Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kvp111

Cübbeli Ahmet Hoca

Recommended Posts

öncelikle cübbeli hocadan Allah razı olsun...kendisini ilk önce youtube daki videolarından tanıdım,baştaki dış görünüşü ve adındaki cübbeli lakabı sebebiyle(cübbenin veya sakalın yanlış olduğundan değil) kendisini bir provakatör,fitne fesat çıkartmaya çalışan biri olarak düşünmüştüm...fakat videoları izledikçe gördümki kendisi çok samimi ve dini konularda çok doğru bilgilere sahip biri...en önemli özelliği ehl-i sünnet itikadında olması ve bunu devamlı vurgulaması...ve anlatış tarzı; bazıları onun anlatışını biraz sokak ağzı bulsa da,ben onun arada böyle şeyler yapmasını doğru buluyorum,çünkü o tavırları kendisine ve dolayısıyla anlattığı şeylere sempati duyduruyor...mustafa islamoğlu,adnan oktar, vs vs...bütün ehl-i sünnete aykırı olan kişileri ilmiyle reddediyor..bunlar asla yanlış değildir...hem o insanların doğru yolu bulmasına sebep olabilir,hem de onların yolundan giden bu işi öğrenmek isteyenlere engel olabilir...bu büyük bir hizmettir...bugunlerde de Haberturkte 2 programa çıktı,ve insanlara işin doğrusunu anlatmaya çalıştı,sadece Kur'an denemiyeceğini,vehhabiliğin,şiiliğin neden yanlış olduğunu,mezheplere uymanın lazım geldiğini ve hatta bazı derin konulara bile girdi...kendisine teşekkür ediyor...Allah'tan Cübbeli Hocaya yardımcı olmasını diliyorum...

dikkatle izliyorum kendisini. tabi neden habertürk gibi bir kanalın onu çıkardığını düşünerek. bakalım altından neler çıkacak.

Asıl provakatörlüğü yapan onlar.

Dini değerleri absürt hâle getirip medyanın eline vermek, gazeteciliğin aslolan kuralı gibi... Gündemi meşgul etmek. Belki Ahmet Hoca, bir Müslüman kardeşime daha ulaşır hayrı dinlemesine vesile olurum düşüncesi ile bu kanallara çıkıyor ve bildiklerini paylaşmaktan geri durmuyor ama dakika bir gol birdir ki, bugün okuduk Ahmet Hoca'nın konuşmalarının yorumlarını...

Bu ülkenin yararına bir iş yapıyorsan ya adın karalanır, ya da ölümün gizli perdesi ardında adın giz olarak kalır...

Çok heyecanlı bir insan :)

Onu dinlemek oldukça zevkli. Bende ilk defa dün Habertürk'te izledim. Söyledikleri, bana (Nakşibendi Tarikatındandım bir zamanlar, bir ara Kadiri bir arada Nurcu) öğretilenlerle tamamen uyuşuyor.

Özellikle hemşerim Süleyman Ateş'in saçma sapan iddiasına (H.z. İsa'nın öldürüldüğü iddiası) karşı söylediklerini çok taktir ettim.

Bir kısmını internet üzerinden seyreyledik. Beklediğimin aksine, hiç kesilmeden, hiç sarsılmadan gayet düzgün cevaplar verdi. Yahu bırakın onu bunu, resmen vaaz-ü nasihat etti yahu:) Hele bazen, gülmekten kırdı geçirdi.. Sevdirdi kendisini. Bu hakikaten önemli.

Süleyman Ateş, yahu bu insanların sözlerini ciddiye alarak dinlemek bile yanlış...

Ahmet Hoca heyecanlanmasında ne yapsın :) Bu değeri lakayıtlıkla kullanan o kadar insan var ki. Dini vecibeler ile insanları sömüren...

Allah sahte hocaların şerrinden muhafaza eylesin inşaallah bizleri... Zor zamanlardayız. Bidatler hurafeler... Çok okumak öğrenmek dinlemek dini tebliğ etmek gerekiyor...

