Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kvp111

Cübbeli Ahmet Hoca

Recommended Posts

Bir Müslüman, bu kelimeleri sarf edebiliyor..

VAH MÜSLÜMAN VAH!

berat kardeşim bu kişi artık bu konuya yazmıyor ve bu yazdıklarınız tartışıldı zaannımca bence sizde tekrar tartışma ortamı hazırlamayın

http://www.cubbeliahmethoca.tv/sorucevaplar/37-kisilerhakkindagorusler/123-mehmet-sddk-guemueuen-kitaplarn-okumamzda-bir-saknca-var-mdr.html

mehmet sıddık gümüşün kitaplarını okumamızda bir sakınca var mıdır diye sorulmuş kendisine M. Sıddık Gümüş müstearıyla kitaplar yazmıştır Hüseyin Hilmi Efendi buyrun....

http://www.cubbeliahmethoca.tv/sorucevaplar/37-kisilerhakkindagorusler/123-mehmet-sddk-guemueuen-kitaplarn-okumamzda-bir-saknca-var-mdr.html

mehmet sıddık gümüşün kitaplarını okumamızda bir sakınca var mıdır diye sorulmuş kendisine M. Sıddık Gümüş müstearıyla kitaplar yazmıştır Hüseyin Hilmi Efendi buyrun....

Ben de bunu beklerdim kendisinde. Evet, Cübbeli Ahmet'in çizgisi... Ehl-i Sünnet... Gerisi vız!..

Teşekkürler kvp Gönüldaş.

Bu arada söyliyeyim; ben Cübbeli Ahmet'in çok iyi bir cami imamı olduğunu düşünüyorum. İnşallah ilmi artar.

Selametle...

Ben de bunu beklerdim kendisinde. Evet, Cübbeli Ahmet'in çizgisi... Ehl-i Sünnet... Gerisi vız!..

Teşekkürler kvp Gönüldaş.

Bu arada söyliyeyim; ben Cübbeli Ahmet'in çok iyi bir cami imamı olduğunu düşünüyorum. İnşallah ilmi artar.

Selametle...

Cübbeli Hoca'daki ilme sahip bir isim verebilir misin bana kardeşim?

Ya da ilmi artar derken ne sebeple az olduğuna kanaat getirdiğini...

Yavuzlenk Gönüldaş, dedim ya çok iyi bir cami imamı diye. :)

İlmi artar derken daha fazla demek istedim yoksa az ilim sahibi demek istemedim.

Açıkçası ben CÜbbeli Ahmet Hocadan memnunum. Allah ondan razı olsun.

Selametle...

Allah razı olsun arkadaşımya negüzlde anlatmışşınız . meselenin özü bu olsa gerek. ARİF OLAN ANLAR !!

urungualp isterseniz bırakında burda cedelleşmeyi . diğer mesajınızda sözünü ettiğiniz gibi hindistanda buda ile ilgilenin biraz olmazmı.

buda meselesini hangi mesajın altına yazmışım dikkat edin lütfen..

konuyu ele alış biçimim sizin algılama tarzınız şeklinde olmalı diye bir zorlama hissetmiyorum.

islamiyet geldikten sonra hristiyanlığa devam edenlerin de cennete gidebileceği ile ilgili bir bahsin altına; ben de

'' buda'nın ne suçu var o halde??'' tarzında yaklaştım orada.

illa açayım mı ne demek istediğimi???

ikinci mevzu ise

bahsettiğiniz cami imamının malum konu hakkında benim de farklı şeyler izlediğimve dinlediğim..

aynı konu hakkında iki farklı görüş bildirmiş demek ki kendileri.. buraya da o videonun linkini koymayı hoş bulmadım..zira konu konu olmaktan çıkacak..

bunda benim suçum yok..

seviyor olabilirsiniz... saygı duyuyorum.. yukarıdaki ifadeler için de özür diliyorum.. hakkınızı helal ediniz...

seviyor olabilirsiniz... saygı duyuyorum.. yukarıdaki ifadeler için de özür diliyorum.. hakkınızı helal ediniz...
gereksiz polemiklerden hep kaçalım arkadaşım. nediyim başka helal olsun.....

