Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kvp111

Cübbeli Ahmet Hoca

Recommended Posts

himyata arkadaşın tarzı,islamoğlundan gelme belli ki,bakınız diyor dikkat ederseniz çocuklardan demiyor,çocuklarınızdan diyor...o hadisleri sen ben rahat anlayamayız himyata kardeş...islamoğlu hiç anlayamaz...ibni teymiiyye ye bunları söyleyen sadece cübbeli hoca değil...üstad konya konferansı 4. bölüm....dinlerseniz ne diyor bir bakalım...diyor ki bir mümine küfür isnadı insanın kendine döner...bunu bilen bir adam olarak konuşuyorum...ibni teymiyye azılı bir kafirdir diyen üstad necip fazıldır...oda bu bilgileri menbaından almıştır...anlamadığım nokta insanlar üstad necip fazıl'ın ehli sünnet olmadığını mı zannediyorda seviyor...cübbeli ehli sünnet ağzıyla konuşurken ondan nefret ederken...zaten bütün ehli sünnet ibni teymiyyeyi tekfir etmiştir...tasavvufu inkar eder..doğru yol ehl-i sünnettir...Alllah bizi doğru yoldan ayırmasın...

Konuyu biraz açarmısın 'bu kesin' dediğin yeri mesela

Selamlar

Kesinle vurgulanan şey kendisine din gelmiyenlerinde sonsuza kadar yaşayacağıdır.

Cübbeliyse toprak olacağını savundu.Buysa İslama göre zıt,fevri bir yorumdu.

Fetret ehli 3 grupda toplayalım.

1:Kendi sebat göstererek,tefekkür ederek Allah'a inananlar.

Bunlar tek bir ümmet olarak diriltilecekler.Toprak falan olmayacaklar.Zeyd bin Amr buna örnektir.

2.grup Tevhid'i tahrif eden,putperestliğe inanan,kendilerince din uyduran kimselerdir.Amr bin Luhaly gibi.Cehennemlikler.

3. grupsa hiç bir dini olmayan bunu pekte aldırış etmeden yaşayan hikmetsiz kimseler

3. Sınıf tam anlamıyla fetret ehli olduğu için cennette olacak.Ehli-Sünnet bunu savunur.

Çünkü sorumlulukları yok.Peygamber gönderilmedikçe kimseye azap edilmez.Cennet ehli olacaklar.

Cübbelinin dediği gibi toprak olma yok.

İnşallah yasak değildir.Şu linkte daha iyi anlatmış

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....9&s=article

Bu konu itikada dahil,temel bir inanç meselesi olduğu için bunu doğru bilelim.

Birde internette yayınlanmış bir fetvasına rastlamıştım Ahmet Mahmud'un.

Kendisinin muhabbet duyduğu birisinin "o dönemde"Adnan Menderes'e dua etmeyenin namazının olmayacağını söylediğini aktarmıştı.

Maksadım gıybet değildir ancak bilmek ve uyanık olmalıyız.

Selamlar.

İslamiyet’ten haberi olmayanlar

Sual: Dağda, çölde, mağarada, ormanda veya ıssız bir adada kalıp din, peygamber diye bir şey işitmemiş kimse, akılla Allah’ın varlığını bulursa veya bulamazsa, hükmü nedir?

CEVAP

Denilen yerlerin birinde yaşayıp da, dinden haberi olmayanlar, imanlı olmadıkları için Cennete girmezler. Allah’ı, Cenneti, Cehennemi duymadığı ve inkâr etmediği için Cehenneme de girmezler. Dirildikten ve hesaptan sonra, bütün hayvanlar gibi, bunlar da yok edilir, bir yerde sonsuz kalmazlar. (Mektubat-ı Rabbanî, Feraid-ül fevaid)

Dağda, çölde yaşayıp da Peygamberleri işitmemiş olana Şahik-ul-cebel denir. Bunlar mazurdur. Peygamberlere inanmaları emredilmedi. (İsbat-ün-nübüvve)

Peygamberi işitmeyen kimse, Allahü teâlânın var ve bir olduğunu düşünüp, yalnız buna iman eder ve Peygamberi işitmeden ölürse, Cennete girer. (H.L.O. İman)

