Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
nameless

Nasip Meselesi...

Recommended Posts

Bir gün Üstad Esseyid Abdülhakim Arvasi hazretlerinin yanına gider.O'na bir soru hazırlamıştır.Üstad soruya geniş kapsamlı bir cevap vereceğini düşünür, bundan güzel bir yazı elde edeceğini düşünerek kağıdını kalemini hazırlamıştır..

Daha sonra Esseyyid Abdülhakim Arvasi hazretlerine sormuş:

-İnsan-ı kamil nasıl olunur?

Esseyyid Abdülhakim Arvasi hazretlerinin cevabı kısa Üstad'ın düşündüğünün akisne kısa ve öz:

-Nasip meselesi...

Paylaşım için teşekkürler.Bugün bu kıssa'yı Osman Ünlü Hoca anlattı,sitede de şimdi okumak sürpriz oldu benim için:)

Paylaşım için teşekkürler.Bugün bu kıssa'yı Osman Ünlü Hoca anlattı,sitede de şimdi okumak sürpriz oldu benim için:)

:tek_dis: Ben de zaten Osman Ünlü Hoca'dan dinledim..Çok hoşuma gitti..Paylaşayım dedim..Tevafuk ki aynı anda aynı sohbeti dinliyormuşuz..:shiny:

:tek_dis: Ben de zaten Osman Ünlü Hoca'dan dinledim..Çok hoşuma gitti..Paylaşayım dedim..Tevafuk ki aynı anda aynı sohbeti dinliyormuşuz..:shiny:

Ben de paylaşmayı düşündüm aslında siteye arama yapmak için girmiştim.Bir de ne göreyim karşımda duruyor:)Osman Hocam çok da güzel anlattı sağolsun

Ben de paylaşmayı düşündüm aslında siteye arama yapmak için girmiştim.Bir de ne göreyim karşımda duruyor:)Osman Hocam çok da güzel anlattı sağolsun

Sona kalan dona kalır..:tek_dis: Evet ben de arama yaptım bu sefer yine pişti olmayayım malum gümüşmühür arkadaşımla aram yeni düzeldi dedim:) Ama evet kimse paylaşmamıştı ve hemen paylaştımm:) Yaşasın kötülükkk:)

Benim çilemde nasip meselesi demek... Bak bu iyi oldu... İşte şimdi daha iyi oturuyor taşlar yere... Yaşam en nihayetinde nasip meselesi...

Benim çilemde nasip meselesi demek... Bak bu iyi oldu... İşte şimdi daha iyi oturuyor taşlar yere... Yaşam en nihayetinde nasip meselesi...

Evet öyle abi nasip işi kolay kolay olmuyor önce nasip için çalışmak gerekiyor sonra nasip kısmı sonradan gelir inşallah...İnşallah nasibimiz vardır nasipsizlerden olmaktan korusun Allah...

Üstadın Aldulhakim Arvasi Hazretlerinin sohbetlerinden ilklerinden birine götürdüğü arkadaşlarından biri Abidin Dino imiş.Görüyoruz ki Efendi Hazretlerinin verdiği o kısacık cevaptaki manayı.Sözü uzatmaya lüzum yok nasip meselesi.Kime kısmet olursa ne mutlu...