Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
onur1

Aziz Nesin'den Okudu Diye Necip Fazıl'la Arasını Açtılar

Recommended Posts

AZİZ NESİN'DEN OKUDU DİYE NECİP FAZIL'LA ARASINI AÇTILAR

FATİH Çıtlak, Tayyip Erdoğan'ı şöyle anlatıyor: 'Başbakan, şiire düşkündür ve bu konuda geniş yelpazesi vardır. Aziz Nesin de, Orhan Veli de okur. Necip Fazıl üstad kendi hakkında yazılan yazıları ve sahnelenen oyunları beğenmeyecek kadar titiz bir insandır. Bir kimse şiir okusun, ona beğendirsin, mümkün değil. Vefatından evvel, Tayyip Bey için, 'Ben yazdım o okudu' demiştir. Tayyip Bey, şiiri hissederek okur. İstanbul'u Dinliyorum'u, Sakarya Türküsü'nü Tayyip Erdoğan'dan dinleyeceksiniz. Hoca'nın gücüne gidecek ama Semih Sergen'den daha iyi okur. Bir okur Sakarya'yı, salonlarda gençlik ayağa kalkardı. Ağlardık, hala tüylerim diken diken oluyor. O dönemleri yaşadım. Hatırlıyoruz, 1983'teki toplantılarda Aziz Nesin şiirleri okuduğu için tenkit görmüş birisidir. Hatta Necip Fazıl'la arasını açmaya kalkıştılar.'

Bazen bataklıktan çiçek açdığını görürüz. aziz nesin, orhan veli v.s gibilerdende bazen çiçekler günışığına çıkabiliyor. bu çiçekleride Sayın başbakanımız tabiri caizse kokluyor, koklaması kötümü yani ?

Sayın Başbakanımız gerçekten Şiiri çok samimi ve çok içten (Ruhani) okuyor. bunların haricinde Hatipliğini Şiir okumasınada yansıtıyor MaşaAllah!. hele hele "Zindandan Mehmede Mektub"u bukadarmı güzel yorumlar bir insan! muhakkak dinlemenizi tavsiye ederim ve bir çok Üstad Necip Fazıl şiirini ..

Başbakana yapılan bu tür iftiralar, çukur adamların işi! fikirsiz sallamalar,çamur at izi kalsınlar...

Bu manayı bul da bull..

İlle İstannbulda bull..

İstanbull..

İstanbull..

...

Hecelerin tonlaması dahi aklımda.. Mübareğin içine işlemiş yahu :)

SAYIN başbakanın aziz nesinler, nazım hikmetlerle derin ilgileri olduğundan bende şüphelendim doğrusu. Öğretmenler gününde bile M.E.M e girdiğimde SAYIN nazım hikmetin boy boy posterleri vardı bir iki daha lüzümsuzun posterlerinin yanında, altında da onlarda öğretmendi diye yazıyordu. Neyse anlaşılan şiirlerden ötesi kalıcı iz bırakmış.

Şahsım adınada üstadı okuduktan sonra artık çoğundan zevk alamaz oldum.Hiç güneşi gören ampülle yetinir mi?