Buhara âlimleri, İmam-ı Eşari’nin bildirdiği gibi, (Peygamber gönderilmeden, tebliğ yapılmadan önce teklif yapılmaz) dediler. Tercih edilen kavil de budur. Bu âlimler, (Yerleri ve gökleri ve kendini gören, aklı başında bir kimsenin Allahü teâlânın varlığını anlamaması özür olmaz) sözünden maksat, Peygamberlerin sözlerini işittikten sonra, anlamaması özür olmaz demektir, dediler. (Redd-ül-muhtar)

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:

Akılla Allahü teâlânın varlığını, birliğini bilmek gerektiğini söyleyen âlimler olmuştur. Allahü teâlâ, aklı, hakkı batıldan ayırmak için yaratmışsa da, hak yol bildirilmedikçe akıl, bunu yalnız başına bulamaz. Peygamberleri duymamış kimse, ahirette kabahati kadar mahşer yerinde azap görür, herkesin hakkı verildikten sonra, bütün hayvanlar gibi yok edilir. (1/259)

Bir âyet-i kerime meali de şöyledir:

(Biz, bir resul göndermeden [dini tebliğ etmeden] önce azap etmeyiz.) [İsra 15]

orda cübbeli hocanın söyledikleri ehl-i sünnete göre doğrudur yani...cennete gider diye bir ittifakı yok ehl-i sünnet alimlerinin...bazı şartlar gerekmektedir görüldüğü gibi cennete girebilmek için...

himyata arkadaşın tarzı,islamoğlundan gelme belli ki,bakınız diyor dikkat ederseniz çocuklardan demiyor,çocuklarınızdan diyor...o hadisleri sen ben rahat anlayamayız himyata kardeş...islamoğlu hiç anlayamaz...ibni teymiiyye ye bunları söyleyen sadece cübbeli hoca değil...üstad konya konferansı 4. bölüm....dinlerseniz ne diyor bir bakalım...diyor ki bir mümine küfür isnadı insanın kendine döner...bunu bilen bir adam olarak konuşuyorum...ibni teymiyye azılı bir kafirdir diyen üstad necip fazıldır...oda bu bilgileri menbaından almıştır...anlamadığım nokta insanlar üstad necip fazıl'ın ehli sünnet olmadığını mı zannediyorda seviyor...cübbeli ehli sünnet ağzıyla konuşurken ondan nefret ederken...zaten bütün ehli sünnet ibni teymiyyeyi tekfir etmiştir...tasavvufu inkar eder..doğru yol ehl-i sünnettir...Alllah bizi doğru yoldan ayırmasın...

m. islamoğlu diye bir başlık açın görün bakalım islamoğlucumuyum değilmiyim.(alakası yok , hatta muhabbetimde yok)

bununla birlikte islamoğluna iftira ettiği gün gibi ortadadır. (youtube de her ikisininde videoları duruyor)

cüppelinin kepazeliklerini yukarıda izah ve ispat ettim zaten ...konu oydu yazdık çizdik...

yeterli ...

türkerdokur, kasıtlı olarak sormadım, liste dikkatimi çekti, elbette kimin daha büyük olduğunu bilemeyiz. Allah c.c hepsinden razı olsun.

Ben bu listeye izninizle Aziz Mahmud Hüdayi hz.lerinin de eserlerini eklemek istiyorum.

1. Divân (-ı Ġlâhiyyât)

2. Ecvibe-i Mutasavvifâne

3. Mirâciye

4. Nasâyıh ve Mevâız

5. Necâtü‟l-ğarîk fi‟l-cem‟i ve‟t-tefrîk

6. Tarîkatnâme

7. Nasîhatü‟l-mülûk li-husni‟s-sülûk

8. Akâid Manzûmesi

9. Tevhid Risalesi

İzninizle demişsiniz ya, bu hususta izin haddime mi?

Allah'ın veli kulu Hüdayi'den bahsediyorsunuz.

Elhamdülillah 2 ay evvel Hüdayi Hz.lerini kabrini ziyaret nasip oldu.

