Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
nameless

Elazığda Deprem...

Recommended Posts

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesindeki verilere göre, saat 04.32'de, merkez üssü Elazığ'ın Karakoçan ilcesi Başyurt beldesi olan, 6.0 büyüklüğünde, 5 kilometre derinlikte deprem kaydedildi.

Başbakanlık, depremin büyüklüğünü daha sonra 5,5 olarak açıkladı..

Deprem, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Erzincan, Erzurum Batman gibi çevre iller ve ilçelerde de hissedildi..

Elazığ merkez ve ilçelerinde ve Bingöl'de depremi hisseden vatandaşlar panik içerisinde sokaklara çıktı...

Soğuğa rağmen evlerine girmeyen vatandaşların endişeli bekleyişleri sürüyor...

4 ARTÇI SARSINTI MEYDANA GELDİ

Saat 04.42 ve 04.44'te de merkez üssü Palu ilçesi olan 2 küçük sarsıntı daha oldu..

Saat 04.50 ve 04.56'da da yine depremin merkez üssü Başyurt hafif şekilde sallandı.

PALU'DA 4,1 ve 3,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİ SARSINTI DAHA

Saat 05.20 ve 05.22'de yine Elazığ'ın Palu ilçesi Gökdere merkezli büyüklüğü 4,1 ve 3,3 olan bir deprem daha meydana geldi..

Merkez üssü Gökdere olan artçı sarsıntılar kaydediliyor..

VALİ EROL: İLK GELEN BİLGİYE GÖRE ÖLÜ SAYISI 11

Elazığ Valisi Muammer Erol, saat 04:32'deki depremde Okçular köyünde 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Göçük altında kalanların olduğu belirtiliyor.

ÖLÜ SAYISI ARTABİLİR

HABER7.COM'UN Elazığ'da yerel bir televizyon çalışanından aldığı bilgiye göre ölü sayısının çok daha fazla olduğu ancak kesin bilgi olmadığını söyledi..

ÖLÜ SAYISI 17'YE ÇIKTI

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, merkez üssü Elazığ'ın Karakoçan ilçesi olan depremde, Okçular, Yukarı Kanatlı ve Kayalı köylerinde 17 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Haber7.com dan alınmıştır.

Kardeşlerim deprem 17 ağustos ve 12 kasım depremlerinde istanbulun en çok etkilenen yeri olan avcılarda ikamet etmekteydim... Hazır bir başlık varken o günlerdeki yaşadığım derin şokları sizinle paylaşayım...

* Deprem sabahıydı... Binaların camları , dükkanların vitrin camları yere inmiş ama kimse tenezzül etmiyor . Enkaz üstünde onlarca insan bir canlı ümidi ile saldırıyor sağa sola , ama en derin darbeleri avcılar merkez camii gasilhanesi girişinde gördüm...bir kadın cenazesi üstüne beyaz kefenimsi bir örtü ve üstünde büyük bir buz kalıbı elleri yukarı doğru saçları keza yukarı doğru genç bir bayan... İçim ürperdi... Belkide ölümü bu kadar yakından tanıyordum... Ve onun ayak ucunca 2 cenaze daha... kolay değil... Hemde hiç değil...

Ölümün tadını ensemde hissetmek gibi bir şey..Ama Allah resulu(sav) buyurmuşlar:"Büyük felaketler(deprem vs gibi kafirin küfrünü artırır,müminin imanını artırır."

Allah imanımızı artırsın..

Ben bu sabah erzurumda hissettim... Uyumamıştım Sabah namazından sonra heralde dedim çok yorgunum benim beynim sallanıyo... Öyle avuttum kendimi ama gerçekmiş.

Ben bu sabah erzurumda hissettim... Uyumamıştım Sabah namazından sonra heralde dedim çok yorgunum benim beynim sallanıyo... Öyle avuttum kendimi ama gerçekmiş.

Evet bende Bursa'da yaşayan bir Erzurumlu olarak orada yaşayan akrabalarımdan haberini aldım çok şiddetli olmamakla beraber orada da hissedilmiş Allah yar ve yardımcınız olsun... Ne diyelim dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden gerçi o da en etkili silah ama kıymetini bilene...

Depremde hayatlarını kaybedenlere Rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum Allah'tan.

Aileme Turkcell yüzünden ulaşamadığım o dakikalar, ömrümden ömür götürdü.

depremde hayatını kaybedenler Rahmet ,yakınlarına baş sağlığı dilerim...

Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı haktan rahmet diliyorum.

Yakınlarına sabır ve selamet ihsan eylesin yüce Rabbim bu ağır imtihanda onları

muvaffak eylesin cümlemize geçmiş olsun.

Rabbim vefat edenlere rahmetiyle muamele etsin inşallah. geride kalanlara sabır ve hayırlı uzun ömürler......

imtahan hepimize buradada. Rabbim sabredenlerin en sabırlısıdır. bizler sallandıkça mevla bir bakıma sabrediyor! inşallah bu ikzdan nasipleniriz. aklımızı başımıza almamızın tam zamanıdır belkide.

belkisi yok

belki, sonrasıda yok!!