öncelikle cübbeli hocadan Allah razı olsun...kendisini ilk önce youtube daki videolarından tanıdım,baştaki dış görünüşü ve adındaki cübbeli lakabı sebebiyle(cübbenin veya sakalın yanlış olduğundan değil) kendisini bir provakatör,fitne fesat çıkartmaya çalışan biri olarak düşünmüştüm...fakat videoları izledikçe gördümki kendisi çok samimi ve dini konularda çok doğru bilgilere sahip biri...en önemli özelliği ehl-i sünnet itikadında olması ve bunu devamlı vurgulaması...ve anlatış tarzı; bazıları onun anlatışını biraz sokak ağzı bulsa da,ben onun arada böyle şeyler yapmasını doğru buluyorum,çünkü o tavırları kendisine ve dolayısıyla anlattığı şeylere sempati duyduruyor...mustafa islamoğlu,adnan oktar, vs vs...bütün ehl-i sünnete aykırı olan kişileri ilmiyle reddediyor..bunlar asla yanlış değildir...hem o insanların doğru yolu bulmasına sebep olabilir,hem de onların yolundan giden bu işi öğrenmek isteyenlere engel olabilir...bu büyük bir hizmettir...bugunlerde de Haberturkte 2 programa çıktı,ve insanlara işin doğrusunu anlatmaya çalıştı,sadece Kur'an denemiyeceğini,vehhabiliğin,şiiliğin neden yanlış olduğunu,mezheplere uymanın lazım geldiğini ve hatta bazı derin konulara bile girdi...kendisine teşekkür ediyor...Allah'tan Cübbeli Hocaya yardımcı olmasını diliyorum...

"kendisini bir provakatör,fitne fesat çıkartmaya çalışan biri olarak düşünmüştüm" diyorsunuz ya sevgili dostum işte 28 şubat döneminde Fadime Şahinlerle Müslüm Gündüzlerle Ali Kalkancılarla bu provokasyon yapıldı ve amaçlanan da sizin, bizim veya başkalarının mütedeyyin insanlar hakkında böyle düşünmemizi sağlamaktı. Buna ne denir bilirsiniz: İFTİRA. Bunu yapan dış güçler ve güdümledikleri medya malum.

Bu hareketler toplumda büyük fitne uyandırdı. Biraz olsun dinini öğrenmek isteyen insanları, kimi zaman abdestli namazlı anne babaları bile, "senin beynin yıkanmış" gibi "neden gidiyorsun o sohbetlere de aklını allak bullak ediyorsun" gibi sözlerle alaya aldılar, aşağıladılar, gayelerinden alı koymaya çalıştılar. Bunlara bunu düşündüren de gayri ahlaki gazetecilik, dergicilik ve haber bültenciliği, genel bir ifade ile ve Üstad N.F.K'nın ifadesi ile FUHŞ ALBÜMCÜLÜĞÜ idi.

Kendim bizzat yaşadım bunu 28 şubat döneminde değilse de, 10 yıl sonrası olan geçtiğimiz 2 yıl içinde. Hala da yaşıyorum, mücadele ediyorum. "Kıl namazını oku Kur'an'ını" otur diyorlar. Diyorum ki kafirin istediği de bu: "Müslüman sosyal alanın hiçbirinde bulunmasın, okumasın öğrenmesin düşünmesin" istiyorlar. Materyalist olsun robot gibi olsun istiyorlar...

Olmayacak, olmayacağız.

Müslüman düşünecek üretecek çalışacak çabalayacak projeleri olacak, maddi sahayı kastetmiyorum, evvela manevi sahada, 2. planda da maddi saha.

Merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi (rh.a) geçtiğimiz yüzyılın bu bakış açısındaki yüzlerce aydınından sadece biri idi. Kendisi beni çok etkilemiştir.

Şu an mensubu olmaktan gurur duyduğum cemaatde böyle çok insan biliyorum.

Dernek-sohbet ikilisi insanı çok geliştiriyor. Ne büyük hatalardan döndüm bir bilseniz. O yüzden lütfen sohbetsiz kalmayın. Ankarada olanlar dilerlerse bana özelden ulaşabilirler. Ahmet Mahmut Ünlü Hocamızın sohbetlerinin tadında, dobra ama sıcak, eğlenceli ama ilmi çerçevede birşeyler öğreten sohbetlere haftada bir katılmak isterlerse yardımcı olabilirim. Başka şehirdeki kardeşlere de haftada 2-3 sohbetin yayınlandığı C übbeli Ahmet Hoca'nın (Ahmet Mahmut Ünlü) aşağıdaki adresini tavsiye ederim. Mesela şimdi başlayın hayatınızı sohbetlerle renklendirmeye, ufkunuzu genişletmeye. Buyrun link: http://www.cubbeliahmethoca.tv/

Ve buyrun Cübbeli Hocamızın Teketek programı linkleri;

