Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kvp111

Cübbeli Ahmet Hoca

Recommended Posts

"şahsen ben kaynağı olmayan bi bilgiyi aaa bu hoca böle dedi o diosa doğrudur diye kabul edemem" diyorsunuz. Çok haklısınız kaynak çok önemli. Ama hangi kaynak? Cemaat taasubu yapmayacağım ve başka büyük insanların eserlerini tavsiye edeceğim.

- Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri

- Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri

- Mehmed Zahid Kotku Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Mahmud Esad Coşan Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Abdülhakim Arvasi Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Mahmud Sami Ramazanoğlu Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Muhammed Raşid Erol Hz.lerinin ve yolunun eserleri

- Bediüzzaman Said Nursi Hz.lerinin ve yolunun eserleri (Önemli Not: Diyalog grubu hariç)

- Vb. (daha aklıma gelmeyen çok büyük zatlar)

Daha onlarca Ehl-i Sünnet alimi var bunlardan okuyun. Çok sevdiğim bir beyit var;

"Oturma ehl-i bidat ile yeme sancı,

Sonra paklayamaz seni her kalaycı" diyor bir Allah Dostu...

"kabul etmem için kur'anda yazıo olmalı yada o konuyla ilgili sahih kaynaklı hadis gösterilmelidir."

Ne kadar taasup yapmayacağım desem de istifade ettiğim büyük zatların eserleri aynen istediğiniz gibi ayet-hadis doludur ve delilsiz neredeyse bir cümle yoktur. Bu zatların sohbetleri bile medrese eğitimi gibidir. Taassup yapmayacağım dediğim için açıktan tavsiye etmiyorum isterseniz özelden ulaşın çok büyük eserler tavsiye edebilirim.

"her 2yazarında ufkuma ve manevi dünyama katkısı olmuştur ;Allah herkesin kalbini bilio ,hesap günü ona göre muamele göreceğiz.." diyorsunuz. "Amin" dermisiniz bilmiyorum, glin şöyle bir dua yapalım;

"Allah'ım bizler sana ulaşmak için bugün alimlere yapışmak ve rahl-i tedrislerinde değilse de sohbetlerinden, ilim meclislerinden ve eserlerinden istifade etmekteyiz. Dileğimiz odur ki Allah'ım, sen bizlere doğru yolu göster ve sırat-ı müstakim üzere sabit kıl, bizleri razı olduğun kullarına bağla ve onlardan feyzlendir. Hangimizin yolu razı olduğun yol ise ikimizi de (beni de dafne'yi de) ve bu yazıyı okuyup da yanlış yolda olan varsa onları da o razı olduğun yola ilet. Amin."

amin derim tabi niye demiyim güzel dua..

efendim cübbeli ahmet hocayı pek bilmiyorum habertürkteki programların tamamını da izlemedim lakin , çıktığı programda fatih altaylı ve murat bardakçının kahkahalarla ona gülmesini pek anlamış değilim.... yani bu tarz bir saygısızlığa nasıl tahammül etti anlamadım ama bu kadar çok kişi iyi diyorsa vardır bi iyiliği.....

doğruyu yanlışı kalbleri bilen rabbim en iyi hüküm vericidir.... esselam...

Cübbeli Ahmet hocanın üslubu güldürür,konuşması öyledir. Ancak kahkaha derecesinde gülmeleri benim sinirimi bozmuştu. Kafama takılan sorular oluştu birde. Kadının cennette eğer birden fazla evlilik yaparsa son kocasına verileceğini söylemesi gibi, gılmanlar hakkındaki yorumu, şeytan taşlama vs..konuları. Neyse efendim, benim çok ilgimi çeken bir hocaefendi değildir kendisi,saygısızlık etmek istemem

vesselam.

- Bediüzzaman Said Nursi Hz.lerinin ve yolunun eserleri (Önemli Not: Diyalog grubu hariç)

Bunlara İmam-ı Rabbani'yi,Gazali'yi de ekledik mi işte şahane bir külliyat.Kilit isimler söylemişsin yüreğine sağlık birader.

Selametle.

Bunlara İmam-ı Rabbani'yi,Gazali'yi de ekledik mi işte şahane bir külliyat.Kilit isimler söylemişsin yüreğine sağlık birader.

Selametle.

Esasında İmam-ı Rabbani'yi ve İmam-ı Gazali'yi bu listenin en başına eklemek gerek.

Ben niye eklemedim diye sorarsanız son yüzyıl açısından inceledim konuyu.

