Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
emreşahin

Allah Yok Diyen Birine Nasıl Cevap Veririm?

Recommended Posts

Allah yok diyen biri aslında Allah'a inanmayan değil, bir şekilde Allah'la kavgalı olan kişidir. Ya dini ayağa düşüren kötü örneklere takılmıştır yahut büyük resmin bütününe bakma yerine parçalarıyla uğraşıyordur; klasik nasıl olur da dünyada şunlar şunlar oluyor, tanrı bunlara izin veremez vermemeli ama veriyor öyleyse yok muhabbeti...

Dikkat edilmesi gereken husus şu, Üstad'ın Mümin-Kafir eserinde vurguladığı gibi olayları aynı fikri zeminde algılamıyoruz, onların kabullerine bakacaksak işin içinden çıkılmaz. Kur'anda da bu Allah'ın dilediğini hidayete erdirmesi olarak anlatılır. Kibrinin esiri olmuş birine hiç bir şey anlatılmaz, şeytan gibi herşeyi görmüş olsan bile kibir varsa hidayet yoktur...

O yüzden ihata edemediği konuları açmalı, basitleştiremeyeceği insanların fikirleri önüne sunulmalı ki önce bir 'Ben her şeyi biliyorum.' tavrı sarsılsın, yoksa ne anlatırsanız boşuna olur.

• Like 1

bir gün bir vatandaş her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gider.onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başlarlar.değişik konular üzerinde konuşurlar.birden Allah ile ilgili konu açılır.

berber: ' bak,ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum.'

adam: ' peki neden ?'

berber: ' bunu açıklamak çok kolay. bunu görmek için dışarıya çıkmalısın.lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı,bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terk edilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimse acı çekmez,birbirini üzmezdi.' der.,

adam bir an durur düşünür,ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermez.berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıkar.tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam görür. bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki tıraş olmayalı uzun süre geçmiştir diye düşünür. adam berberin dükkanına geri döner.

adam: ' biliyor musun bence berber diye bir şey yok?'

berber: ' bu nasıl olabilir ki? ben buradayım ve bir berberim.'

adam: ' hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.'

berber: ' hımmm... berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki? '

adam: ' kesinlikle doğru! püf noktası bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin

tercihidir.(ayrıca gitmeyenlerin tercihine saygı duyarız her akıllı insan gibi)

Gerçi o kadar kör insanlar var ki bu kadar anlamlı bi olayı anlatsanda düşünmezler tatmin olmazlar ezber yapma derler aslında daha söylencek çok daha ağır sözler var ama neyse değmez.selametle

bu konuyla ilgili birçok alimin ateistlere verdiği cevaplar vardır..fakat ben kendim şüpheye düşmüştüm bir dönem,o dönemde üniversiteye hazırlanıodum ve biyoloji çalışıyordum;mikron boyutunda bi hücrenin içinde cereyan eden olayları düşündüm ,vücudumda milyonlarca hücre var ve ben bunları gözümle göremiyorum ve bu hücrelerin içinde ayrı bir alem var ve herşey muhteşem bir nizam ve intizam içinde....bunları yaratan Allah(cc)dan başkası olamazdı!

Nerden anladın?, Nasıl bildin?, diye sorarsın...

Sorduğu soru gibi abes bir cevap verecektir muhtemelen...

Misâl; çünkü görmüyorum...

Sen de:

-Ey akıllı!... Sen ne akılsız adamsın, dersin...

-Allah!... Allah!... der, şaşırarak ve:

-O Niye?... Diye tekrar sorabilir... Siz de:

-Bir baktım da ben de sende akıl diye bir şey göremedim seni karga yavrusu seni, diyebilirsiniz...

Lâtife bir yana kestirip atın ve deyin ki:

"Bence var!... Biraz bekleyelim ve görelim... İyi olan kazansın!..."

