sıcak odanızdan yorum yapmakla ne bu dava ilerleyecek nede bu küfr düzeni ıslah edilecek.

son olarak şunu aktarayım, rahmetli galip erdemin bir sözü vardı: Birbirimizi sevmeyi bir türlü öğrenemedik.

Bismillahirrahmanirrahim ;

Siyonizm yine sahnede!

Ordaki Müslüman Türk kardeşlerimize yapılan katliamlar elbet hesapsız kalmayacaktır. Sabır ölçeğimizi taşırmak için ellerinden geleni yapıyorlar, umarım sabrımız taşmadan bu vahşet durdurulur. Allah (c.c) 'dan ölenlerimize (şehitlerimize) rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Başta Ülkemizin ve Tüm Müslüman Aleminin başısağolsun :)

Benim okul ülkücü istilası altında.İyi çocuklar ama çoğunluğu öyle değil(yenileri-üniversitelileri bilmem)bakın yaptıklarını yazayım;

-Okul girişi toplaşırlar, herbirinin manitası var (kızlar çok sever kendisi için kavga edeni), önlerinden geçerim tip tip bakar, çelme takar..

-Futbol maçımı, küfür maçımı belli değil.

-Gücü yeterse döver, yetmezse silah sıkar.

-Sebepsiz yere çocuk döver, kibirlidir.

-(ÇOK GÜZEL tertipler) Azerbaycan vs mitinglere giderken okuldan kaytardığına sevinir.

-Tayyibe küfreder, hiç araştırma, okuma yok.Yaftacı.

-Ülkücülük nedir diye sorarım ezberletmişler söyler ama ne uyar, ne uydurur.Necip Fazıl kim, Osman Batur kim.Abdullah Çatlı kim bilmez.Ben öğrettim hepsine Necip Fazıl'ından, Çatlı'sına (bildiğim kadarıyla)

Tüm bunlar YENİ ülkücü gençlikte gördüklerim..Tüm bunlara rağmen feci bir şekilde sever, savarım.Alperenleri daha çok severim.İmana daha çok değer veriyorlar.

Ve ülkücüler ülkemizin zamanında neredeyse askeri gibiydi.(Komünizmle savaş)Tüm şehitlere ALLAH rahmet eylesin..

Böyle giderse diyorum ki;

5-10 seneye ülkücülük batar.!!!

ISLAH edilsin istiyorum.Her önüne gelen ocağa alınmasın.Kavga çıkaran kovulsun.

Bahçeli oldukça zor diyorum.

ALLAH ülkücüleri de alperenleri de doğru yoldan ayırmasın.

Benim okul ülkücü istilası altında.İyi çocuklar ama çoğunluğu öyle değil(yenileri-üniversitelileri bilmem)bakın yaptıklarını yazayım;

-Okul girişi toplaşırlar, herbirinin manitası var (kızlar çok sever kendisi için kavga edeni), önlerinden geçerim tip tip bakar, çelme takar..

-Futbol maçımı, küfür maçımı belli değil.

-Gücü yeterse döver, yetmezse silah sıkar.

-Sebepsiz yere çocuk döver, kibirlidir.

-(ÇOK GÜZEL tertipler) Azerbaycan vs mitinglere giderken okuldan kaytardığına sevinir.

-Tayyibe küfreder, hiç araştırma, okuma yok.Yaftacı.

-Ülkücülük nedir diye sorarım ezberletmişler söyler ama ne uyar, ne uydurur.Necip Fazıl kim, Osman Batur kim.Abdullah Çatlı kim bilmez.Ben öğrettim hepsine Necip Fazıl'ından, Çatlı'sına (bildiğim kadarıyla)

Tüm bunlar YENİ ülkücü gençlikte gördüklerim..Tüm bunlara rağmen feci bir şekilde sever, savarım.Alperenleri daha çok severim.İmana daha çok değer veriyorlar.

Ve ülkücüler ülkemizin zamanında neredeyse askeri gibiydi.(Komünizmle savaş)Tüm şehitlere ALLAH rahmet eylesin..

Böyle giderse diyorum ki;

5-10 seneye ülkücülük batar.!!!

ISLAH edilsin istiyorum.Her önüne gelen ocağa alınmasın.Kavga çıkaran kovulsun.

Bahçeli oldukça zor diyorum.

ALLAH ülkücüleri de alperenleri de doğru yoldan ayırmasın.

Tamamıyla hislerime tercüman oldun saydığın özelliklerin birçoğu maalesef çoğu öyle geçinenlerde var ama yanlış anlaşılmasın bizde hepsi böyledir diye bi yaftalama yapamayız.Zaten bu saydıklarını yapanlarda ülkücü de olamaz alperen de.selametle

Bu başlık altında bunu tartışmak pek ahlaki değil. Ağzımız kurusun ki, müslümanı küçümsemek haddimiz değil. Bu küçük sıkletimizle herhangi bir mücadeleyi tartmak-değerlendirmek dahi haddimiz değil. Allah'a sığınırız.

Niyetimiz aynı derdi bölüşenlerce anlaşılmıştır ki, tasamız müslüman anadolu gençliğinin çarpık gidişatıdır. Göz yummakla kapanacak gibi de değil. Okuma özürlü, fikir özürlü, yatıp kalkıp yeme içme marifeti haricinde herhangi bir meziyeti bulunmayan, her anlamıyla kabukta kalan ilmin ezbercisi, taklitçisi ve vaziyeti gittikçe daha da vahimleşen nesil tesbitini zannediyorum bir tek ben yapmıyorum.

Sürçü lisan eylediysek ve su-i zanna sebep oldu isek, mahcubuz, affınıza sığınırız.

vesselam.

''konu başlığı Doğu Türkistanda Soykırım! (urumçi Ayaklanması) Temmuz 2009'' ama birileri içinde kalmış olan ,ülkücüye kinini kusuyor her zaman ki gibi. ne kutlu davaymış bizimkisi İlayı kelimetullah için nizam-ı alem davası,büyük türk islam birliği ülküsü.bu bizim ucuz edebiyatımızmış :) ya sizin ki ?

herkesi bu ucuz edebiyata davet ediyorum !!! tıpkı necip fazılın mukaddesatçılar birleşin dediği gibi....

onlar(küfr) zulm etme altında birleşti, biz birbirimizi yemeye devam edelim daha çok doğu türkistan gibi nicesi soykırıma uğrar neticesinde...

İnsanlar ''söz''leri değişik merciilere çekmeyi çok iyi becerirler.

Çünkü beyin ''anlama'' olgusuna kilitlenmiştir.

Bir nesneyi, subjeyi, olayı ''anlamak'' ister.

Yani ya anlar, ya yanlış anlar.

Bizde anlayamayınca ''yanlış anlama'' işlemini pek beceriyoruz.

Ama bu tefrika oluşturuyor sadece.

ve lafügüzaf...