Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
munir

Kitap Ayracı

Recommended Posts

Estağfurullah, o halde ben de yardım etmek isterim dediğim gibi..tasarlarken büyük doğu yayınlarını mı ekleyeceğiz yoksa n-f-k.com sitesini mi yazacağız reklam olarak?

Bunun yanında asıl merak ettiğim baskıları alınca dağıtımı kimlere , nasıl yapacağız?

Herhangi bir siteye bağlantı vermeyi düşünmüyorum. Üstad'a doğrudan gönderme söz konusu olduğu ilgilenen kişi onun kitaplarına ulaşmanın yolunu elbette bilecektir, sizin de takdir edeceğiniz gibi kitapları hangi yayınevinin bastığının pek önemi yok (Büyük Doğu Yayınları, Hacegan Yayınları vs.). Hakeza internet sitesi için de aynısı geçerli. İnternette Üstad hakkında arama yapan kişinin ulaşacağı ikinci adres burası.

Ankara'da ikamet eden Üstad severler için baskılara ulaşmak problem olmaz sanırım. (Nasıl ulaşacaklarını daha sonra netleştiririz.) Ankara ötesi bu projenin sınırlarını aşıyor. Ancak hususen talep olursa o vakit bir çözüm yolu düşünürüz. :)

Yani sadece çevrendekilere ve üyelere vermeyi düşündüğün bir durum mu?Ben belki kitapçılara da verebiliriz diye düşünmüştüm

Elbette öyle yapacağım, zaten konudaki ilk mesajda da öyle olduğunu belirtmiştim. :)

Amaç:

Kimi kitapçılara, yapılması planlanan bu ayraçlardan ücretsiz olarak dağıtılacak.

Böylelikle kitap okuyan kitle (ki nüfuz edilmesi gereken en önemli sınıf) NFK ve BD hakkında araştıracak, soruşturacak, anımsayacak ve belki (en önemlisi) aradığını bulacak ve anlayacak!

(Hangi kitapçılarda dağıtılacağına daha sonra hep birlikte karar verebiliriz, şimdilik düşünmemiz gereken başka şeyler var)

Madem amacımız Üstad'ı tanıtmak, içeriğe Üstad'ı veciz bir şekilde tanıtan 1-2 cümle eklemenin de faydalı olacağı kanaatindeyim. Herhangi bir önerisi olan varsa yazsın lütfen.

Şuna benzer birşeyler düşünüyorum:

"Ülkemizin 20. yüzyılda yetiştirdiği en büyük fikir, sanat ve aksiyon adamı."

Daha makul önerisi olan lütfen yazsın.

Üstad'dan hangi alıntıyı yapacağımız konusunda önerisi olanlar da lütfen yazsın.

Arkadaşlar ayraçların tasarımını bitirdim. İçerik konusunda yeterince öneri gelmediği için kendi başıma karar verdim. Şuan sadece bastırma işi kaldı.

Tasarımı olabildiğince sade ve temiz tutmaya gayret ettim. Ayraçları arkalı önlü düşündüm, bu yüzden her iki yönü için ayrı içerik var.

Sizce nasıl olmuş?

ayraca400.png ayracb400.png

Dilediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz. Çoğaltmak istiyorsanız baskıya uygun yüksek çözünürlüklü olanlarını göndereyim size.

henüz çoğaltamam ama ilerde çoğaltmak için resmi almak için izin istemiştim.

bi de bunların çözünürlüğü yeterince yüksek gibi geliyor bana

Baskıda genelde 300dpi kullanılıyor. Bilgisayar ekranlarında ise bu sayı 70. Bu yüzden bilgisayarda yeterli olsa bile kağıt üzerinde yetersiz kalıyor bunlar.

Yarın çizimleri bastırmayı deneyeceğim. Size sonucu bildiririm.