(Şu notu da düşelim: Allah yolunun büyükleri, evliyaullahı inkar eden kimselerle beraber bulunmanın zararlarını anlatırlar ve böylesi kimselerden uzak durulmasını tavsiye ederler... Bir münkirden Allah Dostu zarar görmese de bir mürid zarar görebilir... Beraber soluduğu havadan, yediği yemekten, içtiği sudan inanmış kişi etkilenebilir... Hâl böyle iken elbet bizzat Allah'ın münkiri ile beraberlikte de zarar vardır... Böylesi kimselerdeki zulmet ister-istemez kişiye sirayet eder... İşin ehli (nedir iş: marifetullah) değil ise insan, bu tip kimselerden uzak kalması tavsiye edilir... Niyetiniz ne olursa olsun...)

• Like 1

Bir köy muhtarsız olmaz.

Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz.

Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.

Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâ­kimsiz olur?

(Risale-i Nur/Sözler sh: 49)

Neden inanmadığını araştırmak gerekir ki ihtimal bilmediği içindir.Ona Allah'ı anlatmak gerekir, uzak durmak çözüm olmaz, bilakis kafasında başka sorular oluşabilir.

Nasıl ki sen beynini çıkarıp bana gösteremiyorsan bende sana Allah 'ı gösteremem.Senin beynini bana gösteremeyişin beyinsiz olduğun manasına nasıl gelmez ise benimde sana Allah'ı gösterememem O'nun yokluğunu göstermez.Denilebilir.

Ben inanıyorum kaybettiğim bişey yok diyede eklenebilir.

Ve kitap destekli yardımlar daha verimli olabilir bu gibi insanlar için.

-Yok!

Diyenlere bir sözüm var:

- Siz bana gerçekten yok olan bir şeyi gösterebilir misiniz ki, yok'u ispat edebilesiniz?.. Gösterebilecek olsanız zaten o şey yok değil, var olur. Gösteremeyince de yok demeye imkânınız kalmaz! Allah'a yok diyebilmeniz ayrıca ispat ediyor ki, o "var"ın ta kendisi, "yok"un da yaratıcısı...

(Vecdimin Penceresi)

Ezberle şunu,karizma bir belagatla deyiver,apışıp kalsın allahsızlar.

Allah yok diyen birine nasıl cevap veririm?yardımcı olun

sevgili emreşahin (haşa) nasıl yok diye bir sorun o nokta nokta kişiye . noktanında bir değer varda gerçi sıfat belirtme adına diyorum bunuda . bu tip biri nokta bile değildir. biri de değildir . hiç bile değildir! acayip kıl olurum bu modellere. Allah şerlerinden muhafaza etsin hepimizi

Allah yok diyen biri aslında Allah'a inanmayan değil, bir şekilde Allah'la kavgalı olan kişidir. Ya dini ayağa düşüren kötü örneklere takılmıştır yahut büyük resmin bütününe bakma yerine parçalarıyla uğraşıyordur; klasik nasıl olur da dünyada şunlar şunlar oluyor, tanrı bunlara izin veremez vermemeli ama veriyor öyleyse yok muhabbeti...

Dikkat edilmesi gereken husus şu, Üstad'ın Mümin-Kafir eserinde vurguladığı gibi olayları aynı fikri zeminde algılamıyoruz, onların kabullerine bakacaksak işin içinden çıkılmaz. Kur'anda da bu Allah'ın dilediğini hidayete erdirmesi olarak anlatılır. Kibrinin esiri olmuş birine hiç bir şey anlatılmaz, şeytan gibi herşeyi görmüş olsan bile kibir varsa hidayet yoktur...

O yüzden ihata edemediği konuları açmalı, basitleştiremeyeceği insanların fikirleri önüne sunulmalı ki önce bir 'Ben her şeyi biliyorum.' tavrı sarsılsın, yoksa ne anlatırsanız boşuna olur.

Hayy ibn-i Yakzan'ın son paragrafı dikkate şayan. Şu an mihver alınması gereken şey şu son paragraf. Soruyu yöneltenin dikkatini tamamen başka tarafa kaydırmalı. Yoksa karşı taraf sizi sürekli alt etmeye çalışmaktan vazgeçmeyecektir, kaldı ki dile getireceği cümleler ve sorular hep birbirinin aynı, birbirinin tekrarı olsa da vüsadlı bir mevzuu... Hz. Musa'nın duasıyla efendim...