Bir gün saat 6'ya yakındı, gittim saat 4'te kapanıyor dediler, caminin avlusunda hoş sohbet insanlarla tanıştık sohbet ettik.

Ertesi gün öğle vakti gittim pazar günüydü epey kalabalıktı.

Ona ve yolundan giden kardeşlerime selam ederim...

cübbeli , cübbesinin altından dalavere çeviren ve nefsi dürtülerinin peşi sıra giden bir holigandır.

millete takvadan bahsediyor , kalkıp çarşaflı karılarıyla yurtdışında el alemin içinde denize girebiliyor.

mustafa islamoğluna attığı iftiraların haddi var hesabı yok.

ibn teymiyeyi zındık kabul eder mezhepsiz der (halbuki büyük İmam hanbelidir)

mutasavvıf kimliğiyle tanınan biri olmasına rağmen , çığırtkan bir edayla sobet verir....

bana göre efkarı ammenin teveccühünü kazanamadığı için histeri krizine tutulmuş bir meczup.

İtikadınızı ve buna bağlı olarak amellerinizi gözden geçirin, tashih edin kıymetli "himyata"

Zira, itikadı sağlam birisi mesajınızda tarafında yer aldığınız iki ismi taltif eylemez. Belki yermez de ama taltif etmez, hiç değilse sessiz kalır.

"nefsi dürtülerinin peşi sıra giden bir holigandır" diyorsunuz.

Lütfen kanıtlayıcı bir örnek gösteriniz. Bakın anlatınız demiyorum delilleri ile gösteriniz.

"millete takvadan bahsediyor , kalkıp çarşaflı karılarıyla yurtdışında el alemin içinde denize girebiliyor." diyorsunuz.

Bahsettiğiniz konuyu ve resimleri çok iyi hatırlıyorum. Maltada jetski meselesi. Orada denize girdiği sırada yanındakiler akıl baliğ olmayan kız ve erkek çocuklarıdır.

Jetskide ise eşi iledir ve eşi orada bile çarşaflıdır. Yoksa siz de mi insanların mütedeyyin diye denize giremyeceğini iddia edenlerdensiniz? Mütedeyyin de helal dairede bunu yapabilir.

Elalemin içinde değil ıssız bir yerde ve açıktadırlar.

Ve bu halde bile setr-i avret'e dikkat etmektedirler.

"mutasavvıf kimliğiyle tanınan biri olmasına rağmen , çığırtkan bir edayla sobet verir..." diyorsunuz.

"Kürsü ağzı" başkadır halk arasında üslup başkadır. Size kürsülerden "çığırtkan" dediğiniz üslubun benzeri bir kaç örnek vereyim; Mehmed Zahid Kotku'yu, Bayram Ali Öztürk'ü, Timurtaş Uçar'ı (Rahmetullahi Aleyhim Ecmain) hiç dinlediniz mi? Bu merhumlar da kürsüde celali idiler. Çığırtkan değil. Siz TV'lerdeki Hocaların programlarıyla kıyaslıyorsunuz galiba bu Kürsü sohbetlerini. TV'lerden haftada 5.000-10.000 USD alıp yuvarlak ifadeler kullanan hocalar ne yanlışlar yapıyorlar bir bilseniz. Evet çok kıymetli hocalar çıkıyor TV'de ama her yeri haramlarla dolu olan, üstadın tabiri ile "kir olukları" olan, kanalların toplum nezdinde meşru görünmesine sebep oluyorlar...

"bana göre efkarı ammenin teveccühünü kazanamadığı için histeri krizine tutulmuş bir meczup." demişsiniz

Efkarı ammenin teveccühünü kazanıp kazanmadığını toplamda 8 saate yakın teke tek programı kayıtlarını izleyip akabinde de internette onlarca sitede yapılan yorumları okursanız göreceksiniz. Özellikle kendi sitesine mesaj yazarak, namaza başladıklarını, yanlış tanıdığını belirtip helallik dilediklerini belirten insanlar göreceksiniz. Hem de çok sayıda.

Mezcup kelimesinin TDK Sözlüğünde iki anlamı bulunmaktadır.

1 . Tanrı aşkıyla aklını yitirmiş kimse.