23.07.2009 Tele Tek

http://www.cubbeliahmethoca.tv/sohbet/dism...9-teke-tek.html

02.08.2009 Teke Tek Özel

http://www.cubbeliahmethoca.tv/sohbet/dism...-tek-oezel.html

NOT: Her hafta Salı akşamları Mektubat Dersi ve Perşembe akşamları da sohbet oluyor. İki haftada bir de Pazar günleri ikindi sonrası Kadı İyaz’ın Eseri Şifa-i Şerif’ten dersler oluyor. Salı Mektubat Dersi ve Pazar Şifa Dersi, derslerin yapıldığı anda canlı olarak da izlenebiliyor. Daha sonra siteye de ekleniyor ve indirmeye de müsaade var. Zaman zaman başka şehirlerde yapılan ekstra sohbetler vb. oluyor onlara da ulaşabilirsiniz. İster ses ister video olarak izleyebilir, dinleyebilir, indirebilirsiniz. Ancak Hocaefendi 7-23 Ağustos arası Umre'de olacağından bu hafta 4-5-6 Ağustosta üç gün ardarda sohbet var. Sonraki ilk sohbet de 25 Ağustosta. Selam ve dualarınız ile...

"kendisini bir provakatör,fitne fesat çıkartmaya çalışan biri olarak düşünmüştüm" diyorsunuz ya sevgili dostum işte 28 şubat döneminde Fadime Şahinlerle Müslüm Gündüzlerle Ali Kalkancılarla bu provokasyon yapıldı ve amaçlanan da sizin, bizim veya başkalarının mütedeyyin insanlar hakkında böyle düşünmemizi sağlamaktı. Buna ne denir bilirsiniz: İFTİRA. Bunu yapan dış güçler ve güdümledikleri medya malum.

Bu hareketler toplumda büyük fitne uyandırdı. Biraz olsun dinini öğrenmek isteyen insanları, kimi zaman abdestli namazlı anne babaları bile, "senin beynin yıkanmış" gibi "neden gidiyorsun o sohbetlere de aklını allak bullak ediyorsun" gibi sözlerle alaya aldılar, aşağıladılar, gayelerinden alı koymaya çalıştılar. Bunlara bunu düşündüren de gayri ahlaki gazetecilik, dergicilik ve haber bültenciliği, genel bir ifade ile ve Üstad N.F.K'nın ifadesi ile FUHŞ ALBÜMCÜLÜĞÜ idi.

Kendim bizzat yaşadım bunu 28 şubat döneminde değilse de, 10 yıl sonrası olan geçtiğimiz 2 yıl içinde. Hala da yaşıyorum, mücadele ediyorum. "Kıl namazını oku Kur'an'ını" otur diyorlar. Diyorum ki kafirin istediği de bu: "Müslüman sosyal alanın hiçbirinde bulunmasın, okumasın öğrenmesin düşünmesin" istiyorlar. Materyalist olsun robot gibi olsun istiyorlar...

Olmayacak, olmayacağız

Müslüman düşünecek üretecek çalışacak çabalayacak projeleri olacak, maddi sahayı kastetmiyorum, evvela manevi sahada, 2. planda da maddi saha.

Merhum Mahmud Esad Coşan Hocaefendi (rh.a) geçtiğimiz yüzyılın bu bakış açısındaki yüzlerce aydınından sadece biri idi. Kendisi beni çok etkilemiştir.

Şu an mensubu olmaktan gurur duyduğum cemaatde böyle çok insan biliyorum.

Dernek-sohbet ikilisi insanı çok geliştiriyor. Ne büyük hatalardan döndüm bir bilseniz. O yüzden lütfen sohbetsiz kalmayın. Ankarada olanlar dilerlerse bana özelden ulaşabilirler. Ahmet Mahmut Ünlü Hocamızın sohbetlerinin tadında, dobra ama sıcak, eğlenceli ama ilmi çerçevede birşeyler öğreten sohbetlere haftada bir katılmak isterlerse yardımcı olabilirim. Başka şehirdeki kardeşlere de haftada 2-3 sohbetin yayınlandığı C übbeli Ahmet Hoca'nın (Ahmet Mahmut Ünlü) aşağıdaki adresini tavsiye ederim. Mesela şimdi başlayın hayatınızı sohbetlerle renklendirmeye, ufkunuzu genişletmeye. Buyrun link: http://www.cubbeliahmethoca.tv/

Ve buyrun Cübbeli Hocamızın Teketek programı linkleri;

23.07.2009 Tele Tek

http://www.cubbeliahmethoca.tv/sohbet/dism...9-teke-tek.html

02.08.2009 Teke Tek Özel

http://www.cubbeliahmethoca.tv/sohbet/dism...-tek-oezel.html

NOT: Her hafta Salı akşamları Mektubat Dersi ve Perşembe akşamları da sohbet oluyor. İki haftada bir de Pazar günleri ikindi sonrası Kadı İyaz?ın Eseri Şifa-i Şerif?ten dersler oluyor. Salı Mektubat Dersi ve Pazar Şifa Dersi, derslerin yapıldığı anda canlı olarak da izlenebiliyor. Daha sonra siteye de ekleniyor ve indirmeye de müsaade var. Zaman zaman başka şehirlerde yapılan ekstra sohbetler vb. oluyor onlara da ulaşabilirsiniz. İster ses ister video olarak izleyebilir, dinleyebilir, indirebilirsiniz. Ancak Hocaefendi 7-23 Ağustos arası Umre'de olacağından bu hafta 4-5-6 Ağustosta üç gün ardarda sohbet var. Sonraki ilk sohbet de 25 Ağustosta. Selam ve dualarınız ile...

