Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
_mostar

Kitap Tavsiyesinde Bulunabilirmisiniz Kardeşlerim....

Recommended Posts

Malum ramazan ayı kitap fuarları başladı. Hal böyle iken herkes tavsiye edebileceği kitapları burada paylaşırsa eğer bizde gidip indirimlerden yararlanıp kütüphanemizi seçkin kitaplarla zenginleştirebiliriz...Herkese teşekkürler

Allah razı olsun güzel bi başlık olmuş..

bnde site sakinlerinden rica etsem bana peygamber efendimizin sünnetlerini detaylı bulabileceğim bir kitap tavsiye etseler çok sevinirim :)

HAZRETİ MUHAMMED'İN HAYATI...Martin lings...

BEYAZ SABIR...Feridun Yılmaz Yüceler...

İLAHİ ARMAĞAN...Abdülkadir Geylani H.Z...

Allah razı olsun güzel bi başlık olmuş..

bnde site sakinlerinden rica etsem bana peygamber efendimizin sünnetlerini detaylı bulabileceğim bir kitap tavsiye etseler çok sevinirim :)

Selamlar,

Kardeş; sünneti iyi uygulayabilmemiz ve eksiksiz idrak edebilmemiz için önce peygamberin günlerini nasıl geçirdiğini tam manasıyla öğrenmemiz daha iyi olur. Hani binanın temelleri gibi...

Hz. Muhammed (sav) ve Evrensel Mesajı - Prof. Dr. İbrahim SARIÇAM'ın kitabını okuyabilirsiniz, bolca sünnet bulursunuz zaten için de, akademik bir kitap... (Kitabı indirebileceğiniz bir link verebilirim daha sonra size :)) Yanına 'Riyazü's Salihin' de çok iyi gider.

Bunun dışındaki kitap tavsiyemize gelince, İsmet Özel'in tüm kitaplarını alabiliriz.

Bende, fikir noktasında nadir mütefekkirlerimizden olan Nurettin Topçu'nun kitaplarını tavsiye edebilirim,, kütüphanemizde yer edinmelidir diye düşünüyorum.

Rıza Tevfik bölükbaşı-serab-ı ömrüm

Resimli osmanlı tarihi-Yavuz Bahadıroğlu

Ölçü ve yoldaki ışıklar-M.Fethullah Gülen

Peyami Sefa-Yalnızız

Selamlar,

Kardeş; sünneti iyi uygulayabilmemiz ve eksiksiz idrak edebilmemiz için önce peygamberin günlerini nasıl geçirdiğini tam manasıyla öğrenmemiz daha iyi olur. Hani binanın temelleri gibi...

Hz. Muhammed (sav) ve Evrensel Mesajı - Prof. Dr. İbrahim SARIÇAM'ın kitabını okuyabilirsiniz, bolca sünnet bulursunuz zaten için de, akademik bir kitap... (Kitabı indirebileceğiniz bir link verebilirim daha sonra size smile.gif) Yanına 'Riyazü's Salihin' de çok iyi gider.

çok tşkr ederim tavsiye için en kısa zamanda kitabı edineceğim inşallah :)

Sultanahmet Kitap Fuarından aldığım ve tavsiye edeceğim kitaplar,

ÜStad Ali Ulvi Kurucu'unun hatıraları-M.Ertuğrul Düzdağın kaleminden, eşsiz bir eser fuarda oldukça uygun, 3 cilt. 4.de basılacakmış sanırım.

Kadir Mısıroğlu- Sarıklı Mücahidler.

Uzun zamandır Üstad Necip Fazılın okuyamadığım eserlerinden de almak istiyorum, bir kaç tane de olsa alabildim şükürler olsun.

Evvelen;

Büyük Doğu Yayınevi Sultanahmet kitap fuarına özel olarak %40 indirim uyguluyor.

Bildiğiniz üzere normalde indirim %25 civarında.

Fırsattan istifade ederek Üstad'ın 3 kitabını aldım, etiket fiyatı 29 TL idi ve 17 TL'ye aldım.

Üstad'ın Küçük oğlu Osman Kısakürek ile de ayaküstü sohbet etme imkanımız oldu.

Tanrı Kulundan Dinlediklerim kitabının da neden geçmişteki baskılara göre 60 sf. eksik olduğunu sorduğumda Suat AK'tan tatmin edici bir cevap alabildim.

Saniyen;

Fuardan değil ama Sultanahmet'e çıkarken (sanırım Cağaloğlu) Bedir Yayınevi var, oradan Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi (Rh.a)'nin "Ehl-i Sünnet İtikadı" eserini edindim. etiket fiyatı 19 TL, indirimli fiyatı ise 7,5 TL.

Aynı yayınevinden çıkan Ahmed Davudoğlu'nun "Dini Tamir Davasında Din Tahripçileri" isimli eserini de tavsiye ederim. Önsözünü Üstad NFK yazmıştır. Ben daha evvel okumuştum, etiketi 13 TL, ben ankarada 10 TL'ye almıştım, ama yayınevinde 5 TL'ye veriyorlar...

