Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mitajanı

Sırrı Sakık'tan CHP'yi Çıldırtan İddia

Recommended Posts

Beşir Atalay hakkında verilen gensoru görüşmelerinde BDP'li Sırrı Sakık'ın "1999 seçimlerinden önce CHP, 20 militanı bizden aday gösterin" dedi şeklindeki açıklaması Meclis Genel Kurulu'nda tansiyonu yükseltti.

TBMM Genel Kurulunda, CHP'nin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay hakkında verdiği gensoru önergesinin görüşülmesine başlandı.

Genel Kurulda, gündemdışı konuşmaların ardından Atalay hakkındaki gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmamasına ilişkin görüşmelere geçildi.

Önergede, ''Demokratik açılım diye adlandırılan proje kapsamında, terör örgütü mensuplarının yargı sürecini etkileyen, bu konuda özel yargılama düzeni sağlamak için devletin olanaklarını seferber eden, terör örgütü mensuplarının tutuklanmaması için hukuku çiğneyip, yargıyı yönlendiren pazarlıkları yapan, bu amaçla gizli müzakereler yürüten Atalay hakkında gensoru açılsın'' ifadelerine yer veriliyor.

Görüşmelerde ilk konuşmayı, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay yaptı.

Sırrı Sakık'ın "1999 seçimlerinden önce CHP, 20 militanı bizden aday gösterin" dedi şeklindeki açıklaması Meclis Genel Kurulu'nda tansiyonu yükseltti.

Sakık CHP Genel Başkan yardımcısı bizzat gelerek bu teklifte bulundu. Biz elimizin tersiyle bunu ittik. Hiç boşuna yalanlamayın. Olayın canlı tanıkları var.

Kimin hangi terör örgütüne bağlı olduğunu iyi biliriz. Sizin yeriniz Erzincan, Sizin yeriniz Silivri, Erzurum'dur..."

CHP Saymanı Mustafa Özyürek, Sakık'ın sözlerine sert tepki göstererek böyle bir görüşme olmadığını savundu. Özyürek, BDP'nin terör örgütüyle bağlantılı olduğunu ima etti.

CHP ve BDP'liler arasındaki sert tartışmayı Başbakan Erdoğan da, tebessüm ederek izledi.

AA-Haber 7

Her alanda dökülen CHP'nin, geçmişte, Sırrı Sakık'ın ifade ettiği türden bir girişimde bulunduğuna dair inancım yüksek. Neticede statükonun temsilciliğini yaparak, bugüne dek elde ettiği kazanımları koruma gayretine düşen CHP, oy almak adına hain diye nitelediği insanlarla bir araya da gelir, militanı aday da gösterir. Ne yazık ki bu parti ülkemizde hala ana muhalafetin başı olarak yer edinebiliyor. Fakat değişen dünya ile birlikte ülkemizin de pek çok açıdan değişime uğradığı bir dönemde statükocu ve sonuna kadar pragmatist CHP mantığının artık hayat bulması çok zor diye düşünüyorum.

Bilinmedik şey değildi.shp, leyla zana, ahmet t., hep bunlarla beraberdi chp takımı.

Yapar bunlar.... Bunlar elinden gelse sarkozyi de aday gösterirler... yanınada merkeli monte ettiler mi ohhh tadından yenmez bir hal alır.... cacık ham maddesi partisi... chp

CHP artık bir siyasi parti değil,bir inadın temsilciliği rolünde.50 yıl önce iktidari 'halk' tabakasına bırakan atatürkçü entelijansiyamızın ve kaşarlanmış kemalist siyasetçilerin inadının temsilcisi.Bu ehli dubara anıtkabirin lahitlerinde gözyaşından seller akıtmıştır,darbe üstüne darbe girişiminde bulunmuş,devletin anasını bellemiştir.Şimdi CHP'nin militanlarla iş birliği yapmasına 'aaa' gibisinden şaşkın bir tepki veremiyorum.

HEP-DEP davaları da bu adamların yüzünden meydana gelmemiş miydi zaten?