Noktasına kadar katılıyorum kardeşim:) ve ayrıca bu derslerin çok yararlı olduğu kanaatindeyim.bizzat takip ediyorum.cübbeli hoca bugün ehlisünnet yolunun en ilimli ve doğru adamıdır.her söylediği ilme dayalıdır,hurafe veya bana göre vs değildir.resmen vaaz verdiriyorlar adama sağolsunlar:)rabbım çok büyük bazen zalimin kalemınden de zatını konuşturur ya o misal...en çok hoşuma giden bölümü söyleyemeden geçemeyeceğim;

malumunuz yaşar nuri öztürkl efendı :)'canım ne sıkışıyorsunuz arafatta arefe günü istediğiniz zaman kalkın gidin lüzumu yok 'demış ya..ahmet hocamım dediğine bakın;_çayırovamı orası canım nereye kafana göre gidiyorsun?cevabıydı...:)ancak fatıh altaylının cahılın kör cahili olduğunu bır kez daha anlamış olduk programda.hele pervasızca laubalı konuşmaları; gerek efendımız hakkında hatta bazen cenabı hakkın zatına karşı...ancak hocam sabırla ve ilmiyle yapacağını yaptı. ne dıyelım kalpler rabbımın elınde...

Noktasına kadar katılıyorum kardeşim:) ve ayrıca bu derslerin çok yararlı olduğu kanaatindeyim.bizzat takip ediyorum.cübbeli hoca bugün ehlisünnet yolunun en ilimli ve doğru adamıdır.her söylediği ilme dayalıdır,hurafe veya bana göre vs değildir.resmen vaaz verdiriyorlar adama sağolsunlar:)rabbım çok büyük bazen zalimin kalemınden de zatını konuşturur ya o misal...en çok hoşuma giden bölümü söyleyemeden geçemeyeceğim;

malumunuz yaşar nuri öztürkl efendı :)'canım ne sıkışıyorsunuz arafatta arefe günü istediğiniz zaman kalkın gidin lüzumu yok 'demış ya..ahmet hocamım dediğine bakın;_çayırovamı orası canım nereye kafana göre gidiyorsun?cevabıydı...:)ancak fatıh altaylının cahılın kör cahili olduğunu bır kez daha anlamış olduk programda.hele pervasızca laubalı konuşmaları; gerek efendımız hakkında hatta bazen cenabı hakkın zatına karşı...ancak hocam sabırla ve ilmiyle yapacağını yaptı. ne dıyelım kalpler rabbımın elınde...

Altaylının cehaleti ortada, bunu biliyoruz. Hatta hakaretlerine bazen çok canım sıkıldı. Rabbimiz'e (C.C.) adaletsizlik vb. isnatlarda bulunarak, Efendimiz'e (S.A.V.) de çirkin yakıştırmalarda bulundu sanırım ama Hocaefendi oldukça sabırlı idi. Müslümanım diyene VAV gibi başı eğik ve mütevazidir malum kendisi. Kafire karşı ise ELİF gibi başı dik ve cesurdur.

Bardakçı da tarih açısından da olsa biraz birşeyler biliyor ve ilgili. Çok gülüyordu ama bu gülmeler Hoca'yla alay anlamında değil de Altyalı'nın cehaletine idi sanırım.

Cubbeli Ahmet hocayi ne tanirim nede cemaatine mensubumdur, yanliz, yigidi oldur hakkini yeme, kendisi bu zamanda zor bulunan ehli sunnet itikadina mensubdur ve Yasar Nuri Ozturk gibi sapiklari hic taviz vermeden tenkit edebiliyor. Kendi videolarini izledikce kendisi bende iyi bir intiba birakiyor. Cok sempatik biri.