Harun Yahya ile fazla ilgilenmemenizi tavsiye ederim. Hatta mümkünse tamamen uzak durun.

Harun Yahya ile fazla ilgilenmemenizi tavsiye ederim. Hatta mümkünse tamamen uzak durun.

Uzak durulmasına gerek yok ama Harun Yahya'nın söylediklerine de çok itibar etmenin lüzumu yok sanırım. En azından hâlâ ehl-i tasavvuf hakkında günümüz dindar-sapıkları gibi düşünmemesi bir artıdır vesselam.

Bu ne kadar kof-sığ laf yahu.. İlgilenme..Ben sürekli okuyorum ? N'olmuş.

Darvin hakkında Türkiye de İslam çizgisinde kim yazıyor başka?

Doğu Türkistan'ı kim anlattı O'ndan başka?

Ha vardır ters kitapları aldırmazsın olur biter.Lakin bilimsel eserleri de var.ABnin dahi gündemine aldığı..

Şems-i Tebrizi --Makalat

Makalat,Şemsi Tebrizinin eseri değil.Hacı Bektaşı Velinin eseridir o kitap.Prof. Dr M.Esad Coşanın bu kitap hakkındaki kitabını dün bitirdim.Esad hoca söylüyor Hatta kendisi Doçentlik tezini bu eser hakkında yapmış ve doçent olmuş.

O kitabın ismini de vereyim:

Tarihi ve Tasavvufi Şahsiyetler-Prof. Dr. M. Esad Coşan

Mükemmel bir eser.aslında bu kitap Esad hocaefendinin konferanslarından ve makalelerinden derlenilip hazırlanmış.Ama tek kelimeyle şaheser

Bu ne kadar kof-sığ laf yahu.. İlgilenme..Ben sürekli okuyorum ? N'olmuş.

Darvin hakkında Türkiye de İslam çizgisinde kim yazıyor başka?

Doğu Türkistan'ı kim anlattı O'ndan başka?

Ha vardır ters kitapları aldırmazsın olur biter.Lakin bilimsel eserleri de var.ABnin dahi gündemine aldığı..

H.Yahya Mehdi (aleyhisselam) hakkında YANLIŞ görüşlere sahiptir.

Hadis uydurduğu da bilinmektedir.

Ruhu'l Furkan Tefsiri'ni tavsiye ederim...

1. Cilt Linki: http://www.kitapkalbi.com/ruhul-furkan-tef...-1cilt-618.html (Diğer ciltler de aynı sitede mevcuttur.)

20 yılda 13 cilt çıkmıştır ve yakında (birkaç ay içinde) 14. cilt çıkacaktır.

Eserin yazımına devam ediliyor.

14 ciltte ilk 9 cüzün tefsiri vardır.

Sonraki her cüzün 1 cilt olması ve böylece 35 ciltte bitmesi planlanmaktadır.

Mahmud Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleri'nin riyasetinde ilmi bir heyet tarafından yazılmaktadır.

İleriki ciltlerin her birinin 1 ila 1,5 yıl içerisinde çıkabileceği hesap edildiğinden bitmesine 20 ila 30 yıl bulunmaktadır.

Allah müellifine ve heyete uzun ömürler versin...

BEN EN SON (DAHA YARISINA GELDİM)GİZEMLİ KAHİN PAPAZIN OLAĞANÜSTÜ YAŞAMI VE SIRLARI İLE İLGİLİ OLAN RASPUTİN ADLI KİTABI OKUYORUM.ÇOK GÜZEL VE DEĞİŞİK.HENRİ TROYAT YAZMIŞ.HERKESE TAVSİYE EDERİM....

SOHBETLER_1

(Mahmut ustaosmanoğlu (k s),) efendihazretlerinin bir dönem yavuzselim camiinde vermiş olduğu sohbetlerin büyük bölümü bayan hocalar tarafından kaleme alınaraktan hazırlanmış ,oldukça faydalı ve akıcı bir eser.

tüm arkadaşlarıma tavsiye ederim . tamamı 4 cilttir şuanda!

SELAMUN ALEYKUM..

'SU ÜSTÜNE YAZI YAZMAK '' muhyiddin şekur''(insan yayınları)

'BİR TESTİ SU' ''osman nuri topbaş'' (erkam yayınları)

'KULUN YOLCULUĞU' ''dilaver selvi'' (semerkand)

bu eserler her kardeşimin okumasını gönülden arzu ettığım eserlerdir...hele bır okuyalım liste uzar gıder:)

Ahmet Varol - Emperyalizmin Oyunları

Daha başındayım.. Emperyalist kafirlerin neler çevirdiğini, milletlerin içine nasıl sokulduğunu anlatan güzel bir kitap.