Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
nur_yolcusu_duygu

Atatürkün Şiirleri

Recommended Posts

Demin Alperencilerin sitesine girdim.Bir alpereni ekledim.İşte anlatıyorum milliyetçiliği.Herif Enver Paşaya küfretmez mi!Ben ırkçı değilim müslümanım Türkçü değilimi ülkücü değilim alperenim diyor, bende buna saydım sonra engelledim.Milliyetçi diye bilinen bir yere bile Vehhabi fikriyat girmiş.Hatta sitedeki Ehli Sünnetim diyen kardeşler bile Vehhabilerin fikri olan milliyetçilik=ırkçılıktan bir nebze tatmışlar.

Allahu Teala milliyetçiliği ırkçılık olarak gösteren bu Vehhabi fikrini yurdumdan def etsin!

Şu isminden hiç mi ama hiç nasiplenememiş dangalak(Kendisi hariç herkes af buyursun) ne diyor anlayan var mı Allah aşkına..

Mümin'e kafir dedin.. Lakin bende küfür alemeti yoksa; bu iki uçlu bıçak sana saplandı..

Araplar dermiş; milleti dine göre kavmi ırka göre...

A dangalak... 

A asalak....

Bize aç oku demişsin.. Merak etme.. biz küllüyatın tamamına yakınını okuduk inşaallah..

Artık, yönetimden; şu dangalak Türkçülere bir yaptırım gelmezse; haklarını bana helal etsinler..

Zaten sitede son günüm.. Yarın buluşmada kendilerine veda ederiz inşaallah...

O dangalak dediğin Türkçülerin safındaydı Üstad.

Ben sana delil yazı ve tenkitte bulundum, sen ise boş laf kalabalığı ve hakaretler.

Boş adamsın boş yazıdklarımı okudun mu Allah için söyle?

TANGRI MÜSLİM TÜRÜK BUDUNGU KORUSUN

TÜRÜKERNİNG KÖNGÜLLERİNGE AMRAK ODU BİRSİN

Basmacı içindeki ruhu dışavurmuş ve Allah kelamını bile kullanmayıp geçmişe dönük hasreti dışavurmuştur. Bir yandan da birileri köpeksiz köy bulmuş , değneksiz dolaşıyor. Bu sitenin havlayan köpeği benim ve burada kimseye öyle langa lunga dalamaz. O uzanan elide ben ısırırım. İbniss kardeşim üstadın her kitabını okumuş , ve tarikat ahlakıyla ahlaklanmış bir pırlantadır... Diyecek sözü olanlar onu değil beni bulsun...

Kaba softa ve Hamyobazdan Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah(c.c.)'a sığınırım.

Kardeş sen neyi paylaşamıyorsun Allah için söyle?

Üstad'ı prensiplerine(9'unada) bağlı bir mümin kardeşine boş boş alflar söylemek neden seni mesut ediyor?

Ümmeti seven ve Aziz Türk Milletini iki cihanda bahtiyar görmek isteyen bir Büyük Doğu neferinden ne alıp veremeiğin var?

Anlatıyoruz anlamıyorsun, söylüyoruz duymuyorsun,neden kardeş neden?

Rabbimin fıtrat ettiği silmeye gayret, hepsi birer ayetimdir dediği milletleri küçük görmek neden?

Türk'ü seven Ümmeti sevemez düsturu neden?

Türkistanda ki Türk'ün derdiyle dertlenen Filsitin'i düşünemez düşüncesi neden?

Çeçenya'ya, Bosna'ya giden gençler milliyeçti değil miydi?

Ne Çeçenler ne de Boşnaklar Türk'tür nede Altaic ırktandırlar. Ama Rabbimin ipine sarılan ümmetlerdendirler.

Ve orada cihad eden Ehl-i Sünnet'e bağlı(ne reformcu nede selefi) olan neredeyse tek grup bu ülkücü gençlerdi.

Kardeş 80 öncesi ülkücü gençlik imanlıydı, ne Şia sapıklığa ne de Selefi görüşüne sahiptirler.

