Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Hayy bin Yakzan

''nükteler'' Çizgi Hikayeye Dönüşüyor...

Recommended Posts

gerçekten güzel bir çalışma olur..bence de yeni nesillerin kendilerine gelmeleri açısından böyle çalışmalara çok ama çok ihtiyacımız var..çünkü o kadar etki altında kalıyorlar ki diziler,haber programları,basılan kitaplar,kulaklarda çınlayan şarkılar nice fidanların ALLAH korursun yollarını şaşırmalarına sebebiyet veriyor..biran önce neyin ne olduğunu,kimin neslinden geldiğimizi,hangi çizgide durmamız gerektiğini anlatmalıyız..

aslında ben de bu çalışmaya katkıda bulunabilirim..RABBİMİN izniyle çok güzel çalışmalar ortaya çıkacaktır..şimdiden teşekkür ederim..

Bu çalışmada netice aldık mı acaba? Gerçekten çok orijinal bir fikir olmuş ve hatta başlanmış da ama netice aldık mı? Bunu da bastıralım. Artık Üstad'ı tanımada kılavuzu çıkarır olduk seriye bağlarız inşaAllah :)

Bu fikir 2009'da ortaya atılmış...

Necip Fazıl'ın bir nüktesi ile ilgili karikatür çizimim oldu. Şu saatlerde çizdim... Ancak bu çizimi paylaşacak cesaretim tok doğrusu... Sanki olmadı gibi geldi de...

İşte Necip Fazıl'ın bir nüktesinden yola çıkarak yaptığım resim... Karakalem çalışması gibi oldu ama istenirse siyah uçlu bir kalemle belirginleştirilip boyanabilir...

Jd2Jbq.png

• Like 1

nükte kıyak eyvallah... ancak miniciklar ayak ve gerisindeki ayak izleri dikkatimi çekti doğrusu :) resimse hiç üstada benzememiş... istersen, uğraşırsan daha iyisini yapabilirsin diye düşünüyorum sevgili hacegan. eline sağlık... devamlarını bekleriz ( nüktesel. ama suretlerden uzak ) :)

Ey hafakan!

Bu ne cesaret? Sen nasıl olur da benim yaptığım bir resmi beğenmezsin!?! Benim gibi önemli bir ressamın resmi için eleştirmen edalarına bürünüp bir şeyler söylemek kimin haddine? Var mı böyle bir şey???

Ben gecemi gündüzüme katayım, mevzu kabızlığı çektiğim şu günlerde Üstadın bir nüktesinden yola çıkıp böyle bir şaheser çizime imza atayım, sen çık bir kaç kelime ile bütün emeklerimi yerle bir et. Olacak iş değil!!!

Aslında senin gibiler için mahzende sakladığım sandığın içinden (artık tozlanmış) işkence aletlerini çıkarmak gerek... Gerçi ben onları Kemalistler için saklıyordum ama sen o kadar ileri gittin ki, hiç sorma.

Çok sinirliyim çok...

cesaret hapı olıyorumya ondan böyleyim. kamyonlar 10 numara, nükte güzel... ama üstad! cıkkk... olmadı_

• Like 1

• Create New...