Zaten Baykal da çıkıp küllün yalandır,sus şerefsiz çamur atma diyemedi,kılıçdaroğlu elinde belgelerle mecliste basın toplantısı yapıp 'nah şu da belgesi yalandır,istifa et' diyemedi.Var bir iş var.Hadi sırrı. :)

Şaşılacak şey değil hani. Ülkemizin tarihi arkaplanına şöyle bir bakmamız yeterlidir bu haberi anlamak için. CHP'nin tarihsel gelişimi, fikir örgüsü ve bugünki politikaları bilindiğinde yaşanan süreçte CHP'nin neden hep bir opurtunist tavır takındığı daha iyi anlaşılır. Amaç kenar mahalle çocuklarının pay almasını bir şekilde engellemek onların mantığına göre. Bu minvalde militanı da aday gösterir, daha aşağı işlere de temayül ederler. Yeter ki elit dairesinin dışından insanlar iktidar olmasın, oldu ki iktidara geldiler bari muktedir olamasınlar. Bütün hesap kitapları bundan ibaret. Buna çanak tutan başta MHP gibi muhafazakar milliyetçi söylemde ki parti, cemiyet ve şahısların takındığı tavır daha aşağılık nazarımda. Umarım bu kirli oyunlar bir şekilde bozulur ve ülkemiz daha müreffeh bir istikbale yelken açar.

Ben cehepeye teşekkür ediyorum. Cehepe de olmasa tüm site ahalisinin üzerinde topyekün mutabakata vardığı siyasi bir mesele olmayacak. Mevzuya dönecek olursak ben de bu vakanın gerçekleştiğine inananlardanım. Özellikle Ufuk Uras'ın da aynı yöndeki açıklamaları ve cehepe yetkililerinin bırakın iddianın aksini ispat etmeyi doğru dürüst aksi beyanda bile bulunamamaları olayın gerçekliğini gözler önüne seriyor gibi. İçimden bu partinin Allah belasını versin diyesim geliyor ama yine de demiyorum. :)

Ben cehepeye teşekkür ediyorum. Cehepe de olmasa tüm site ahalisinin üzerinde topyekün mutabakata vardığı siyasi bir mesele olmayacak. Mevzuya dönecek olursak ben de bu vakanın gerçekleştiğine inananlardanım. Özellikle Ufuk Uras'ın da aynı yöndeki açıklamaları ve cehepe yetkililerinin bırakın iddianın aksini ispat etmeyi doğru dürüst aksi beyanda bile bulunamamaları olayın gerçekliğini gözler önüne seriyor gibi. İçimden bu partinin Allah belasını versin diyesim geliyor ama yine de demiyorum. :)

Şükür bir konuda mutabık kaldık. Darısı diğer başlıklara.. Ha bide benim içimden amin diyesim geliyor ama, ama diyorum zaten. Ahaha.

cehepe konusunda cehepeliler bile bizle mutabık olur be hatta tanıyorum bir kaç arkadaş var: ya bende oyumu cehepeye verdim ama bu adamlar beni deli ediyor saçma salak işler yapıyor diyorlar :)

Hasılı zaten Allah belalarını vermiş hemde başlarına inmiş belaların en büğüğü belanın kendi başkan olmuş hemde :)

Ben de diyim bari. :) Çok ısrar ettin.

Israr etmedim, hemen nefsinize pay biçmeyin. Sadece bir temenni.. Siyasi konularda aynı kafadayız, umarım diğer başlıklara da sıçrar bu gelişme.

Hissi kablel vukum ısrarcı bir temenni olduğunu söylüyor. :) Siyasi meselelerde benimle aynı fikirde olmanıza ben de sevindim gibi bişey. Eeee cenk meydanı genişleyince savaşta çetin geçermiş. Tarafı doğru seçmek önemli tabiki. Doğru tercih... :)

Chp zihniyetinin eskiden beri komunist-kürtçü zihniyette olduğunu bilirdik. Zaten onların yapısı böyle. Ama bu son açılımdan, teröristleri karşılama rezaletinden sonra Ak Partinin de bu konuda konuşacak yüzü kalmadı.

Başbakan bir ay önce Türkiyenin mozaik listesini açıklamıştı. Bu listenin içinde komunist alevi kürtçü Ahmet Kaya, Dersimdeki isyancı alevi Seyit Rıza, komunist polonya yahudisi Nazım Hikmetof gibi şahıslar vardı. Başbakan bu şahısları o konuşmasında öve öve bitiremedi.

Bu ülkeye büyük hizmetleri olan, Sayın Fethullah GÜLEN Hocaefendiye ise listede yer vermedi. Pkklılara şirin gözükmek için kendi değerlerimiz niye yok sayılıyor?