Türkeş ile mi meselen?Türkeş'i sevmem.

MHP ile mi meselen, MHP'li değilim ve CHP ile bir tutarım.

Ama 80 öncesi idealist ülkücü gençliği Üstadın da dediği gibi severim.

Kardeşim kişi milletini sevmekten ötürü eleştirilmez fakat türklük idealini islamın önüne taşırcasına söylemeniz rahatsızlık oluşturur. Sonra bu şekilde cenazelerde bile slogan atan insanlar türer... Üstad açık ve net diyor türk müslüman olduktan sonra türktür... İfade açık ve net............vesselam

Basmacı içindeki ruhu dışavurmuş ve Allah kelamını bile kullanmayıp geçmişe dönük hasreti dışavurmuştur. Bir yandan da birileri köpeksiz köy bulmuş , değneksiz dolaşıyor. Bu sitenin havlayan köpeği benim ve burada kimseye öyle langa lunga dalamaz. O uzanan elide ben ısırırım. İbniss kardeşim üstadın her kitabını okumuş , ve tarikat ahlakıyla ahlaklanmış bir pırlantadır... Diyecek sözü olanlar onu değil beni bulsun...

Söylediklerinizde hiç bir antitez yok sadece tehtid sadece karalama.

Üstad'ın ideolocyası Yüce Büyük Doğu Fikriyatı böyle bir fikir savunucusuna muhtaç değildir.

Türk'ü seven Ümmeti sevemez düsturu neden?

İşte siz bundan korkuyorsunuz asıl.. Ümmeti seven, Türk'ü sevemez.

Bu yüzdendir ki; kavim sevgisini ümmet sevgisinin arkasına atan birini görünce; eyvah bu adam kavmime küfrediyor diye yaygarayı koparırsınız..

Size; Türk sevilmez dedik mi? ASıl siz bize iftira ettiğinizi yapıp; yazılarımızı okumamışsınız..

"Kişi, kavmini sevmekle suçlandırılamaz." bu hdisten aldığımız cevazla severiz Türkü..

Onca alimin; millet aynı dinin mensubudur lafına.. küçümsemiyorum ama; Arap adetidir dedin..

Şimdi de; acındırarak, neden, neden deyip tutturdun..

Asıl sizin alıp veremediğiniz ne kuzum?

Unutmadan; ben Türkeş'i severim.. Üstadımın sevdiği dönemde, sevdiği kadar..

Ayol; ilimsiz cahile antitez sürüp onu alt etmek eylemine neden düşsün?

Karalamadan ibaret olan adama, karalama yapılır..

Başta basmacı denen o şahsın,kendini bu site içinde,koltuklarını kabartarak oralıkta ahkam kesmesi ne kendisi adına yakışır ne de bir şeylerin farkına varan bizlere.

Siz kendi lügatinizden ortalığa paçavra gibi bir şeyler-yazıp çizme anlamında-dağıtırken,neyi,nasıl olacağı konusunda değilde,başkalarını rencide etme anlamında kendi yanlışlarınızı süslüyorsunuz.Süslenme işinin kimlere yaraşacağını da sizler çok iyi bilirsiniz-İsteyenler bu sözümden kendilerine pay çıkarabilirler-

Başkalrının görüşlerine gerekli manada cevap vermeyi bırakın,o görüşün sahibine bir leşmiş gibi yaklaşmak,kişinin kendisini leş görmesinden ileri gelir ki;bu topluluğun(siteyi) ne denli kirlendiğini de bildirmeyi acı bir netice olarak herkesin önüne sunmak isterim.

Nasıl mı kirlenmiş?

Biz kendi hakikatimizin cevherini anlamadan daha,ırki münasebete bir sarhoş edasiyle düşenleri görünce,Üstad'ın bizlere bırakmış olduğu meşaleyi getirip aynı saftaki kardeşimizin kalbine saplıyoruz.Belki bile bile belki değil;ancak biz daha kendi içimizdeki leşlerden kurtulmamışken,bir kan davası gibi kendi yandaşımızın kanına giriyoruz.

