Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kvp111

Cübbeli Ahmet Hoca

Recommended Posts

http://www.mustafaislamoglu.com/462_Ahmed-...-Roportaj-.html

Hocam, Ahmet İslamoğlu ile yapılan şu röportajı gördünüz mü? Burdaki tezatlık nedir?

Vesilenizle görmüş oldum.

Anlayamadığım bir tenakuz sözkonusu.

Ahmed Hoca, evladı olması hasebiyle hissi davranıyor olabilir?

Bu, Mustafa İslamoğlu'nun ayan-beyan sergilediği hataları meşrulaştırmaz.

Batılı terkedip hakk'ı söylemedikçe, Mustafa İslamoğlu'ndan uzak durmalı.

Vesilenizle görmüş oldum.

Anlayamadığım bir tenakuz sözkonusu.

Ahmed Hoca, evladı olması hasebiyle hissi davranıyor olabilir?

Bu, Mustafa İslamoğlu'nun ayan-beyan sergilediği hataları meşrulaştırmaz.

Batılı terkedip hakk'ı söylemedikçe, Mustafa İslamoğlu'ndan uzak durmalı.

Öyle Hocam, haklısınız. Fakat çok dikkatli konuşmak gerekiyor mesele üzerine. Bizlerin biraz daha yatıştırıcı hareket etmesi elzem, sanırım. İlla ki, evladı olduğu için bir merhamet ve şefkat dairesi içinde konuşacaktır. Bu röportaj üzerine ne Abdulhamid Han'a ne de Necip Fazıl'a söylenenler dimagımızdan silindi. Ne de Ebubekir Sifil hocamızın tespitleri geçersiz sayıldı. Hiç biri... Ama bazı yanlışların da üstünü kapamalı. Hatta neden olmasın, birgün Mustafa İslamoğlu ile yüzyüze bile görüşebiliriz. İmkansız değil. :)

adam bağıra bağıra abuk subuk fetva veriyo bizim salak insanımız, cahil müslümanda hala bu herfin peşinden gidiyor . ulan sorarlar adamabe ''işinizemi geliyor hemşerim'' diye!!!!!

Bilirim; ekşi sözlük denilince birçoğumuzun kafasında pek de müsbet olmayan çağrışımlar döner durur, lakin Cübbeli Ahmed Hoca ile alakalı ekşi sözlükte bir entry varki onu burada paylaşmak istedim. Kısa, öz ve tatlı bir entry. Buyrun kopyaladım aşağıya:

islam (ehl-i sünnet) ve islam tarihi konusundaki bilgisi oldukça iyi, hatta çok iyi. o nedenle din bazlı bir tartışmada onca üniversite bitirmiş, yıllarca dirsek çürütmüş rakipleri ile kolaylıkla aşık atabilir.

ahmet mahmut ünlü'nün tek eksik yanı, bilimsel (beşeri) konularda oldukça bilgisiz olması. ilkokuldan sonra (dışarıdan bitirdiği ortaokulu saymazsak) okumamış olması sanırım bu bilgisizliğinin en önemli nedeni. o nedenle rahatlıkla "insanoğlunun dünyada bulunduğu süre 7 bin yıldır", yahut cern deneyine gereksizdir diyebiliyor.

bunları söylemesinin tek nedeni; fizik, astronomi, coğrafya ve insanlık tarihi konularında yetersiz bilgisinden başka bir şey değil. eğer ki bir gün, cemaatinden biri derse ki; "hocam, beşeri bilimlerde eksiklikleriniz var. bu yüzden eleştiri alıyorsunuz, isterseniz bu konular üzerine biraz eğilin" o zaman seyreyle sen cümbüşü!

yerkabuğunun soğumadığı dönemden girer, homo erectus'tan devam eder, antik mısır'dan çıkar yine de ikna eder karşısındakini. bu çene ve bu zekayla korkulur vallahi. hayranlarının sayısını 5'e katlamazsa adam değilim!

(anafor, 03.08.2009 04:17)

Bilirim; ekşi sözlük denilince birçoğumuzun kafasında pek de müsbet olmayan çağrışımlar döner durur, lakin Cübbeli Ahmed Hoca ile alakalı ekşi sözlükte bir entry varki onu burada paylaşmak istedim. Kısa, öz ve tatlı bir entry. Buyrun kopyaladım aşağıya:

islam (ehl-i sünnet) ve islam tarihi konusundaki bilgisi oldukça iyi, hatta çok iyi. o nedenle din bazlı bir tartışmada onca üniversite bitirmiş, yıllarca dirsek çürütmüş rakipleri ile kolaylıkla aşık atabilir.

ahmet mahmut ünlü'nün tek eksik yanı, bilimsel (beşeri) konularda oldukça bilgisiz olması. ilkokuldan sonra (dışarıdan bitirdiği ortaokulu saymazsak) okumamış olması sanırım bu bilgisizliğinin en önemli nedeni. o nedenle rahatlıkla "insanoğlunun dünyada bulunduğu süre 7 bin yıldır", yahut cern deneyine gereksizdir diyebiliyor.

bunları söylemesinin tek nedeni; fizik, astronomi, coğrafya ve insanlık tarihi konularında yetersiz bilgisinden başka bir şey değil. eğer ki bir gün, cemaatinden biri derse ki; "hocam, beşeri bilimlerde eksiklikleriniz var. bu yüzden eleştiri alıyorsunuz, isterseniz bu konular üzerine biraz eğilin" o zaman seyreyle sen cümbüşü!

yerkabuğunun soğumadığı dönemden girer, homo erectus'tan devam eder, antik mısır'dan çıkar yine de ikna eder karşısındakini. bu çene ve bu zekayla korkulur vallahi. hayranlarının sayısını 5'e katlamazsa adam değilim!