Hoş bulmadığını hoş görürüz meraklanma,koy bakalım şu linki.

abicim konu bayağı uzadı.. insanlar sıkılabilir....

öncelikle sizin verdiğiniz linkteki konuşmayı dinledim..

hakikat kitabevinin yayınları arasında

m.sıddık gümüş ün kitaplarını okuyabilir miyiz? diye soruyorlar.

o da cevap veriyor.

-ben kendisini tanımıyorum. ismini duymadım diyor. doğru mu doğru...

eğer h.h.ışık hocanın talebelerinden ise... diyor ( ki talebesi değil bizzat kendi müstear ismi)

okuyabilirsiniz. çünkü ehl-i sünnettir diyor..

m.sıdık gümüş. h.h.ışık efendinin müstear ismidir. yani ve de seadeti ebediyye kitabında kullandığı isimdir.

yani bahsettiğiniz hoca kitabı eline bile almamış henüz.. (olabilir bunu eleştiremem)

fakat bir başka sohbetinde de fitne ile ilgili konuşurken..

-adam seadet-i ebediyye diye kitap yazmış..

seadeti ebediyye kitabında fitne çıkarmamak için çarşaf giyilmeyebilir diyor.. bu ne biçim müslümanlık? diye konuşuyor.

hala çarşafı tartışacaksak ( örtünmenin bir türü) bi arpa boyu yol gidilmemiş demektir.

ki.

o kitapta çarşaf kelimesi geçmediği gibi.. başınızı açabilirsiniz diye de bir tane cümle yok..

burada iftira sözkonusu değil mi?

okumadığın ve yazarını bile tanımadığın kitaptan neden örnek veriyorsun ??

hem de yanlış ve yalan örnek veriyorsun....

link aşağıdadır..

son sözüm budur.. kendiniz dinleyin..

http://www.youtube.com/results?search_query=seadeti+ebediyye&search_type=&aq=f

urungualp Gönüldaş, teşekkürler.

Burada bir rahatsızlığı belirtip konudan çıkıyorum:

Anlaşılan o ki mesele çarşafın sünnet olup olmaması...

Hüseyin Hil Işık kaynaklarıyla sünnet değildir diyor, Cübbeli Ahmet kendi kaynaklarıyla süünettir deyip öyle amel ediyor.

Ben dün Mehmet Ali Demirbaş'la konuştum. Kendisi Hüseyin Hilmi Efendi'nin talebelerinden... Hangi kitabı sorduysam önermem diyor. Hangi alimi sorduysam olmaz diyor. Her seferinde de ekliyor Hakikat Kitapevi yeter!..

Şu şeyh, bu şeyh, o şeyh olur mu? Hiçbiri olmaz... Peki neden? Hepsinin kitaplarında bazı yanlışlar var diyor. Tercümelerinde de yalnışlar var diyor. Çok doğru söylüyor olabilir ancak burada problem büyük. Benim görüşümü çerçevelediği için aynen aktarıyorum; kendisine dedim ki ''Siz ehl-i sünnet alimleri, her zaman belirli aralıklarla toplantılar yapıp birleşmediğiniz konuları, hatta zıt düşündüğünüz konuları ilim zemininde masaya yatırmalı ve bir karara bağlamalısınız!.. Biz cahilleri ikilemde bırakmayın!..''

İki ehl-i sünnet imamı ne diye buluşup tartışmaz!

Gurur mu? Düşünmek dahi istemem!