2 . Aklını yitirmiş kimse, deli:

Siz burada sanırım ikinci anlamı yani "deli" anlamını kullanmış olsanız gerek, zira birinci anlamı kullanmayacak kadar tepkilisiniz nedense. Yoksa siz de mi 5 vakit namaz kılıp Show TV izliyor Hürriyet okuyorsunuz? Ve buna rağmen kalkıp "ne olacak bu gençliğin hali, ahlak iyice sükut etti" ve benzeri cümleler kuruyorsunuz sayın himyata?

Lütfen biraz daha uyanık olalım seni bana beni sana kırdırmak isteyenlere kanmayalım.

Ne FUHŞ MEDYASI'na ne de batıl itikad meraklılarına.

Vesselam.

Konunun ahiret bakan tarafını sadece Allah bilir.Ancak Allahın adaletle hükmedeceğinden şüphe duyulamaz.

İnsan türünün kıyamette toprak olacağı görüşü herhangi bir sağlıklı kaynaktan beslenmiyor.

Ancak bu, onları iman konusunda mazur durumuna sokabilir.Diğer konularda sorumlu olmaya devam edeceklerdir.

Bende kopyaladım yapıştırdım.

Alttakileri ben yazdım.

Bu konuda farklı görüşler var.Gaybi konu.

Sen İmam Rabbani'den örnek veriyorsun

Diğer tarafta Ahmed bin Hanbel,İbn Kesir onların ahirette imtihan edileceklerini ve buna göre cennet ve cehenneme sevkedileceklerini savundu.

Bekle dahası var.

İmam Azam,İmam Maturide daha başka alimlerse Allah'a inanmakla sorumlu olduklarına inanır.Bu ALİMLERE göre insanın sorumlu olması için dinin mevcudiyeti söz konusu değildir.Din gelmedende insan akılla Allah'a iman etmek ve O'na şükretmek zorunda olduğunu savunur.Burdan yakar mısın?Yoksa tek doğru senin mi?Böyleyse tavrınız bu despotluktur.Ebu Hanife için Şirk diyarında din nedir bilmeden aklıyla Allah'ın birliğine iman etse Mümindir.Ölen bebeklerde fetret ehlidir.

Alimler içinde(çoğu),gayri müslim ailelerin çocuklarının cennetlik olacağını bildirir.

Durum bu.Rahmeti gazabını Allah elbette bu kullarınıda alır cennetine.

Bu arada insanların İslamiyete ne kadar vakıflar,HABERLERİ VAR MI YOK MU bunu tespit ederken yöntemin nedir?

Ümmetin ihtilafı rahmettir,bilir misin?

Şimdi cevapla Ahmed Bin Hanbel(Hanbeliliğin İmamı)İmam Azam,İbn Kesir(Büyük müfessir),İmam Maturidi'ninde mi İslam'dan HABERİ YOK!

Diğer mesajdaki linkide sağduyulu,vicdan sahibi tüm müslümanlara emanet ettim.

Allah'a iman ettiği halde peygamber gelmeyen kimse sence toprak mı olacak?

Herkes sorumlu olduğu kadarıyla imtihan edilir.Hz.Peygamber e yakın dönemdeki hanifler demi sence toprak olacak?

Sana fetva verilirken bir kerede kalbine danış.

Selamlar.

İtikadınızı ve buna bağlı olarak amellerinizi gözden geçirin, tashih edin kıymetli "himyata"

Zira, itikadı sağlam birisi mesajınızda tarafında yer aldığınız iki ismi taltif eylemez. Belki yermez de ama taltif etmez, hiç değilse sessiz kalır.

"nefsi dürtülerinin peşi sıra giden bir holigandır" diyorsunuz.

Lütfen kanıtlayıcı bir örnek gösteriniz. Bakın anlatınız demiyorum delilleri ile gösteriniz.

"millete takvadan bahsediyor , kalkıp çarşaflı karılarıyla yurtdışında el alemin içinde denize girebiliyor." diyorsunuz.

Bahsettiğiniz konuyu ve resimleri çok iyi hatırlıyorum. Maltada jetski meselesi. Orada denize girdiği sırada yanındakiler akıl baliğ olmayan kız ve erkek çocuklarıdır.

