Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]

Recommended Posts

Efendim bursada bir edebiyat öğretmeninden aldığım bilgi üzerine yaptığım araştırma sonucu Kayseri eğitim ve kültür vakfı diye bir oluşuma denk geldim... Sitelerinde üstad ve büyük doğuya ağırlık veren bu oluşumla görüşmenin bizim için iyi olabileceğini düşündüm...Tekirdağ kayseri arası uzak olmasına rağmen yinede neden olmasın diye içimden geçirmekteyim...Ama bu vakıf hakkında bir ön bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum...

Yeni hedef kayseri demekki... Virabismillah....

www.kekvakfi.gen.tr

Vakıfta her çarşmaba oturluyor, üstadın talebesi 3-5 kişi ve fikirle uğraşıp isteyen kişiler katılıyor. Ama eğer Kayseri'ye gelirseniz başka bir vakıfta Cumartesi günleri bir başka oturma daha var onun katılımcısı daha fazla ve aynı şekilde Üstadın talebeleri olan kişiler sohbet ediyor.

siteleri pek renkli değil.

üçbeş gazete yazarından alıntıar o kadar...

Akif Emre - Şevket Eygi - İbrahim Karagül vs.

evet doğru site pek renkli değil. o konuda belki biraz eksiklik var ama sitedeki amaç bizim gibi form sitesi oluşturmak değil Üstadın öğrencilerininde uygun gördüğü güncel yazıları ve Üstad'a Büyük Doğu'ya ait eserleri yayınlamak.

Ali Biraderoğlu da sohbete geliyor mu ?

Sualime cevap alamadım.

Malum, net ortamı...

Lakin, Ali Hocam gibi bir beyne cemiyetin ihtiyacı var...Bol kitap okuması güzel, biraz da cemiyete sarkması gerek (mez mi?)

Malum, yaşadığımız şu konjektürde düşünceleri değerli...Acaba nasıl okuyor, Ergenekon'u, Obama 'yı , Askeri...Ve dahi islamcıların hali pür mealini...

...

Kendisine saygılar sunuyor, ellerinden öpüyorum...

Cumartesi günü olan sohebete katılıyor ve sohbeti o yönetiyor. anlaşılan kendisinitanıyosunuz size anlatmaya gerek yok, benim hayatımda tanıdığım en kültürlü ve zeki insanlardan biri diyebilirim ayrıca Üstadın da "Oğullarımdan daha çok Ali' yi severim" dediği biri. Yorumlarına gelirsek çok uzun burada anlatmak zor...