(anafor, 03.08.2009 04:17)

Sevgili kardeşim o cemaat tavizsiz bir cemaat.Okurken tavizler verildiğinden okumağada karşı.Onların istediği gibi bir okul olsa birincilikle me'zun olurlar belkide.

adam bağıra bağıra abuk subuk fetva veriyo bizim salak insanımız, cahil müslümanda hala bu herfin peşinden gidiyor . ulan sorarlar adamabe ''işinizemi geliyor hemşerim'' diye!!!!!

Hafakan kardeş burada bahsettiğin kişi M.İslamoğlu mu, C.Ahmet Hoca mı?

Hafakan kardeşimizin orada bahsettiği kişi M.İslamoğlu. Hafakan kardeşimizin yazılarından bildiğim kadarıyla kendisi M.İslamoğlu'nu hiç sevmez, Cübbeli Ahmet hocaya da büyük sevgisi vardır Türker kardeşim. Ayrıca bu başlığın gidişatını tam takip edebildiyseniz gene orada bahsedilen kişinin İslamoğlu olduğu rahatlıkla görülebilir. :D Selametle.

Hafakan kardeşimizin orada bahsettiği kişi M.İslamoğlu. Hafakan kardeşimizin yazılarından bildiğim kadarıyla kendisi M.İslamoğlu'nu hiç sevmez, Cübbeli Ahmet hocaya da büyük sevgisi vardır Türker kardeşim. Ayrıca bu başlığın gidişatını tam takip edebildiyseniz gene orada bahsedilen kişinin İslamoğlu olduğu rahatlıkla görülebilir. :D Selametle.

Evet benim de hatırladığım kadarıyla hafakan da benim gibi İslamoğlu karşıtıdır.. Ancak alıntı yapmadan yorumladığı için başlığın gidişatını okumadan direk o mesajı okuyan, sitemize misafir bir okuyucu ters anlayabilir.. Hafakan kardeş mesajına alıntı bir mesaj koyarsan önyargılı yanlış anlaşılmaz.. ben bile birkaç ay sonra okuduğunmda farklı anladıysam başkası pek ala yanlış anlar...

Evet benim de hatırladığım kadarıyla hafakan da benim gibi İslamoğlu karşıtıdır.. Ancak alıntı yapmadan yorumladığı için başlığın gidişatını okumadan direk o mesajı okuyan, sitemize misafir bir okuyucu ters anlayabilir.. Hafakan kardeş mesajına alıntı bir mesaj koyarsan önyargılı yanlış anlaşılmaz.. ben bile birkaç ay sonra okuduğunmda farklı anladıysam başkası pek ala yanlış anlar...

İsmlâmoğlu öldü artık.Geçen ramazanda AÇık hanımların yanına çıkmasıyla artık ünü sönmüştür diye tahmin ediyorum.

Cübbeli Hocamız Hazreti Adem'den bu yana insan oğlunun ömrü 7 000 yıldır demiştir. Lakin; benim keşfim budur mu dedi acaba?

Nakilsiz ağzını açamz hocamız. Bütün ehli sünnet alimlerinin ittifak ettiği bir meseledir insan ömrünün 7.000 yıl olduğu.

İkincisi; Kur'an'da geçen cilbab ayeti; bir çok tefsirde ilk çeviri olarak çarşaf olarak geçmiştir. Hem hiç kimse çarşafın üstünde bir örtü gösteremez. En güzel örtünme biçimi çaraşftır. Ki hadis i şerifte; Kara kargalar gibi bürünün, denmiştir.

Fitne çıkacak korkusu ile; vacip olan sakal kesilmez; çarşaf çıkarılmaz.

Haramdan kaçmak evladır diyerek İslam'ın bu şiarlarından taviz verilirse; bu iş namazı terke kadar dayanır mazaallah.

Her akşam iftar vakitlerine yaklaşırken flash tv de insanı yormadan, sıkmadan çok güzel ve verimli şeyler paylaşıyor.Allah razı olsun

Toprak olacak demesi benimde dikkatimi çekti. İnsan yaratıldıktan sonra böyle bir şey söz konusu olamaz. Zaten ayet var "her topluluğa bir uyarıcı gönderdik" diye. Allah c.c insan topluluğu yaratacak ve Peygamber göndermeyecek akli muhalif bir düşünce.

"Peygamber indirmediğimiz kavme azab edici değiliz." ayeti var benim bildiğim. Demek ki bu ihtimal de var.