Jump to content

Sign in to follow this  
bozkurt

İslam Coğrafyası Günleri - Davetlisiniz

Recommended Posts

Necip Fazıl 'ın, Muzaffer Doğan tarafından anlatıldığı sempozyum ilgi çekeceğe benziyor.Haber ve duyuru şu şekilde :

 

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz İslam Coğrafyası Günleri ikincisi ile devam ediyor!

 

Bu yıl Üsküdar’da bir hafta sürecek programda, onlarca yazar, akademisyen, araştırmacı eşliğinde 7 gün, 7 ülkeyi ve o ülkenin düşünce dünyasına yön vermiş önemli şahsiyetleri konuşacağız.

 

Bunlarla birlikte, o ülkelere dair özel sunumlar, konuklar, belgeseller ve daha birçok şey bizlerle olacak.

 

İşte 7 günlük program!

 

29 ARALIK CUMARTESİ – TÜRKİYE (1.GÜN)

 

11.30: Açılış

12.30: Türkiye (Geçmişi-Bugünü)

15.30: ARA

16.00: Mehmed Zahid Kotku | Sadık Yalsızuçanlar

17.00: ARA

17.30: Necip Fazıl Kısakürek | Muzaffer Doğan

18.30: Said Nursi | Metin Karabaşoğlu

19.30: Sezai Karakoç | Yusuf Kaplan

 

30 ARALIK PAZAR – AFGANİSTAN (2.GÜN)

 

13.00: Dünden Bugüne Afganistan | Atasoy Müftüoğlu, M. İkbal Köseoğlu, Zeki Bulduk

14.30: ARA

15.00: Abdullah Azzam | M. İkbal Köseoğlu

17.00: ARA

18.00: Afganistan Belgesel Gösterimi

 

31 ARALIK PAZARTESİ – CEZAYİR (3.GÜN)

 

13.00: Dünden Bugüne Cezayir | Beşir Eryarsoy

14.30: ARA

15.00: Malik Bin Nebi | Bülent Ş. Erdeğer

16.00: Frantz Fanon | Yusuf Ziya Gökçek, Zeki Bulduk

17.00: ARA

18.00: Cezayir Belgesel Gösterimi

 

1 OCAK SALI – FİLİSTİN (4.GÜN)

 

13.00: Dünden Bugüne Filistin | Murat Hazine

14.30: ARA

15.00: İzzettin Kassam | Fatik Bacağıkırık

16.00: Şeyh Ahmet Yasin | Yusuf Ensar Çalışkan

17.00: ARA

18.00: Filistin Belgesel Gösterimi

 

2 OCAK ÇARŞAMBA – IRAK (5.GÜN)

 

13.00: Irak’ın Dünü, Bugünü ve Geleceği | Furkan Torlak

15.00: ARA

16.00: Abdulkadir Geylani

17.00: ARA

18.00: Irak Belgesel Gösterimi

 

3 Ocak PERŞEMBE – ENDÜLÜS (6.GÜN)

 

13.00: Endülüs Medeniyeti | İhsan Süreyya Sırma

15.00: ARA

16.00: Muhyiddin Arabi

17.00: ARA

17.30: İbn-i Haldun | Süleyman Uludağ

18.30: Endülüs Belgesel Gösterimi

 

4 OCAK CUMA – KEŞMİR, MORO, ARAKAN, PATANİ (7.GÜN)

 

13.00: Keşmir | Ömer Faruk Korkmaz

15.00: ARA

16.00: Moro | Nevzat Çiçek

17.00: ARA

18.00: Arakan | Said Demir

19.00: Patani | Caner Sezer, Ümit Sönmez

 

Konuşmacılar kesinleştikçe yazacağız.

İstanbul’un birçok noktasından servisler kalkacak.

 

Program ile ilgili tüm detayları Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

www.facebook.com/maveragenclik | www.twitter.com/maveragenclik

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
  • Create New...