burda zeten mesele bir cemaate mensup olmak değil,tabiki herkesin bağlandığı,sevdiği biri olacak ama asıl önemli olan ehl-i sünnettir, ve ehl-i sünnet olan biri de eğer faydalacağını düşünüyorsa her kanaktan faydalanabilir ki zaten hepsi aynı kaynak demektir örneğin cübbeli hocanın bağlı olduğu kol Mevlana Halidi Bağdadiden gelen bir kol imiş o büyük zatın bir çok talebesi dünyaya yayılıyorlar cübbeli hocanın üstadının üstadı buradan geliyor,tıpkı Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri gibi...Bugunlerde ehl-i sünnettin o kadar kötü durumda olmadığını gördükçü mutlu oluyorum...Mehmet Ali Demirbaşlar,Osman Ünlüler,Mehmet Şevket Eygiler,Cübbeli Hoca gibileri görmek çok güzel Allah onlardan razı olsun...Ben şahsım adına konuşuyorum,dini bilgilerimi Hüseyin Hilmi Efendinin Seadeti Ebediyyesinden alıyorum..fakat ondan alıyorum diye kalkıp diğerlerine sırt dönmek yani bunlar yanlıştır demek asıl yanlıştır Ehl-i Sünnet sonuçta...elimden geldiği kadar istifade etmeye çalışıyorum...

bende cübbeli ahmet hocamla eskişehirde e.r.t. fm konserinde tanışma ve o güzel sohbetini dinleme fırsatını buldum..hocamızı ve sohbetlerini ben beğenerek dinliyorum ALLAH YAR OLSUN...

burda zeten mesele bir cemaate mensup olmak değil,tabiki herkesin bağlandığı,sevdiği biri olacak ama asıl önemli olan ehl-i sünnettir, ve ehl-i sünnet olan biri de eğer faydalacağını düşünüyorsa her kanaktan faydalanabilir ki zaten hepsi aynı kaynak demektir örneğin cübbeli hocanın bağlı olduğu kol Mevlana Halidi Bağdadiden gelen bir kol imiş o büyük zatın bir çok talebesi dünyaya yayılıyorlar cübbeli hocanın üstadının üstadı buradan geliyor,tıpkı Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri gibi...Bugunlerde ehl-i sünnettin o kadar kötü durumda olmadığını gördükçü mutlu oluyorum...Mehmet Ali Demirbaşlar,Osman Ünlüler,Mehmet Şevket Eygiler,Cübbeli Hoca gibileri görmek çok güzel Allah onlardan razı olsun...Ben şahsım adına konuşuyorum,dini bilgilerimi Hüseyin Hilmi Efendinin Seadeti Ebediyyesinden alıyorum..fakat ondan alıyorum diye kalkıp diğerlerine sırt dönmek yani bunlar yanlıştır demek asıl yanlıştır Ehl-i Sünnet sonuçta...elimden geldiği kadar istifade etmeye çalışıyorum...

Cubbeli Ahmet Hoca ve Huseyin Hilmi isik, her ikiside birbirini kabul eder ve severler. Ikiside bir birine iltifatda bulunmusdur, aralarinda cok kucuk bir ihtilaf olmus ise bile gecmisde, ikiside birbirinin itikadi duzgunlugune sahitdirler. Allah ikisindende bizlere Osmanlinin itikadini intikal ettirmeye calistiklari icin razi olsun.

Şeytan taşlama hususunda çok güzel bi cevabı vardı. Zannediyorum Yaşar Nurinin şeytan taşlamanın zamanı hususunda bir değişikliği üzerine, "bizim evin bahçesinde direk var, niye Arafata kadar zahmet ediyor ki, gelsin oraya atsın taşını" şeklinde.. :)

• Like 1

....çünkü o tavırları kendisine ve dolayısıyla anlattığı şeylere sempati duyduruyor...mustafa islamoğlu,adnan oktar, vs vs...bütün ehl-i sünnete aykırı olan kişileri ilmiyle reddediyor..bunlar asla yanlış değildir...hem o insanların doğru yolu bulmasına sebep olabilir,hem de onların yolundan giden bu işi öğrenmek isteyenlere engel olabilir......

Arkadaşım burada Adnan Oktar hakkında ne denmek istendi anlayamadım. Açıklayabilir misin ?

Cubbeli Ahmet Hoca ve Huseyin Hilmi isik, her ikiside birbirini kabul eder ve severler. Ikiside bir birine iltifatda bulunmusdur, aralarinda cok kucuk bir ihtilaf olmus ise bile gecmisde, ikiside birbirinin itikadi duzgunlugune sahitdirler. Allah ikisindende bizlere Osmanlinin itikadini intikal ettirmeye calistiklari icin razi olsun.

Evet ben de şahidim Cübbeli Hoca H.Hilmi Hoca'nın ehl-i sünnetliğini tasdik etmiştir.

Ve daha birçok alim hakkında ehl-i sünnettir diye beyanlarda bulunmuştur.

