Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Baytar

Garipoğlu'nun Yakalanması Ve Elektrik Zammı

Recommended Posts

Cem Garipoğlu'nun yakalanması fırsat bilinerek elektrik zammı çıkarıldı aradan. Yaklaşık %10 olan bu zammı elbette vatandaşlarımız görmeyecekler. Çünkü gündemde çok daha önemli(!) bir konu var Cem Garipoğlu yakalandı. Cem'in ne dediğiyle ilgilenmeliyiz biz, zammı düşünmemek lazım tabiiki...

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/173...ktrige-zam.aspx

Cem Garipoğlu'nun yakalanması fırsat bilinerek elektrik zammı çıkarıldı aradan. Yaklaşık %10 olan bu zammı elbette vatandaşlarımız görmeyecekler. Çünkü gündemde çok daha önemli(!) bir konu var Cem Garipoğlu yakalandı. Cem'in ne dediğiyle ilgilenmeliyiz biz, zammı düşünmemek lazım tabiiki...

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/173...ktrige-zam.aspx

sizinkiside ilgiç bir açılım olmuş bunu enerji bakanımız çok önceden açıklamıştı zati. sanki bu millet hiç zam görmemiştide bu %10 luk zammı millete nasıl çaktırmadan yutturalım diye yol aramış gibi bir intiba bırakmışsınız. bence bu bağlantı çok yanlış, idolojik ve abes olmuş!..

Evet zam önceden açıklanmıştı ama işin halka yansıma kısmı belli değildi. Hazır Garipoğlu yakalanmışken, milletimiz Garipoğlu ne yemiş ne içmiş gibi haberleri takip ediyorken ilginçtir ki zam yapıldı. Önceleri zam olabileceği yönünde demeçler verilmişti, Garipoğlu'nun yakalanmasıyla resmileştirildi kimseninde ruhu duymadı, duymuyor.. Bahar aylarında elektriğin yavaş yavaş az tüketilmeye başlandığı zamanlarda da bir indirim yapılır, bakın işte zam yapıyoruz ama indirim de yapıyoruz denir. Eee ben bütün kış elektriği zamlı kullandım? Bizde çok güzel yutarız bunları milletçe.

velAhd:

Benim bunu söylemem size ideolojik bir hareket gibi gelmiş olabilir, sizin bu yapılanı dillendirmemi ideolojik bir hareket olarak nitelendirmenizin de ben ideolojik olduğunu düşünüyorum. Hadi bakalım :)

Batar arkadaşıma harfiyyen katılıyorum.

Sanıyorum şu an kimseye elektirk faturası gelmedi.Bizim gelen fauranın psikolojisiyle yazıyorum da şuan :)

El insaf...

s.a baytar kardesim ..konuyu eşimle beraber okuyorduk ..eşim bu konu için şunları söyledi:

ekim ayında enflasyon -30 diyorlar emekliye % kaç zam verdiniz??

memura %kaç zam teklif ettiniz???

çalışana % kaç zam verdiniz????

şimdi elektriğe bir kerede %10 zam yapıyorsun....

bu orantılı mı??

ben altı aylık olarak 20 tl zam alıyorum bir faturada devlet bunu geri alıyor...

dengesiz iş yapılıyor önümüz bayram,okullar açılıyor okul alış verişi ,kış geldi yakacak bunlar ne ile karsılanacak??

haksızsam söyleyin.

....EL İNSAF ...

eşimin acizane düşünceleri::):)

cem garipoglu cem garipoglu cem garip oglu yeter yahu yeter aaa bi katili bu kadar sahneye tasimak niye ama bi yandan da aileler ibret alsinlar. kizin yasi belli yasami belli . gezip tozdugunda ailesinin ses cikarmamasi belli , kimse kusura bakmasin ama oyle binlerce kiz varki ailesi zengin bir cocukla gezinde dusup kalkinca gururlaniyor. ailesi sinif atlamis oluyor sozum bu olaydan ote diger ana babalara yahu sokakta mi buldunuz bu cocuklari bu ne sahipsizlik.... akli olan dusunur tasinir akli olmayanda gider bi akla danisir....