Bu arada son yüzyılın en büyük velilerinde olan Efendi Hazretleri'ni yazmayı unutmuşum.

Aslında yazmıştım ama demek ki sıralarken kopyala yapıştır vb. sırasında kaybolmuş;

- Mahmud El-Uf'i (k.s.) (Mahmud Efendi Hz., Mahmud Ustaosmanoğlu)

Son yüzyıl için listenin yeni hali aşağıdadır;

- Mahmud El-Uf'i (k.s.) (Mahmud Efendi Hz., Mahmud Ustaosmanoğlu) ve yolunun eserleri

Selamlar turkerdokur,

Oluşturduğunuz bu liste bir sıraya binaen midir,yoksa karışık mı?

karışık bir liste oluşturmuş arkadaşımız,burda dikkate aldığı nokta ehl-i sünnet olmaları...yoksa herhangi bir sıra tertibi yok diye düşünüyorum...

cübbeli Ahmet hocanın programda sölediklerini izlemedim bi arkadaş link koymuş izleyeceğim kendisiyle ilgili negatif bi düşüncem yok ,tanımıyorum. Fakat arkadaşım mustafa islamoğlu ve adnan oktarın ehli sünnete aykırı olduğunu nerden çıkarttın?ben islamoğlunuda oktarın kitaplarınıda okudum ,2side kuranı kerimdeki ayetler ışığında yazan kişiler.. ehli sünnete aykırı kişiler olduklarını gösterir bi yazılarına rastlamadım özellikle islamoğlu sık sık hadislerden örnek verir kitaplarında..bilmeden tanımadan kişilere sui zanda bulunmak yanlış diorum ,bize yakışmaz..

mustafa islamoğlunun ehl-i sünnet olmadığı çok açıktır...hatta ehl-i sünnete karşıdır...kendisi yazılarında ehl-i beyti ayrıymış gibi ehl-i sünneti farklıymış gibi gösterir...kendisi imam-ı gazali hazretleri için büyük adamdır amma pirincin taşını da ayıklamak lazımdır hadis konusunda bilmez gibi laflar etmektedir...kendisi kabır azabı hakkında şüphelidir...kendisi hayzlı kadının isterse oruç tutabileceğini söylemektedir sonra da ben illa tutar demedim iyi hissederse tutar dedim diyip sanki iyi bişey yapmış gibi davranmaktadır halbuki işin aslı tutabilir değil tutamazdır...kendisi cemaleddin efganiyi eleştirenlerin onun tuvalet bezi olamayacığını söylemiştir Üstadı da içine alan bütün ehl-i sünneti hedef almıştır...kendisinin kaderle ilgili şüpheleri vardır...burda tavrım size değildir...bizde insanlar inanmak istiyor fakat bir noktayı gözünden kaçırıyor...herkesin sözü dinlenmez...insan istese ibni teymiyyeden bile faydalandığını idda edebilir tıpkı islamoğlu gibi o yüzden dikkatli olalım ehl-i sünnet i öğrenelimki yanlışa düşmeyelim...adnan oktara gelince de çok fazla bilgim yok kendisiyle ilgili fakat kalkıpda ben açık sözlüyüm bütün işaretler bana uyuyor mehdilik hususunda demesi herhalde ehli sünnete utgun değildir...Allah hepimizi doğru yola ulaştırsın,bu işleri öğrenmek isteyenleri de ehl-i sünnet alimleriyle tanıştırsın...vesselam...

Esasında İmam-ı Rabbani'yi ve İmam-ı Gazali'yi bu listenin en başına eklemek gerek.

Ben niye eklemedim diye sorarsanız son yüzyıl açısından inceledim konuyu.

Bu arada son yüzyılın en büyük velilerinde olan Efendi Hazretleri'ni yazmayı unutmuşum.

Aslında yazmıştım ama demek ki sıralarken kopyala yapıştır vb. sırasında kaybolmuş;

- Mahmud El-Uf'i (k.s.) (Mahmud Efendi Hz., Mahmud Ustaosmanoğlu)

Son yüzyıl için listenin yeni hali aşağıdadır;

- Mahmud El-Uf'i (k.s.) (Mahmud Efendi Hz., Mahmud Ustaosmanoğlu) ve yolunun eserleri

Arkadaşın belirttiği gibi, bir müslümanın istifade edeceği - kilit isimleri vermişsiniz,Allah razı olsun.

Selamlar turkerdokur,

Oluşturduğunuz bu liste bir sıraya binaen midir,yoksa karışık mı?

