Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
yunuscoskun

Dua... Sizin Dilinizden , Sizin Kalbinizden Dualar...

Recommended Posts

Efendimizin , evliyaların ve nice büyük insannın kendi dilinden dökülen yakarışları vardır. Duaları vardır... Ya sizin rabbinize dualarınız ne şekildedir... Kendiniz için ve çevreniz için en çok nasıl dua edersiniz... Ama bu duayı rabbimiz size vermiş olmalı... Yani duyduğunuz bir dua değil...

Benim bir kaç aydır dilime dolanan bir dua vardır... Bu münasebetle tüm nfk.com ailesine armağanım olsun...

Allah sizden razı olmadan sizin canınızı almaz inşallah... AMİN

Evvela estağfirullah, sonrası hamd ve alemlerinin fahrine aline ashabına salat..

Sonra bir şey isteyecekken; tevessül silsilesinin başına "Varlığının ve Birliğinin yüzü suyu hürmetine..." getiririm.

Sonra bir şey isteyecekken; tevessül silsilesinin başına "Varlığının ve Birliğinin yüzü suyu hürmetine..." getiririm.

güzel başlangıç ibliss kardeş sağol. aslında bu başlığın muhtevası tıpa tıp olan bi başlık bende açmıştım. demek çok muhtacız dualara ...

benim bugüne kadar istediğim bütün isteklerim oldu diyebilirim gerçi hepside başarıya dairdi.. ama sonra başarıyıda elde edince başarısızlığımı gördüm o yüzden diyebilirim ki arkadaşlar hayırllısını dileyin ve sabırla ve tevekkülle.. açtığım başlığın benzerini yazıcam dua olarak:

"Rabbim beni bana bırakma."

O an aklıma ne gelirse öyle dua ederim fakat kafama en çok takılan,olmasını istediğim uçuruma doğru gittiğimiz şu günlerde bizi geriye çevirebilecek bir kudret.

El açıp yalvarmaya lâyık olan ancak O’dur. O’nun dışında el açıp dua ettikleri onların isteklerini hiçbir şeyle karşılamazlar. Onlar ancak ağzına gelsin diye suya doğru iki avucunu açan kimse gibidir. Halbuki (suyu ağzına götürmedikçe) su onun ağzına girecek değildir. Kâfirlerin duası kuşkusuz hedefini şaşırmıştır. rad 14

Üstad'ın Aynadaki Yalan kitabında yazılı olan soluğumu keserek okumamı ve gözyaşları içerisinde amin diyerek,ne kadar aciz ve zavallı bir mahluk olduğumu tekrar düşünmemi sağlayan müthiş dua.Artık benim de ağzımdan düşürmediğim duam oldu:)

Duayı kabul eden, dilekleri veren, vermeyi murad edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua

ettiren, sevmediklerinin elini ve dilini bağlayan ve kendisine yönelmekten alıkoyan Allahım!.. Bizi

affet!

Seni unuttuğumuz zamanlardan, andığımızı sanıp da kelimelerin kabuğunda kaldığımız demlerden, af dilek-lerimizdeki mürailiklerden, nefslerimize biçtiğimiz sonu gelmez mühletlerden, suratımızı, evimizi, malımızı, varlığımızı kendimizin bilmek vehminden ve daha nelerden, nelerden ötürü bizi affet!..

Allahım, vücudumuza ve nefsimize güvenmek, kendimizi vücut sahibi bilmek suçundan bizi

affet!...Amin.

Sık sık tekrarladığım dua

Allah'ım kendilerini hidayete erdirdiğin kulların yoluna ilet,

Kaybetmişlerin sapıtmışların ziyanda olanların yoluna değil.

İki cihanda af ve afiyet ihsan eyle.AMİN