Selametle...

evet o konuşmayı bende dinlemiştim...kendi görüntüsü yok bilemiyoruz...fakat eğer dediyse yanılıyor cübbeli hoca bu noktada...çarşaf giymek sünnet değildir...peygamberimizin hiç bir hanımı giymemiştir..dinimizdeki şart gösterişsiz bir biçimde ört denilen yerleri örtmektir...çarşaf ise örfe adete girer...kaldıki çarşaf bizim örf ve adetimiz sayılmaz...müslümanlara kötü bakılmasına sebep oluyorsa giymemek(başka birşeyle örtünmek) daha evladır...he giymek yanlış mıdır diye sorarsanız...ne haddimize...ama bunlar ufak ayrılıklardır...dinleyin ve karşılaştırın...verdikleri bilgiler tıpatıp aynı ayrılmıyorlar...hatta geçenlerde mehmet ali demirbaş(kendisi Hüseyin Hilmi Efendinin talebesidir) sitesinden tebrik mesajı yayınladı cübbeli hoca için...şu ana kadar gözüme çarpan cübbeli hoca sigaraya mekruh diyor tek fark bu,evet mehruh diyen alimler de olmuştur...tabi şu noktayı da göz ününde bulundurmak lazım Hüseyin Hilmi Efendi yetişmiş en büyük alimdir son dönemde bana göre...hatta onun kitabını okuyanlar tabi anlıyarak okuyanlar biliniz ki şu devirde alim geçinen çoğu kişiye pabucunu ters giydirirler...çok derin bilgilere sahip olurlar...osman ünlü ve mehmet ali demirbaş bunun örnekleridir...zaten kendisi bilindği üzere icazetlidir...cübbeli hoca bir cami imamından çok çok üsttedir...onu böyle görmek cami imamlarını epey yükseltmek olur...buda diyanetin işine gelir aman diyim....ilmi bilgisi ortadır...ama Hüseyin Hilmi Efendiyle kategorileri farklıdır...karşılaştırmak yanlıştır...vesselam

kvp111 arkadaşım ''.peygamberimizin hiç bir hanımı çarşaf giymemişti'' demişşiniz. söylermisiniz peki peygamber hanımları ve kızları (annelerimiz) ne giymişlerdi?

''...müslümanlara kötü bakılmasına sebep oluyorsa giymemek(başka birşeyle örtünmek) daha evladır''. derken kime şirin gözükücez söylermisiniz? yani belirli zümrelere , kişilere veya o kisveyi benimsemeyen , sindiremeyen, yahut tasvip etmeyen birilerine göremi yön vermeli o çarşaf giyen müslüman hanım!?

ona bakarsanız Allah rasulü s.a.v efendimizin sünneti seniyyesinede o biçim düşman olanlar var. yan bakanlar kınayanlar kötü bulanlar aşırıcı bulanlar v.s varda var...... kötü bakılıyor yani! nolcak peki. kötü bakılmasına engel olmak için yeni yöntemlermi bulucaz! mesela çarşaf yerine uzun uzun abiyemi. takke yerine şapka, şalvar yerine kumaş pantolon.....

zaten sonzamanlarda birtakım yerlerden adice hayasızca söylemler çoğalmaya başladı. haşa haşa efendimiz s.a.v buzamanda yaşasaydı takım elbise giyerdi tarzında konuşmalar duyuyoruz!... ahir zaman alametleri bakalım daha neler çıkacak. cahil, yahut Allahın kur anda belhum edal diye bahsettiği birtakım insan-lar baalım daha nekadar sapıtacak!

Rabbim yolundan, ehli sünnet çizgisinden, ayırmasın. dini mübin islam yolundan kaymaktan caymaktan muhafaza etsin inşallah

hafakan kardeş şalvar filan diyorsun.. tamam.

ben devlette çalışan bir öğretmenim..

allah rızası için

elini vicdanına koy ve hükmün neyse söyle..

ben ne giyeyim?

ne giymemi istersin?

tek cümle istiyorum senden..

hafakan kardeş şalvar filan diyorsun.. tamam.

ben devlette çalışan bir öğretmenim..

allah rızası için

elini vicdanına koy ve hükmün neyse söyle..

ben ne giyeyim?

