Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yavuzlenk

Yavuz Sultan Selim Filmi

Recommended Posts

İşte Türk Film sektörünün çekebileceği Tarih filmi.Fragman hakkındaki zengin içerikli yorumlarıma rtük engel koydu bilesiniz.

Sormadan edemeyeceğim,o baştaki kılıç ışın kılıcı mı,bir de bravehearth'daki amcaların orda işi ne?

Ben halkla ilişkileri arayıp şaka olup olmadığını soracağım gene.

http://yavuzsultanselim2010.com/

Fragmandaki müzik 300 spartalıdan alma. O siteyi yapan webmaster'a da yazıklar olsun. Ben bile daha iyisini yapabilirdim.

Sanırım bunlar komedi filmi sunacaklar bizlere. Fragmandaki bağırışlar, hareketler, kılıçlar, fragmanın sonundaki adamın sesi filan. Uzay komedisi tam.

Her şeye rağmen bekleyip izleyeyim de sonra eleştirileri yaparız.

Sevgi İnal Hanım'a bir ödemeli arama mı yapsam ne :) Seyirci olarak birkaç isteğimi iletirim haha.

Yahu fragmana biraz kan koysaydınız bari. O ne biçim öldürmeler filan. Hiç güzel değil.

Ayy sinirlerim bozuldu :)

Akşam akşam moralim bozuldu gene. Bu ne ya? Işın kılıcını, yaprak dökümünün sapık karakterini oynayan elemanı geçtim bide Doğuş'u dahil etmişler filme ki söyleyecek söz bulamıyorum. Müzik Dervish'in dediği gibi 300 Spartalı'dan aşırma. Böyle film çekeceğine hiç çekme daha iyi.

Tam manası ile fecaat bir durum.Hadi anladık sistemin eğittiği copy paste tiplemelerde ki, bazı padişahlara olan düşmanlığı da.Yavuz Sultan Selim Han gibi büyüklüğünü bütün dünyanın kabul ettiği bir padişahı nasıl oluyor da böylesine korkunç gösterebiliyorlar aklım hafsalam almıyor

Adamlar saldırıya geçtikleri zaman afrika vahşileri gibi bağırmışlar.Hadi onu da geçtim Tolga Karel'in elinde ki kılıçtan ziyade kırbacı anımsatan ışıklı acaip bir nesne.2010 da sinemalarda diyen kişi niye acaba sesini öyle çıkartma ihtiyacı duymuş.Soru işaretleri çok beynimde de...

Dervish nickli arkadaşın dediği gibi bekleyip göreceğiz.Tam olarak eleştiriyi o zaman yapabiliriz ancak

yavuzlenk kardeş;

Avatarınızdaki şahıs yani Malcolm X, Sûfileri, erenleri,tasavvuf ehl-i kimseleri pasiflikle suçlamış, gerillacı selefileri ise övmüştür.

Tasavvuf münkirliğine yakın kişilere yakın olmamanız dileğiyle...

Siteye giriş yapamadım ama yapılan yorumlara bakılırsa hala daha öğrenemedik film yapmayı. Muhafazakar kesim o kadar uzak kaldı ki sinemadan ortalık böylelerine kaldı. Sinema güçlü bir silah , ama biz kullanmasını bilmiyoruz... İzleyelim görelim bari... Işık , kamera ekşıııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnn...

yavuzlenk kardeş;

Avatarınızdaki şahıs yani Malcolm X, Sûfileri, erenleri,tasavvuf ehl-i kimseleri pasiflikle suçlamış, gerillacı selefileri ise övmüştür.

Tasavvuf münkirliğine yakın kişilere yakın olmamanız dileğiyle...

Malcolm X hakkında yanılmışım kusura bakmayın, kaynağı yanlış anlamışım.

Hakkınızı helal ediniz...

Es-Selamun Aleyküm.

Forumda bir PM yani Özel Mesaj sistemi mevcut.

Mevzu, Yavuz Sultan Selim Hazretlerini konu edinmiş bir film...

O mevzudan burada apayrı bir mevzuya atlanmış.

Orta yerde cengaverlik pek iyi değil... Kaldı ki Yavuzlenk Gönüldaş da sitede yok. Hasılı o, töhmet altında kalmış olabilir.

Daha dikkatli olunsun inşallah.

Allah'a emanet olunuz...

Tarihte kendinden önce hiçbir kralın,sultanın,askerin geçemediği çölü 13 günde önünde giden Alemler Sultanı,Kainatın Efendisi'nin önderliğinde geçen,ömrünün son anlarında kendisine artık Allahla beraber olma zamanınız gelmiştir hünkarım diyen sadrazamını sen beni şimdiye kadar kiminle sanırsın paşa diye tersleyen bu büyük sultanın bu şekilde bi filmle tanıtılması ne kadar acı.yunuscoskun kardeşin dediği gibi sinema çok büyük bi araç,çok büyük bi sektör bu sektörünbu gibi kimselerin elinde olması sanırım böyle sonuçlar doğurmaya devam edecek.Bunlar Dördüncü Murad'a içki içiyor der,Ulu Hakan 2. Abdulhamid Han'a pinti,gerici der,Vahdeddin'e hain der,Yavuz'u da böyle yabancı filmlerdeki gibi bi avuç barbarın lideri gibi gösterir.Çok yazık....