Bu da bizlere yol göstermektedir ki güvendiğimiz ve yalan söylemeyeceğinden emin olduğumuz bir alimden öğrenmiş oluyoruz bozuk itikadlıları ve düzgün itikadlıları.

Sık sık üzerinde durur "o cemaat bu cemaat diye tenkit kınama olmaz, üst kimliğimiz ehl-i sünnettir" der zaman zaman ve isim de verir. Ama ehl-i sünnet olup da bir yerde bir hatasını görürse o kişileri de beyan eder. "Şu şu kişi düzgün adam(dı) ama o da şöyle demeç vermiş, bu kelam ehl-i sünnete uymaz, ne oluyor bu millete yahu" diye hayıflanır.

Yani baktığı en temel nokta üst kimlik olan ehl-i sünnet itikadında olmaktır.

cübbeli Ahmet hocanın programda sölediklerini izlemedim bi arkadaş link koymuş izleyeceğim kendisiyle ilgili negatif bi düşüncem yok ,tanımıyorum. Fakat arkadaşım mustafa islamoğlu ve adnan oktarın ehli sünnete aykırı olduğunu nerden çıkarttın?ben islamoğlunuda oktarın kitaplarınıda okudum ,2side kuranı kerimdeki ayetler ışığında yazan kişiler.. ehli sünnete aykırı kişiler olduklarını gösterir bi yazılarına rastlamadım özellikle islamoğlu sık sık hadislerden örnek verir kitaplarında..bilmeden tanımadan kişilere sui zanda bulunmak yanlış diorum ,bize yakışmaz..

cübbeli Ahmet hocanın programda sölediklerini izlemedim bi arkadaş link koymuş izleyeceğim kendisiyle ilgili negatif bi düşüncem yok ,tanımıyorum. Fakat arkadaşım mustafa islamoğlu ve adnan oktarın ehli sünnete aykırı olduğunu nerden çıkarttın?ben islamoğlunuda oktarın kitaplarınıda okudum ,2side kuranı kerimdeki ayetler ışığında yazan kişiler.. ehli sünnete aykırı kişiler olduklarını gösterir bi yazılarına rastlamadım özellikle islamoğlu sık sık hadislerden örnek verir kitaplarında..bilmeden tanımadan kişilere sui zanda bulunmak yanlış diorum ,bize yakışmaz..

Sayın dafne bizler, geçtiğimiz 100 yılın insanı olarak bizler, kulaktan dolma bilgiler dışında dini eğitim almadık. Bu nedenle bilmediklerimiz çok fazla. Bu yüzden eserlerini okurken hatalarını farkedemeyebiliriz. Tabi sizi bilmiyorum. İlim sahibi iseniz de hatalarını farkedemedinizse ya çok fazla hatasının olmadığı eserlerine denk geldiniz, ya da hepimizde olduğu gibi sizin de eksikleriniz olabilir. İlim sahibi değilseniz zaten anlayamamnız normal. Tıpkı benim gibi, bizler gibi. Bu nedenle ilmi olan ve ehl-i sünnet olduğundan emin olunan bir alimin dizi dibinde bu konuları değerlendirmekte fayda var. Şimdi İslamoğlu'nun 2 fikrini inceleyelim;

Çıplak ayağa mesh verilir mi? Verilmez. Mest üzerine verilir. Ayak çıplaksa topuklar ve eklem kemiğine kadar yıkanır. Bunu bilirsiniz. Ancak İslamoğlu bunu ya bilmiyor ya da savunucusu olduğu Şia mezhebini Ehl-i sünnet diye dayatma derdinde.

Veya;

Hayızlı hanım oruç ve namazla yükümlü müdür? Hayır. İslamoğlu "yaparsa takvasındandır" benzeri bir görüş bildiriyor. Görülmüş şey mi bu?

İnsanlar Dinimizi TV'den gazeteden öğrendikleri için Mürşitleri de Y.Nuri Öztürk, Süleyman Ateş, Zekeriya Beyaz oluyor haliyle.

Aşağıdaki linkte yer alan kitabı okursanız M.İslamoğlu ile ilgili 6-7 konuya ilmi reddiyeleri görebilirsiniz.

Reddiye yazan kişilerin çoğu Osmanlı tarzı medrese eğitimi almış fakihlerdir.

http://www.arifanyayinlari.com/products/ki...a6d863b7307ec84

Babası Ahmet İslamoğlu Hoca da oğlundan bu hususlarda çok şikayetçidi. Bu ayki (Ağustos 2009) Arifan dergisinde de Ahmed İslamoğlu Hoca'nın kendi el yazısı ile Ali Eren'e yazdığı mektubu görebilirsiniz.