Bu listedeki meşhur büyükler hakkında "şu daha büyüktür bu daha küçüktür" gibi yakışıksız bir kelam etmek ne benim ne de bir başkasının haddi değildir.

Allah (Celle Cealülhü) indinde hangisi daha büyük alimdir biz bilemeyiz, Allahualem.

Ben ehl-i sünnet olmaları hasebiyle bir liste yaptım ve hepsinden istifade edeceğimiz hususlar olduğunu belrtmek isterim.

Rabbim ömrümüzü uzun eylesin ki hepsinin eserlerini okumak nasip olsun.

Ancak içlerinde en fazla istifade ettiğim büyük zat Mahmud Efendi Hz.leridir (Kuddise sirruhu).

Bildiğiniz üzere halen yaşamaktadır ve sünneti ihya eden Efendi Hazretlerimiz'in (Kuddise sirruhu) sünnete muhalif hiçbir bir tavrı bulunmamaktadır.

İslam'dan hiçbir tavizini görmedim duymadım. Buyururlar ki "4000 sünnet var dördünü terk eden Mahmud'u terket"

Lütfen bir düşünelim eğer O'nun yolu olmasa şu güzelim ülkemizde sosyal yaşamda İslam'a dair bir belirti görebilir miyiz?

Giyim, kuşam, sakal, bıyık, ders, sohbet, ilim açısından lütfen bir düşünün...

Bilindiği üzere İslam düşmanları, Misyonerler, Masonik yapılanmalar vs. bugün en çok Fatih İlçesinden hatta özellikle bir kesiminden rahatsızdır ve çok yakın zamanda iki şehid verildi. Lakin Allah'ın (Celle Cealülhü) izni ile Hak Batıla galip gelecektir.

İki şehidimiz de (Rahmetullahi aleyhim) ayaklı kütüphane gibiydi.

Hızır Efendi'nin (Rahmetullahi aleyh) vefat ettiği senelerde teknoloji bu denli yaygın olmadığından ses-video vb. kayıtlar pek fazla yoktur. Ancak Bayram Ali Öztürk'ü (Rahmetullahi aleyh) video-ses sohbetlerinden tanırsınız.

http://www.itibarhaber.com/video/video-soh...am-ali-oeztuerk

Sizce bu büyük Hocaefendiler neden öldürüldü? Yüzyıllardır oynanan "Müslümanları ilimsiz, alimsiz, muallimsiz, irşadsız, mürşidsiz, bırakma" oyununa kurban verildiği düşüncesindeyim.

Sizce bu büyük Hocaefendiler neden öldürüldü? Yüzyıllardır oynanan "Müslümanları ilimsiz, alimsiz, muallimsiz, irşadsız, mürşidsiz, bırakma" oyununa kurban verildiği düşüncesindeyim.

son 2 yüzyılın muhasebesini yapsak işte varacağımız sonuç bu olurdu.

cübbeli , cübbesinin altından dalavere çeviren ve nefsi dürtülerinin peşi sıra giden bir holigandır.

millete takvadan bahsediyor , kalkıp çarşaflı karılarıyla yurtdışında el alemin içinde denize girebiliyor.

mustafa islamoğluna attığı iftiraların haddi var hesabı yok.

ibn teymiyeyi zındık kabul eder mezhepsiz der (halbuki büyük İmam hanbelidir)

mutasavvıf kimliğiyle tanınan biri olmasına rağmen , çığırtkan bir edayla sobet verir....

bana göre efkarı ammenin teveccühünü kazanamadığı için histeri krizine tutulmuş bir meczup.

türkerdokur, kasıtlı olarak sormadım, liste dikkatimi çekti, elbette kimin daha büyük olduğunu bilemeyiz. Allah c.c hepsinden razı olsun.

Ben bu listeye izninizle Aziz Mahmud Hüdayi hz.lerinin de eserlerini eklemek istiyorum.