• Like 1

Sevgili gönüldaş diğer arkadaşlar çok hoş şeyler söylemişse bile birkaç birşey söylemek isterim

o bu kanıya bir şekilde varmış ona nereden bildiğini delillerini sor

o anlattıkça sende mantıksal açıklamalar getir

eminim fazla bilgili birisi değil beyni yıkanmış biridir

ve birçok şeyi yanlış bilir ve yorumlar

ve eğer çok atik ve mantıklı yaklaşırsan eminim mat edersin

şimdiden Allah yardımcın olsun

amin

Üstad Çile şiirinde, "rüyada gözsüz görüyorum nasıl?" diye sorar. Hatta görmeyi geçelim, uykuda gördüğümüz rüyayı,hissederiz. Bazen ağlayarak kalkarız. Oysa ki, beden ile yaşanmış bir hadise yok,yani 5 duyu organıyla hissedilir bir şey değil,demek ki ruhumuz var. KOnumuz ruh değil ancak, Allahı inkar edenler genelde, ruha,ahirete de inanmıyorlar. İnsan ki, akılla donatılmış, şeçme hürriyeti verilmiş, nasıl yokluğa gidebilir? yok olabilir? adalet bu dünyada her sathıyla tecelli etmiyorsa, demek ki bir mahkeme var. Allahın varlığından kuran bahsederken, "Onlar gayba inanırlar" der. Yani görünmeyen... Görünseydi zaten imanın anlamı kalmazdı, herkes inanırdı. İmtihanın anlamı kalmazdı, cennetin,cehennemin... Yani demek istediğim siz o zata, aleme bak,bana akılı göster,sevgiyi göster, hatta cok uzağa gitme kendine bak, diyebilirsiniz. Bunların cem'i feraset sahibinin kabul edeceği bir delillerdir. Gercek anlamda müminler gayba,görmediğine inanır.

bir gün bir vatandaş her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gider.onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başlarlar.değişik konular üzerinde konuşurlar.birden Allah ile ilgili konu açılır.

berber: ' bak,ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum.'

adam: ' peki neden ?'

berber: ' bunu açıklamak çok kolay. bunu görmek için dışarıya çıkmalısın.lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı,bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terk edilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimse acı çekmez,birbirini üzmezdi.' der.,

adam bir an durur düşünür,ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermez.berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıkar.tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam görür. bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki tıraş olmayalı uzun süre geçmiştir diye düşünür. adam berberin dükkanına geri döner.

adam: ' biliyor musun bence berber diye bir şey yok?'

berber: ' bu nasıl olabilir ki? ben buradayım ve bir berberim.'

adam: ' hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.'

berber: ' hımmm... berber diye bir şey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki? '

adam: ' kesinlikle doğru! püf noktası bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin

tercihidir.(ayrıca gitmeyenlerin tercihine saygı duyarız her akıllı insan gibi)

Gerçi o kadar kör insanlar var ki bu kadar anlamlı bi olayı anlatsanda düşünmezler tatmin olmazlar ezber yapma derler aslında daha söylencek çok daha ağır sözler var ama neyse değmez.selametle

bunun yanında bide şöyle birşey var tabiiki

Allah yoktur diyenler için Allah yoktur...

Allah vardır diyenler için Allah vardır.....

bu ikiside kendi Zannını söyler Şahit olmamıştır bu yüzdende yok diyen için yokdur var diyen için vardır...

Allahda öyle diyor zaten... "Ben kulumun zannındaki gibiyim"

yani size biri Allah yok derse... doğru söyledin diyebilirsiniz :)

(Bir tavsiye)

Harun Yahya-Allah Akılla Bilinir

ya berat arkadaşım lütfen biraz dikkat edin . ki birde tavsiye etmişşiniz . akıl beşerdir! Akıl dediğiniz nedir sizin. akıl tökezler bir noktadan sonra. akıl diye birşey yok!!!! nakil var . düşünelim biraz. kaldıki harun yahya ya gelene kadar onlarca alim var . sevgiyle kalın

Öncelikle, ben bir BAV cı değilim. :)

Ancak kendisinin bu hususta yaptığı çalışmalarla iftihar ediyorum. Burdaki çıkışınıza bir mana verememekle birlikte, tebessüm ediyorum..