ne giymemi istersin?

tek cümle istiyorum senden..

arkadaşımbe sana çok şey söylerim söylemesine de, söylediklerim işe yaramaz . ancak sukadar diyimki bazı şeyler dert meselesidir iyi düşünelim biraz !! memleket darül islam olsunda hepimiz sahabe efendilerimiz gibi olalım ne dersiniz. artı mevlamız bize öyle bir şuur versinki RESULULLAHIN DERDİ İLE DERTLENELİM! olmazmı.

ama unutmayalımki reslullah efendimize hakkıyla tabi olmak her kişi değil er kişidir! herkesin kantarı belinde. KALP ALLAHIN EVİDİR BİR BAKIMA DÜŞÜNÜRSEK. Bİ YOKLAYALIM KALPLERİMİZİ ALLAH C.C NERESİNDE KALBİMİZİN. NEKADAR YER TUTUYOR!ONA BAKALIM. sevgiyle kalalım gerçek sahibimize emanet olalım. ÖLECEĞİZ BİZDE AZ KALDI. sevgiler urungualp.

kvp111 arkadaşım ''.peygamberimizin hiç bir hanımı çarşaf giymemişti'' demişşiniz. söylermisiniz peki peygamber hanımları ve kızları (annelerimiz) ne giymişlerdi?

''...müslümanlara kötü bakılmasına sebep oluyorsa giymemek(başka birşeyle örtünmek) daha evladır''. derken kime şirin gözükücez söylermisiniz? yani belirli zümrelere , kişilere veya o kisveyi benimsemeyen , sindiremeyen, yahut tasvip etmeyen birilerine göremi yön vermeli o çarşaf giyen müslüman hanım!?

ona bakarsanız Allah rasulü s.a.v efendimizin sünneti seniyyesinede o biçim düşman olanlar var. yan bakanlar kınayanlar kötü bulanlar aşırıcı bulanlar v.s varda var...... kötü bakılıyor yani! nolcak peki. kötü bakılmasına engel olmak için yeni yöntemlermi bulucaz! mesela çarşaf yerine uzun uzun abiyemi. takke yerine şapka, şalvar yerine kumaş pantolon.....

zaten sonzamanlarda birtakım yerlerden adice hayasızca söylemler çoğalmaya başladı. haşa haşa efendimiz s.a.v buzamanda yaşasaydı takım elbise giyerdi tarzında konuşmalar duyuyoruz!... ahir zaman alametleri bakalım daha neler çıkacak. cahil, yahut Allahın kur anda belhum edal diye bahsettiği birtakım insan-lar baalım daha nekadar sapıtacak!

Rabbim yolundan, ehli sünnet çizgisinden, ayırmasın. dini mübin islam yolundan kaymaktan caymaktan muhafaza etsin inşallah

senin gibi ehli sünnet bir kardeşimle tarışacak değilim veya kalbini kıracak...mesele birine şirin gözükmek değil...arif olan anlar demiştin...arif olduğuna eminim...

Peygamber efendimizin ve Eshab-ı kiramın mübarek hanımları, çarşafla örtünmemiştir. Hiçbir kitapta çarşaf giydikleri bildirilmemiştir. Milhafe, ferace, fistan, entari giydikleri birçok kitapta bildirilmiştir. İmam-ı Rabbani hazretleri de, böyle değişik elbise giydiklerini 313. mektubunda bildiriyor. Bu hususlar, Camiurrumuz ve Hidaye kitabında da bildiriliyor.

doksan sekiz yılından beri takip ediyorum üçkez canlı sohbetinde bulundum mustafa islam oğluna karşı tavrını tasrip etmiyorum çok ağır ithamlarda bulundu ona karşı müslüman tefrikaya düşmez ikiside islam adına insanlığa hizmet ediyor neden bu çatışma anlamakta zorluk çekiyorum

doksan sekiz yılından beri takip ediyorum üçkez canlı sohbetinde bulundum mustafa islam oğluna karşı tavrını tasrip etmiyorum çok ağır ithamlarda bulundu ona karşı müslüman tefrikaya düşmez ikiside islam adına insanlığa hizmet ediyor neden bu çatışma anlamakta zorluk çekiyorum