1. Divân (-ı Ġlâhiyyât)

2. Ecvibe-i Mutasavvifâne

3. Mirâciye

4. Nasâyıh ve Mevâız

5. Necâtü‟l-ğarîk fi‟l-cem‟i ve‟t-tefrîk

6. Tarîkatnâme

7. Nasîhatü‟l-mülûk li-husni‟s-sülûk

8. Akâid Manzûmesi

9. Tevhid Risalesi

Teymiye'yi, kendi ilmi gayretleri sonucu varılan bir hükümle değil de ordan burdan yarım yamalak duymalarla çiğ bir tavırla yapılan yüklenmelere karşı savunuyorsunuz, doğaldır hakkınızdır. Ama siz de başka birine eleştiri veya reddiye yapacak iseniz bunu daha yoğrulmuş, terbiye edilmiş bir tavırla yapmanız gerekir. En azından tutarlı olmak adına.

cübbeli , cübbesinin altından dalavere çeviren ve nefsi dürtülerinin peşi sıra giden bir holigandır.

millete takvadan bahsediyor , kalkıp çarşaflı karılarıyla yurtdışında el alemin içinde denize girebiliyor.

mustafa islamoğluna attığı iftiraların haddi var hesabı yok.

ibn teymiyeyi zındık kabul eder mezhepsiz der (halbuki büyük İmam hanbelidir)

mutasavvıf kimliğiyle tanınan biri olmasına rağmen , çığırtkan bir edayla sobet verir....

bana göre efkarı ammenin teveccühünü kazanamadığı için histeri krizine tutulmuş bir meczup.

Hocam, Teymiye'yi, kendi ilmi gayretleri sonucu varılan bir hükümle değil de ordan burdan yarım yamalak duymalarla çiğ bir tavırla yapılan yüklenmelere karşı savunuyorsunuz, doğaldır hakkınızdır. Ama siz de başka birine eleştiri veya reddiye yapacak iseniz bunu daha yoğrulmuş, terbiye edilmiş bir tavırla yapmanız gerekir. En azından tutarlı olmak adına.

İmam ibn. Teymiyeyi çiğ bilgilerle savunmadığımı görmek isterseniz eğer buyurun bana soru sorun (ibn-i teymiye etrafında başlığı) inşallah vasat olan yolun ne olduğunu size delilleriyle ispatlarım.

http://www.youtube.com/watch?v=QLb9qeUwFaU

bakın şu youtube linkinde malta adasında ki tatilini nasılda savunuyor.

siz hangi mutasavvıfın zahidane hayatını terk edipte böyle şatafatlı bir şekilde yaşadığını

ve sıkılmadan bir de nefsini savunduğunu gördünüz ?

Allahtan korkmadan bu tatiline siyeri nebiyi s.a.a.v mi alet ediyor ...

el insaf

kızmıyayımda napayım ben.

(menzilde) Gavs hazretlerinin hayatını tenkit ettiğimi gösteremez hiç kimse.

neden peki?

çünkü adamın hayatı tutarlı.. oysa bu cübbeli insanların inançlarını sömürüyor...

basiretimizi Allah subhane ve teala arttırsın inşallah.

İmam ibn. Teymiyeyi çiğ bilgilerle savunmadığımı görmek isterseniz eğer buyurun bana soru sorun (ibn-i teymiye etrafında başlığı) inşallah vasat olan yolun ne olduğunu size delilleriyle ispatlarım.

http://www.youtube.com/watch?v=QLb9qeUwFaU

bakın şu youtube linkinde malta adasında ki tatilini nasılda savunuyor.

siz hangi mutasavvıfın zahidane hayatını terk edipte böyle şatafatlı bir şekilde yaşadığını

ve sıkılmadan bir de nefsini savunduğunu gördünüz ?

Allahtan korkmadan bu tatiline siyeri nebiyi s.a.a.v mi alet ediyor ...

el insaf

kızmıyayımda napayım ben.

(menzilde) Gavs hazretlerinin hayatını tenkit ettiğimi gösteremez hiç kimse.

neden peki?

çünkü adamın hayatı tutarlı.. oysa bu cübbeli insanların inançlarını sömürüyor...

basiretimizi Allah subhane ve teala arttırsın inşallah.

İfadelerimi tamamen tersten ele almışsınız...

Cübbeli'nin Malta tatilinde ruhsata mugayir bir şey göremiyorum, titizce sakınmak bahsinde ise insanları yargılamak bize düşmez.

İfadelerimi tamamen tersten ele almışsınız...

Cübbeli'nin Malta tatilinde ruhsata mugayir bir şey göremiyorum, titizce sakınmak bahsinde ise insanları yargılamak bize düşmez.

doğrudur ruhsata muhalif bir şey yok!..

mesela bu tatil, müslüman bir belde de yapılarak SERMAYEYİ müslümanların kesesine aktarmak yerine

neden MALTA' ya transfer ediliyor.

en basit bir misal bu...

videonun devamında izlerseniz görecekseniz, kafirlerle iç içe denize girmesi ve haysiyetsizce bu ayıbına hz Muhammed s.a.a.v. min YÜZDÜĞÜNÜ delil gibi göstermesi , bırakın bir mutasavvıfa , en adi bir müslümana yakışır mı...buyurun cevap verin.