Jetskide ise eşi iledir ve eşi orada bile çarşaflıdır. Yoksa siz de mi insanların mütedeyyin diye denize giremyeceğini iddia edenlerdensiniz? Mütedeyyin de helal dairede bunu yapabilir.

Elalemin içinde değil ıssız bir yerde ve açıktadırlar.

Ve bu halde bile setr-i avret'e dikkat etmektedirler.

"mutasavvıf kimliğiyle tanınan biri olmasına rağmen , çığırtkan bir edayla sobet verir..." diyorsunuz.

"Kürsü ağzı" başkadır halk arasında üslup başkadır. Size kürsülerden "çığırtkan" dediğiniz üslubun benzeri bir kaç örnek vereyim; Mehmed Zahid Kotku'yu, Bayram Ali Öztürk'ü, Timurtaş Uçar'ı (Rahmetullahi Aleyhim Ecmain) hiç dinlediniz mi? Bu merhumlar da kürsüde celali idiler. Çığırtkan değil. Siz TV'lerdeki Hocaların programlarıyla kıyaslıyorsunuz galiba bu Kürsü sohbetlerini. TV'lerden haftada 5.000-10.000 USD alıp yuvarlak ifadeler kullanan hocalar ne yanlışlar yapıyorlar bir bilseniz. Evet çok kıymetli hocalar çıkıyor TV'de ama her yeri haramlarla dolu olan, üstadın tabiri ile "kir olukları" olan, kanalların toplum nezdinde meşru görünmesine sebep oluyorlar...

"bana göre efkarı ammenin teveccühünü kazanamadığı için histeri krizine tutulmuş bir meczup." demişsiniz

Efkarı ammenin teveccühünü kazanıp kazanmadığını toplamda 8 saate yakın teke tek programı kayıtlarını izleyip akabinde de internette onlarca sitede yapılan yorumları okursanız göreceksiniz. Özellikle kendi sitesine mesaj yazarak, namaza başladıklarını, yanlış tanıdığını belirtip helallik dilediklerini belirten insanlar göreceksiniz. Hem de çok sayıda.

Mezcup kelimesinin TDK Sözlüğünde iki anlamı bulunmaktadır.

1 . Tanrı aşkıyla aklını yitirmiş kimse.

2 . Aklını yitirmiş kimse, deli:

Siz burada sanırım ikinci anlamı yani "deli" anlamını kullanmış olsanız gerek, zira birinci anlamı kullanmayacak kadar tepkilisiniz nedense. Yoksa siz de mi 5 vakit namaz kılıp Show TV izliyor Hürriyet okuyorsunuz? Ve buna rağmen kalkıp "ne olacak bu gençliğin hali, ahlak iyice sükut etti" ve benzeri cümleler kuruyorsunuz sayın himyata?

Lütfen biraz daha uyanık olalım seni bana beni sana kırdırmak isteyenlere kanmayalım.

Ne FUHŞ MEDYASI'na ne de batıl itikad meraklılarına.

Vesselam.

nezaketin için teşekkürler.

yazacaklarımı zaten yazdın.

tekrara gerek yok...

okunur inşallah ...

esselam

Türkiyeli kardeşim teşekkürler ilgin için

Bir ayrıntıyı belirtelimde

Ahmet hoca kendinden değil de İmam-ı Rabbani El Müceddidi el fi'sani (k.s.a.) hükmünü dile getirmiştir.

Şöyle ki;

İmam Şafi Hz. lerine göre abdestliyken kadının dokunması, sadece temas abdesti bozar değil mi?