Lütfen yanlış anlamayın, İslamoğlu okuyorsunuz diye sizi kınıyor değilim. Bu linkteki eseri okuyana kadar ve Ehl-i sünnet itikadını oturup muteber bir eserden öğrenene kadar ben de M.İslamoğlu'nu takip ederdim. O eser de aşağıdaki linktedir.

http://www.arifanyayinlari.com/products/ki...t-risalesi.html

Adnan Oktar'a gelince, kendisini Mehdi ilan etmektedir. Daha başka hakkında birşey bilmiyorum o konuda yorum yapmam uygun olmaz...

Üst kimliğimiz İslamdır, ismimiz müslüman

Tartışma oluşturmak istemiyorum, sadece bu kaydı düşmek istedim.

Tabi tabi onda şüphe yok.

Ama ben şunu için böyle söyledim.

Şimdi Şia, Vahhabi vb. de Müslüman, böyle diye onları da mı kucaklayacağız.

Ben, en dar çerçevede, buluştuğumuz en iç nokta/halka olarak ehl-i sünnet dairesini söyledim.

Yoksa çerçevenin en dışında hepimizi kapsayan ve kuşatan İslam'dır ona ne şüphe...

DAFNE kardeşim nfk com da 'mustafa islamoğlunun hezeyanları'diye bir başlık var.burayı incelerseniz sanırım daha iyi anlaşılır konu...selam ve dua ile..

Sayın dafne bizler, geçtiğimiz 100 yılın insanı olarak bizler, kulaktan dolma bilgiler dışında dini eğitim almadık. Bu nedenle bilmediklerimiz çok fazla. Bu yüzden eserlerini okurken hatalarını farkedemeyebiliriz. Tabi sizi bilmiyorum. İlim sahibi iseniz de hatalarını farkedemedinizse ya çok fazla hatasının olmadığı eserlerine denk geldiniz, ya da hepimizde olduğu gibi sizin de eksikleriniz olabilir. İlim sahibi değilseniz zaten anlayamamnız normal. Tıpkı benim gibi, bizler gibi. Bu nedenle ilmi olan ve ehl-i sünnet olduğundan emin olunan bir alimin dizi dibinde bu konuları değerlendirmekte fayda var. Şimdi İslamoğlu'nun 2 fikrini inceleyelim;

Çıplak ayağa mesh verilir mi? Verilmez. Mest üzerine verilir. Ayak çıplaksa topuklar ve eklem kemiğine kadar yıkanır. Bunu bilirsiniz. Ancak İslamoğlu bunu ya bilmiyor ya da savunucusu olduğu Şia mezhebini Ehl-i sünnet diye dayatma derdinde.

Veya;

Hayızlı hanım oruç ve namazla yükümlü müdür? Hayır. İslamoğlu "yaparsa takvasındandır" benzeri bir görüş bildiriyor. Görülmüş şey mi bu?

İnsanlar Dinimizi TV'den gazeteden öğrendikleri için Mürşitleri de Y.Nuri Öztürk, Süleyman Ateş, Zekeriya Beyaz oluyor haliyle.

Aşağıdaki linkte yer alan kitabı okursanız M.İslamoğlu ile ilgili 6-7 konuya ilmi reddiyeleri görebilirsiniz.

Reddiye yazan kişilerin çoğu Osmanlı tarzı medrese eğitimi almış fakihlerdir.

http://www.arifanyayinlari.com/products/ki...a6d863b7307ec84

Babası Ahmet İslamoğlu Hoca da oğlundan bu hususlarda çok şikayetçidi. Bu ayki (Ağustos 2009) Arifan dergisinde de Ahmed İslamoğlu Hoca'nın kendi el yazısı ile Ali Eren'e yazdığı mektubu görebilirsiniz.

Lütfen yanlış anlamayın, İslamoğlu okuyorsunuz diye sizi kınıyor değilim. Bu linkteki eseri okuyana kadar ve Ehl-i sünnet itikadını oturup muteber bir eserden öğrenene kadar ben de M.İslamoğlu'nu takip ederdim. O eser de aşağıdaki linktedir.

http://www.arifanyayinlari.com/products/ki...t-risalesi.html

Adnan Oktar'a gelince, kendisini Mehdi ilan etmektedir. Daha başka hakkında birşey bilmiyorum o konuda yorum yapmam uygun olmaz...

bu yüzyılın insanı olan bizler alim değiliz evet ama bilgilerimizde kulaktan dolma denemez,şahsen ben kaynağı olmayan bi bilgiyi aaa bu hoca böle dedi o diosa doğrudur diye kabul edemem,kabul etmem için kur'anda yazıo olmalı yada o konuyla ilgili sahih kaynaklı hadis gösterilmelidir.velhasıl kulaktan dolma bilgiyi kabul etmiyorum.söylediğiniz kitapları okuyacağım ,ozaman yorum yapabilirim..

