Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yagmurcu

Nurettin Veren Ve F. Hoca

Recommended Posts

S.a

Arkadaşlar bir kaç haftadır, Kanaltürk te P.tesi akşamları bir tartışma programı var, ismini şu an hatırlamıyorum, bu programda katılımcı olarak bulunan Nurettin veren diye bir şahıs var , bu şahıs,

( şahsın tabiri ile ) Fetullah örgütünün kurucularından ve geliştiricilerinden biri imiş, ve 35 yıl bahsi geçen örgütün gelişimi ve büyümesi için çalışmış, ne olmuşsa olmuş ( ki muamma ) bu şahıs 35 yıl sonra bahsi geçen örgütün faaliyetlerinden rahatsız olarak ayrılmış ve örgütün tüm değerlerini çıkmış tv de ifşa ediyor...

Şimdi diyceksiniz ki eee ne olmuş, sen niye yazıyorsun bunu buraya??

- Kafama takılan büssürü soru var o yüzden...

- Bu konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi öğrenmek isterim..

- Belirtmemde fayda var, programda ki tabir ile Fetullah örgütü ile hiçbir alakam yok..

- Belirtmem gerekir, programda ki tabir ile Fetullah örgütüne herhangi bir düşmanlığım yok. ( en azından kafamdaki sorular cevaplanana kadar... )

a.e.o

[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[

Can taşıma liyakatini,

canların canı uğrunda can vermeyi

cana minnet sayacak kadar gözü kara

ve o nisbette strateji ve taktik sahibi bir gençlik...

Büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle,

zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı

farkedecek kadar gözü keskin bir gençlik...

]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

( ahhh üstadd ahhh, üstadın üstteki sözleri önünde boynu eğik bir vaziyette bekliyoruz... )

_Tamam da bu adam örgütten niye ayrılmış , örgüt lideriyle araları niye açılmış ?

Örgüt ya da örgüt lideri hakkındaki iddiaları-suçlamaları nelerdir ?

Bunları da yazsana , bilelim ... ona göre yorumlar gelir , menfi-müsbet !

ilk olarak F. gülen için örgüt kelimesini kullanmanız beni üzdü...bilirsiniz örgüt denince akla ülkeye devlete zarar veren şahıslar geliyor...terör örgütü kelimesinde de kullanıldığı gibi..Allah aşkına söylermisiniz örgüt diye nitelendirdiğiniz bu kişilerin devlete ne zararları olmuştur....ben sizin örgüt tabirini kullandığınız topluluğa cemaat diye yazacağım....şimdi sorunuz hakkındaki yorumlarınıza geleyim F. Hoca ve cemaati ile bir ilgim yok fakat yine de bence o şahsın tv lere çıkıpta yıllarca ekmeğini yediği insan hakkında atıp tutması bence çok yanlış...haklı haksız demiyorum ama şöyle bir söz vardır bizim orda .... dahi ekmek yediği kapıya ihanet etmez derler... eğer anlattıkları doğru ise de çıkıp bunları milyonlara deşifre etmenin ne anlamı var... yoksa bizim görmediğimiz perde arkasında yine gizli oyunlar mı oynanıyor... dediğim gibi o cemaatle bir bağlantım yok ama bence bu yapılan davranış çok çirkin ve seviyesiz..

ayrıca insanın aklına şu soru da geliyor F. hoca öyle bir insansa neden 35 yıl bu yanlışlara göz yummuş..... dediğim gibi bence bu olayın da arkasında gizli kapaklı olaylar var ve maksat islama ve islami insanlara taş atmak...

bunlar benim şahsi düşüncelerim olaya sadece dıştan bir göz olarak baktım ve bu kanılara vardım...

S.a

dikkat ederseniz ilk yazımda örgüt kelimesini kullanırken [[ ( şahsın tabiri ile ) Fetullah örgütünün ]] başına parantez açmışım, yani yanlış anlaşılmasın diye...

bir öncek mesaja cevap vermek gerekirse, malum şahsın tv de neler anlattığını uzun uzadıya buraya yazmama gerek yok, biraz araştırırsanız ve ya programı seyrederseniz şahsın nelerden bahsettiğini anlarsınız..

sevdayolcusu isimli arkadaşa cevap açısından; ülkeye ve devlete zarar vermekten söz etti, malum şahsın tv de anlattığı olayları dinlemiş veya bir şekilde vakıf olmuş olsaydı bu soruyu sormazdı veya bu cümleyi sarf etmezdi...

ülkeye ve devlete zararı bir kenara bırakalım, hepimizin bildiği bir gerçek varki, malum örgüt ve/veya cemaatin

günümüzde başörtüsüne bakış açısını bilmeyen varmı bilmiyorum ama eğer bilmiyorum diyen olursa bu konu altında anlatmak isteyende çıkar heralde...

parantez açarak söylemek isterim ki, ben bu konu hakkında yazışmaktan hoşnut değilim, çünkü çoğumuzun bahsi geçen örgüt ve/veya cemaat içinde arkadaşları, dostları, akrabaları var....

a.e.o

esselam...

_Örgüt diye kendi adamı diyor (nurettinweren) , _beni rahatsız etmez , bu dewlete-rejime sahip çıkan bir örgüt herhalde...chp lideri baykal sık sık il we ilçe örgütlerimiz der durur ya ..işte onun gibi ..! Perinçek te sıksık kendi yapılanmaları için , örgüt ya da örgütlenmeden söz eder , hatta dewlet erki dahi kendi çapında bir örgütsel yapıdır..herhalde buna da itiraz olmaz..!

_Hem üzülecek başka bir şey bulamadın mı , Ümmetin başını diyalog b....kuna sokmak isteyen

bu uzaktan kumandalı yağdanlığa mı üzülüyorsun Allah Aşkına..?

_Dünyada üzülecek,hatta kahrolacak bir sürü hadiseler warken...işte filistin..ona üzül...

malum şahsın gözleri tülleni yo mu .. acaba ?

aslında bu konu hakkında yazabilecek çok şeyim var ama burada düşüncelerimi tam anlatamama ve yanlış anlaşılma düşüncesinden dolayı yorumlarımı yazmıyorum..ayrıca neye üzüleceğimi ya da üzülmeyeceğimi ben iyi bilirim...filistin konusu ise o konu beni de yaralayan bir konu bu nedenle pazar günkü mitinge katılacağım

velhasılı ben sadece bir konu veya kişilere takılmıyorum.... bu yazıyı okuyanlara da bir musluman olarak söylemeyi kendime farz biliyorum lütfen bir kişi veya konu hakkında yorum yaparken o konuda tamamen emin olsunlar.. bilirsiniz ki kul hakkı Allah'ın dahi bağışlayamadığı bir konu....

Allah'a emanet olun....

banada aynı kanalda rasgeliyor hele tuncay özkan denilen dili kopasi kalemi kırılası deyus resmen sinir sistemimi çökeltti yanındada yılan dilli bir kadın benimde bu cemaatle ilgim yok lakin söyledikleri sözleri öcalan icin bile söylememişlerdir.