Allah'ın varlığının akli delillerle insanların görmeyen gözlerine sokulmasında da hiçbir sakınca görmüyorum.

_Bu iş ne akılla olur ne akılsız!

Amenna!

Bizim ise bu cephede Müslümanlar olarak çok büyük bir eksiğimiz var! Ve işte yüzyıllardır içerisinde boğulduğumuz derin derya.. İlimsizlik!

Nitekim "ilim müslümanın yitik malıdır."

Ondan sonra okullarında darwinist, ateist, egoist nesiller yetişince, vay efendim "dinsiz eğitim!" naraları atıyoruz..

Harun Yahya ise günümüzde bu açıdan -başka cephelerini bilmem ve beni pek de ilgilendirmez- büyük bir boşluğu dolduruyor.

Açınız, "Yaratılış Atlası".. Birçok dile çevrilmiş.. Ve öyle tesirli oluyor ki, Fransa kitabı yasaklatıyor..

Buraya bir nokta koyup, bu ufak diyalog için konuyu açan kardeşimden özür diliyorum.

_____

Mümin-Kafir.. Üstaddan.. Şiddetle tavsiye ederim.

bence harun yahya -ki bu ismi ona yakistiramiyorum- dogru yolun sapik koludur. tamam guzel arastirmalar var videolar falan ilgi cekici ama hicbirsey bilmeyip o videolari izleyen arkadaslar direkt bu olusumun etkisi altinda kalabilir. onun amacida bu sanirim. Cubbeli Ahmed Hocanin bu sahis hakkindaki goruslerine katilmamak elde degil...

inanmayan arkadasa gelince... once istemesi gerekir. bir arayis icinde olmasi gerekir. eger kati bir inkarciysa is cok cok zorlasir. Belki Avustralyali gencin islamiyeti nasil sectigini anlatan videoyu izletebilirsin... (bu ornegi avustralyada oldugum icin uygun buldum :) ) Herkese hayirli Ramazanlar...

Saygilar...

Es Selamun Aleyküm ;

ya berat arkadaşım lütfen biraz dikkat edin . ki birde tavsiye etmişşiniz . akıl beşerdir! Akıl dediğiniz nedir sizin. akıl tökezler bir noktadan sonra. akıl diye birşey yok!!!! nakil var . düşünelim biraz. kaldıki harun yahya ya gelene kadar onlarca alim var . sevgiyle kalın

Değerli hafakan kardeşim İşte tam "Allah yoktur" (tevbe haşa) sorusunu soran kişiye yönelik bir kitap değilmi sence? Aklına güveniyor onada güvendiği akıl ile cevap vermek gerek. hem Harun Yahya Hocamız halkımızın tabiriyle entellektüel çevreye hitap ediyor yani güya kendini akıllı geçinen akılcılara. o akılcılara akıl ile hükmetmek gerekki sonradan "o aklı sıyırıp atasın da kalsın manevi havası ve tefekkürü .."

Değerli emreşahin kardeşim Bu konuda benimde size tavsiyem olacaktır.

Halit ERTUĞRUL Hocamızın "Kendini Arayan Adam" adlı kitabını alıp okumanızı öneririm gerçekten çok süper deliller ve tespitler var. aynı zamanda aynı yazara ait olan "Düzceli Mehmet" kitabınınıda öneririm. yanılmıyorsam tespitler ve deliller Bediüzzaman Said Nursi Hz.lerine aittir..

* "Allah yoktur" (tevbe haşa) derken bile Allah 'ın adını zikrediyorsak. Hiç yok olan bir şeyin adı zikredilebilirmi? .. *

(buda benim acizane cevabım olurdu herhal ..)

Selam, Dua ve Muhabbetle ..

Aklıma Hz. Ali ile ilgili bir kıssa geldi izninizle anlatayım.

Hz.Ali sohpet verecektir ve sohpeti güzel olduğundan dolayı her dinden insan Hz.Ali yi dinlemeye gelir.

