Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
_mostar

Aşıklar Diyarı Menzilde Dursun A. Erzincanlı'dan Miraç şiiri

Recommended Posts

ALLAH razı olsun kardeşim sizinde MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN İNŞ...AMA İZLEYEMEDİK KAPALI...

Dualarınızda sizde bizi unutmayın inş...

Allah razı olsun

www.ktunnel.com a girip sayfanın aşagısındaki adres bosluguna verdigim adresi yapıştırıp begin browsing e tıklarsanız girebilirsiniz.

Malesef arkadaşlarım Dursun Ali Erzincanlı'nın yaptığı işi tasvip etmiyorum.Zira Allahu Tealanın ayeti kerimelerini Peygamber Efendimizi ve sahabe efendilerimizin isimlerini fon müziği ile birlikte seslendrimesi hiç hoş değil.Bunun bidat olduğunu söylesem belki karşı çıkanlarda olacak.Olsun benim sözüm idrak edebilenlere,düşünen beyinlere.Sürü psikolojisi ile hareket eden ezberci zihniyete değil.Vesselam...

ben bir kardeşiniz olarak fikrimi söylemek istiyorum...mostar nikli kardeşimiz bize bir paylaşım sunmuş teşekkürler yüreğine sağlık deriz...D.A. ERZİNCANLIYI ele alırsak oda bizlere güzel naatlarını paylaşmış...ona bakarsanız bütün ilahi sanatçıları enstrümantal ilahi söylüyorlar...ama bizler bunları dinliyoruz bazı hocalar günah bazı hocalar değil diyor sonuçta allah ve rasulü anlatılıyor...bütün kardeşlerimizin yolu açık olsun allah ve rasulü yolundan ayrılmadığı sürece. bu da benim acizane görüşlerim hakkınızı helal edin inş...tartışma değil fikirlerimi sundum...

Malesef arkadaşlarım Dursun Ali Erzincanlı'nın yaptığı işi tasvip etmiyorum.Zira Allahu Tealanın ayeti kerimelerini Peygamber Efendimizi ve sahabe efendilerimizin isimlerini fon müziği ile birlikte seslendrimesi hiç hoş değil.Bunun bidat olduğunu söylesem belki karşı çıkanlarda olacak.Olsun benim sözüm idrak edebilenlere,düşünen beyinlere.Sürü psikolojisi ile hareket eden ezberci zihniyete değil.Vesselam...

Senin onayının kıymeti yok!...

Benim de...

Kıymeti olanların da bir müdahalesi yok (ki; hâlâ okunmakta)...

Allah Dostu'nun dizinin dibinde cereyan eden bir hadiseye müdahil olurken dikkat etmek gerek!...

İşin idrak noktasını ise biraz daha belki daha fazla düşünmek gerek...

Lakin kafatasının içindekinden ziyâde birkaç karış altındaki ile...

Ama çobanın yoksa anlaman zor, kavraman zor hele hele idrak etmen!...

Sana teslim ol, demiyorum. O zaten zor iştir ama hiç değilse itiraz makamından in...

Sözün nereye gideceğini düşünerek konuşmakta fayda vardır...

Çok düşünmek az konuşmayı gerektirir...

Hele bir düşün...

Ehl-i sünnete göre harama helal, helale haram demek çok mühim imani bir hatadır.

Allah hepimizi esirgesin, küfre götürür.

Dikkat etmeli, bir konuşmadan önce bin düşünmeliyiz.

Olsun benim sözüm idrak edebilenlere,düşünen beyinlere.Sürü psikolojisi ile hareket eden ezberci zihniyete değil.Vesselam...

merak ediyorum sadece ve ondan soruyorum.

yukarıdaki sözü Necip Fazıl Kısakürek'in sitesinde olduğundan mı yazdın? herşeyi sorgularım, düşünürüm ben demek için mi? yada imzandaki reklamda yazılı olan zat-ı muhteremin sözlerimi bunlar? senin beyin dediğin de bu mu? öyleyse kalsın ben idrak etmiyeyim senin sözlerini...

Konuya dönelim ;

Kütübü Sitte - 5715

Hz. Ömer radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki:

"Ameller niyetlere göredir. Herkese niyet ettiği şey vardır. Öyleyse kimin hicreti Allah'a ve Resülüne ise, onun hicreti Allah ve Resülünedir. Kimin hicreti de elde edeceği bir dünyalığa veya nikâhlanacağı bir kadına ise, onun hicreti de o hicret ettiği şeyedir."

Buhâri, Bed'ü'l-Vahy 1, Itk 6, Menâkıbu'l-Ensâr 45, Nikâh 5, Eymân 23, Hiyel 1; Müslim, İmâret 155, (1907); Ebu Dâvud, Talâk 11, (2201); Tirmizi, Fedâilu'I-Cihâd 16, (1647); Nesâî, Tahâret 60, (1, 59, 60).

Niyetimiz Temiz Olsun yapılan herşeyin bir eksiğini bulmak yerine birazda halis niyetle ve ihlasla bakalım olaylara

D.A.Erzincanlı şiirleri söyledi hemde bir müzik eşliğinde peki sen ne yaptın da onun yaptığına yanlış deme cüretini gösterebiliyorsun?!..

*Bu din garip olarak başladı. Başladığı gibi garip olarak avdet eder (döner). Gariplere ne mutlu! O garipler ki, (benden sonra) insanların sünnetimden bozdukları şeyi ıslah ederler. (Tirmizi, İman 2632)

Senin onayının kıymeti yok!...

Benim de...

Kıymeti olanların da bir müdahalesi yok (ki; hâlâ okunmakta)...

Allah Dostu'nun dizinin dibinde cereyan eden bir hadiseye müdahil olurken dikkat etmek gerek!...

İşin idrak noktasını ise biraz daha belki daha fazla düşünmek gerek...

Lakin kafatasının içindekinden ziyâde birkaç karış altındaki ile...

Ama çobanın yoksa anlaman zor, kavraman zor hele hele idrak etmen!...

Sana teslim ol, demiyorum. O zaten zor iştir ama hiç değilse itiraz makamından in...

Sözün nereye gideceğini düşünerek konuşmakta fayda vardır...

Çok düşünmek az konuşmayı gerektirir...

Hele bir düşün...

Söz kısa gerekir imdi vesselam...