İmam Hanefi Hz.lerine göre de bir parça kan akması abdesti bozar. şimdi konuyla ne alakası var diyeceksin ama biz dinimizi Peygamber Efendimiz (s.a.s.)'den öğrendik ve O(s.a.s.)' den bize aktarılanı kadar biliyoruz. 'bir gün Hz. Peygamber (s.a.s.) abdest aldıktan sonra Hz.Aişe (r.a.) validemiz efendimizin anlındaki bir parça kanı serçe parmağıyla almış, Efendimiz (s.a.s.) tekrar abdest alığından bu iki mezhep imamımız bu şekilde hüküm vermişler. birisi demiş kan aktığından diğeri kadın eli değdiğinden tekrardan almıştır abdesti ikisine yanlış diyemeyiz.'

aynen bu bu konuda olduğu gibi ikisinede yanlş diyemeyiz bir çok alim, imam, hoca vs. nin bu konu hakkında yorumu varken heleki bu yorumu yapanlardan biri imam-ı Rabbani gibi iki bin yılın yenileyici ismiyle anılan Allah Dostuysa...

bir not; bu hadisi duydum bir yerden ama kaynağını şimdi bulamadım en kısa zamanda yazarım.

selametle

Ffıkıhta olmayan,olamayacak meseleler bile tartışılır, olsaydı ne olurdu,nasıl bir çözüm bulunurdu diye. Ancak biz biliyoruz ki ayetle sabittir,her kavme bir elçi gönderilmiştir.

"Andolsun ki biz,her ümmet için de; Allah'a kulluk edin,tağuttan kaçının diye bir elçi gönderdik" Nahl,36

tağut: Allah'ın hâkimiyetini reddederek, hüküm koyma yetkisini kendisinde gören kişi, ya da topluluk. İnsan ile İslam arasına giren her şey olabilir.

İzninizle demişsiniz ya, bu hususta izin haddime mi?

Allah'ın veli kulu Hüdayi'den bahsediyorsunuz.

Elhamdülillah 2 ay evvel Hüdayi Hz.lerini kabrini ziyaret nasip oldu.

Bir gün saat 6'ya yakındı, gittim saat 4'te kapanıyor dediler, caminin avlusunda hoş sohbet insanlarla tanıştık sohbet ettik.

Ertesi gün öğle vakti gittim pazar günüydü epey kalabalıktı.

Ona ve yolundan giden kardeşlerime selam ederim...

Listeyi siz oluşturduğunuz için izinsiz eklemek istemedim. Ne mutlu size, her zaman ziyaret etmek istiyorum büyük veliyi, İstanbul gibi girift bir şehirde yaşamak zor. Allah c.c duasına nail eylesin bizleri

"Sağlığımızda bizi vefatımızdan sonra kabrimizi ziyaret edenler ve türbemizin önünden geçtiğinde fatiha okuyanlar bizimdir. Bizi sevenler denizde boğulmasın ahir ömürlerinde fakirlik çekmesin, imanlarını kurtarmadıkça göçmesin.”

AZİZ Mahmud Hüdayi hz.leri

cemaatler varolmalı her zaman lakin cemaatçilik benim tahammül edemediğim bi düşünce şekli..yukardaki farklı cemaatten insanlara sert eleştiriler getiren yorumları okurken içim acıdı.eleştirirken yapıcı olmalıyız,herkezin amacı bir değilmi ?herkes öle yada böyle Allah rızası için bişeyler yapmaya çalışmıyormu?yollarımız ayrı olabilir ,herkesin gönül bağı kurduğu bi aracı olabilir ,birbirimizin gönülden bağlandığı kişilere saygısızlık yapma hakkımız yok!

sayın dafne bu saygısızlık değildir,ama Üstad Necip Fazıla ait bir sitede böyle sesler çıkarsa herkesin doğru bildiğini sert yada yumuşak söylemeye hakkı vardır,burda kişiye değil görüşe karşı tavır vardır,bunu iyi ayırt etmek lazım,herkesin amacı o olsada,sonucu oraya çıkmıyor,eğer bazı düşünceleri eleştirmek yanlış olsaydı,bunu islam alimleri yapmazdı fakat bildiğini söylemek bize borçtur ben şahsen bu yüzden yapıyorum..burda kimse cemaatçilik yapmıyor,sadece ehl-i sünneti savunuyor..oda 73 fırkanın doğru olanıdır...size doğru yolun sapık kollarını okumanızı öneririm...