Hz.Ali sohpetin bitiminde şöyle buyurur.

-Ben görmediğim Allah'a iman etmem . diyerek sohpeti bitirir.

Yahudilerden biri hemen Hz.Alinin yanına gider.Kapıyı Ali açar. "buyur" der Hz Ali.Yahudi

"Ya Ali sen böyle diyorsun ozaman aramızdaki fark ne bende görmediğim Allah a iman etmiyorum"

Hz. Ali

"Ya öylemi ne güzel gel bak içeri sana ne göstericem" der. BiR alana gelirler. O gün ayın 14 üdür.Hz. Ali adama ''başını yukarı kaldır ve bak ne görüceksiN'' der.Adam başını kaldırır bakar ve şöYle der

"Ya Ali bu gün ayın 14 ü ay çok güzel parıltısı üstünde onu görüyorum''.

Hz.Ali "yaa öylemi ne güzel bak bende aynı şeyleri görüyorum ,,peki şimdi gözlerini kapat ve yukarı bak ne görüceksin''

Adam Alinin dediğini yapar ve şöyle der "Ya Ali gözlerim kapalıyken ne görebilirimki hiç bişey görünmez ki" Hz. Ali bunun üzerine cevaben şöyle buyurur.

-Bak işte aramızdaki fark budur.Bizler gözlerimiz kapalıykende görürüz.

Kendi düşüncelerime gelecek olursam.İnanmak istemeyene ne derseniz diyin vereceğiniz örnekler ne olursa olsun inanmak istemedikten sonra vereceğiniz hiç bir cevap tam olarak yerine oturmaz.

Taktir edersiniz ki Allah'a inanmak ve inanmamak imani bir meseledir.İmanın esası da görmeden inanmaya dayanır.

Ateizim kendi varlığını bile anlatmakta , ispat etmekte sıfırdır.Hiç kendi varlığını ispat edemeyene VARLIĞI gösterebilirmiyiz.

Birde İmam-ı Azam Ebu Hanife Hz.lerinin Cevabına bakalım ;

Allah’a inanmadıklarını söyleyen üç kişiye İmam-ı Azam’ın müthiş cevabı;

Allah'a inanmadıklarını söyleyen üç kişi İmam Azam Hazretleri’ne birer soru sordular. Büyük imam hepsine birbirinden güzel cevaplar verdi:

1- Bize Allah’ı gösterebilir misin?

2- Cehennem ateş olduğuna görevirgul.gif ateşten yaratılan cinler ve şeytanlar orada nasıl azap göreceklerdir?

3- Hem kaza ve kadere inanmamızı istiyorsunvirgul.gif hem de insanın iradesinden bahsediyorsun. Halbuki insan her şeyi mecburen yaparvirgul.gif kendi iradesi yoktur?

Bu soruları alan büyük imamvirgul.gif eline aldığı bir avuç toprağı soranların yüzlerine attı. Üçü de bu davranışa tepki gösterdiler. İmam-ı Azam bunun üzerine şöyle dedi: “Allah’ı göremediği için inkar etmeye çalışan adam! Toprağın yüzünde meydana getirdiği acıyı görebildin mi? Daha yüzündeki acıyı göremezken Allah’ı göremediğin için nasıl inkar edersin? Ya sen ikinci sorunun sahibi! Bildiğin gibi insan topraktan yaratılmıştır. Ama bu bir avuç toprak senin yüzünü acıtmaya yetti. Demek ki cehennemin ateşi de ateşten yaratılan varlıkları yakabilir. İnsanın iradesini inkar eden adam! Madem benim iradem yokvirgul.gif ne diye yüzüne attığım toprak için benden şikayetçi oluyorsun?”

Birde Şu cevabına bakalım İmam-ı Azam Ebu Hanife Hz.lerinin

Zamanın birinde bir ateist ben görmediğim şeye inanmam şu kainattaki herşey kendiliğinden varolmuştur der ve hiç kimse ona Allahın varlığını isbatlayamaz. Zamanın alimleri toplanırlar istişare ederler ve derlerki: Bu işi çözse çözse İmamı Azam Ebu Hanife çözer.