çünkü mustafa islamoğlu ehl-i sünnet ağzıyla konuşmuyor ve onun karşısında...ehli sünnete aykırı işler yapanı eleştirmek ve yanlış yaptıklarını ortaya dökmet,müslümanlığa yapılan hizmeti kösteklemek değil,onun önüne konulan kösteği kaldırmaktır...

çünkü mustafa islamoğlu ehl-i sünnet ağzıyla konuşmuyor ve onun karşısında...ehli sünnete aykırı işler yapanı eleştirmek ve yanlış yaptıklarını ortaya dökmet,müslümanlığa yapılan hizmeti kösteklemek değil,onun önüne konulan kösteği kaldırmaktır...

mustafa hocayı iyi tanımanızı tavsiye ederim

bir hocayı kafirlikle suçlamak bukadar ucuz olmasa gerek cübbeli bunu yaıyor bu insan beyaz yada yaşar nuri gibi sistem hocası değil kuran tesfirini yapmış biri arifan dergisini her ay alıyorum orda cübbelinin suçlamalarına bakıyorum bu arada mustafa hocayıda takip ediyorum şunu gördüm cübbeli işi biraz çarpıtıyor selam ve duaile

Cübbeli işi niye çarpıtsın ?

Adam'ın kendi sitesinde şia'ya "ehli Beyt mezhebi" denmiyor mu ?

Mut'a nikahını temize çıkarma gayretlerini görmüyor muyuz ?

O kibar Mustafa'nın Afgani'yi eleştirenleri neye benzettiğini işitmedik mi ?

Allah bizleri Ehli Sünnet dairesinden ayırmadı/sın ve sahabi-evliyaullah muhabbetini içimizden eksik etmedi/sin.

Cübbeli Ahmed Hoca gerçek ten samimi ve iyi biri ilmide güzel fakat dikkat ettiyseniz sorulan sorularda taşı y gediğine koyamıyor Allah yardımcısı olsun ....bu benim düşüncem tabi...

Cübbeli işi niye çarpıtsın ?

Adam'ın kendi sitesinde şia'ya "ehli Beyt mezhebi" denmiyor mu ?

Mut'a nikahını temize çıkarma gayretlerini görmüyor muyuz ?

O kibar Mustafa'nın Afgani'yi eleştirenleri neye benzettiğini işitmedik mi ?

Allah bizleri Ehli Sünnet dairesinden ayırmadı/sın ve sahabi-evliyaullah muhabbetini içimizden eksik etmedi/sin.

Size katılıyorum.

İslamoğlu'nu savunan arkadaş lütfen Arifan'ın Ağustos sayısındaki Ali Eren'in yazısını okuyunuz ve Ahmet İslamoğlu Hoca'nın mektubunu da inceleyiniz. Ahmet İslamoğlu Hoca ilmi ile amil ehl-i sünnet bir Hoca'dır(hemşehrim de olurlar) ve oğlu Mustafa İslamoğlu'ndan şikayetçidirler.

Size katılıyorum.

İslamoğlu'nu savunan arkadaş lütfen Arifan'ın Ağustos sayısındaki Ali Eren'in yazısını okuyunuz ve Ahmet İslamoğlu Hoca'nın mektubunu da inceleyiniz. Ahmet İslamoğlu Hoca ilmi ile amil ehl-i sünnet bir Hoca'dır(hemşehrim de olurlar) ve oğlu Mustafa İslamoğlu'ndan şikayetçidirler.

http://www.mustafaislamoglu.com/462_Ahmed-...-Roportaj-.html

Hocam, Ahmet İslamoğlu ile yapılan şu röportajı gördünüz mü? Burdaki tezatlık nedir?