sayın dafne bu saygısızlık değildir,ama Üstad Necip Fazıla ait bir sitede böyle sesler çıkarsa herkesin doğru bildiğini sert yada yumuşak söylemeye hakkı vardır,burda kişiye değil görüşe karşı tavır vardır,bunu iyi ayırt etmek lazım,herkesin amacı o olsada,sonucu oraya çıkmıyor,eğer bazı düşünceleri eleştirmek yanlış olsaydı,bunu islam alimleri yapmazdı fakat bildiğini söylemek bize borçtur ben şahsen bu yüzden yapıyorum..burda kimse cemaatçilik yapmıyor,sadece ehl-i sünneti savunuyor..oda 73 fırkanın doğru olanıdır...size doğru yolun sapık kollarını okumanızı öneririm...

sizi kastedmedim üslubunuz beni rahatsız etmedi geri dönüp bakcam genede:)))doğru yolun sapık kollarını okumuştum

biz ondan razıyız Mevlada ondan razı olur inşallah. Rabbim onu herdaim muhafaza etsin .özellikle itikadı bozuk mezhepsiz sapıkların fitnesinden korusun. efendi hazretlerimizin dizidibiden ayırmasın.bir iki kendini bilmez tenkide kalkmış bilip bilmeden.... kardeşler elhamdulillah on umara vermişler cevapları... Allah razı olsun

"(Ya Rabbi!) Yalnızca Sana ibadet eder ve yalnızca Sen' den yardım dileriz. / Bizi doğru yola ilet; kendilerine nimet verdiklerinin(gerçek Allah dostlarının) yoluna.... Gazaba uğrayacakların ve sapmışlarınkine değil !!!

Evet ben de şahidim Cübbeli Hoca H.Hilmi Hoca'nın ehl-i sünnetliğini tasdik etmiştir.

Ve daha birçok alim hakkında ehl-i sünnettir diye beyanlarda bulunmuştur.

Bu da bizlere yol göstermektedir ki güvendiğimiz ve yalan söylemeyeceğinden emin olduğumuz bir alimden öğrenmiş oluyoruz bozuk itikadlıları ve düzgün itikadlıları.

Sık sık üzerinde durur "o cemaat bu cemaat diye tenkit kınama olmaz, üst kimliğimiz ehl-i sünnettir" der zaman zaman ve isim de verir. Ama ehl-i sünnet olup da bir yerde bir hatasını görürse o kişileri de beyan eder. "Şu şu kişi düzgün adam(dı) ama o da şöyle demeç vermiş, bu kelam ehl-i sünnete uymaz, ne oluyor bu millete yahu" diye hayıflanır.

Yani baktığı en temel nokta üst kimlik olan ehl-i sünnet itikadında olmaktır.

arkadaşım uydurmayın..

bilmeden de atıp tutmayın..

cübbeli hoca dediğiniz adamın h.h.ışık efendi ve seadet-i ebdeiyye için söylediği iftira ve attığı çamurlardan haberdar değilseniz iyi niyetli olmak adına uydurmayın..

ayrıca o adamın sevenlerine bir uyarıda bulunayım vaazlarını kasede çekip çoğlatanlar için ahirette haklarını helal etmeyeceğini bizzat aha şu kulaklarımla duydum. ben bunlardan geçimimi temin ediyoirum dedi. olabilir kendi hayatı bu..

korsana hayır tabii ki.

ama islami bilgiler ne zaman kendisinin tekelinde olmuş??

bir kaç esprisi:

namazı doğru kılmayanlar için: bu ne biçim namaz?allah-u ekber yatta geber..

cep telefonu ezan olarak çalanlar için: kıçından(arka cepteki telefonu kastediyor) allahu ekber sesi geliyor.. bu ne biçim iş??

ihtiyaç meselesi tabi..

neye ihtiyacım var diye kendi kendimize sormak lazım..

ayrıca o adamın sevenlerine bir uyarıda bulunayım vaazlarını kasede çekip çoğlatanlar için ahirette haklarını helal etmeyeceğini bizzat aha şu kulaklarımla duydum. ben bunlardan geçimimi temin ediyoirum dedi. olabilir kendi hayatı bu..

korsana hayır tabii ki.

ama islami bilgiler ne zaman kendisinin tekelinde olmuş??

bir kaç esprisi:

namazı doğru kılmayanlar için: bu ne biçim namaz?allah-u ekber yatta geber..

cep telefonu ezan olarak çalanlar için: kıçından(arka cepteki telefonu kastediyor) allahu ekber sesi geliyor.. bu ne biçim iş??

ihtiyaç meselesi tabi..

neye ihtiyacım var diye kendi kendimize sormak lazım..