Acınası hallere düştüğümüzü görenlerin o kahkahalarla dolu seslerini duyar gibiyim.Yazık...Yazık...Yazık...

Not:Bana cevaplarınızı olabilir,acıyla bekleyceğim.Neden mi?Yine yanlışa düşeceksiniz,yine kendi açmış olduğunuz ''yazık'' çukuruna.

Onca alimin; millet aynı dinin mensubudur lafına.. küçümsemiyorum ama; Arap adetidir dedin..

Arap dilinin cilvesidir, arapdiline göre topluma da baylar diye seslenilir, siz kadınlı erkekli bir topluluğa baylar diye mi seslenirsiniz.

Üstad açıkça belirtiyor konya konferansının son kısmında Türk Milleti vardır ve ebediyyen paidar olacaktır(inşaAllah-u Teala).

Üstad Bediüzzaman Said Nursi hz.lerinin buyurdukları gibi:

Bu millet İslam sancaktırıdır, ki oda millet kavramını sizin belirttiğiniz gibi algılamaz, 2'ye ayırır menfi ve müsbet, Ehl-i Sünnet çizgisine uyanı müsbettir der.

Gene Ülkücü fikriyattan Üstad Necip Fazıl ve Osman Yüksel Serdengeçti'ye de iltifatları bilinir Yüce Zat'ın.

Resulullah Efendimiz(s.a.s) buyurmuşlar ki:

''Kişi kavmini sevmekle suçlanamaz.''

ve gene buyurmuşlar ki:

''Arab'ın Aceme, Acem'in Arab'a üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takva iledir, kalpleri bilen ise ancak Allah(c.c.)'dır''

Bizim Milliyetçiliğimizin çizgileri bunlar çünkü Büyük Doğu İdeolocyasının belirttiği milliyetçiliğin sınırları bunlar, çünkü Üstad Necip Fazıl'ın dostu Ülkü Devi Osman Yüksle Serdengeçti'nin Milliyetçiliğinin sınırları bunlar, çünkü o mübarek Seyyid Ahmed Arvasî'nin milliyetçiliğinin sınırları bunlar.

Biyolojik ırk olarak Türk olmayan Mübarek Abdülhakim Arvasî(k.s.) hz.lerinin ''Dünya da iki Türk varsa biri ben olurum.'' deyişi geliyor aklıma.

Rabbim müslüman'ı müslümana kin güttürmesin.

Ehl-i Sünnet inancından ayırmasın.

Kendi milli değerlerini atıp batının tabir-i caiz ise piç değerlerine sarılı bırakmasın.(AMİN)

Ah şu mantık kurmacanız..

O mübarekler, İslam'a hizmet ettiği müddetçe Türkü Türk bilmiş, ve benimsemiştir

YÜce vei, iki Türk kalsa biri benim dedi ise; hizmetten doalyı mıdır dedi? Yoksa, TÜrk kavmini sevmesinden dolayı mı?

O veli iktibas yaptığınız kısmın evvelinde; Türkler, Dini İslam'a çok hizmet etti, onların yanında olmalıyım diyor..

Bu İslam Milletine en büyük hizmeti yapan Araplardır.. Kureyş Kabilesidir..

Nasıl, Kureyş Milleti denemez ise; İslam'a TÜrk milleti denemez..

Üstadımın, TÜrk milleti demesi seni şaşırtmasın.. Batı'da bir kişi müslüman oldu mu Türk oldu derlerdi..

Yani; Orta Asyadan kendini Anadoluya devşiren boylara TÜrk denmiyordu artık İslam'ın sonrasında...

Saçmalıkta son nokta.

Anlamamak için ısrar sizi anca bir mermi paklar ümmetin mensupları arasına sokun nifakı ben inadına seveceğim çeçeni kürdü boşnakı.

Üstad'ı öğren öyle gel :)

Zaten bizde, Çeçenler sevilmez.. Boşnaklar bizden değildir.. dedik ya

Dangalakta gölgesinde kaldığın bir selefin yok inan buna.. ve aldığın zafer ile rahat uyu