Allah kafirlerle oturup kalkmayı men ederken ve bu yolda hicret yolunu gösterirken , bir müslümanın PARASINI HARCAYARAK (bil hassa) böyle bir günaha(muvakkaten hicret ederek) bulaşması doğru mudur?

Allah rasulunu örnek veriyor cahil adam , söylermisin , Allah rasulu s.a.a.v. hangi müşrikle birlikte aynı havuza müminlerin annelerinide götürerek girmiştir ?

mutasavvıf insan zahid olur müttaki olur.

Allah rasulu ŞÜPHELİLERDEN SAKININ buyurur , mutasavvıf kişi hayatında bir çok helali ve ruhsatı nefsini ezmek adına ayakları altına almıştır.

jetsıkiyle maltalarda tur atıp, ailesiyle birlikte KAFİRLERİN kum gibi kaynadığı ortamlara girip KİMSE BU MİLLETİN DİNİNİ İMANINI SÖMÜRMESİN .

Selam

Arkadaşlar bu sahış teketekte kendilerine bir din gelmeyip,peygamber gönderilmeyen kimselerin toprak olacağını söyledi.

Asla böyle bir şey olamaz.

Fetret ehli denen insanların toprak olacağını söyledi kısacası.Kul hakları ödendikten sonra,burada boynuzlu keçi boynuzsuz keçi örneğinide kullanmıştIı.Tüm sağduğu sahibi bir Müslüman bunu asla kabul edemez.İnsan başıboş bırakılmadı.O insanlarda hesaba çekilip ebedi hayatın akışındaki yerlerini alacak.

Bu kesin.

Selamlar.

Şu şu gerekçelerle falanca şahsı beğenmiyorum, hatalı olduğunu düşünüyorum; o yüzden dersini takip etmiyorum benim kanaatimi soranlara da bu yönde görüş belirtiyorum demekle, kafadan saldırgan bir uslupla yaftalamak, hakaratamiz ifadeler kullanmak bir değildir.

Üstelik de bunu vay efendim gece namazına kalkmadı kabilinden bir iddia ile yapmak hiç haddimiz değil. Hani İslamoğluna İslam ahlakına yakışmayan bir uslupla yalan yanlış ithamlarda bulunuyor diye kızsanız yine anlayacağız.

Şahsen ben Ahmet Hocanın sohbetlerini takip etmem. Çünkü kendi tecrübelerimden biliyorum ki, ölçmeden tartmadan fevri ve aceleci yapılan konuşmaların içine mutlaka nefsaniyet sızar. Mutlaka geri vitese takmak, söylediğinizi geri almak zorunda kalırsınız. Cübbeli hakkında benim söyleyeceğim budur. (kendisi İskenderPaşa'yı tv ekranında Altaylı'ya şikayet etmiş olsa bile)

Bu hassasiyeti gözetmezsek, kimi kime savunacağız. Ortalık bataklığa döner, ağzı olan birbirne çamur atar. Sen onun şeyhine söversin, o döner senin silsilene giydirir. Onda sonra iddia edelim bakalım falanca alim hazretlerini Allah rızası için savundum diye.

İslam güzel ahlaktır.

bütün selef uleması müctehid alimler Hazreti Peygamber s.a.v. ''ergenlik çağına ulaşınca çocuklarınızın odasını ayırın'' fermanını bilir ve KENDİSİNE BAKILDIĞINDA şehvet hissini kabartacak kız çocuklarına NAZARI haram addeder. Ve hadise dikkat buyurun, hadiste Allah rasulu s.a.v. ÇOCUKLARINIZIN diyor.. yabancının çocuğu demiyor.. kardeş olanlardan bahsediyor. videoyu izlerseniz göreceksiniz,

sunucu resimleri gösterip BURADA BAYANLARLA YÜZÜYORSUNUZ diyor...

cübbeli hiç utanmadan diyorki ,

bunlar daha çocuk yaşları henüz ON (10) biri benim diğeri arkadaşımın kızı...

cevap: Allahdan korkmaz adam Allahın rasulunun yüzdüğünü ve hatta yüzdüğü kuyuların İSİMLERİNİ dahi biliyorken ( videoda var) ,

yukarıda yazdığımız hadisi ve müctehidini azamın görüşlerini bilmiyor muki, hiç bunlardan bahsetmiyor?

izleyin videoyu göreceksiniz, DANA kadar kızlarla denize girmiş yüzüyor .