Adnan Oktarın kendisini mehdi ilan ettiğinide görmedim,duymadım.her 2yazarında ufkuma ve manevi dünyama katkısı olmuştur ;Allah herkesin kalbini bilio ,hesap günü ona göre muamele göreceğiz..

Cubbeli Ahmet hocayi ne tanirim nede cemaatine mensubumdur, yanliz, yigidi oldur hakkini yeme, kendisi bu zamanda zor bulunan ehli sunnet itikadina mensubdur ve Yasar Nuri Ozturk gibi sapiklari hic taviz vermeden tenkit edebiliyor. Kendi videolarini izledikce kendisi bende iyi bir intiba birakiyor. Cok sempatik biri.

Cesur bir ehli sünnet alimi.

Cesur bir ehli sünnet alimi.

Aynen öyle,

Müslümana karşı vav gibi başı eğik ve mütevazı, İslam düşmanına karşı elif gibi dik başlı ve CESUR bir alimdir...

Kirletmeye çalışanlar utansın, tertemiz bir ehl-i sünnet alimidir...

bu yüzyılın insanı olan bizler alim değiliz evet ama bilgilerimizde kulaktan dolma denemez,şahsen ben kaynağı olmayan bi bilgiyi aaa bu hoca böle dedi o diosa doğrudur diye kabul edemem,kabul etmem için kur'anda yazıo olmalı yada o konuyla ilgili sahih kaynaklı hadis gösterilmelidir.velhasıl kulaktan dolma bilgiyi kabul etmiyorum.söylediğiniz kitapları okuyacağım ,ozaman yorum yapabilirim..

Adnan Oktarın kendisini mehdi ilan ettiğinide görmedim,duymadım.her 2yazarında ufkuma ve manevi dünyama katkısı olmuştur ;Allah herkesin kalbini bilio ,hesap günü ona göre muamele göreceğiz..

"şahsen ben kaynağı olmayan bi bilgiyi aaa bu hoca böle dedi o diosa doğrudur diye kabul edemem" diyorsunuz. Çok haklısınız kaynak çok önemli. Ama hangi kaynak? Cemaat taasubu yapmayacağım ve başka büyük insanların eserlerini tavsiye edeceğim.

- Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri

- Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri

- Mehmed Zahid Kotku Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Mahmud Esad Coşan Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Abdülhakim Arvasi Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Mahmud Sami Ramazanoğlu Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Muhammed Raşid Erol Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Bediüzzaman Said Nursi Hz.lerinin ve yolunun eserleri (Önemli Not: Diyalog grubu hariç)

- Vb. (daha aklıma gelmeyen çok büyük zatlar)

Daha onlarca Ehl-i Sünnet alimi var bunlardan okuyun. Çok sevdiğim bir beyit var;

"Oturma ehl-i bidat ile yeme sancı,

Sonra paklayamaz seni her kalaycı" diyor bir Allah Dostu...

"kabul etmem için kur'anda yazıo olmalı yada o konuyla ilgili sahih kaynaklı hadis gösterilmelidir."

Ne kadar taasup yapmayacağım desem de istifade ettiğim büyük zatların eserleri aynen istediğiniz gibi ayet-hadis doludur ve delilsiz neredeyse bir cümle yoktur. Bu zatların sohbetleri bile medrese eğitimi gibidir. Taassup yapmayacağım dediğim için açıktan tavsiye etmiyorum isterseniz özelden ulaşın çok büyük eserler tavsiye edebilirim.

"her 2yazarında ufkuma ve manevi dünyama katkısı olmuştur ;Allah herkesin kalbini bilio ,hesap günü ona göre muamele göreceğiz.." diyorsunuz. "Amin" dermisiniz bilmiyorum, glin şöyle bir dua yapalım;

"Allah'ım bizler sana ulaşmak için bugün alimlere yapışmak ve rahl-i tedrislerinde değilse de sohbetlerinden, ilim meclislerinden ve eserlerinden istifade etmekteyiz. Dileğimiz odur ki Allah'ım, sen bizlere doğru yolu göster ve sırat-ı müstakim üzere sabit kıl, bizleri razı olduğun kullarına bağla ve onlardan feyzlendir. Hangimizin yolu razı olduğun yol ise ikimizi de (beni de dafne'yi de) ve bu yazıyı okuyup da yanlış yolda olan varsa onları da o razı olduğun yola ilet. Amin."