Gider İmam-ı Azama olayı anlatırlar. İmam-ı Azam hz. onlara derki: '' Tamam ben o adamla konuşurum, yarın o adamı alın filanca yerde beni bekleyin.Fakat ben gecikirsem siz onu beklemeye ikna edin ben Allahın izni ile geleceğim'' der ve karar alıp oradan ayrılırlar..

Sabah olur ve alimler ateiste:'' bizim bir Ebu Hanife var o sana Allah'ı (c.c.) isbatlayacak, hadi gidelim onla bi konuş'' derler ve ateisti alırlar söylenen yere beraberce giderler...

İmamı Azam hazretleri kasten toplantıya bir saat kadar geç gelir. Ateist İmam-ı Azamın geciktiğini görünce, bakın imamınız korktu gelemiyor der. Bu sözü söylerken İmam-ı azam içeri girer. Ateist ve diğerleri İmam-ı Azama niye geç kaldın diye sorarlar.

O da; ''Bilirsinizki benim ev nehrin karşı kıyısındadır ve oradan bu kıyıya günde bir tek sefer gemi gelir ve ben o gemiyi kaçırdım, kayıkta yoktu. Irmaktan geçemedim, bir de baktım ki yanımdaki ağaç parçalara ayrıldı,gökten yağmur yağar gibi çivi yağdı ve o odun parçalarını birbirine tutturup kayık haline getirdi. ben de binip geldim, ondan geciktim'' der.

Ateist gülmeye başlar, (Gördünüz mü nasıl yalan söylüyor, hiç kendiliğinden bir ustası olmadan kayık yapılır mı? Bu adam delirmiş ben bu deliyle atışmam) der.

İmamı azam hazretleri hemen taşı gediğine koyar:

Bre ateist, bir kayık ustasız kendiliğinden olamazsa, bu koca kainat kendiliğinden nasıl var olur?

''Ben bir kayığın kendiliğinden var olduğunu söyledimde sen bana güldün delidir dedin. Oysa sen koskoca kainatın kendiliğinden var olduğunu isbata çalışırsın''.

Şimdi söyle asıl deli ben miyim, yoksa sen mi?

Benim bildiğim bitane daha vardır Kürsüden indirme meselesi onu şuan tam hatırlamıyorum. muhakkak hatırlayan arkadaşlar olacaktır olursa burada paylaşırlarsa çok makbule geçer. hatırlarsam bende yazarım ..

Aklıma gelmişken ;

Lütfen arkadaşlar bana Allah (c.c.) 'da (tevbe haşa) dahil 2 tane daha yok olan birşeyin adını söyleyin bu kainatta ?

Sen; yani sevgili Emre kardeşim sen yukarıdaki malum soruyu kuvvetle muhtemel sorma ihtimali (çok sayıda olabilecek) olan bir kula (kullara): "Sen, yine de sanki varmış gibi ve say ki var olabilirmiş gibi yaşa ve mümkünse (ve hiç değilse) sandığın, saydığın ve yaşadığın şekilde ölmeye bak..." de!... De ve geç!...

Sakın ayrıntıya ve ilaveye geçme!...

Sakın ha!...

Sakın, sakın, sakın!...

Yukarıdaki cevabı yazdıktan sonra farkettik ki zaten bu konuya evvelce bir zaman cevap vermişiz!... Ya hu Emre, sen ne çok soru soruyorsun diye, kızmak hoş olmaz!... Ama biz hoş bir şekilde; ya hu Emrecik, Emrecik, güzel Emrecik; ne kadar da çoook bir soru soruyorsun da habire bizden cevap almak teşebbüs ve kastında bulunuyorsun ya hu!... diye kızalım, kızar gibi yapalım!... Ve dua isteyelim kartal yavrusundan!... Dua et ey (Emre) Şahin!... 92 model bir Doğan'ımız var da (ki o dahi babamızın, bizim değil yani ve yani ... işte) hani dua et ki; Mevla daha güzel bir binek ve mümkünse binekler, binekler ve binekler ihsan eylesin!...