Allah rasulu s.a.v. Aişe annemizle evlendiğinde hz Aişe çocuk yaşta idi( siyer ulemasının ittifakı var bunda)

kaldıki bir kız çocuğu ADET görmeye başladığı andan itibaren izdivaca tıbben müsait bir haldeyken

nasıl olurda sen kalkar DANA kadar kızlarla denize girer ve mutasavvıf ayaklarına yatıp bu insanların inancını suistimal edersin .

Kuran nebe suresinde ''göğüsleri tomurcuklanmış kızlar'' tabiriyle yaşı küçük kızların cennetlik erkeklere verileceğinden bahseder. bu bile tek başına bir kız çocuğunun MAHREM olmasına yeterli bir delildir (ilim sahipleri için güzel bir misaldir bu)

daha yazamıyacağım kadar çok HERZESİNİ nefsine mal etmek yerine sıkılmadan İSLAMA yamamağa kalkan bu adamı nasıl savunuruz ?

Allah muhafaza buyursun ...(mezhepsiz dediği İmam ibn. Teymiye İslam uğrunda hapislerde çürümüş ve vefat etmiştir. mezhep SAHİBİ (!) OLAN BU ŞAHSİYETSE MALTALARDA NAMAHREMLERLE fink atarak ayıbını İSLAMA yamamakla zaman geçirmiştir. bize göre asıl mezhepsiz(yolsuz) kendisidir. vesselam)

Demek oluyor ki Teymiye'yi savunma gayretiniz hakkaniyet için değil de, kendi cephenizin savaşını vermekten ibaret.

O başlıkta kazandığınız bütün sağduyu kredinizi burda harcadınız.

Castis for onli mi... Yeah..

Demek oluyor ki Teymiye'yi savunma gayretiniz hakkaniyet için değil de, kendi cephenizin savaşını vermekten ibaret.

O başlıkta kazandığınız bütün sağduyu kredinizi burda harcadınız.

Castis for onli mi... Yeah..

benim cephem Allahın ve rasulunun cephesidir inşallah.

İmam İbn Teymiyeyi ise her yerde savunurum . bu başlık cübbeliyle ilgili ve herkes düşüncesini yazdı ...ben de öyle..

ve düşüncelerimin içinden bir tanesi de, cüppelinin İmam İbn. Teymiye'ye hakaretlerini yersiz ve adalet/ilim ölçüsünden yoksun bulduğum için , ifade etmem gerektiğini bilmemdi. bunu da ayrıca ifade ettim.

gerisi lafı güzaf..

siz mesajı alında sorun değil varsın ben size göre KENDİ cephesini savunan biri olarak bilineyim.

Selam

Arkadaşlar bu sahış teketekte kendilerine bir din gelmeyip,peygamber gönderilmeyen kimselerin toprak olacağını söyledi.

Fetret ehli denen insanların toprak olacağını söyledi kısacası.Kul hakları ödendikten sonra,burada boynuzlu keçi boynuzsuz keçi örneğinide kullanmıştIı.Tüm sağduğu sahibi bir Müslüman bunu asla kabul edemez.İnsan başıboş bırakılmadı.O insanlarda hesaba çekilip ebedi hayatın akışındaki yerlerini alacak.

Bu kesin.

Selamlar.

Toprak olacak demesi benimde dikkatimi çekti. İnsan yaratıldıktan sonra böyle bir şey söz konusu olamaz. Zaten ayet var "her topluluğa bir uyarıcı gönderdik" diye. Allah c.c insan topluluğu yaratacak ve Peygamber göndermeyecek akli muhalif bir düşünce.

buyurun birde şu linke bakın.

ve elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin.

bu işin adı sahtekarlık değilde nedir ???

http://www.youtube.com/watch?v=rn06FQXBjdg...feature=related

giremeyenler için başlık adı :

Cübbeli Hoca ciplaklar kampinda tatil yapiyor

şu linkte de

http://www.youtube.com/watch?v=eX4dYkygEbc...feature=related

şiayı takiyye ve dinsizlikle suçlarken kendisi TAKİYYENİN ALASINI ifa ediyor.

daha irtidat nedir.. haberi yok...

vah İslam vah !

Selam

Bu kesin.

Selamlar.

Konuyu biraz açarmısın 'bu kesin' dediğin yeri mesela