''Cehennem fuel oil'le yanmıyor ki!''*

*C.A.H.

''Cehennem fuel oil'le yanmıyor ki!''*

*C.A.H.

bi esprisini de ben yazayım mı dedin ? ya da yeni bi yakıt bulmanın heyecanı mı? anlayamadım tam olarak kardeşim..

bi esprisini de ben yazayım mı dedin ? ya da yeni bi yakıt bulmanın heyecanı mı? anlayamadım tam olarak kardeşim..

Valla kardeşim eşhasımız bu ara ve özellikle bu tarz konularda öyle keskin yazıp çiziyor ki -her yönde- ben de bilerek muallak bir cevap gönderdim. Ne tarafa çekersen oraya geliyor :) Allah sonumuzu hayr ede!..

Hoca'nın ehli sünnet vel cemaat dışı davranışı, kavli yoktur.

Zeki bir insandır.

Belki hatası F.Altaylı gibi islamı bilmeyen lakayt bir mahlukun davetine icabet etmesi; M. Bardakçı gibi islama oryantalist gözle yaklaşan biriyle ciddi mevzuuları tetkik etmesiydi.

Allahu alem.

"Hikmet bir incidir, Onu kafirlerle paylaşarak hikmete zulmetmeyin" Mevlana C. Rumi

arkadaşım uydurmayın..

bilmeden de atıp tutmayın..

cübbeli hoca dediğiniz adamın h.h.ışık efendi ve seadet-i ebdeiyye için söylediği iftira ve attığı çamurlardan haberdar değilseniz iyi niyetli olmak adına uydurmayın..

Kırmızı ifadeleriniz çok nazik(!), eksik olmayın...

Eski sohbet kayıtlarında nerede ne dediğini bulmak zor.

Zira videoya "ctrl-f" uygulanamıyor.

Ancak 2009 sohbet kayıtlarında 2 yerde H.H.Işık hakkındaki görüşünü hatırlıyorum.

Aklımda olsun bir daha denk gelirse sohbet tarihini ve sohbet videosunda kaçıncı dakikada yer aldığını tarif ederim.

cübbeli , cübbesinin altından dalavere çeviren ve nefsi dürtülerinin peşi sıra giden bir holigandır.

Bir Müslüman, bu kelimeleri sarf edebiliyor..

VAH MÜSLÜMAN VAH!

..en önemli özelliği ehl-i sünnet itikadında olması ve bunu devamlı vurgulaması...ve anlatış tarzı; bazıları onun anlatışını biraz sokak ağzı bulsa da,ben onun arada böyle şeyler yapmasını doğru buluyorum,çünkü o tavırları kendisine ve dolayısıyla anlattığı şeylere sempati duyduruyor...mustafa islamoğlu,adnan oktar, vs vs...bütün ehl-i sünnete aykırı olan kişileri ilmiyle reddediyor..bunlar asla yanlış değildir...hem o insanların doğru yolu bulmasına sebep olabilir,hem de onların yolundan giden bu işi öğrenmek isteyenlere engel olabilir...bu büyük bir hizmettir...bugunlerde de Haberturkte 2 programa çıktı,ve insanlara işin doğrusunu anlatmaya çalıştı,sadece Kur'an denemiyeceğini,vehhabiliğin,şiiliğin neden yanlış olduğunu,mezheplere uymanın lazım geldiğini ve hatta bazı derin konulara bile girdi...kendisine teşekkür ediyor...Allah'tan Cübbeli Hocaya yardımcı olmasını diliyorum...

Allah razı olsun arkadaşımya negüzlde anlatmışşınız . meselenin özü bu olsa gerek. ARİF OLAN ANLAR !!

urungualp isterseniz bırakında burda cedelleşmeyi . diğer mesajınızda sözünü ettiğiniz gibi hindistanda buda ile ilgilenin biraz olmazmı.